Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Selim-Kocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kennedy 1961 yılında Almanya seyahatinde ki bir konuşmasında derki” bundan 2000 yıl önce Roma imparatorluğu vatandaşı olmak bir böbürlenmeydi(ayrıcalıktı) şimdi ise Berlin’li olmak bir böbürlenmedir.” Şimdi acaba diyorum böbürlenmek için yada ayrıcalıklı olmak için hangi ülke vatandaşıyım demek etkilidir?Tabiki bu forumda olduğum için yaşam standartları büyük ekonomisiyle Amerika kesinlikle ağır basıyor.Sizin görüşlerinizde önemli haliyle Saygılar.Hayallerinizin gerçek olması dileğiyle.

Su an Romalilardan nasil super guc olarak bahsediliyorsa, bundan yillar sonra da ABD icin super guc idi denilecektir...

Tarihte, her yükselişin bir çöküşü vardır.
    Geçmişe göz attığımızda bir yığın örnekleri görüyoruz.
    Sorun şu ;ne zaman batacak?
    Batan geminin içinde mi ,dışında mı olacağız yada görebilecekmiyiz

Yakin gelecekte ABD'ye bir sey olacagini sanmiyorum 🙂 Ben daha cok 400-500 yillik bir zamandan bahsediyordum ... oncesinin garantisini veremem 😃

• ⭐⭐

6 hazirandan ileriye atmazlar değil mi tarihi

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kennedy 1961 yılında Almanya seyahatinde ki bir konuşmasında derki” bundan 2000 yıl önce Roma imparatorluğu vatandaşı olmak bir böbürlenmeydi(ayrıcalıktı) şimdi ise Berlin’li olmak bir böbürlenmedir.” Şimdi acaba diyorum böbürlenmek için yada ayrıcalıklı olmak için hangi ülke vatandaşıyım demek etkilidir?Tabiki bu forumda olduğum için yaşam standartları büyük ekonomisiyle Amerika kesinlikle ağır basıyor.Sizin görüşlerinizde önemli haliyle Saygılar.Hayallerinizin gerçek olması dileğiyle.

Su an Romalilardan nasil super guc olarak bahsediliyorsa, bundan yillar sonra da ABD icin super guc idi denilecektir...

Yakin gelecekte ABD'ye bir sey olacagini sanmiyorum 🙂 Ben daha cok 400-500 yillik bir zamandan bahsediyordum ... oncesinin garantisini veremem 😃

ohh!!! iyi haber 🙂
    Bizim reis gibi orada bir kabile reisi çıkmazsa , şimdilik sorun yok demektir. 🙂
    nasıl olsa 300 yıl yaşamayız ailecek

• @Bahadır-Kükrer Amin. Hepimizi güldürsün. 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Verdigimiz greencard karari bizi cocuklarimizi ve muhtemelen torunlarimizi etkiler....

Sonrasini Torunlar dusunsun...

Hayat kisa...

• @crazycells ben şuanda amerikanın dışında dünyaya bilim teknoloji müzik kültür verebilecek başka süper güç görmüyorum.Çin kopyala yapıştır yapar bir tane müzisyenini tanımayız,rusya başında ki reis de aynı baskıcı toplumlarda eğitim sanat bilim vs çıkmaz çıkmamıştırda.Açın bakın Osmanlı,Roma bilakis Emeviler Persler bu toplumlar dünyaya bir elin parmağını geçmiyecek sanatcılar bilim insanları verdi.Fransada bir labaratuarda röportaj esnasında bilim adamları cezayirli tunuslu faslıydı bu adamlar neden üşkelerinde bilim yapmıyordu bakmak irdelemek lazım.Göçmenler değil mi apple çıkaran vs demek istediğim.Ocu bucuyum demeyle yol alınmıyor.Almanyada ki aşıyı bulmak için çalışan iki bilim insanı göçmenler karı koca covid aşısı için bir sürü teklif aldılar neden Türkiyede değiller?

• ⭐⭐ Yasaklı

Almanyada Fransada bilimci olmussun sanatcı olmussun onemli degil. Müslüman diye bahane ediyolar... kahveyi tariyorlar nazi içerde alevi ve kürtler öliyor. Karakafa ölsünde kim ölürse ölsün. Tarihleri tekerrürden ibaret.Piyanist filmini izle. Atatürk zamanında 3.Reichten kaçıp gelen mühendisleri bir oku.Corona ayagına nazi mitingi yapiyolar suan. Birtek anglosakson dünyada rahat edilebilinir. Bunun zirvesi de Amerikadir kim ne derse desin lamucimi yok.. Ikıncısı ben cocugum torunum için yaşamıyorum. Bu dünyada yeterince cocuk bebek genc var zaten. Üretmeye gerek yok kendimizi kurtaramamışken engin dert içine girmeye gerek yok.

• @Selim-Kocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ben şuanda amerikanın dışında dünyaya bilim teknoloji müzik kültür verebilecek başka süper güç görmüyorum.

Hoca nasreddin demiş ki "parayı veren düdüğü çalar"
    Dünyaya, dolar üreten ve hakim para birimi yapan ülkeninde tek veya süper güç olarak kalmasından doğal olan bir şey yok.
    Bilim ,teknoloji,müzik, kültür üretmek içinde süper güç olmaya gerek yok sanırım. Yoksa,arkasında destekleyen verileri olmayan fazla iddialı bir söz olur.

• @semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Verdigimiz greencard karari bizi cocuklarimizi ve muhtemelen torunlarimizi etkiler....

Hayat kisa...

Hımm... benden sonra nuh tufan mı diyorsunuz 🙂

Greencard dediğiniz gibi öncelikli bizi etkilesede ,bir neslin geleceğini belirleyecek ve onlar bırakılacak en iyi armağanlar içinde sayabiliriz.( eğitim,ahlak ,inanç, kök bilinci haricinde)

• @kartalveat Bilimi teknolojiyi sanatı film endüstrisiNi sanayi uzay bilimini üretmek için süper güç olmayan bir ülke söylermisin acaba???Hem dolar üreten ülkeden bahsediyorsun.Parayı veren düdüğü çalar diyorsun ama bu bilimleri yapmak ve servis etmek için süper güç olmaya gerek😀 yok diyorsun?Sanırım ironi yaptın 👍Amaçımız amerikayı böbürlenerek sunmak değil kapitalizmin merkezi olan bir yerin avantajlarından süper güç olmasından bahsetmek buda dolarla yada saydığımız endüstriyi dolara çevirmekten geçiyor.Yoksa kimine göre katil kimine göre fırsatlar ülkesi,kimine göre özgürlük kimine göre en iyi hapishanelerin ülkesi.👍saygılarımı sunarım

• @kartalveat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hayat kisa...

Greencard dediğiniz gibi öncelikli bizi etkilesede ,bir neslin geleceğini belirleyecek ve onlar bırakılacak en iyi armağanlar içinde sayabiliriz.( eğitim,ahlak ,inanç, kök bilinci haricinde)

Herkesin kıyameti kendi ölümüdür diyorum 🙂

Kabul etmek lazım torunlarımızdan sonrası kendine Türk diyecek mi müslüman diyecek mi veya farklı bir şey diyecek mi... Bunları kabul ederek gelmek lazım. Ben çocuğuma bazı şeyleri açıklayabilirim ama torunuma da hadi bir nebze... Sonrası muamma. Tanıştığım hiçbir Amerikalı ben almanım ya da ispanyolum ya da ingilizim demiyor. Onlar da 3-4 nesil önce gelmişler ama Amerikalıyiz diyorlar sadece..

Öyle zaten Türklük Müslümanlık vesaire iddialarım çok yoktur. kırklareli'de doğdum... sınırdan ötede Yunanistan'da da olsaydım ismim farklı dinim farklı olabilirdi...

• @Selim-Kocer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Parayı veren düdüğü çalar diyorsun ama bu bilimleri yapmak ve servis etmek için süper güç olmaya gerek😀 yok diyorsun?Sanırım ironi yaptın 👍

Aslında ironi yapmadım...
    Yoksa yaptım mı 🙄
    Elektronik ,tıp muhendisliği ,otomobil konusunda japonya
    Sanayi teknolojisi, Otomobil,tıp teknolojisi,Silah teknolojisinde almanya
    uydu teknolojisi,otomobil, silah sanayi, Fransa
    Silah teknolojisi, uzay ve uydu teknolojisinde rusya
    Telekominikasyon ve ev elektroniğinde Güney kore bunları yok saymamak gerekir. ki ABD den bazı konularda teknik olarak daha üstün oldukları yanlar var.
    Az kalsın unutuyordum.
    Maske üretme konusunda dünya devi Türkiye var. 😁
    O kadar doları varda ne oluyor ,
    gene reisin himmetine muhtaç oluyorsun eyy amerika.

Kültür ve sanat konusun girmeyeyim boşuna uzar gider

Sonuçta aynı fikirleri taşıyoruz sizinle.
    Nereden baktığına ve nasıl algıladığına göre ABD algısı değişiyor.

Sonuçta para varsa teknoloji yaratma ve elde tutma şansın daha çok oluyor.
    Bende size nezaketiniz için teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım.

Hayat kisa...

Herkesin kıyameti kendi ölümüdür diyorum 🙂

Kabul etmek lazım torunlarımızdan sonrası kendine Türk diyecek mi müslüman diyecek mi veya farklı bir şey diyecek mi... Bunları kabul ederek gelmek lazım. Ben çocuğuma bazı şeyleri açıklayabilirim ama torunuma da hadi bir nebze... Sonrası muamma. Tanıştığım hiçbir Amerikalı ben almanım ya da ispanyolum ya da ingilizim demiyor. Onlar da 3-4 nesil önce gelmişler ama Amerikalı izliyorlar sadece..

Öyle zaten Türklük Müslümanlık vesaire iddiaların çok yoktur. kırklareli'de doğdum sınırdan ötede Yunanistan'da da olsaydım ismim farklı dinin farklı olabilirdi...

Sayın @semavi hemşeriyiz demek bende lüleburgaz'lıyım. 🙂

Hayat kisa...

Kabul etmek lazım torunlarımızdan sonrası kendine Türk diyecek mi müslüman diyecek mi veya farklı bir şey diyecek mi...
    . Sonrası muamma. Tanıştığım hiçbir Amerikalı ben almanım ya da ispanyolum ya da ingilizim demiyor. Onlar da 3-4 nesil önce gelmişler ama Amerikalı izliyorlar sadece..

Siz tecrübeli olduğunuz için bizden daha iyi bilirsiniz,Ben sadece amerikan flimlerinden gördüğüm kadarı ile amerikayı bilirim.
    Filmlerde amerikalıyım dese bile; italyan köklerini,yahudiliğini, yunanlılığını,hispanikliğini unutmuyorlar ve bunu gerektiği zaman belirtiyorlar.
    Torunlarımızında Türk kökenli olduğunu unutmaması için gelenek oluşturulmalı ve sonraki nesillere aktarılmalıdır. Bu Türk milliyetciliği anlamında değil.
    Bir aile ağacı oluşturulabilinir .Resimli ve kısa bilgili
    Her gelen kuşak bunu doldursun ve bir sonraki kuşağa miras bıraksın
    Onlarında geçmişin nereye dayandığını bilme hakları var.

Köklerini bilmek ve sahip çıkmak,yaşadığı gelecek kurduğu ülkeye ihanet etme anlamı da taşımıyor. Bu benim fikrim ,doğrudur diye iddiamda yok zaten Sadece bir fikir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

tarihsel yazılar yazıpta yıkılacak dediğiniz bir ülke için ekim - kasım aylarında yeşil renklli success yazısını görmek için attığınız taklaları size hatırlatıyım isterseniz geçmişini unutan geleceğini hazırlayamaz. Sizler iyi günde yanında olup kötü günde kaçacak insanlar olduğu sürece hiçbir ülke de yaşayamazsınız

Bu yazıyı kime ithaf ettiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Dv program sitesi acilmis ... baktim hepiniz kazanmissiniz...tebrikler yesilkart forum sitesindeki herkez kazandi yaziyordu...inanmayan gitsin baksin...

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@kartalveat tek bir kişiye karşı değil sadece tuhaf geldi. son 10-12 iletiyi okuyunca.

Arada mini yorumları saymazsam biraz uzunca olan 12 mesajın 1/3 bana ait neredeyse.
    Orada da bahsettiğin abd batacak edebiyatı yaptığımı ve çekilişte kazanma için taklalar attığımı ima edecek cümleler yoktu.
    Geçmişi ,köklerin unutulmaması konusunda da hasas olduğumu belirttiğim için üstüme alınmıyorum.
    Yazıştığım kişilerinde bahsettiğin ağır ifadeleri hak edecek cümleleri yoktu.
    Futbol yorancısı tabiri ile "topa çok sert girdi"niz.

• O yorumlarda bende vardım.Kimse ülkenin yıkılacagından falan bahsetmedi.Kimse hopp hayırıdr geçmişini unuttun falan bu ülke batsın demedi yada taklalar atmadı yorumlarımız küresel dengelerle alakadardı sadece.Sizi rahatsız eden bir konuyu ele alıp yorum yapabilirdiniz yada dislike yapardınız bu kadar absült yorumu kimse haketmedi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |