Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10

Emrah abi.. Kart çıktı... Gittin... Budur yani... 18dk bunumu anlattın heceleyerek...

• Su linkten kayip veya calinmis passport bilgileri interpol uzerinden kontrol edilebilir.

• ⭐⭐

@Rhonster bu dediğineze göre fotodan elenmede yok

• ⭐⭐

@AgeGuns uğraşılacak bir şey yok nasıl ki standartlara uymayan fotolar çekiliş gerçekleşmeden önce silinyorsa geçersiz pasaport numaraları da iptal ediliyor sistem üzerinden taranip

• @AgeGuns dostum fazla açıklamalarının sebebi aynı zamanda işler ciddiye bindikten sonra gelmekten vazgeçenlerin yerini doldurmuk sadece yalan beyan değil biz şimdi yalan beyanın ne kadar olacağını bilmiyoruz daha doğrusu

yalan beyanla fazla başvuru > sallama pasaport no ilemi başvuru bunu göreceğiz.yada sallama pasaport no ile birden fazlamı başvuru

• @LordBolton lordum sen çok zeki adamsın 🙂 tebrik ederim tamamen aynı düşünüyoruz.Kaldı ki başvuru ile açıklanma arasındaki süre niye 6-7 ay olsun ki işleri güçleri bunu araştımak işte.

• ⭐⭐⭐⭐

@alpecino, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@LordBolton lordum sen çok zeki adamsın 🙂 tebrik ederim tamamen aynı düşünüyoruz.Kaldı ki başvuru ile açıklanma arasındaki süre niye 6-7 ay olsun ki işleri güçleri bunu araştımak işte.

başvuru ile açıklanma arasında ki sürenin 6 ay olmasının sebebi eskiden posta yolu ile yapılan başvuruydu bunu bile araştırmıyorsunuz hocam neyse kendinizi böyle teselli edin.

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@Rhonster bu dediğineze göre fotodan elenmede yok

hala anlayamadığınız şey ise pasaport no'nun kişisel saklı birşey olduğu amerikayla türkiye arasında böyle bir bilgi paylaşımının olmadığı.

• ⭐⭐

@Rhonster şimdi ben kendim sordum pasaport bilgilerine diş devletler ulasabilir dedi pasaportu çıkartan kişi çok sabit fikirli kalmışsınız. Yukarda Interpol ile ilgili bir paylaşım var onu bir okuyun

• ⭐⭐⭐⭐

nasıl diğer resmi kurumlarla bir anlaşmaları vb vb birşey olmadığı gibi pasaport içinde böyle birşey yok bankadan aldığınız gelir beyanı bile yalan beyan var

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster şimdi ben kendim sordum pasaport bilgilerine diş devletler ulasabilir dedi pasaportu çıkartan kişi çok sabit fikirli kalmışsınız. Yukarda Interpol ile ilgili bir paylaşım var onu bir okuyun

yukarıda paylaştığınız ohal durumunda fetöcü diye ilan ettikleri kişilerin pasaportlarının iptali ve interpol ile paylaşılmış sabit fikirli değilim sadece bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

Türkiye'nin kendi listesinin beyanı yukarıdaki paylaştığınız şey türkiye kendi isteğiyle paylaştı yani...

• Açıkçası eğer pasaport şartı insanların mülakatta elenmesi sebebiyle getirildiyse düşüncem tamamen kocaman bir saçmalık ve amaçsız bir uygulama olduğu yönünde olur. Ki böyle bir şeye ben ihtimal dahi vermiyorum. Kendileri zaten "sahte başvuru sayısını" azaltmak sebebiyle bu pasaport şartını getirdiklerini açıkladılar. Anahtar kelimeler "başvuru sayısı".
    O zaman herkesi kabul etsinler mülakatta sadece pasaportların tarihlerine baksınlar başvuru tarihi içinde çıkartmışsa kabul, başvuru tarihi geçtikten sonra çıkartmışsa ret. Böyle bir şey olabilir mi? Pasaport numarası yerine pasaport issue date isteselerdi hatta. Mülakatta baktılar tutmuyor elerler. Bunun mümkün olacağını asla düşünmüyorum.
    Kesin ve net olarak çıkıp biz mülakatta eliyoruz şeklinde açıklama yapmadıkları sürece benim düşüncem:
    Pasaport numarası sorgu için istenir ve mülakatta değil çekilişte elenir, ben aksini düşünmüyorum. Aksi gibi olduğuna inanan varsa tabii kendi tercihidir bir şey diyemem.

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Açıkçası eğer pasaport şartı insanların mülakatta elenmesi sebebiyle getirildiyse düşüncem tamamen kocaman bir saçmalık ve amaçsız bir uygulama olduğu yönünde olur. Ki böyle bir şeye ben ihtimal dahi vermiyorum. Kendileri zaten "sahte başvuru sayısını" azaltmak sebebiyle bu pasaport şartını getirdiklerini açıkladılar. Anahtar kelimeler "başvuru sayısı".
    O zaman herkesi kabul etsinler mülakatta sadece pasaportların tarihlerine baksınlar başvuru tarihi içinde çıkartmışsa kabul, başvuru tarihi geçtikten sonra çıkartmışsa ret. Böyle bir şey olabilir mi? Pasaport numarası yerine pasaport issue date isteselerdi hatta. Mülakatta baktılar tutmuyor elerler. Bunun mümkün olacağını asla düşünmüyorum.
    Kesin ve net olarak çıkıp biz mülakatta eliyoruz şeklinde açıklama yapmadıkları sürece benim düşüncem:
    Pasaport numarası sorgu için istenir ve mülakatta değil çekilişte elenir, ben aksini düşünmüyorum. Aksi gibi olduğuna inanan varsa tabii kendi tercihidir bir şey diyemem.

pasaportun çıkartıldığı tarihe değil no ya bakıyorlar daha sonra çıkarttılarsa bile zaten yanlış olduğundan yalan beyandan ret yiyecek şahış.

• ⭐⭐

@Rhonster https://www.interpol.int/en/How-we-work/Databases/Stolen-and-Lost-Travel-Documents-database bundan bahsediyorum o bir örnekti anlarsınız diye ama fikrinize bağlanmışsınız gibi. Ortalikta sahte pasaport çok fazla var ben ABD ye gittiğim zaman ilk girişte pasaport kontrolünde pasaport numarasını kontrol eder ortak havuzdan pasaport doğru mu değil mi kontrol eder bunun için Türkiye ile irtibat kurup cevap bekleyecekse zaten vay halimize ekmek kuyruğu..

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@TughanTug, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Açıkçası eğer pasaport şartı insanların mülakatta elenmesi sebebiyle getirildiyse düşüncem tamamen kocaman bir saçmalık ve amaçsız bir uygulama olduğu yönünde olur. Ki böyle bir şeye ben ihtimal dahi vermiyorum. Kendileri zaten "sahte başvuru sayısını" azaltmak sebebiyle bu pasaport şartını getirdiklerini açıkladılar. Anahtar kelimeler "başvuru sayısı".

pasaportun çıkartıldığı tarihe değil no ya bakıyorlar daha sonra çıkarttılarsa bile zaten yanlış olduğundan yalan beyandan ret yiyecek şahış.

Tamam ben de işte bu şekilde yapıp yalan beyanlı başvuruları azaltmak için yaptık demek komik diyorum sadece. Çünkü mülakatta eleyince yalan beyanlı başvuru azaltmış olunmuyor. Ben bu şekilde olduğunu düşünmüyorum dedim ben sadece. Bu aynı bir insanı arayıp "başvurunu alıyoruz ama pasaportun var dimi bak doğru söyle" demek gibi bir şey. Sistem bu şekilde işliyorsa çok komik.

• @Rhonster Allah Allah anlatamıyorum galiba madem artık postayla yapılmıyor sürecide kısaltırlardı demekki eskindende bununla ilgisi yokmuş araştırma yapıyolarmış anlamı çıkmazmı.kaldıki posta dediğin bugün çinden hızlı postayla 5 günde geliyor kargolar nedir yani 6 aydamı geliyor gidiyor kargolar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster https://www.interpol.int/en/How-we-work/Databases/Stolen-and-Lost-Travel-Documents-database bundan bahsediyorum o bir örnekti anlarsınız diye ama fikrinize bağlanmışsınız gibi. Ortalikta sahte pasaport çok fazla var ben ABD ye gittiğim zaman ilk girişte pasaport kontrolünde pasaport numarasını kontrol eder ortak havuzdan pasaport doğru mu değil mi kontrol eder bunun için Türkiye ile irtibat kurup cevap bekleyecekse zaten vay halimize ekmek kuyruğu..

ben bu havuza hiç sahip olmadılar demiyorum sisteme yüklü değil diyorum. başvuru sistemine dahil olsaydı bu başvuru esnasında 1 harfi bile yanlış girseniz hata verirdi lütfen geçerli bir no girin gibi gibi. sizin dediğinizi çekiliş esnasında değil çekilişten sonra yapacaklar kaldı ki ellerinde bunu kontrol edecek bir mekanizma olmasa zaten pasaport no istemezlerdi mülakat esnasında da bunu kontrol etmelezlerdi.

• @LordBolton dostum sen ABD olsan green card çekilişi esnasında nerelere dikkat ederdin mükerrer başvuruları engellemek adına ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |