Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @DustyBlue, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@DustyBlue göçmen olmayan vizeler konsolosluklar açıldığında anda devam edebilir
    Dediğiniz gibi zaten dv Lottery Nisan mülakatlarını tüm aya yaymışlardı, umarım kararname bir türlü aşılır konsolosluklar çalışmaya başlarsa vizeler hızlıca dağıtılır

ben ankaradaki elçiliği sıradan bir vize gününde gördüğüm için böyle söyledim. içeride nefes alınacak yer yoktu. green card mülakatları ayaküstü denilecek ortamda yapılıyordu. çalışanlar oldukça kibar insanlar fakat çok fazla birikim olacak nasıl başa çıkacaklar merak ediyorum. dv18 de fazlaca realist davrandığım için çok kızıyorlardı bana 🙂 kötü bir şey düşünmüyorum yanlış anlamayın umarım her şey güzel olacak.

Nasıl olabileceğini konuşmak realistic olmaya engel değil, yoksa hepimiz nasıl olmayacağını gayet iyi biliyoruz. Onun için çok görmemek lazım; herkes umut etsin hayal kursun v sonu güzel bitsin inşallah. Sizin içinde fenamı olur, bakın 2018 'de haklı çıkmışsınız en kötü yine çıkarsınız.

• Mart dan Mayısa kadar konsolosluk ne zaman açılacak diye beklemişiz , şimdide mayıstan temmuza yasak ne zaman bitecek diye bekliyeceğiz! Hay ben böyle işin ne diyim 😬

• @zinos bence durdurmaz hatta çok polyanacılık gibi olacak ama bu arada bence sağlık muayenesi günü vize günü 6 ayı geçenlerin bile işlerini düzelteceklerini düşünüyorum çünkü onlar vizelerini bastırıp postadan aldılar onların ki tabi bana göre şans yerine artık hak oldu.Bu kişiler sadece gidemediler bence onların işlerini bile bu sürede bitirebilirler çok yakınım on senelik turist vizesi vize bitimine 1 sene kala tekrar on sene turist vizesi için başvurduğunda konsolosluğa bile gitmedi ds160 gerekli ssk çalışma evrak banka hesaplarını posta yoluyla gönderip vizesini posta ile uzattı.(Bu yol bir myth değil konsolosluk halihazırda resmi sitesinde bile uygunabilirliği belirtiyor.sıkça sorulan sorular vize görüşmesine ihtiyacım var mı? Sorusu altında açıklaması var tabi b1 b2 c için )bu kişilern işlemleri bile posta online yol ile yapılabilmesi konsolosluk memur iş yoğunluğunu hafifletip 2 ay sonrası İçin iş yüklerini hafifletirler diye düşünüyorum.

• bu trump 60 gun sonrasinda bu yil seçimde var , gocmenlere oynamak isteyebilir mi? 60 günü uzatir mi dersiniz...

• @mkonca uzatacağını çok düşünmüyorum ama Amerika da durum bu şekilde devam ederse yine bunu bahane gösterip uzatmak isteyebilir. İyileşmeler söz konusu olursa bence uzatma gibi bir şeyde olmaz ki zaten uzatmaya kalkarsa da buna engel olmaya çalışırlar

• @DustyBlue teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

herkes sürekli kendi başını kurtarmanın derdinde. Bu kadar bencil olmayın. 1.2 trilyon dolar kaybı olan bir ülkeden bahsediyoruz. Seni alınca bu farkı kapatabilcen mi adam ülkeyi tekrar ayağa kaldırmanın yolunu arıyor. Sen gidince hemen sağlık sigortası yaptırıcan mı yada eyalet yardımlarına asla başvuru yapmıcam diyebilecek misin. Obama care sigorta yada ücretsiz sigortadan yaralanmıcam diyebilecek misin. Verdikleri yardımı asla kabul etmicem diyebilecek misin ki sorguluyorsunuz. Biraz gerçekçi olun ya önce kendi vatandaşı sonra dışarıdan gelenler. Tamamen hayali konuşmalar kesinliği olamyan konuşmaların post sayısına bakar mısın. 15 sayfa ya. Sonu nerye kadar gidecek belli değil. Muaf tutulanlar yazılanlardan green kart yazıyor ne oldu çığırtkanlar o kadar iptal edilecek yok olmayacak diyordunuz ki insanların psikolojilerini bozdunuz. Kaç kişi bana özelden yazdı ne oluyor diye. Her zaman söylüyorum dvprogram.state.gov bir eğişiklik görürsen gel yaz ondan sonra benim fikrim budur diye yazıyorsun da sen ne bilgin tecrüben var ki fikrin olacak orada 15 yıldır yaşayan kişi bilr kısa ve net yazdı green kart etkilemez diye. Sen hala bilmişlik taslıyorsun bırakın şu ukalalığı burada her yazılan yazıya inanan temizyürekli samimi içten insanlar var onları bunalıma sokmaya kimsenin hakkı yok.

• @ayvalik10 haklı isyan

• Genel olarak herkes bencil davranıyor. Kimse yanlış anlamasın acı gerçekler bunlar. @ayvalik10 çok doğru konuşmuş, çok haklı. Herkes duymak istediklerini duyuyor, görmek istediklerini görüyor. Aksini iddia eden oldu mu tartışma çıkıyor. Başka konuda bir arkadaş bu virüs süreci için, biz daha kötü durumdayız orada devlet yardım ediyor falan demiş. Tamam doğru, fakat sen gittiğin anda sana neden hemen yardım etsinler ki? Hesabına neden hemen 1200 dolar koysunlar? Evet devlet yardım ediyor ama mutlaka bir kriteri olmalı. (herkese veriliyorsa bu yardımlar benim bilgisizliğim özür dilerim.)
    Normal süreçten geçmiyoruz. Göçmenler ilk gittiğinde ilk icra edecekleri işlerin neredeyse tamamı bitmiş. Uber, Lyft bitmiş. Belli başlı yerler dışında çoğu yer kapanmış, sokağa çıkmanın yasak olduğu yerler var. Ev tutmak ayrı sorun, sigorta vs. herşey şuan çok ayrı problem ve sorun. Şuanda düzen kurmanın ne kadar zor olduğu ortada. Bunu avantaja çevirecek fırsatçılarda mutlaka olacaktır, değeri 1 olan şeye 2 isteyecek. Durum böyleyken adamlar ülkesini ve şuan ülkesinde yaşayan insanları düşünüyor. Bu gayet normal. Kaybedecek birşeyi olmayan, bekar biri için işler daha farklı olabilir ama genel olarak bakarsak, sayın @semavi bir videosunda şuanki süreçte göç etmek ile ilgili çok detaylı düşünülüp hareket edilmeli tarzında birşey söylemişti. O konuda çok haklı.
    Umarım bu süreç kazasız belasız atlatılır, kimse mağdur olmaz. Herkesin yüzü güler, rahat bir şekilde bu tarz şeyleri düşünmeden göç ederler.

• @Muhtaradana şöyle bir durumda var,
    Çok fazla uzarsa ABDdeki immigration avukatların işine gelmez ve orada da finansal krizi çıkabilir. Birkaç avrupa ülkerinde avukatlar isyan yapmaya başladılar bile.

• Yalniz bu defa ayrinti ve icerik olarak oldukca iyi bir kararname hazirlamislar. Detayli sekilde nedenleri ve etki alanlarini aciklamislar. Bu isi oldukca ciddiye aldiklari belli.

Bence bu isi uzatma ihtimalleri yuksek. Cunku konsolosluklarin ne zaman acilacagi ve normal faaliyetlerine baslayacagi belli degil.

Daha dun ABD-Kanada sinirinin normal seyahate kapali kalma durumunu 20 Mayisa kadar uzattilar. Bazi eyaletler bu donem icin okullari kapatti.

Eger dept of state tweeter hesabini takip ederseniz, surekli yurtdisindaki ABD vatandaslarini degisik ulkelerden acilan ozel ucus seferleri ile ulkeye geri getirebilmek icin mesajlar paylasiyorlar. Yani normallesme uzun surecek gibi...

• Birçok AB ülkesinde Mayıs ayı içinde , Türkiye’de bayramdan sonra normale dönüş başlıyor.Thy 20 Mayıs uçuşlara başlıyor , Mayıs sonu iç turizm Haziran ortası dış turizm açılıyor.Birçok AB ülkesi kontrollü olarak normale dönüyor hatta okullar bile açılıyor .Normale dönmeye başlayan bir ülkede ABD konsoloslukları Siz normale dönün biz kapalı kalacazmı diyecek 😊Hiç zannetmem.

• 31 eylülden sonra 60 gun ekleme... böyle bir ihtimal olabilir mi?

• @arnblt, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@cnpist Türkiyeden yabancı hava yolları ile abd ye uçuş hala var. Hatta THY bile bu tahliye uçakları boş gitmesin diye yolcu götürüyor ABD ye. Ben 4 aktarmalı bir uçak gördüm nette. Bir arkadaşta İngiltere ye gitti

direk ucuslar bile oluyor bu hafta ama soyleki, ya gidemiyorsan. o ucuslar GC elinde ya da ABD vatandaslari icin benim gordugum. Vizen basili oldugun icin ilk girisi yapabilirsin , EO buna izin veriyor gordugum ama gidemiyorsun ve saglik rapor suren bitti. Bu insanlar ne beklemeli onu soruyorum @crazycells ' e.

• Birbirleriyle alakalı durumlar değil ama örneğin 2020 Tokyo olimpiyatları da salgın sebebiyle bir sonraki yıla ertelendi. 2021 yılında olmasına rağmen Tokyo 2020 diye anılacak.

Bence uygun bir çözüm bulunacaktır. DV2020 talihlileri kendilerini strese sokmasınlar. Vizelerin durdurulması kaldırıldıktan sonra 30 Eylül'e kadar vakit varsa, tüm DV vizelerini o süreçte bitirmeye çalışabilirler veya bu yıl 50 bin vizeye ulaşmadan süreci tamamlayabilirler. Bir başka çözüm de bu yıl istisnai olarak 2020 talihlilerini örneğin Aralık ayına kadar görüşmelere çağırmaya devam edebilirler.

Tamamen kestirip atmak yerine uygun bir çözüm bulunacağını düşünüyorum.

Bunun haricinde şunu da düşünmek lazım. Bu çekiliş en başından beri şans işiydi. Yine şans eseri böyle bir durum oldu. Evet bekleyenler için üzücü belki ama henüz hiçbir şey de kesin değil.

Forumda çoğu zaman sayın crazycells ve daha başka kişilerin de dile getirdiği gibi, vize basılı pasaportunuz elinize ulaşmadan hayatınızda büyük değişiklikler yapmamanız gerekir uyarısı bir kez daha yerini bulmuş oldu.

Ben işleyişin kimse için geç olmadan normale döneceğini düşünüyorum, öyle umuyorum. Bekleyen herkesin içini ferah tutmasını ve günlük hayatlarına odaklanmalarını dilerim.

• Adamların resmî internet sitesinden bile bi açıklama yok ! Bu ay visa bültende açıklanmadı.Ne biçim ülkeymiş bu ABD muz cumhuriyetine dönmüş, başkanı tweetle ülke yönetiyor.

• @Semihmete, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Adamların resmî internet sitesinden bile bi açıklama yok ! Bu ay visa bültende açıklanmadı.Ne biçim ülkeymiş bu ABD muz cumhuriyetine dönmüş, başkanı tweetle ülke yönetiyor.

Aynen tam bir muz cumhuriyeti. Bence masraf yapmayin hic ABD'ye gitmek icin. Bayramdan sonra turizmi canlanacak, hersey normallesecek Turkiye'de kalmaniz daha mantikli.

• @Ryback Sana ne yapayım ben diye fikrini soran oldumu ? Boşboğazlık yapma ! Git başka yerde oyna..

• @mkonca İnşallah.Herşey olabilir sonuçta olağandışı günlerden geçiyoruz kardeş.

• ⭐⭐

@Muhtaradana evet oturumu var. Ayrıca Tr den çıkmak için izine gerek yok. Sadece kamu personeli olunca ilgili yada bağlı olduğunuz bakanlıktan izin almanız gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |