Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Betfair39, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Sağlık sigortasına Coveredca için $2 yazmış birisi o nası bi sağlık sigortası yiğidim nolur beni bul

Ben bir buçuk yıl 2 dolar ödedim bu senede 12 dolar ama benim hatam yüzünden oda seneye yine yüksek pakete geçip yine 2 dolar öderim. Bu ödemeler ne kadar kazandığınız ve kaç kişi olduğunuza bağlı biz iki çocuk iki yetişkin tek maaş olunca güzel bir paketle 2 dolar benim için 2 dolar eşim için ödedim 4 dolar yani :). Bekar ve vergi verecek kadar bir kazancınız varsa düşük çıkma ihtimali çok düşük sanki 😁 tabi bu dediklerim California için geçerli Healthcare.com da aynı mı bilmem.

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Ilk yerlesecekler icin benim masraflarim Soyle oldu .

Ucak bileti : 4 kisi gidis-donus : 20 K TL
    Araba kiralama : 2 K TL (4 gun )
    Otel : 3 gun kaldik . 400 $
    Araba Satin alma : 5K$
    Ev Kiralama : 2 bed +1 bath 1 K -
    Deposito :1500 K$ deposito
    Telefon : 2 adet Samsung ve 2 Metropcs 235 $
    Esya : ikea 1200 $
    Ev alisverisi : 300 $
    Araba ruhsati ve sigortasi ,ehliyet henuz yapmadik.
    Elektrik -su ev sahibi ile ortak . Baska evlerde bir dunya deposito aliyorlar.

Zorda kalmamak icin parali gelmeye calisin.

bilgiler için teşekkürler.
    kaç kişilik aile ve yer bilgiside verebilirseniz ilk mesaja ekleme yapayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer23 tam tersi asla yaklaşmayacağın insanlar bunlar. Çünkü özellikle new jersey tarafında olanlar hangisi senin gibi gelmiş. Hemen hepsi ya kaçak gelmiş ya da parasız gelmişler. Ondan dolayı sen bir anda onların 10 - 15 yıl sonra geldikleri statüye hooopp havadan geldin aynı yerdesin bu sefer de ben çektim çile çektim neden o çekmesin diye bakıyorlar. Sen nerden biliyorsun dicen 1996 yılından beri amcam orada ondan biliyorum.

• @ayvalik10 Kısaca benim anladığım ABD gidince Türklerden uzak duracaksın😊

• @Semihmete, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@ayvalik10 Kısaca benim anladığım ABD gidince Türklerden uzak duracaksın😊

Kisisel algilama sakin 🙂 Senin icin soylemiyorum... Bu laf cok genel olarak soylendigi icin yaziyorum bunu...

Amerika'ya gelip burada yasayip Turklerden uzak duracaksin diyen hic kimseyi ailemin yakinina yaklastirmiyorum... Bu klasik 'ben iyiyim, baskalari kotu' diyerek kendini temize cikaranlarin sozleri... Altini biraz desiyorsun... Orantisiz istekler, kolay para kazanma, halden anlamadan yapilan iletisim kazalari vs vs cikiyor... Bu insanlar yanlizlastikca daha agresif konusuyorlar... Bir sonraki level ise 'bizim cok iyi Amerikali arkadaslarimiz var' edebiyatlari 🙂

Herkesin bir yorum hakki var malum... Buda benim gozleme dayali yorumum...

@ayvalik10 dedigi bence dikkat edilmesi gereken bir sey... New Jersey benim gozumde 'Alamanya'... Houston Dallas Austin. gibi sehirlerde ki gocmenler ise biraz daha farkli egitim anlayis vs yonunden... diger sehirleri arkadaslardan bilenler vardir...

• @semavi ABD ye göç eden insanlardan İzlediğimiz takip ettiğimiz başından geçenleri okuyunca edindiğimiz genel düşünce Böyle oluştu😊Yoksa ,ABD gelince Türkler den kaçacaz Amerika lılarla yada başkalarıyla dost olacaz , çok mutlu olacaz vb.gibi çocukça düşüncelerimiz yok😊Zaten yeni göç etmiş biri iyi ve saf niyetle ilkönce soydaşlarının yanına sığınmak ister😊Buda şansına kime düşersen artık 😊Bir arkadaş deneyimini yazmış karşı komşumuzun Türk olduğunu öğrenince çok şaşırdık,bırak yardım etmeyi bizi hiç sallamadı diye😊Bu deneyim bana çok garip gelmişti!! En güzeli ne çok yakın nede çok uzak durmak.😊

• @semavi bey ,

Forumdan @kivo arkadaş Şöyle yazmış.

“Dallas icin konusuyorum buyuk bir kismi bos beles.. kimse kimseyi tanimaz yardim etmez. kimse de yardim beklemiyor. aslinda yazacak cok sey var.. ama yazmayayim :)“

Herkesin tecrübe ve deneyimleri benim için önemli.Hepsini dikkatli okuyorum.@semavi bey.

• @crazycells @kivo Bu forumu kuranlardan Allah razı olsun👍🏾

be ve deneyimleri benim için önemli.Hepsini dikkatli okuyorum

Birde su yonden bakmak lazim...

Neler yapti yeni gelenlerde, buranin eskileri dert almayayim basima diye kaciyor insanlar...

Bu konu cok su goturur... Insanlarin 1 ayda karsilasagi Turk sayisini bir gun icerisinde misafir ediyorum bazen galeride... Gozlemledigimi aktariyorum. 3 kisiye bakip karar vermek mi daha guvenilir 300 kisiye bakip vermek mi?

Emin olun siz nasilsaniz, oyle insanlar toplanir etrafinizda... Forum mantigini koruyan insanlarla karsilasirsiniz umarim her yerde...

Biz cevremizdeki 100-150 aile ile mutluyuz... 🙂

Siz iyi niyetlisiniz... Lutfen bunu kaybetmeyin ve sizden sonrakilerden desteginizi esirgemeyin...

Hayati 20-30 yillik kurguladik burada... 3 aylik muhabbetlerde patlayan iliskiler ile vakit kaybetmemeli...

Ne Haqci haciyi mekkede diyenlerdenim nede Turkun Turkten baska dostu yoktur guzellemesi yapanlardanim...

Turkiyedeki komsunuz ne ise buradaki de ayni olabilir... bir fark yok. Iyi yada kotu... Genis bakmali olaya

• @semavi Haklısınız.Sizin fikirlerinizde benim için çok önemli.Bazen olumsuz örnekler okuyunca insan biraz tedirgin oluyor,bu psikolojiyi anlayacağınıza eminim.Gelince nasıl olsa tanışacağız😊 Allah herkesi gurbette iyi insanlarla karşılaştırsın.

@semavi Haklısınız.Sizin fikirlerinizde benim için çok önemli.Bazen olumsuz örnekler okuyunca insan biraz tedirgin oluyor,bu psikolojiyi anlayacağınıza eminim.Gelince nasıl olsa tanışacağız😊 Allah herkesi gurbette iyi insanlarla karşılaştırsın.

Olumsuz dusunmeyin sakin... Cok iyi olacagim diye de bundan faydalananlara aldanmamak lazim elbet...

Sunu hic bir zaman unutmayin... Iyi tecrubeler degil, kotu tecrubeler paylasilir her zaman... Musteri Ilisklilerinde bile altin kuraldir bu...

Burasi mukemmel bir yer degil... Turkiye de degil... Bende degilim bir baskasi da degil...

Ama hepimiz 'mukemmeliz edasi ile' baskasi kotudur dersek ve bu genel bir tavir haline donusurse burada gercekten yardima ihtiyaci olan bir cok insan o yardimlardan uzak kaliyor...

Yardim demek cikartip para vermek degil cogu zaman... Bilgi o kadar degerli ki...

3 yili asti ben geleli... Hala ayni noktadayim.. 3-5 ayda her seyi cozdum herkesi anladim ve notunu verdim yada basimdan gecen iki uc olaya bakip genelleme yapma hakkini kendime buldum dersem ayip ve degersiz bir tutum olur.... Deger vermiyorum bu genellemelere...

Ben kusurlu bir insanim... baskasida oyledir... Ortak noktada bulusmak ve iliskileri kararinca devam ettirmek lazim.

Gelirsen elbette beklerim corona falan kapmazsak 😃

• @semavi Maske takar gelirim , 2 metre uzaktan konuşuruz😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi bu konuyu sen canlı yayında anlatmıştın örnek vermiştin banka hesabı açmayı mesela.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@semavi bu konuyu sen canlı yayında anlatmıştın örnek vermiştin banka hesabı açmayı mesela.

Evet onunla alakali, ev alma ile alakali vs videolar cekmistim...

• Yaşam maliyetlerinde en büyük miktar olarak kirayı göstermiş herkes ,Demekki Ev kendimizin olursa hertürlü çalışma ve yaşam , geçim kolay görünüyor, iyi yada kötü kredi kullanmadan nakit parayla normal bir ev almak gerekli diye düşünüyorum.

• Yaşam maliyeti olarak , Austin mi ? Houston mı ? Daha uygun hangisini önerirsiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Yaşam maliyetlerinde en büyük miktar olarak kirayı göstermiş herkes ,Demekki Ev kendimizin olursa hertürlü çalışma ve yaşam , geçim kolay görünüyor, iyi yada kötü kredi kullanmadan nakit parayla normal bir ev almak gerekli diye düşünüyorum.

Daha önce de böyle düşünenler olmuştu ve bu konu tartışıldı. Evin borcu olmasa bile her ay emlak vergisi, HOA, sigorta vb ödemeleri çoğu şehirde bir kira kadar olabiliyor. Mortgage ile ev aldığınızda tüm bunlar aylık taksitin içinde olduğu için krediyle ev almak daha mantıklı olabiliyor.

• @knnrn
    Satın almak için düşünülen evin masrafları,

HOA=37$ İnsurance :48$ Monthly tax=250$ Total =335$

Eğer bu evi kiralamak istersek 1970$

Bir yanlışınız olmasın,Hesap siz dediğiniz gibi görünmüyor.

@knnrn
    Satın almak için düşünülen evin masrafları,

HOA=37$ İnsurance :48$ Monthly tax=250$ Total =335$

Eğer bu evi kiralamak istersek 1970$

Bir yanlışınız olmasın,Hesap siz dediğiniz gibi görünmüyor.

Sanirim Nakit ev almaktan bahsediyoruz...

200bin dolariniz olunca onu kolay kolay bir eve gommezsiniz burada...

Turkiye'de butun parami yatirip ev almistim. Hatta borc harc...

Burada ise %5 pesinat ile aldim. %20 vermek bile makul gelmedi benim butceme gore.

Ama 1 milyon dolariniz vardir... 200-300une ev alirsiniz o ayri bur durum tabi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete Aylık vergisi 250 dolar olan evin kirası 1970 dolar mı? Nerede bu ev, nasıl bir ev?

Ayrıca ben kiralamktan bahsetmiyorum, mortgage ile almak peşin almaktan daha mantıklı olabilir diyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |