Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly bol sabirli beklemeler, kisa surede iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

Verdiginiz belgeler baska ulkeden oldugu icin, oradaki ABD konsolosluguna belgeleri gonderip onay alacaklardir diye dusunuyorum. Dolayisiyla islemleriniz bence kisa surecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dras sen yenisi bizim burada hiçbir işimiz varsayımla gitmez her yazılan yaşanmış olan olaylar yada yazışmalardır. Önerim demek sana avantaj sağlayıp bundan sonra ki insanlara da avantaj sağlasın için yazılır çünkü okadar sıkışınca gelip işi btince gelen insan var ki diğer yıllarda girck kişilere yanlış bilgi vermiş oluruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Umarim herkes iyidir, benim kritik bir sorum olacakti, APdeyken mevcut B1B2 vizesiyle ABD e gidip gelme konusunda bir sakincasi olur mudur?
    Cok tesekkur ederim simdiden
    Bol sanslar herkese

Yapmasaniz daha iyi olur, gocmenlik istegi varken bu amacla turist vizesini kullanmamalisiniz. Ama B1/B2 vizesini amacina uygun kullanip sonra ABD disina cikacaksaniz ve daha da onemlisi CBP gorevlisini buna ikna ederseniz, o durumda problem yasayacaginizi sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 kardeşim vize onaylandıktan sonra ödemeler mi yoksa senin eşya hazırlık mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dras tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov tebrikler, bundan sonraki kisimda bol sanslar 🙂

• @ayvalik10 arkadaşım ben doktorum, ordaki doktor hanımla da uzun uzun konuştuk görüştüm bana aşılarla ilgili belgeniz varsa temin ederseniz yapmayalım dedi. ben varsayımla konuşmuyorum bildiğim şeyi burda paylaşıyorum sen istemiyorsan hiçbir belgeni götürme aşılarını ol. ama benim dediğim şekilde yapanlar hiç bir kaybı olmaz, eğer dikkatli okuduysan en az bir ay önce diye bi ibare yazdım onun nedenide canlı aşı yapılırsa en az bir ay sonra yenisi yapılır bu da varsayım değil bilimsel bir bilgidir. anlaman için daha basit anlatıyorum aşıları yaptırıp gidersen doktorlar gerekli görüp yenisi yaparlarsa da bir kaybın veya zararın olmaz. kabul ederlerse daha az aşı ile kurtulursun.

• ⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba, 21 yaşındayım benim mülakatım Martın 6 oldu, öncelikle doktor muayenesini söyleyeyim 28 Şubat saat 10:30 doktor randevum vardı, doktor randevuma saat 08:30 gittim 3 katta kadın görevli bana 4 kata çıkmamı ve saat 9 açılacağını söyledi,biraz bekledim yarım saat sonra kapıyı açıp buyrun diyip içeri girebilirsiniz dediler, ben saat 9 girmiş oldum daha sonra benden Passaportumu ve Green Card kazandığımızı öğrendiğimiz sayfanın çıktısını istedi, eğer aşı kartlarınız varsa onlarıda istedi ama yoktu Ukraynada olduğu için getiremedim, buyrun oturun resmimi çekti sonra biraz bekleyin dediler, o sırada bir çift vardı telegramdan, eşi benim yanıma gelip Merhaba sizde mi Green Card talihlisiniz sordu telegram grubunda varmısınız dedi evet dedim bi 10-15 dakka sohbet ettik, daha sonra kadın sekreter muayene için çağırdı, kilo boy ölçtü daha sonra soyunmamı söyledi ve sadece iç çamaşırı kalacak şekilde mavi önlüğü giyip bekledim, hemen Doktor Handan hanım geldi güler yüzle hoşgeldin uzandım muayene etti, hızlıca çokça sorular sordu sigara, alkol, uyuşturucu kulanıyormusun, daha önce ameliyat oldun mu, ilaç kulanıyormusun, daha önce intihar girişiminde bulundu mu, bir çok soru sordu hepsine hayır dedim, hemen o sırada iki kolumada aşılar vurdu toplam 4 tane vurdu çok hızlıydı hiç bir şey anlamadım ama sonradan hafiften sol tarafım biraz ağırdı 1-2 güne geçti, nerde yaşıyorsun, Amerikada tanıdığın var mı biraz sohbet ettik sonra sekreterin yanına gittim 340 dollar dedi bende acaba ben yabancı ülkeden olduğum için mi bu kadar pahalı oldu dedim o da hayır herkesin farklı oluyor aşıları falan dedi, sonra bir kağıt verdiler ve 3 kata inmemi söylediler 3 kata indim 117,5 dollar ödedim kan, idrar, röntgen çekildi kağıda imza attılar tekrar 4 kata çıktım kağıdı sekretere verdim, sonuçları bügün alabilirmiyim dedim hayır yarın saat 11 alabilirsiniz dedi, isterseniz sonuçları perşemde günü alıp Cuma günü mülakata girersiniz dedi ben de Perşemde almaya karar verdim, bu arada babamla gitmiştim.
    Mülakat Günü: Perşembe sabah 08:00 erken yola çıktık öğlen oradaydım, bu arada yine babamla gittim, taksiye binip Unganların orda indik ve ben yukarıya çıktım zarfı aldım, o gün Hotel Best'e kaldık sabah saat 6 kalktım ve saat 7:10 ABD büyükelçiliğin oradaydım, saat 8:00 görüşmem vardı ve henüz sıra çok yoktu, telefon, kemer, şapkamı babama verdim, evraklarımı, passaportumu ve cüzdanımı aldım yanıma, sıraya durdum tam o sırada Ahmet beyle tanıştım biraz sohbet ettik oda Green Card talihlisiydi ve onunda saat 8:00 mülakatı vardı, sırayla mülakatı 7:30 olanları çağırdılar, daha sonra sırayla biz 7:45 girdik, ilk önce girişte Polis görevli kontol ediyor daha sonrada Passaportu verdim kontol edip geçiriyor, X-ray cihazından da Montu, Evrakları, ve cüzdan geçiriliyor, eşyaları alıp içeriye girdim orda görevliler hemen Passaportu alıp arkasına isim soyad, case number randevu bigisi yapıştırdı ve sıra numarası verdi benimki 6 numaraydı, sonrada gittim Ahmet beyin yanına oturdum onun numarası 5, orada onunla baya konuştuk biraz ben heyecan yapmıştım ama konuşarak hemen heyecan gitti, hemen yanımızda bir bayan oturuyordu oda heyacanlıydı Aydından nişanlılık vizesi için gelmişti, biraz bekledik bir türlü sıra gelmiyor bir baktık Ahmet beye sıra geldi gitti evrakları verdi oturdu, daha sonra benimki yandı bende gittim evrakları verdim çok fazla evrak getirmiştim meğer hiçbirine gerek yokmuş :D, daha sonra Nişanlılık vizesi olan bayanın sırası geldi o da gitti evraklar teslim etti oturdu, yine bir türlü sıra gelmiyor, o sırada hem konuştuk hemde gözüm numaramın yanmasını beklemedeydi, Ahmet beyin numarası yandı gitti 330 dollar ödedi geldi, sonrada benimki yandı bende gittim ödedim oturdum, yine beklemedeyiz tam o sırada gruptan Sezgin bey ve Erkan beyle tanıştım, o sırada Ahmet beyin numarası yandı gitti biraz uzun sürdü, parmaklarında yara izi varmış dediler sanırım, sonra irtibata geçeceklerini söylemişler, inşallah tez zamanda vizesini alır, yine bekledim bekledim sıra bir türlü gelmiyor, yanımızdaki bayanın sırası gelmişti onun numarası yediydi, gitti 2-3 dakka sonra geldi orda oturanlar tebrik ettik, yine beklemedeyiz benim numaram yandı, görüşmeye gittim Asyalı+Amerikalı genç çok güler yüzlü bir hanımefendiyle yaptım, birinci İngilizce biliyormusunuz dedi ben de litlle bit dedim, No Turkish zero dedi 😃 ama Türkçe yapsak daha iyi olur dedim, oda isterseniz Tercüman çağırıyım dedi gitti çağırdı ilk önce yemin ettim sonrada parmak izleri alındı, sonrada sorular sordu, Kaç ülkede bulundunuz? Türkiyede nerede yaşıyorsun? Kaç yıldır burada yaşıyorsunuz? Ne iş yapıyorsunuz? Amerikada tanıdığınız\akrabaniz var mi? Nereye gideceksiniz? Halaniz ne is yapiyor? gibi sorular sordu, daha sonrada Your visa are approved, congratulations dedi oh Thank you so much, Cok Tesekkur ederim kolay gelsin deyip gulerek Sezgin beylerin yanina gittim gectinmi evet dedim tebrik ettiler, tam o sirada gruptan Yusuf Ihsan bey esi ve cocuklari geldi onlarda gecmisti onlarida tebrik ettiler onlarda tebrik ettiler, babam disarda bekliyordu o mutlulukla hemen cikip babama guzel haberi vermek istedim, Sezgin ve Erkan bey nereye gidiyorsun o tur biraz bizimle beraber cikarsin tamam bende zaten cok merak ediyordum onlarin durumunu oturdum biraz bekledim 20-25 dakka falan :D, o sirada babam endiselenirdi falan dusundum cikim dedim, Erkan beyle Sezgin beye insallah gecersiniz hayirlisi olsun deyip ciktim. Bu arada o meşhur sarışın kadını göremedim 🙂
    6 Mart saat 9:40 Vizem onaylandı.
    Bütün yesilkartforum uyelerine ve telegram grubundaki herkese Teşekkür ederim,
    Ayrica @Muhtaradana, @Manwe6265, @crazycells, @bolatmali, @fetihy, @bezdarniy tesekkur ederim, yardimlari ve destekleri cok dokundu.

Hocam tebrik ediyorum hayırlı olsun. Tek solukta okudum inşallah bundan sonra da herşey çok güzel olur. Yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun 👋

• @crazycells Çok teşekkür ederim:)

• @fetihy Sağolun çok teşekkür ederim, inşallah
    Mayıs'ta sizde kazanır ve gelecekte sizinde burda deneyimlerinizi okuruz.

• ⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@fetihy Sağolun çok teşekkür ederim, inşallah
    Mayıs'ta sizde kazanır ve gelecekte sizinde burda deneyimlerinizi okuruz.

Size canı gönülden teşekkür ederim saolun. Gönül herkes gibi kazanmayı istiyor. hakkımızda hayırlısı diyorum inşallah bende mülakat deneyimlerimi paylaşmak isterim. Artık nasip olursa Çankaya’dan otobüse binip unganlara doğru yürüme mesafesinde diye başlayan cümle ile devam etmek isterim 😊

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido merak etmeyin KCC bunları hesapladığı için fazla talihli seçiyor, bu sene 83.884 talihli var herkes sürecine devam etse case 20-25 binde süreç tamamlanmış olurdu, KCC fazla fazla seçiyor ki vizeler heba olmasın, her sene de ellerindeki 50 bin vizenin çoğunu dağıtıyorlar zaten

Süreci daha iyi anlamak adına Sayın @crazycells in bu yazısı size rehberlik edecektir ⬇⬇⬇⬇
    Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış https://yesilkartforum.com/forum/post/3072

thanks. vermis oldugunuz link i bir inceleyim.

• @crazycells Merhaba,
    Degerli cevabiniz icin cok tesekkur ederiz. Aslinda kizimin Nisan ayin kontrolu icin klinigi ozel bir mektup yazmisti hatirlarsinizdir, ondan dolayi gidip gelme konusunda sorayim dedim yoksa Acikcasi 2 cocukla su anda bu uzun yola gitme konusunu pek sicak bakmiyorum, AP bitince klinikle konusup halletmeye calisiriz.

• @Ayvaz-Azizov Tebrikler ve yeni hayatinizda bol sanslar!

• @crazycells Merhaba,
    Bende benzerini dusundum, cunku Ana ulkemdeki ABD konsoloslukta gorusme yapilamiyor ancak Senegaldakine gitmek gerekirdi, 2 cocukla Senegala beklemek zor olacagini bildigimiz icin onun yerine Turkiye ikinci ulkem olarak gelip gorusme yapamyi tercih ettim. Mantik olarak Ana ulkeye belgeleri gonderip onay alinacak diye dusundum bende 🙏.
    Cok tesekkur ederim

• @Ayvaz-Azizov Ne güzel çok şanslısınız. Hayırlı olsun. Inşallah gittiğiniz yerde de herşey gönlünüzce olur. Yaşınız da çok genç ve bu çok büyük bir avantaj. Dil öğrenme olsun, enerjik bir şekilde çalışabilme olsun... Size ilk başlarda yardımcı olabilecek birilerinin yanına da gidiyorsunuz anladığım kadarıyla. Ne mutlu, ne güzel 😊 Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin Ayvaz kardeşim

• @MySea Teşekkür ederim

• @Selda Amin İnşallah, Çok teşekkür ederim 🙂

• @Ayvaz-Azizov çok güzel olmuş, yeni hayatında başarılar 🙂 darısı bekleyen arkadaşlarımıza

• @Manwe6265 Çok teşekkür ederim, bana sizin desteğiniz çok oldu. Amin İnşallah darısı bütün bekleyenlerin basına. 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |