Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba,
    Aramizdaki bayanlara, kadinlar gununuz kutlu olsun, insallah hepinizin hayalari gercek olur.
    Bol sanslar

• @Muhtaradana evet bende almanya doğumluyum ama Türkiyede yaşıyorum orada hiç bulunmadım %7 lik takılma Kota ülkesi durumu hakkında bilgi rica edebilirmiyiz?

• @hyksn hayır yok dv 2020 Türkiye talihlileri toplam sayısı 2709,toplam dağıtılması düşünülen vize sayısı Nacara dan gelen vize sayısı ile birlikte 54650, bu sayının %7 si 3800 gibi bir vize sayısı yapıyor, kotayı 50 binden hesaplasalar 3500 vize yapıyor

Türkiye talihlilerindeki sayı evlilik ve yeni doğumlarla 3000 lere kadar çıkabilecek olsada,genellikle kazananlardan %40 ı sürece devam etmiyor, o zaman bu sayıda 1800 civarına düşebilir

Ülke kotasına takılabilecek bazı ülkeler
    Demokratik Kongo Cumhuriyeti 4743
    Mısır 5568
    İran 4101
    Rusya 5118

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/114398

buradada dv 2020 talihlilerinin ülkelere göre dağılımı var, tüm sayılar aile üyeleri dahil sayılardır ⬇

• @Muhtaradana sizden çook özür dilerim fakat ben çok algılayamadım sizden istirham etsem yardımcı olabilir misiniz? Zihnim durmuş durumda şimdi benim doğum yerim almanya ben doğum yeri orası olduğu için (hiç yaşamamama rağmen) oradan katıldım burada germany kota 328 olduğu için benim sıramın kotadan gelmesi imkansız mı oluyor ?bana evrak onay mail gelsede benim mülakata girme durumum olmuyor mu ? Selamlar

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido 4 kişilik aile çocukları şekerden mi sayıyon 🙂

Mulakat kismi daha heyecanli oluyor diye direk orayi okumaya odaklaniyorum muayene kismini es gectigimden cocuklari goremedim 🙂

• @takvimcas hayır tabiki, şimdi bu vize adı üstünde çeşitlilik ya, bazen bazı sebeplerden çekiliş sırasında bazı ülkelerden çok talihli seçilebiliyor, ama en son aşamada ülkeler arası talihliler arasında çeşitliği sağlamak için toplam dağıtılacak vize sayısının %7 sinden fazlasını bir ülke talihlilerine vermiyorlar

Örnek vermek gerekirse
    Misal Almanyadan 4500 talihli dv 2021 sonucunda seçilmiş olsun, o yılın %7 lik ülke kotasıda 3800 olsun, mülakatlar yapılmaya başlanır vizeler teker teker sırası gelene verilir, ta ki Almanyadan vize alan sayısı 3800 e dayanana kadar, bundan sonra Alman talihlilere vize dağıtılmaz

Bundan sonra kalan vizeler diğer ülke talihlilerine dağıtılmaya devam eder, Almanya doğumlu talihlilerin 3800 vizesi case 36 binde bitti diyelim

Case numarası 38 bin olan Türkiye doğumlu vizesini alabilir, ama Almanya kotası dolduğu için case numarası 37 bin olan Almanya doğumlu talihli için süreç bitmiş olur, bu vakitten sonra vize alamaz

Burdan da anlayacağınız gibi toplam Almanya doğumlu talihlilerin sayısı(328) dv 2020 de ülke kotası (3800)nın yanına bile yaklaşmıyor, sizin numaranız bültende aktif olduktan sonra vizenizi alabilirsiniz

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@hyksn hayır yok dv 2020 Türkiye talihlileri toplam sayısı 2709,toplam dağıtılması düşünülen vize sayısı Nacara dan gelen vize sayısı ile birlikte 54650, bu sayının %7 si 3800 gibi bir vize sayısı yapıyor, kotayı 50 binden hesaplasalar 3500 vize yapıyor

Türkiye talihlilerindeki sayı evlilik ve yeni doğumlarla 3000 lere kadar çıkabilecek olsada,genellikle kazananlardan %40 ı sürece devam etmiyor, o zaman bu sayıda 1800 civarına düşebilir

Ülke kotasına takılabilecek bazı ülkeler
    Demokratik Kongo Cumhuriyeti 4743
    Mısır 5568
    İran 4101
    Rusya 5118

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/114398

buradada dv 2020 talihlilerinin ülkelere göre dağılımı var, tüm sayılar aile üyeleri dahil sayılardır ⬇

Bu surece devam etmeyen %40 lik dilim neden bu green card a basvurur ve bizim hakkimizi gasp eder onu da anlamis degiliz.

• @Muhtaradana dünya zamanınızı almışım dünya şey yazmışsınız hakkınız büyük çook teşekkürler biran herşey bitti sanımıştım çünkü bu bilgi çok detay beni aşıyordu o zaman şimdilik devam sağolun

• @mexido merak etmeyin KCC bunları hesapladığı için fazla talihli seçiyor, bu sene 83.884 talihli var herkes sürecine devam etse case 20-25 binde süreç tamamlanmış olurdu, KCC fazla fazla seçiyor ki vizeler heba olmasın, her sene de ellerindeki 50 bin vizenin çoğunu dağıtıyorlar zaten

Süreci daha iyi anlamak adına Sayın @crazycells in bu yazısı size rehberlik edecektir ⬇⬇⬇⬇
    Sayılarla Green Card Lotosu (Diversity Visa) Sürecine Bakış https://yesilkartforum.com/forum/post/3072

• Herkese Merhaba, 21 yaşındayım benim mülakatım Martın 6 oldu, öncelikle doktor muayenesini söyleyeyim 28 Şubat saat 10:30 doktor randevum vardı, doktor randevuma saat 08:30 gittim 3 katta kadın görevli bana 4 kata çıkmamı ve saat 9 açılacağını söyledi,biraz bekledim yarım saat sonra kapıyı açıp buyrun diyip içeri girebilirsiniz dediler, ben saat 9 girmiş oldum daha sonra benden Passaportumu ve Green Card kazandığımızı öğrendiğimiz sayfanın çıktısını istedi, eğer aşı kartlarınız varsa onlarıda istedi ama yoktu Ukraynada olduğu için getiremedim, buyrun oturun resmimi çekti sonra biraz bekleyin dediler, o sırada bir çift vardı telegramdan, eşi benim yanıma gelip Merhaba sizde mi Green Card talihlisiniz sordu telegram grubunda varmısınız dedi evet dedim bi 10-15 dakka sohbet ettik, daha sonra kadın sekreter muayene için çağırdı, kilo boy ölçtü daha sonra soyunmamı söyledi ve sadece iç çamaşırı kalacak şekilde mavi önlüğü giyip bekledim, hemen Doktor Handan hanım geldi güler yüzle hoşgeldin uzandım muayene etti, hızlıca çokça sorular sordu sigara, alkol, uyuşturucu kulanıyormusun, daha önce ameliyat oldun mu, ilaç kulanıyormusun, daha önce intihar girişiminde bulundu mu, bir çok soru sordu hepsine hayır dedim, hemen o sırada iki kolumada aşılar vurdu toplam 4 tane vurdu çok hızlıydı hiç bir şey anlamadım ama sonradan hafiften sol tarafım biraz ağırdı 1-2 güne geçti, nerde yaşıyorsun, Amerikada tanıdığın var mı biraz sohbet ettik sonra sekreterin yanına gittim 340 dollar dedi bende acaba ben yabancı ülkeden olduğum için mi bu kadar pahalı oldu dedim o da hayır herkesin farklı oluyor aşıları falan dedi, sonra bir kağıt verdiler ve 3 kata inmemi söylediler 3 kata indim 117,5 dollar ödedim kan, idrar, röntgen çekildi kağıda imza attılar tekrar 4 kata çıktım kağıdı sekretere verdim, sonuçları bügün alabilirmiyim dedim hayır yarın saat 11 alabilirsiniz dedi, isterseniz sonuçları perşemde günü alıp Cuma günü mülakata girersiniz dedi ben de Perşemde almaya karar verdim, bu arada babamla gitmiştim.
    Mülakat Günü: Perşembe sabah 08:00 erken yola çıktık öğlen oradaydım, bu arada yine babamla gittim, taksiye binip Unganların orda indik ve ben yukarıya çıktım zarfı aldım, o gün Hotel Best'e kaldık sabah saat 6 kalktım ve saat 7:10 ABD büyükelçiliğin oradaydım, saat 8:00 görüşmem vardı ve henüz sıra çok yoktu, telefon, kemer, şapkamı babama verdim, evraklarımı, passaportumu ve cüzdanımı aldım yanıma, sıraya durdum tam o sırada Ahmet beyle tanıştım biraz sohbet ettik oda Green Card talihlisiydi ve onunda saat 8:00 mülakatı vardı, sırayla mülakatı 7:30 olanları çağırdılar, daha sonra sırayla biz 7:45 girdik, ilk önce girişte Polis görevli kontol ediyor daha sonrada Passaportu verdim kontol edip geçiriyor, X-ray cihazından da Montu, Evrakları, ve cüzdan geçiriliyor, eşyaları alıp içeriye girdim orda görevliler hemen Passaportu alıp arkasına isim soyad, case number randevu bigisi yapıştırdı ve sıra numarası verdi benimki 6 numaraydı, sonrada gittim Ahmet beyin yanına oturdum onun numarası 5, orada onunla baya konuştuk biraz ben heyecan yapmıştım ama konuşarak hemen heyecan gitti, hemen yanımızda bir bayan oturuyordu oda heyacanlıydı Aydından nişanlılık vizesi için gelmişti, biraz bekledik bir türlü sıra gelmiyor bir baktık Ahmet beye sıra geldi gitti evrakları verdi oturdu, daha sonra benimki yandı bende gittim evrakları verdim çok fazla evrak getirmiştim meğer hiçbirine gerek yokmuş :D, daha sonra Nişanlılık vizesi olan bayanın sırası geldi o da gitti evraklar teslim etti oturdu, yine bir türlü sıra gelmiyor, o sırada hem konuştuk hemde gözüm numaramın yanmasını beklemedeydi, Ahmet beyin numarası yandı gitti 330 dollar ödedi geldi, sonrada benimki yandı bende gittim ödedim oturdum, yine beklemedeyiz tam o sırada gruptan Sezgin bey ve Erkan beyle tanıştım, o sırada Ahmet beyin numarası yandı gitti biraz uzun sürdü, parmaklarında yara izi varmış dediler sanırım, sonra irtibata geçeceklerini söylemişler, inşallah tez zamanda vizesini alır, yine bekledim bekledim sıra bir türlü gelmiyor, yanımızdaki bayanın sırası gelmişti onun numarası yediydi, gitti 2-3 dakka sonra geldi onaylanmıştı orda oturanlar tebrik ettik, yine beklemedeyiz benim numaram yandı, görüşmeye gittim Asyalı+Amerikalı genç çok güler yüzlü bir hanımefendiyle yaptım, birinci İngilizce biliyormusunuz dedi ben de litlle bit dedim, No Turkish zero dedi 😃 ama Türkçe yapsak daha iyi olur dedim, oda isterseniz Tercüman çağırıyım dedi gitti çağırdı ilk önce yemin ettim sonrada parmak izleri alındı, sonrada sorular sordu, Kaç ülkede bulundunuz? Türkiyede nerede yaşıyorsun? Kaç yıldır burada yaşıyorsunuz? Ne iş yapıyorsunuz? Amerikada tanıdığınız\akrabaniz var mi? Nereye gideceksiniz? Halaniz ne is yapiyor? gibi sorular sordu, daha sonrada Your visa are approved, congratulations dedi oh Thank you so much, Cok Tesekkur ederim kolay gelsin deyip gulerek Sezgin beylerin yanina gittim gectinmi evet dedim tebrik ettiler, bana göre görüşme kısa sürdü ama onlara göre sanırım biraz uzundu😬, görevli bir kaç tane daha soru sorsaydı keşke diyordum icimden, kadınla çok rahat gülümseyerek konuşuyordum ve oda aynı şekilde çok rahattı görüşmem ☺️, tam o sirada gruptan Yusuf Ihsan bey esi ve cocuklari geldi onlarda gecmisti onlarida tebrik ettiler onlarda tebrik ettiler, babam disarda bekliyordu o mutlulukla hemen cikip babama guzel haberi vermek istedim, Sezgin ve Erkan bey nereye gidiyorsun o tur biraz bizimle beraber cikarsin tamam bende zaten cok merak ediyordum onlarin durumunu oturdum biraz bekledim 20 dakka falan :D, o sirada babam endiselenirdi falan dusundum cikim dedim, Erkan beyle Sezgin beye insallah gecersiniz hayirlisi olsun deyip ciktim. Bu arada o meşhur sarışın kadını göremedim 🙂
    Hesapta 7 bin dollar ve Sponsorluk belgesi gösterdim, Ohio/Dayton gideceğim)
    6 Mart saat 9:40 Vizem onaylandı.
    Bütün yesilkartforum uyelerine ve telegram grubundaki herkese Teşekkür ederim,
    Ayrica @Muhtaradana, @Manwe6265, @crazycells, @bolatmali, @fetihy, @bezdarniy tesekkur ederim, yardimlari ve destekleri cok dokundu.

• @Ayvaz-Azizov tebrik ederim, hayırlı olsun, detaylı anlatımınız çok güzeldi, zevkle okudum
    İnşallah Amerika'daki yaşantınızda çok mutlu olursunuz

• ⭐⭐

@Ayvaz-Azizov Tebrik ederim. Size başarılar dilerim Amerikada. Ne kadar para gosterdiniz? Hangi eyalete gideceksiniz? Ne is yapacağınızı söylediniz? Bu cevapları herkes çok merak ediyor. Cevaplarsanız seviniriz.

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim, sizin yardımınız çok dokundu, inşallah sizinde yakın zamanda mülakat deneyiminizi okuruz.

• @Ayvaz-Azizov tebrikler hayırlısı olsun

• @Ayvaz-Azizov tebrik ederim hayırlı olsun. hesabınızda ne kadar para gösterdiniz acaba

• @Drywall Teşekkür ederim, Ohio eyaletine gidecegim)
    Çok para göstermedim, Sponsor belgesi ve 7 bin dolar gosterdim. Ne iş yapacaksınız sormadı. Daha önce 15 bin dollara kadar yükseltmeyi düşündüm aslında. Siz yinede çok göstermeye çalışın.

• @takvimcas Teşekkür ederim

• @mcivan Teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Ayvaz-Azizov Teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 tebrikler ve bundan sonraki surecte bol sanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

65

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |