Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @Ege-Fatih-Arslan hocam soruyu kimse okumamis, sana cevabi yazayim;
    Soruda diyor ki, direk aktarmali ucus garanti edemeyiz,bundan dolayi Schengen gerekir mi size? Diye soruyor.
    Sebebi ise;
    Tr uzerinden aktarmali cok ucuza ucuslar bulunabiliyor abdye. Lakin bu ucuslar farkli firmalar uzerinden oldugu icin 2 ayri bilet kesiliyor Ve aktarma yapilacak havaalaninda pasaporttan gecilmesi gerek.

Obur turlu ise Tek bilet kesilir,boarding pass trde verilir,vizesiz aktarma yaparsiniz.

Ilk anlattigim ornekte vize gerekir.
    Ikincide vize gerekmez genel olarak. Havaalani Ve bilete gore degisir bu gerci.

• ⭐⭐

@charon Soruyu hepimiz okuduk ve genel olarak a
    “Aktarma” ve “ABD turistik vizesi muafiyetlerini” aktardık .😉
    Nitekim iletilen sorunun olduğu imajda da arkadaşın paylaşımında da sorulan soru budur. Vize gerekir mi gerekmez mi nin cevabı için muafiyet haklarında yatar. Tabii ki kisi transfer ülkesinden istediği vizeyi de alabilir o başka, pasaportun haklari sorulmaktadir.

• @Ege-Fatih-Arslan, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@Ryback Bunun istisnaları falan var mı hocam acaba? Neyse bakalım alsınlar da.
    Abd vizesi aldık, bir de bu saçmalıklarla uğraşıyoruz.

Ayrı ayrı kestirmedikleri sürece havalimanından çıkmadan Frankfurt-Paris-Londra-Madrid gibi şehirlerden transit geçiş için vize almanız gerekmez. Buldukları bileti almadan size yollamalarını isteyin, siz baktıktan sonra alınsa daha iyi olur.

• @Ryback 2024-04-15 01_29_31-Cheap flights from Istanbul to Cleveland at Skyscanner - Thorium.png
    Bu şekilde bilet alsam havaalanında Self Transfer yapabilir miyim acaba? London Gatwick-Tr Pasaportu-Abd Vizesi

• @Ege-Fatih-Arslan hayir ingilterede pasaporttan gecmeniz gerek.
    vizesiz aktarma yapilamaz.
    self transfer demek = pasaporttan gec,tekrar check in yap anlamina gelir.

• @charon Evet ama Abd vizesi işi değişirebilir diye düşündüm.
    Çünkü bu sayfada

''You are travelling to USA'' ibaresi var.

Ve burada :

Gördüğüme dayanarak. Ancak Uk sayfasında ''May'' diyor. Ulan kesin konuşsanıza ne zor işmiş arkadaş ya.

• @Ege-Fatih-Arslan benim bildigim pasaporttan geciliyorsa vize gerekiyor.
    Ingilterenin Boyle bir uygulamasi olabilir. Teyit etmek gerek.

• @charon Dikkat ettim London Gatwick olan biletler hep daha ucuz (100- 150 usd kadar.) Bu yüzden olabilir.
    London Gatwick'ten seyahat eden bir cengaver varsa bizi bilgilendirsin.

• @crazycells Merhaba , bu olay geçerliliğini koruyor mu ? Malum İST - NEW YORK direkt uçuşlar yaz aylarında 45.000 TL civarı . AKtarmalı uuşlar neredeyse yarı yarıya fiyat . Bu durum geçerliliğini koruyorsa aktarmalı bilet almayı düşünüyorum . Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum

• @Ege-Fatih-Arslan Bu olayın doğruluğu olmayabilir . Hele hele havaalından çıkıp londrayı dolaşma konusu tam fiyasko bence . Doğruluğundan emin olan tecrübe etmiş birisi vardır inşallah

• @charon , @lumos merhabalar , bilgili arkadaslar olarak cevaplayabilirseniz sevinirim . Aşağıdaki fotograftaki uçuşlar için ABD turistik vize dışında bir vizeye ihtiyacım var mı ?
    image.png

• @koray__1158 dönüş bacağındaki BA1517 uçuşunu AA gerçekleştiriyor ve terminal 3’e iniyor. BA688 ise terminal 5’den kalkıyor. LHR’de transit yolcular için terminaller arası geçiş nasıl oluyor, tecrübeli kullanıcılar yorumlayacaktır. Bunun harici gidiş bacağında her iki uçuşu da BA gerçekleştirdiği için ve ABD vizeniz olduğu için sorun olmayacaktır 👍

• ⭐⭐

@koray__1158 Gerek yoktur baska vizeye, iki terminal arasi biletinizle (turnike ve guvenlikten gecerek) ulasabilirsiniz. Bir kac defa bu sekilde uctum (Kanada ziyaretci vizesiyle).
    Iyi yolculuklar.

• Çok teşekkür ederim @lumos 🙂

• @ATS16 cevap için teşekkür ederim .

• Vallahi ben de başımdan geçeni anlatayım belki faydası olur birilerine. 08.08.2023 tarihinde berlin brandenburg aktarmalı amerikaya uçtum. Daha önce kontrol etmiştim havaalanının sitesinden ABD vizen var ise ve ABD'ye seyahat ediyorsan transit vize istemiyordu Türk vatandaşları için. (Frankfurtta da aynı durum geçerli idi hatırladığım kadarıyla ama güncel olarak hepsini havaalanlarının sitesinden kontrol etmek gerekiyor.) XQ966 ile uçtuk airside olarak terminalde beklemeye başladık boarding pass alarak UA963 numaralı uçuşa bindik hiçbir sorun olmadı. Uçakta kalkışı beklerken anons yapıp uçuşun iptal olduğunu ve bir gün sonra başka bir uçuşla bizi göndereceklerini söylediler işler buradan sonra kötü gitti çünkü bizim ne transit vizemiz ne de schengen vizemiz vardı. Uçakta bekleyip durumu ifade ettik görüşmeler yaptıklarını çözeceklerini söyleyip bizi oyaladılar resmen uçak boşaldı en son biz kaldık. Hiçbir şey çözmemeleri bir yana tekrar uçağa bindiğimiz yere transit zone 'a çıkmamıza da izin vermediler ve bizi ilerde size yardım olacak biri var diye diye pasaport kontrolünün önünde bekleyen United personeline kadar yönlendirdiler. Ona da durumu anlattık o da bizi biraz oyalayıp yapacak birşey yok deyip bizi sahipsiz bırakıp gitti (diğer herkese mevcut otellerin yerlerini gösteren broşürleri verip yolladılar pasaport kontrolünden sonra). Çoluk çocuk kaldık pasaport kontrolünün önünde sıra bitti ve almanca konuşan görevli ile görüşmelerimiz ingilizce çat pat devam etti. Ne geri dönebiliyorduk ne de pasaporttan geçemiyorduk. Beklemeye başladık artık kimse kalmayınca havalimanı polisine haber verdiler 1-2 saat onlarla da görüştük bu arada irtica edip etmediğimiz almanyaya dahi sordular amacımızı anladılar fakat yapacak hiçbirşey gerçekten yoktu. Polis eşliğinde havaalanı polis merkezine gittik bir odaya aldılar bizi (yani nezarete attılar bir bakıma) orada bekleyebileceğimizi söylediler ertesi gün uçuşuna kadar (allah için çok kibar ve nazik davrandılar neye ihtiyacımız varsa sorup ilgilenmeye çalıştılar.). Orada beklemekten başka yapacak hiçbirşey yoktu. Diğer bir sorun da valiz sorunu idi ve giyecek birşeylere ihtiyacımız vardı almanya havası biraz sertti ağustos ayı olmasına rağmen. Bağlantılı uçuş olduğu için valizleri direk new york dan alacaktık fakat new york uçağına binemediğimiz için valizleri de götürmeyeceklerdi gidip baggage claim alanından alıp ertesi günkü uçağa binerken tekrar check in yapmamız gerektiğini söylediler fakat zaten oraya çıkamıyorduk dolayısı ile alamıyorduk alsak bile polis alanına bagajları getirmemizin yasak olduğunu söylediler. İkna sonucu polis eşliğinde baggage claim alanıında gitmeye ikna ettik. gerekli birkaç eşya aldıktan sonra bagajı nasıl check in yapacağımızı biraz araştırdık fakat check in kısmına kesinlikle götüremeyeceklerini söylediler zaten nezarete de götüremiyorduk, uçuş iptali olduğu için de new york a devam etmiyordu bagajlar. Gerekli eşyaları alıp geri döndüm ertesi günkü uçuşa akdar bekledik bu arada havayolları ertesi gün hangi uçuşa uygunsun vs diye mailler atıyordu bu arada onlarla da uğraşıyorduk 🙂 Bayağı stresli bir süre geçirdik. Bagajlar için de new yorka vardığımızda kayıp bagaj formu doldurmamız gerektiğinde hemfikir olduk havayolları 2 gün içinde oraya getirecekti. Ertesi gün uçuşu gerçekleştirip new york'a vardık hiçbir eşyamız olmadan sağolsun formu doldurduk 1 gün sonra getirdiler bagajları. Böyle yorucu ve üzücü bir süreç geçirdik. Gerekmiyorsa bile transit vize alınabilirse havaalanından çıkmadan bagajları alabilirdik veya havaalanı otelinde konaklayabilirdik. Tabi schengen almak en garantisi olurdu. Bu tip aksilik durumlarını da göz önüne almak lazım en azından çocuklu seyahat ediyorsanız. Herkese sağlık diliyorum.

• @ATS16 Terminal 3 ‘den Terminal 5’e trenle geciliyor. Cok kisa bir yolculukla. British Airways’le gecen yil Londra aktarmali New York’a gittim. Terminaller arasi ulasimi bu sekilde sagladim. Sadece 1 saat 15 dakikalik bir aktarma suresi vardi ama yetistim. Sorun olmadi.

• @ferrum26 Kotu bir tecrube olmus. Hangi havayolu firmasiydi?

• @ferrum26 Türkiye'deki Yetkililere bir teşekkür etseydin.
    pasaport dediğin böyle olacak abi.
    Dövlet dediğin böyle olur.

Mükemmel.

• @dpdemir United ve sun ekspress

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 2839
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |