DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertkandohman DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Forum bu yaz buluşma yapmayı düşünüyor mu ? Özellikle kazananlar için faydalı olur.

evet, insanlardan istek geldikce onayak oluyoruz, bu aralar vizelerini alan herkes yavas yavas ABD'ye goc ettigi icin sayi azaldi sanirim. Ama yeni sonuclar aciklandiktan sonra kesin bulusmalar olur. Forum bulusmalari icin lutfen facebook grubunu takip edin, oradan duyurulari yapiyoruz:

• Ne zaman birşeyi çok isteriz ve hiç gerçekleşmez! Ne zaman istediğimiz şeyden vazgeçiriz ve gerçekten vazgeceriz, işte o zaman isteklerimiz yerine gelir. Bu seferde hareket halinde olan bir aracın arkasından havlayarak öfkeyle koşan bir köpeğin araç durunca ne yapacağını bilmeden olduğu yerde sabit duruşu gibi kalırız ortada. Haftalardır günlerimi yeşil kartin çıkışı ve benim Amerika'ya göç edişim ile ilgili hayallerimle doldu taştı. Çünkü ben her doğum günümde dilek olarak huzuru seçtim sadece huzur! 2 sene önce work and travel ile Amerika'da bulundum ve orada gerçekten huzur var yaşam var. Ama artık vazgeçmek zorundayim. Yoksa herşey gün ve gün yıl ve yıl benim için daha da zorlaşacak. Vazgecemesem bile artık umut etmek istemiyorum hiçbir hayalimin hiçbir parçasının gerçek olmasını. Ve anlıyorum artık bütünün bir parçası olmayı ve parçalardan bütün olmayı. Yani en iyi dileklerimle diliyorum ki bu forumda kime GC çıkarsa kendi adıma mutlu olacağım hiçbir kıskançlık duygusu gütmeden. Sonuçta hepimiz aynı duygusal savaşın yolcularıyız. Birileri istemeden de olsa fedakarlık yapacak ve o kişinin ben olmasında da hiçbir sakınca yok. Sağlıcakla kalın 🙂

• @inparadox Kardeşim,abim,ablam, her kimsen bu yazın beni çok duygulandırdı.Başvuru yaparken aynı senin gibiydim ben de. Tek isteğim kafamdaki sesleri susturup düzenli bir hayat yaşamaktı.Şu an burada herşey yolunda, green card'ın bana çıkacağını da düşünmüyorum belki de istemiyorumdur artık bilmiyorum ama şuna emin olabilirsin kendimden çok sana çıkmasını istiyorum.Çünkü bu kartın şu an olan bana değil başvuruyu yaptığım dönemdeki bana çıkmalı yani sana.Umarım herşey gönlünce olur arkadaşım.Umarım diğer doğum gününde başka bir dilek dilersin.

• @inparadox vazgeçtiğin topraklar senindir. @jesus-christ 'e katılıyorum umarım diğer doğum gününde başka bir dilek dilersin.

• @heleniki Toprak değil bu dünya bizim, bu evren bizim. Ama keşke topraklarımıza sahip cikabileceğimiz istihdamı sağlasalarda daha fazla duygularımızı arz edip harcamasak ve bizde yegane mutluluğu doğduğumuz yerde ölümümüzle tatsak.

• @jesus-christ Teşekkür ediyorum yorumun ve ilgin için. Ama bana sadece kafanda ki sesleri nasıl susturduğunu öğretsen belki huzuru öğrenirim.

• @inparadox siz benim " toprak" tan kastettiğimi yanlış anlamaşsınız. ama sizin baktığınız yerden bakınca haklısınız. yazdığımız o söz kutsal kitaplardan birinde geçer. ayrıca bir felfese olarak benimser bazı kişiler.yani bir hayalden artık tamamen vazgeçerseniz evren onu size verir gibi bişey. neyse.

• @inparadox DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@jesus-christ Teşekkür ediyorum yorumun ve ilgin için. Ama bana sadece kafanda ki sesleri nasıl susturduğunu öğretsen belki huzuru öğrenirim.

Susturamadım,susturmak imkansız.Onları başka seslerle bastırdım 🙂 Düşündüm derin derin acaba neler olursa hayatımda bu seslerden kurtulurum dedim. Plan yaptım,azim ettim ve gerçekleştirdim.Her şeyden önce kendine inan dostum hayat bu seslerle yaşayacak kadar uzun değil .

• İnsan hayallerinin peşinde olmalı herzman. Bazen hayaller değişebilir ama tempo düşmemeli. Bugun gc dersin yarın daha başka bişey önemli olan hayallerimize sahip çıkmaktır. Kimsenin müdahale edemediği tamamen özgür oldugu konudur hayaller.

• @heleniki Belki de burada bulanan bizlerin arayışı maddesel ve maddiyata bağlı şeyler değildir belki tamamen ruhanidir. Belki de biz kendimizi keşfedebileceğimiz ve taniyabileceğimiz huzurlu bir ortam arayışındayızdır. Bunun için de en uzak ücra köşeleri tercih ediyoruzdur. Prestij ilkesini benimseyen insanlarızdır belki. Hayatımızda artan güçlü bir yaşam varyasyonlarını tercih ederek en baştan en güçlü başlamak istiyoruzdur. Tıpkı bir coğrafyadan başka coğrafyaya göç eden kuşların yaşam döngülerini güçlendirmek istemeleri gibi. Ama tabi burda yine bir kuantum felsefesi var ve evren dur soyunamıyorum bakma diye fink atıyor.

• @inparadox ben size kötü bişey demedim.arayışınız maddesel yada maddi demedim.aksine güzel dileklerde bulundum.umarım aradığınız huzuru bulursunuz.iyi geceler.

• Dostlarım kaldı 6 gün. Ben umudumu yitirdim çıkmayacak o kart bana 🙂 Biliyorum siz de kafanızı yastığa koyduğunuzda rahat rahat uyumak istiyorsunuz.Hayatınız rutin şu an sizinde. Hiçbir şey olmuyor hayatnızda, sadece yarın olup duruyor, yarınlar da aynı hep dün.Umarım hepinizin yarınları artık değişir , iyi geceler 🙂

• @jesus-christ son 15 güne kadar çok fazla aklıma gelmiyordu açıkçası. aklıma geldiğindede gülümsüyordum ama korkuyordumda. neler olur, nasıl olur,nelerle karşılaşırız? daha önce gidip görmediğim ülke.tr de de şehir değiştirdim konfor alanımdan çıktım ama usa ile karşılaştırınca sonuçta ülke değiştirmek tr de şehir değiştirmeye benzemez.ayrıca iş bulmuştum kalacağım evi ayarlamıştım vs. offf bilmiyorum yaaa ne olucaksa olsun artık 🙂

• haftaya sali aksam 19:00 itibariyle sonuclar aciklanacak. inanin bu greencard in cikma ihtimalini dusunmekten isime odaklanamiyorum! keske ciksa, cunku diger yollar cok zahmetli ve masrafli. zaten yasimiz ilerliyor, tekrar okumakla felan hic ugrasamam.

eger cikmassa ben bu yaz bi balkan turu yapicam. gidip gorucem yasam sartlari nasil, burada yasanir mi diye. zaten ulke felekate gidiyor, bir yil daha greencardi bu ulkede yasayarak bekleyemem.

son bisey, iktidara kim gelirse gelsin zihniyet degismedikten sonra ayni sorunlar devam edicek. bize verilen su kisacik omru sacma sapan politik taraftarliklarla gecirmek zaman israfindan baska bisey degil.

dilegim bu yil hepimizin hayalleri gercek olsun.

• @heleniki DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@jesus-christ son 15 güne kadar çok fazla aklıma gelmiyordu açıkçası. aklıma geldiğindede gülümsüyordum ama korkuyordumda. neler olur, nasıl olur,nelerle karşılaşırız? daha önce gidip görmediğim ülke.tr de de şehir değiştirdim konfor alanımdan çıktım ama usa ile karşılaştırınca sonuçta ülke değiştirmek tr de şehir değiştirmeye benzemez.ayrıca iş bulmuştum kalacağım evi ayarlamıştım vs. offf bilmiyorum yaaa ne olucaksa olsun artık 🙂

Sayın @heleniki ben de sizin gibiyim 🙂 son haftalarda aklıma geldi bir heyecan yaptım ama boşuna yapmışım gibi gelmeye başladı bugün 🙂 Sonuçlar açıklandı şu an herkesin sonucu belli biz görmeyi bekliyoruz sadece 🙂 Eğer ben kazanırsam giderim düşünmeden ama kazanmadıysam da sorun yok hayatıma devam ederim. Bu arada şehir değiştirmek zordur bol şans yeni hayatınızda kazansanız bile 1 sene daha oradasınız o yüzden kafanızdaki soru işaretlerini fazla sorun etmeyin 1 sene tüm soruların cevabını bulmaya yeter :)))

• @polarbear balkanları gezdiğim için iyi biliyorum. İnsanlar genelde fakir, yani fakirlikten kastım fakir işte. Bir ev kiralayıp bir işe girip dersen geçinemezsin Avrupa ya da Amerika'daki gibi. Genelde herkes kendi evinde oturuyor toplu konut gibi yerlerden daire vermiş hükümet zamanında. Ama eğer bir iş yeri sahibiysen ve iyi iş yaparsan çok rahat edersin. Kurallara uyarlar ve polisten korkarlar. Her yer yemyeşildir ve çok saygılı ve medenidirler. Bunun dışında Türk ve müslümanlara düşmandırlar. Ya oradaki Türklerle takılacaksın ya da onlara benzeyeceksin sıkıntı yaşamamak için. Şimdilik bu kadar söyleyebilirim ama en güzeli tabii ki kendiniz gezip görün.

• Günaydın heyecanlı gençler😁
    Son 👉6👈 gün. Ankara ya geldik. @Sefer-Çavuş Ankara diyorum Ankara' ya geldik. 🕺

• Arkadaşlar herkese merhaba

Başvuru yaptığım esnadaki başvuru numarasının ekran görüntüsünü zamanında telefonuma çekmiştim ama şuan ulaşamıyorum kısaca kaybettim.
    Başvuru numarası olmadan sonuçları görme şansım varmı?

Ayrıca bazı arkadaşların Gc olayına çok bel bağladıklarını gördüm, çok fazla hayallere kapılıp çıkmadığında üzülmek biraz ağır olur.
    Ben ne zaman çekileceğini dahi unuttum mayıs 1 sanıyordum.

Amerikaya gitmek sadece Gc ile mümkün değil, ben work and travel ile 2 kere alaskaya gittim zaten çıkarsa alaskaya yerleşecem, bu şekilde gidilebilir.

1. bir yol ise H2B vizesi, bunuda deneyebilirsiniz

Herkesin gönlünce olsun

• @okan22
    Sonuçlar açıklandığında numaramı unuttum gibi bir seçenek çıkacak. diğer bazı bilgilerinizi girerek sonucu görebilirsiniz. 👍

• @okan22 evet herkesin gönlünce olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |