Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bcnk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

saglik muayenesine giderken asi karti isteniyormu. olmayanlar ne yapabilir..onceden asi yapilabilirmi..hangi asilar yapiliyor orada..yardimci olursaniz sevinirim

Asi kartiniz var ise goturun yoksa bildigim kadari ile 1 seneden az zaman kala yapilan asilari kabul etmiyorlar.

• ⭐⭐

@bcnk unganlar gelmeden öce aşı yapmayın diyor
    kaynak resmi siteden. https://www.doctorun.com/tr/asilar

Gelmeden önce aşılarımı olabilir miyim?

Lütfen buraya gelmeden önceki son 30 gün içerisinde canlı bir aşı yaptırmayınız. Bu testlerinizde sorunlara neden olabilir ve raporunuzun sonuçlanmasında gecikmelere neden olabilir!

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhabalar ,
    Kardesim bir kac hafta icinde dv2020 mulakatina girecek. Suan universite 3 sınıfı. Vize onaylanirsa Amerikaya gidip , green cardini aldiktan Sonra donup okulunu bitirip oyle yerlesmeyi dusunuyor. Mulakatta planini sorarsa, Boyle soylemesi durumunda bir aksilik cikar mi?

• ⭐⭐

@mdfra kardeşiniz 1 yıl dan fazla abd dışında kalması için re-permi alması gerekli
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi
    re-permit almasa aşağıdaki linki inceleyin
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

• @atb merhaba mülakat mailini bugün mü aldınız, hayırlı olsun bu arada 🙂

• ⭐⭐⭐

@atb tebrik ederim gözünüz aydın. Bu başlığı okumanızı tavsiye ederim. ⬇⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @mdfra Kardeşinizle birebir aynı durumdayın:) Cevabı ben de bilmiyorum

• Merhaba mülakat tarihini KCC belirliyor değil mi ? Örneğin mart ayında current oldu diyelim numaram. Mülakat tarihi için mail ne zaman geliyor ? Ortalama ne kadar süre önce bildiriyorlar tarihi ? Bir de diyelim ki o tarihte yurtdısındayız erteleme gibi bir durumumuz var mı ?

• @pawlover, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Erteleme durumuyla ilgili bir bilgi sahibi değilim ancak mülakat maili yaklaşık 1 ay önceden geliyor, mülakata 2 hafta kala da hatırlatma maili gönderiyorlar.

• @pawlover
    1)Mülakat tarihini KCC, dos ve Ankara konsolosluğu birlikte belirliyor diye biliyorum

2)Evraklarınıza hangi tarihte onay aldığınıza bağlı değişkenlik göstersede genellikle case numaranızın current olduğunu öğrendiğiniz ayın son günlerinde durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir uyarı emaili alıyorsunuz, bu güncelleme sonrasında ortalama 1ay sonrasına bir mülakat tarihi aldığınızı öğreniyorsunuz

Örn:
    Ocak 15 te case numaranız aktif olduğunu öğrendiniz, Ocak 27 de mülakat tarihinin habercisi olan email gelir
    Mülakat tarihiniz de 2 mart 2020 civarı olur

3)Alınan mülakat tarihi ertelenemez, yalnız siz verilen tarihte mülakatınıza katılmasınız, 24 saat sonrasında neden mülakata katılamadığımıza dair konsolosluğu bilgilendirmeniz gerekir

Bundan sonrasında yeni bir mülakat tarihi vermek tamamen konsolosluğa kalır, size yeni bir mülakat tarihi verebilmek için bir boşluk bulunması gerekir, 1 ay sonrada olabilir 3 ay sonrasınada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bcnk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

saglik muayenesine giderken asi karti isteniyormu. olmayanlar ne yapabilir..onceden asi yapilabilirmi..hangi asilar yapiliyor orada..yardimci olursaniz sevinirim

eger yoksa, bir sey goturmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mdfra, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar ,
    Kardesim bir kac hafta icinde dv2020 mulakatina girecek. Suan universite 3 sınıfı. Vize onaylanirsa Amerikaya gidip , green cardini aldiktan Sonra donup okulunu bitirip oyle yerlesmeyi dusunuyor. Mulakatta planini sorarsa, Boyle soylemesi durumunda bir aksilik cikar mi?

hicbir sorun olmaz.

• @mdfra ben de 4. Sınıfım benim de 2 yılım daha var. Aynı planı izleyeceğim fakat reentry permit yapması gerekiyor

• @Muhtaradana çok teşekkürler bilgiler için. oldukca faydalı oldu.

• Herkese merhabalar,
    Yeşil Kart Forum olarak siz sevgili üyelere muhabbet edebileceğiniz, gündemi tartışabileceğiniz, İngilizce'nizi geliştirmenizi sağlayacak ve Sayın @crazycells in de katılımları ile anlık soru cevap kanallarının olacağı Discord sunucumuza aşağıdaki link üzerinden; ister cep telefonunuzla isterseniz de bilgisayarınız üzerinden bağlanabilirsiniz. Herkes için bir şeyler var 🙂
    Link: https://discord.gg/FJjKyDf

• 9 Ocak'ta pasaportu teslim aldım hayırlısıyla. Merak ettiğim bir konu vardı. Vize üzerinde Annotation bölümünde;

212 (g)(2)(b)
    Class A or B req. ATTN. of USPHS at POE
    kısımları yer alıyor, her ne kadar birinci not çoğu kişide olsa da ikinci not olan örnek görmemiştim. Doğuştan gelen bir kalp rahatsızlığım vardı, doktor muayenesinde onu göstermiştim sebebi bu olabilir mi? Ya da testlerde mi bir aksilik olmuştur. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler, @crazycells

• ⭐⭐

@Stickezz sebebi büyük ihtimalle odur. Bir sıkıntı yaratacak madde değil. Vize süresince yapılması gereken aşılardan bazıları yaş veya geçerli nedenlerden dolayı yapılamamıştır anlamında bir Annotation bahsettiğiniz.

• Arkadaslar merhaba 3-4 güne sanırım visa bulletin açıklanacak acaba acıklanacak bulletinde rakam tahminiz ne olur ?

• Discord kullanımı ile alakalı küçük bir video hazırladım umarım memnun kalırsınız. Sevgiler..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |