Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• NEW YORK LONGİSLAND SUFFOLK BÖLGESİ
    (2yetişkin 2 cocuk)

✅ kira $1100 (2 ida mutfak salon bir)
    ✅elektrik isinma su kiraya dahil
    ✅internet $80
    ✅cep telefonu $100
    ✅arac $254
    ✅arac sigortasi $200 (kaza dolayisiyla yukseldi)
    ✅yakit $200
    ✅saglik sigortasi 0
    ✅mutfak masrafi 700-800 degisken
    ✅disarda yemek $100 (disardaki yemekleri cok tercih etmedigimiz icin)
    ✅alisveris - digerler 500

Buarada ev kafanizi kurcalamasin mustakil bir evde 5 senedir oturdugumuz icin kira uygun. Ve evsahibiyle (turk) altli ustlu oldugu icin fatura kiraya dahil. Bu konuda biraz sansliyiz. Iyi insanlara denk geldik.

• @sedef
    Bilgiler için teşekkür ederim. ilk mesaja ekledim. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yine New York'un Queens bolgesinden musrif bir arkadasin harcamalari soyle 🙂
    (2 kisilik aile)

✅Ev kirası $3000
    ✅Araba otopark $300
    ✅Saglik sigortasi $100
    ✅Benzin $250
    ✅Tv-internet-ev telefonu $200
    ✅Cep telefonu $150
    ✅Elektrik $150
    ✅Mutfak-Alisveris-Diger $1500-$2000

New Jersey (North East) - Manhattan'a cok yakin bir bolge
    (2 kisilik aile)

✅Ev Kirasi + su $3200
    ✅Elektrik + Yakıt/Isinma $110
    ✅Internet $60
    ✅Mutfak masraflari $1000
    ✅Telefon $60
    ✅Araba $250
    ✅Araba Sigortası $120
    ✅Sağlık sigortasi N/A

• Newyork inanılmaz pahalı işin kötü yanı 2 tanıdık var biri newjersey diğeri brooklyn ikisinide istemiyoruz ama çıkarsa mecbur ilk şansımızı buradan kullanıcaz. Yada bir kumar oynicaz. Hayırlısı.

• Wisconsin Door County 2 kişi için
    Kira+elektrik+su+ısıtma+internet $700-800
    Mutfak Masrafı :$400
    Araba Sigortası: $170 (iki kişi iki araba)
    Yakıt:$200
    Sağlık Sigortası N/A
    Cep Telefonu: $70
    Gelir Ortalama: 2500-3000

• @redur47 Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

Wisconsin Door County 2 kişi için
    Kira+elektrik+su+ısıtma+internet $700-800
    Mutfak Masrafı :$400
    Araba Sigortası: $170 (iki kişi iki araba)
    Yakıt:$200
    Sağlık Sigortası N/A
    Cep Telefonu: $70
    Gelir Ortalama: 2500-3000

inanamıyorum kira falan resmen bedava 🙂

• @redur47
    ilk sayfaya ekledim
    Kira+elektrik+su+ısıtma+internet
    Hepsi bir arada 700-800 hakikaten çok çok iyi . ev 1+1 mi acaba ?

• Yazık bize ya biz halen orucluyken mabada kaçan suyun orucu bozup bozmadıgını tvlerde tartışan bir toplumuz, iki çeşit insan vardır YAŞAYANLAR ve YAŞAYANLARI SEYREDENLER biz malesef 2. seçenektekiyiz, umarım bu kez gc çıkar yoruldum artık bu ülkeden

• @smesut Kışın ancak 4+1 bulmuştum 600 e ancak yazın 700-800 e 2+1 çok rahat bulunuyor. Senede burda 6 ay iş oluyor. Ancak 20-30 dakikalık mesafelerde kışında iş oluyor.
    Bu arada 4+1 için ancak dememin sebebi büyük evlerin temizlemesi çok zor oluyor 🙂

• @damladav Aynen , 1 yıl ve üzeri sözleşmelerde bayağı ucuz oluyor kiralar 🙂

• @redur47 2 kişinin gelirimi 2500-3000 yoksa sadece sizinmi ? Hangi meslekle uğraşıyorsunuz ?

• @vecihi Burada genellikle vasıfsız olsanız dahi ilk seneden sonra dediğim 2500-3000 oranlarına tek kişi olarak rahatça erişebiliyorsunuz.

• @redur47 anladım teşekkür ederim, Visconsinle ilgili herhangi bir yazınız varmı ? nasıl eyalet , imkanlar, hayat şartları vs.

• @vecihi Malesef herhangi bir yazı yazmadım Wisconsin hakkında ancak genel itibariyle çalışmayı seven insanlar için güzel bir yer ve kolayca manager olunabilecek yerlerden birisi . 4 mevsimin tadını sonuna kadar hissettiren bir yer .

• @redur47 Rica etsem müsait bir zamanınızda eyaletler bölümüne konu açarak, genel bilgi verebilir misiniz? Ben ve gitmeyi düşünen her gc adayı için güzel bir iyilik yapmış olursunuz .

• @vecihi Müsait olduğum bir vakit açarım tabiki

• Indiana-Carmel
    Kira:1040 (2+1)
    Gaz:60
    Elektrik:50
    Su,cop vb:70
    Cep 2 hat:70 (Cricket)
    Internet:50
    Mutfak:500
    Arac Sigortasi:105 (tek araba iki surucu)

• @crazycells Merhaba ,New Jersey’de oda kiralamayı düşünüyorum. Ny veya Nj de iş bulmak açısından bana uygun geldi. Orada yaşıyormuşsunuz biraz bilgi verir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahar Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri içinde söyledi:

@crazycells Merhaba ,New Jersey’de oda kiralamayı düşünüyorum. Ny veya Nj de iş bulmak açısından bana uygun geldi. Orada yaşıyormuşsunuz biraz bilgi verir misiniz?

Sehirler ve eyaletler hakkindaki sorularinizi forumun eyalet kategorisindeki ilgili konularda sorabilirsiniz.

• Connecticut-New Haven-East Rock bölgesi (2 kişi, karı-koca)

Ev Kirası: 1050 $ (su ve çöp dahil)
    Elektrik: 35 $ (Depozito 0 $)
    Gaz: 60-140 $ (mevsime göre değişiyor, depozito 0 $)
    Netflix: 14 $
    amazon prime: 13 $
    İnternet+HBO: 78 $ (100 mbps)
    Cep Telefonu: 86 $ (2Hat)
    Market: 400-500 $
    İş yeri öğlen yemeği (üniversite' de indirimli kafe): 6 x 22= 132 $
    Toplu taşıma: 50-100 $
    Sağlık Sigortası (Göz+Diş hariç): 100 $ (üniversiteden dolayı indirimli oluyor.)

Aracımız yok. Listeye hobi, kuaför, giyim, kurs ve eğlence gibi masraflar dahil değil. Dışarıda yemek yenmediğini farz ettik, mesela dışarıda yemek yerseniz 2 kişi yemek başına en az 20 dolar vermeniz gerekir. Dolayısıyla toplam rakam aslında minimumu ifade ediyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |