DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX bu konu bu aralar biraz karışık, yani maddi yeterlilik konusu, bu yılın kasım ayına kadar biraz daha netti ama değişti bu ay. 2020 mülakat deneyimleri başlığını okuyun lütfen. Özellikle 1 ekim-15 ekim arası ve 1 kasım-15 kasım arası iletileri, ve tabi mümkünse hepsini, bir fikir oluşur kafanızda.

@aysegul artık parası olan daha çok olan hatta daha mı güçlü olacak mülakatta

• @aysegul tesekkür ederim simdi taradim orayi biraz..tek kisi icin 15.000$ öneriyorlar, fakat biraz daha az olur ise fazla sorun olmazmis. Ama ona göre planimizi kurmaya baslariz

• @Hyller Amazon ormanında da olsanız paranız varsa güçlüsünüz 🙂 Lakin gc şartlarına bakarsak paranın miktarı kadar sizin mesleki ve toplumsal uyum profilinize bakıyorlar.O konuda ikna olurlarsa 10 olmuş 20 olmuş pek sorun değil.

• @bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Nicomedian4135, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iyi aksamlar. Mesaide ara ara okumak guzel oluyor. Keyifli aksamlar.

Kolay gelsin🙂İyi akşamlar

Tesekkur ederim. Sabaha Kadar buranin bekciligi bende 😆

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iyi aksamlar. Mesaide ara ara okumak guzel oluyor. Keyifli aksamlar.

Kolay gelsin🙂İyi akşamlar

Tesekkur ederim. Sabaha Kadar buranin bekciligi bende 😆

Hadi bakalım bekleme odası emin ellerde😅

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller Amazon ormanında da olsanız paranız varsa güçlüsünüz 🙂 Lakin gc şartlarına bakarsak paranın miktarı kadar sizin mesleki ve toplumsal uyum profilinize bakıyorlar.O konuda ikna olurlarsa 10 olmuş 20 olmuş pek sorun değil.

Vallahi doğru söze ne hacet 👏

• ⭐⭐⭐

Şimdi @Muhtaradana nın çekiliş videosunu izledim ayyy çok güzel ama yaaaa bize de nasip olur inşallah. WhatsApp grubuna da dahil oldum sevgili oda sakinleri bende

• @HPX malesef işte tam olarak öyle değil artık formül, o yüzden kasım ayı mülakatlarını mutlaka okuyun demiştim. Kasımda bu formülün işlemediği birkaç arkadaşımız oldu. Gidilecek eyalete göre bile konsolosun değerlendirmeleri farklı oldu. Eskiden telaffuz edilen rakamlarla havada karada onay alacak aileler bu ayki mülakatta malesef maddi anlamda eksikleri tamamlamak üzere geri gönderildiler (sponsorluk, job offer veya gösterilen miktarın artımı gibi taleplerle). Sağlık sigortası meselesini okumuşsunuzdur mutlaka, bu ve benzeri politikalar sebebiyle maddi yeterlilik konusu netlik kazanmış değil henüz. Yani formül şu aslında, gösterilebilecek ne kadar maddi kaynak varsa onu göstermek👍🏻

• @HPX ama min. buna göre hazırlığınızı yapabilirsiniz, üzerine ne kadar koyabilirseniz sizin için o kadar iyi olur, sadece konsolos için değil, talihli olursanız eğer orada başlayacağınız yeni yaşamınız için de ideal olanı bu 👍🏻

• @Hyller hayır, parası olan daha güçlü değil aslında çünkü talihlilerin birbirleriyle bir rekabeti yok. Herkesin şartları, olanakları, yeterlilikleri kendi dosyasında kendi içinde değerlendiriliyordur. Yani 10 kişiyi çağırıp en çok parası olan 8 kişiye vize veriyoruz gibi bir durumları yok. Maddi yeterlilik sadece para meselesi de değil zaten. Sponsorluk veya job offer da çözümlerden biri, ama tabi gerçek hayatta bunları bulabilmek biraz daha zor olduğundan herkes para göstermek yolunu tercih ediyor, o ayrı. Siz talihli olursanız, usa de yeni bir yaşama başlayabilmek için ve topluma yük olmayacağınızı kanıtlayabilmek için bir maddi yeterliliğinizin olduğunu göstermelisiniz. Mantıklı olan da bu. Yani para veya güç meselesi değil bu.

• WhatsApp Oda gurubu derken. Detay alalaim lutfen. 😉

• ⭐⭐⭐

WhatsApp Oda gurubu derken. Detay alalaim lutfen. 😉

Bir whatsup grubu varmış , Bekleme odasının grup hali 😁 @Muhtaradana ya mesaj gönderirseniz dahil ediyorlar beni @Oktay-İbiş abi ekledi @Nicomedian4135

• ⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller hayır, parası olan daha güçlü değil aslında çünkü talihlilerin birbirleriyle bir rekabeti yok. Herkesin şartları, olanakları, yeterlilikleri kendi dosyasında kendi içinde değerlendiriliyordur. Yani 10 kişiyi çağırıp en çok parası olan 8 kişiye vize veriyoruz gibi bir durumları yok. Maddi yeterlilik sadece para meselesi de değil zaten. Sponsorluk veya job offer da çözümlerden biri, ama tabi gerçek hayatta bunları bulabilmek biraz daha zor olduğundan herkes para göstermek yolunu tercih ediyor, o ayrı. Siz talihli olursanız, usa de yeni bir yaşama başlayabilmek için ve topluma yük olmayacağınızı kanıtlayabilmek için bir maddi yeterliliğinizin olduğunu göstermelisiniz. Mantıklı olan da bu. Yani para veya güç meselesi değil bu.

@aysegul her konunun etraflıca düşünülüp hazırlanması gereken bir süreç... Her okuduğum noktada yeni bir farkındalığım oluyor teşekkür ederim 🙏

• @aysegul kasim ayi mülakat seyini bulamadim efendim.. ama haklisiniz ne kadar fazla gösterirse o talihli kisi, okadar daha iyi olur onun icin.. hastalik sigortasi falan ep ey ucurur aylik harcamalari

• @Nicomedian4135 dv2021i bekleyenler için bir grup @Oktay-İbiş @ayvalik10 ve @Nothing-Man e mesaj atarsanız eklerler

• @HPX şuradan itibaren kasım mülakat deneyimlerini okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz 👍🏻
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1251?page=63

• @aysegul tesekkür ederim size. Burdan itibaren okumaya basliyacagim. Hayirli geceler dilerim size

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Nicomedian4135 dv2021i bekleyenler için bir grup @Oktay-İbiş @ayvalik10 ve @Nothing-Man e mesaj atarsanız eklerler

Tamamdir sinyal alinmistir. Hemen ozelden iletisime geciyorum.

• Sizlere gunaydin bana iyi geceler. Kendim caldim kendim oynadim mi ne 😊 neyse siz kosturun ben yetisirim. Hayirli isler nol kazanclar herkese.

• ⭐⭐

Günaydın hayırlı cumalar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

247

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |