Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• #Houston Ehliyet

Bende geleli 5 ay olmak uzere. Texas Ehliyeti 2 ay once aldim. Internet uzerinden 45$ odeme yaparak kurs aldim. Kursu başatıyla tamamlayıp dmv gittim. Çarşamba günleri bir nevi kalabalık olmuyor dmv ofisleri bilginize. Neyse Ssn pasport faturalarımı verdim. Araba sigortamı verdim. 25$ ödeme yaptım. Sonra ofisden çıkarak doğru road test için özel bir kurs merkezine gittim. 50$ ödeme yaparak road test aldım. Başarıyla tamamladık sonra direk tekrar dmv ofisine giderek özel kursun verdiğini kapalı zarfı vererek 1 gün içinde ehliyet işini tamamladım. Evet ugraşmak istemiyorsanız benim gibi yapabilirsiniz. Total Texas ehlşyet almak için 140$ ödedim.

• Arkadaslar merhaba turk ehliyetime alkolden dolayi el konuldu muhtemelende alamadan Pensilvanya eyaletine gidecem orada ehliyetimin hic olmadiginimi soylesem yoksa alkolden alindigi cikarmi

• ⭐⭐

@Senay-Sirin en beğendiğim bu güven esası söyledin mi doğru söylüyor diye tabi buna bizde saflık deniyorda bende safım ne yapalım 🙂

• New jersey den ehliyet alan varmı benim yeni türkiye ehliyeti var nasıl bir süreç ile ehliyetimi alabilirim diger sorum Sınav soruları 100 tane imiş bunların arasından 50 tanesi soruluyormuş ingilizcem çok iyi degil bu soruları ezberlesem geçebilirmiyim. Sınav sorularını nerden bulabilirim. Teşekkür ederim

• NJ de , sadece yazılı test sınavına girerek NJ ehliyetine sahip oluyorsunuz, Sınav ingilizce , 50 sorudan 40ını cevaplamak gerekiyor, ben ingilizce bilmeme rağmen 2. de geçtim eşim 3 defa girdi ezberleyerek denedi 27 yi geçemedi. Turkçe tercuman isteyip girebilirsiniz biz southplainfield de tercuman istedik 1 ayda tercuman ile alakalı dönüş yapmadılar bir türlü , başka yerden tercuman talebinde bulunun. Youtube da NJ DMV veya NJ MVC yazarak sınav sorularını gorebilirsiniz ama oncelikle NJ MVC nin kitapçığını okuyup öğrenmeniz gerekli soruların bir kısmı trafikle alakalı olmuyor çünkü ehliyet ID yerine kullanıldığı için bir vatanadaşın bilmesi gereken konuları da soruyorlar.

• @sutik peki ehliyet alana kadar ilk bir iki ay türk ehliyetinizle aracınızı kullanabildiniz mi

• ⭐⭐

@tugbafurkan gittiğiniz eyalete göre uluslararası bir ehliyetle kaç gün araba kullanabileceğiniz değişiyor. Siz Resident olduğunuzu için 6 ay gibi süre sizin için geçerli değil. Virginia da 60 gün hakkınzı var. Ben 50 nci günde aldım ehliyeti. Eşim 62.nci günde aldı ve o gün sınava giderken polis durdurdu. Ama sınava gidiyorum dediği için bir ceza yazmadı.

• @arnblt anladığım kadarıyla resident olduğunuz için süre kısalıyor sanırım, turist vizesiyle gelen daha uzun bir süre kullanırken göçmen olarak gelenler daha az, peki eyaletlere göre bu durum değişiyor mu, değişiyorsa bunu nereden öğrenebiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@arnblt anladığım kadarıyla resident olduğunuz için süre kısalıyor sanırım, turist vizesiyle gelen daha uzun bir süre kullanırken göçmen olarak gelenler daha az, peki eyaletlere göre bu durum değişiyor mu, değişiyorsa bunu nereden öğrenebiliriz

Her eyaletin DMV (Texas icin DPS) web sitesinde yazar. Texas icin "grace period" 90 gundur.

• @knnrn teşekkür ederim

• Bugun NJ de somerset MVC ye gittim ilk 1 senelik ehliyetimi yeniletmeye pztsi sabah oldukça boştu 10 dakika sürmedi 5 sene geçerli yeni ehliyetimi aldım.
    Burada çalışan bir turk bayan var , oNJ için Turkçe sınav çalışmasının yapıldığını 6 ay içinde sonuçlanabileceğini söyledi. Ve ayrıca Turkiyeden alınacak uluslararası ehliyetin ABD de 1 sene geçerli olduğunu soyledi ama yerleşik yani green cardlı durumu için muallakta kaldı.

• @sash Alman ehlıyetı olanlar muah mı ? Yanı Alman ehlıyetlı bırısı abd de sadece yenılıyor mu yoksa en bastan sınav ve drıve sınavına da gırıyor mu ?

• Yasaklı

@Elvis-Lider-Kanbur ABD ile Almanya arasında özel bir ilişki olduğunu sanmıyorum (İngiltere desen bir derece) zaten ülke ülke ayırmıyor. "Başka eyaletten gelenler", "Başka ülkeden gelenler" diye ayırıyor. Muafiyetin söz konusu olduğunu sanmıyorum

• abıcım cok tskr ederım bılgı ıcın. ama en ıyısı yınede sormak olabılır dımı?

• Yasaklı

@Elvis-Lider-Kanbur bir de her eyaletin kuralları farklı. Hangi eyalete gideceğinizle de alakalı bu

• @crazycells abi .mesela ben new yorkda yasiyorum .fakat online internete gidib Washington ehliyetin alsam bana verirlermi ?ikinci sorum ,bu ehliyet amerikanin tum eyaletlerinde kecerlimi ?

• ⭐⭐

@luksemburq Ehliyet başvurusu yaparken DMV sizden "Proof of residency" dokümanları da istiyor. Bu fatura olabilir, paycheck olabilir veya banka ekstresi gibi adres belirten belgeler olabilir. Eger Washington'da yasadiginizi belirten bir belge sunamazsaniz alamayacaginizi düşünüyorum. (Bu durum boyle degilse duzeltin lütfen). Ayrıca alinan ehliyet ABD'nin her yerinde geçerli oluyor. Ancak baska bir eyalete taşınma durumunuz olursa tasinmis oldugunuz eyaletin ehliyetini almanız gerekir.

• Yasaklı

@luksemburq @crazycells görmeden ben cevap vereyim ehliyet başvurularında senden (Türkiye söylemiyor) ikametgah istiyorlar. Yani o eyalette yaşadığını kanıtlaman gerekiyor. Fatura, banka dökümleri, kira sözleşmesi vs gibi evraklardan 2 tane istiyorlar. Herhangi bir eyaletten aldığın ehliyet diğer eyalette bir süre geçerli sonra yine o eyaletin ehliyetine çeviriyorsun ama sınavsız.

• @mhepekiz birde ehliyyet sinav sorularin nerdem bula bilirim ?

• ⭐⭐

@luksemburq Ilk gönderiyi inceleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |