Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

DV1 kategorisinde göçmen vize sahibiyim. Mayıs ayında ABD'ye ilk girişimi yaptım ve "Admitted stamp" vizeme basıldı. Green Card'ım henüz bana ulaşmadan Türkiye'ye dönmem gerekti ve birkaç hafta içerisinde tekrar Türkiye'den ABD'ye seyahat edeceğim. Elimdeki göçmen vizesinin üzerinde yazan geçerlilik tarihi Ağustos başında idi. Fakat DV üzerinde yer alan "Onay üzerine 1 sene geçerlidir" ibaresi vizemde yer alıyor.

Lufthansa ile Frankfurt aktarmalı seyahat etmeyi planlıyorum. Pasaportumdaki göçmen vizesi ve Mayıs 2019 tarihli "Admitted" damgası ile seyahatim esnasında Türkiye'de veya Almanya'da herhangi bir sorun yaşar mıyım? Tecrübesi olan varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@me_usa, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

Merhaba,

DV1 kategorisinde göçmen vize sahibiyim. Mayıs ayında ABD'ye ilk girişimi yaptım ve "Admitted stamp" vizeme basıldı. Green Card'ım henüz bana ulaşmadan Türkiye'ye dönmem gerekti ve birkaç hafta içerisinde tekrar Türkiye'den ABD'ye seyahat edeceğim. Elimdeki göçmen vizesinin üzerinde yazan geçerlilik tarihi Ağustos başında idi. Fakat DV üzerinde yer alan "Onay üzerine 1 sene geçerlidir" ibaresi vizemde yer alıyor.

Lufthansa ile Frankfurt aktarmalı seyahat etmeyi planlıyorum. Pasaportumdaki göçmen vizesi ve Mayıs 2019 tarihli "Admitted" damgası ile seyahatim esnasında Türkiye'de veya Almanya'da herhangi bir sorun yaşar mıyım? Tecrübesi olan varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum.

Sizin pasaportunuzda I-551 Stamp yok.

Eger Green Card (LPR) statusundeyseniz ama Green Card'iniz yoksa ve Green Card'li oldugunuzu kanitlamaniz gerekiyorsa bu durumda USCIS'e gidip bir I-551 Stamp vurdurabilirsiniz. Ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma/2

I-551 Stamp'in ustunde gecerlilik tarihi yazdigindan hem ABD icinde, hem de ABD disinda gecerli bir belge olarak kabul ediliyor.

Sizin durumunuzda ise bir gocmen vizeniz var, gocmen vizeleri ABD'ye ilk giristen sonra 1 yil boyunca Green Card yerine geciyor. ABD'ye bu vizeyle giriste sorun yasamazsiniz, ama problem su eger vizenin tarihi gecmisse bazi ulkeler bunu gecerli bir vize olarak kabul etmiyor ve sizi ucaga almiyorlar. Bu durumdan ABD'ye direkt ucus bileti alarak kurtulabilirsiniz ve sorunsuz bir seyahat gerceklestirmis olursunuz.

Eger buna ragmen aktarmali ucus kullaniyorsaniz ve aktarma yaptiginiz yerde vizenin gecerlilik tarihinden dolayi sorun cikarirlar yapmaniz gereken CBP gorevlilerine ulasip belgenin gecerli oldugunu teyit ettirmek olur. Eger ikna olmazlarsa ya da yardimci olmak istemezlerse o durumda sizi ucaga bindirmeyip geri dondurebilirler.

• @crazycells, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

Merhaba,

Eger Green Card (LPR) statusundeyseniz ama Green Card'iniz yoksa ve Green Card'li oldugunuzu kanitlamaniz gerekiyorsa bu durumda USCIS'e gidip bir I-551 Stamp vurdurabilirsiniz. Ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma/2

I-551 Stamp'in ustunde gecerlilik tarihi yazdigindan hem ABD icinde, hem de ABD disinda gecerli bir belge olarak kabul ediliyor.

Sizin durumunuzda ise bir gocmen vizeniz var, gocmen vizeleri ABD'ye ilk giristen sonra 1 yil boyunca Green Card yerine geciyor. ABD'ye bu vizeyle giriste sorun yasamazsiniz, ama problem su eger vizenin tarihi gecmisse bazi ulkeler bunu gecerli bir vize olarak kabul etmiyor ve sizi ucaga almiyorlar. Bu durumdan ABD'ye direkt ucus bileti alarak kurtulabilirsiniz ve sorunsuz bir seyahat gerceklestirmis olursunuz.

Eger buna ragmen aktarmali ucus kullaniyorsaniz ve aktarma yaptiginiz yerde vizenin gecerlilik tarihinden dolayi sorun cikarirlar yapmaniz gereken CBP gorevlilerine ulasip belgenin gecerli oldugunu teyit ettirmek olur. Eger ikna olmazlarsa ya da yardimci olmak istemezlerse o durumda sizi ucaga bindirmeyip geri dondurebilirler.

Merhaba
    Soruyu hangi başlıkta soracağımı çok iyi bilemediğim için bağışlayın beni
    Sorum şu:
    Annemin Amerikan vatandaşı olan bir manevi çocuğu var. Annem bu şahsı evlat edinebilir mi? Ve bu evlat edinilen çocuk anneme Green kart alabilir mi? Annemin Amerika vizesi var turistik vizesi.

• ⭐⭐

@mümine bence sorunuzu muslu hukuk bürosuna sorun daha kesin bilgi almiş olursunuz
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

@crazycells, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

Merhaba,

Merhaba
    Soruyu hangi başlıkta soracağımı çok iyi bilemediğim için bağışlayın beni
    Sorum şu:
    Annemin Amerikan vatandaşı olan bir manevi çocuğu var. Annem bu şahsı evlat edinebilir mi? Ve bu evlat edinilen çocuk anneme Green kart alabilir mi? Annemin Amerika vizesi var turistik vizesi.

Belli bir yas siniri olabilir, emin degilim maalesef. Bence de Muslu Hukuk Burosu'na sorarsaniz daha iyi olur.

• ⭐⭐

I -551 numarami nereden ogrenebilirim ? Greencard'im elimde yok sadece pasaportumda ki stamp var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

I -551 numarami nereden ogrenebilirim ? Greencard'im elimde yok sadece pasaportumda ki stamp var.

i-551 numarası ile neyi kast ediyorsunuz? Alien Registration Number ise, o zaten size verilen zarfın üzerinde yazıyor olmalı. (Hatta vizenin üstünde de kırmızı rakamlarla yazıyor olabilir)

• ⭐⭐

@knnrn 13 haneli olmasi gerekiyormus. ilk 3 rakami harf diger 10 numarasi sayi. Alien number A xxxxx diye devam ediyor 8 haneli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

ilk 3 rakami harf diger 10 numarasi sayi.

Bu dediginiz Green Card (I-551) degil de "receipt number" gibi duruyor? Tam cumleyi kesip buraya yapistirin isterseniz...

• ⭐⭐

@crazycells tamam buldum greencardlar icin odeme yaptigimiz faturada yaziyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 o halde "receipt number"dan bahsediyorsunuz? 🙂
    Cunku I-551 form Green Card'in resmi ismi oluyor...

• @crazycells I-551 stamp muhurumun(6 aylik) suresi 15 agustosta geciyor. USCIS'in muhuru basma nedeni gumruge teslim ettigim belgelerin kaybolmasi ve greencard'i olusturmak icin tekrar USCIS'ten islem baslatmamdi. Gorevli greencard'in elime ulasmama ihtimaline yonelik bu muhuru basti ancak kartimi elime aldim. Yazan tarihten 15 gun sonra girersem bir sıkıntı olur mu acaba?

• @urungu, içinde söyledi: I-551 Damgası ile Seyahat

@crazycells I-551 stamp muhurumun(6 aylik) suresi 15 agustosta geciyor. USCIS'in muhuru basma nedeni gumruge teslim ettigim belgelerin kaybolmasi ve greencard'i olusturmak icin tekrar USCIS'ten islem baslatmamdi. Gorevli greencard'in elime ulasmama ihtimaline yonelik bu muhuru basti ancak kartimi elime aldim. Yazan tarihten 15 gun sonra girersem bir sıkıntı olur mu acaba?

Green Card elinizdeyse, o mühürle bir işiniz yok. Green Card’ınızla giriş yapabilirsiniz istediğiniz tarihte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@urungu I-551 zaten Green Card'in kendisi, yani belgenin orijinali sizdeyse direkt onu kullanabilirsiniz. Sayin @Ryback 'in belirttigi gibi muhuru gostermenize bile gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |