Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Community Collega ile vize almayı deneyen var mı yakın zamanda varsa tecrübelerini aktarabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kasım 2023 verilerine göre, ankara ve istanbul konsolosluklarının F1 performansı için bu iletiyi inceleyin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/407541

• @gucarslan Hocam 15 gün sonra F1 randevum var İstanbul'da. Bu istatiskleri gördükten sonra Ankara'ya çekme konusunda çok kararsız kaldım. İstanbul'daki F1 onay sayıları her zaman böyle Ankara'dan düşük mu? Ne önerirsiniz Ankara'ya mi cekmeliyim? Red alırsam 2. Yi Ankara'dan alırdım diyordum. Fakat ilk denememde alma ihtimalim daha yüksek sonuçta bunu Ankara'da mı degerlendirmeliyim sizce? Aralık veya Ocak ayının cizelgeside mevcut mu?

• @gucarslan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

kasım 2023 verilerine göre, ankara ve istanbul konsolosluklarının F1 performansı için bu iletiyi inceleyin lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/407541

Hocam 15 gün sonra İstanbul'da F1 vize görüşmem var. Bu sayıları gördükten sonra Ankara'ya ceksemmi çok kararsız kaldım. Ankara'da F1 için görüşmeye girmek daha mı avantajlı. İstanbul'da red alırsam 2.de Ankara'da girerim diyordum. Ne düşünüyorsunuz ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pokerler bunun ankara ya da istanbul ile alakası yok, bu tamamen sizin durumunuzla alakalı.
    red ya da onay alacaksınız bunu ankara'da da alırsınız. bu kadar kısa süre kamışken değiştirmenizi tavsiye etmem.
    mülakatınızda bol şans..

• @gucarslan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@pokerler bunun ankara ya da istanbul ile alakası yok, bu tamamen sizin durumunuzla alakalı.
    red ya da onay alacaksınız bunu ankara'da da alırsınız. bu kadar kısa süre kamışken değiştirmenizi tavsiye etmem.
    mülakatınızda bol şans..

Genel olarak tavsiyelerinizi yerinde bulurum ama bu konuda katılmıyorum size. 3 ay içinde 2 ilde de mülakata giren birisi olarak bu yorumu yapıyorum. Tavsiye değildir.

Anakara da daha fazla personel çalışıyor, daha az red gördüm. İstanbulda ise personel syısı daha azdı. Bence istanbulda bir memur hızlı bir şekilde red verip yoğunluğu azaltıyor. 1,5 dakikada ben dahil 3 kişiye red verdi. Evliyim cocuk var 13 yıldır kamu görevlisiyim yurtdısı seyehatlarim var, yapıştırdı reddi gönderdi. 20 yasında işsiz askerliğini yapmamıs yurtdısına cıkmamıs olsam, 15 saniyede red verebilirdi. Beni değerlendirmedi bile. bu ankarada böyle olmadı daha ilgiliydiler. Sıra hızlı ilerliyordu çok bekleme olmuyordu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@XFatihX buradaki yorumuzda şöyle bir hata var..
    ankara sadece göçmen olmayan vize basmıyor, türkiye'de tek göçmen vize basma yetkisine sahip yer ankara.
    bu yüzden oradaki rakamlar sizi aldatmasın. göçmen olmayan vize sayısı az olduğu için red sayıları da haliyle az görünüyor.

• @gucarslan Evet böyle birşeyler olabilir, bildiğim kadarıyla gördüklerimi yorumladım. Ama istanbulda vize talebini yapana kadar çalışan F B M gibi vizeler için ilgilenen personel daha falza gibi geldi. Haklı olabilirsiniz, hep dediğim gibi bilgim sınırlı ve sadece tecrübem dahilinde konusabiliyorum

• Banned

Ben de dil okulu için başvurulan F1 in red olması durumunda turist vizesinin iptal edilmesi durumunu merak ediyorum açıkçası.

Mevcutta turist vizem ve giriş çıkışım var.
    Acaba F1 a başvursam red olması durumunda turist vize mi etkiler mi.

• herkese merhaba, Amerikada 4 ay turist olarak bulunduktan sonra çalışma izni için kanadaya geçtik, bugün kanadada eşimle birlikte F1-F2 için mülakata gittik, her sorduklarını mantıklı cevapladık, pasaportu ve belgeri aldıktan sonra bize birşey demeden gönderdiler, biz sevinirken akşam 4 civarlarında arayıp ret yediniz, pasaportlarınız adresinize gelecek dediler, ret sebebinin nedeni olarak 4 ay turist olarak kalmamızı gösterdiler, madem istemiyorsunuz neden 6 aylık süre veriyorsunuz? biz bu duruma itiraz etsek olumlu sonuç çıkar mı? bilgilerinizi ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler

• This post is deleted!

• Merhaba, dil okulu içim 14 şubat tahinde F1 öğrenci vizesi görüşmesine girdim. Görüşme sonrası onaylandı denildi ve onay kağıdı verildi. Ancak o günden bu tarafa ceac sisteminde approved görünmesine rağmen pasaportum vize basılıp gönderilmedi. Hiç bir geri dönüş, evrak talebi, mail vb de olmadı. Birkaç defa mail ve telefon ile bilgi sordum hep standart cevaplar verildi, süreç devam ediyor yoğunluk var vb. Benden sonra başvuran tüm arkadaşların vizesi geldi ve gittiler. Bu süreç ile ilgili yapabileceğim bir şey varmı?

• @draka PTT ile anlaştıysanız onları arayabilirsiniz.

• Merhaba F1 Vizesi ile alakalı bir kaç sorum olucak bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim...

1 - Dil okulu ile F1 Vizesi alan bir öğrenci kaydolduğu okula gitmek zorundamı Okula kaydolup vizeyi aldıktan sonra eğitime devam etmezse bu öğrencinin durumu ne oluyor.

2 - Dil okulu ile F1 Alıp bunu durmadan uzatmak mümkün mü örnek veriyorum kişi aynı dil okulu programını veya başka bir dil okulunun programını uzatarak kısacası dil okullarından dil okullarına atlayarak senelerce ABD'de kalabiliyor mu? Yoksa bir noktada devlet uzatmayı reddediyormu?

3- F1 Statüsündeki biri örnek veriyorum kendisine ait olmayan bir ssn numarası ile başkasının adına doordash gibi uygulamalarda çalışırsa. Ve atıyorum bu kişiye ilerde bir green card çekilişten çıkarsa veya bir abd vatandaşı veya green card sahibi biriyle evlenirse bu kaçak çalışma anlaşılabilir mi? Çünkü Başkasının SSN numarası üzerinden gerçekleşen bir çalışmadan bahsediyoruz. diyelim ki anlaşıldı bu kişinin green card hakkı olsa dahi alamama ihtimali doğuyor mu?

Son sorunun sakat olduğunun biraz farkındayım genelde bu tarz şeylerde sormuyorum ama tabiri caiz ise bir takım ufak şeyler planlıyorum ondan ötürü bu seferlik özür dileyerek soruyorum arkadaşlar teşekkür ederim tekrardan herkese...

• @Ekto-Oktan İkinci ve üçüncü soru için pek bilgim yok fakat F1 vizesiyle yüksek lisansa gelirken "tam zamanlı" öğrenci olmam gerektiği ve her dönem en az 8 kredilik ders almam gerektiği söylenmişti bana statü violation olmaması için. Dil okulu için de benzer bir uygulama vardır diye düşünüyorum.

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

• F1 sürecim 10 yıl sürdü, sabırla bekledim. 2014 de başlamıştım. Çok yıprandım. görüşmem 16 nisan 2024 de. mali destek taahudu (Affidavit of Support Fee) veren arkadaşımız (eşininde süreci varmış) süreci ile ilgili bir aksama olursa diye korkarak son dakikada vaz geçerek bizi çok zor durumda bıraktı malesef. Şuan verdiğimiz tüm emek yerlebir olmak üzere çaresiz kaldım. Son dakika sponsorumuzu kaybetik. Görüşmeye sayılı gün kaldı ve çıldırmamak için kendimi zor tutuyorum. Çok fazla çevremiz de yok malesef. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar ne olur bir fikir verin.

• Merhaba, F1 vize başvurum ocak sonunda reddedilmişti. Tekrar bsşvurmak istiyorum, haziran ayı başında mülalata girmeyi düşünüyorum.dün randevulara baktığımda 24 ay içerisinde vize reddi var dersem randevu yok diyor. Yok dersem tsrih açıyor fakat bu yalan bryana girer mi?

• Ekimde Green card lotosuna katıldım. Nisanda ise F1 vizesi aldım, mayısda green card kazandığımı öğrenirsem yinede green card ala biliyormuyum, yoksa her ikisi yanar mı? Bi sorun olur mu? Yoksa bi sorun olmadan değiştirmek mümkün mü?

• Çalışıyorum, ds-160 formunda çalıştığımla ilgili bilgileri girdiğimde maaş belirtmeyi unutdum ve does not apply bastım, ancak maaş belgem var. Formda maaş belirtmediyim için sorun olur mu?

• Arkadaşlar merhaba örnek sponsorluk dilekçesi olan varmı acil yardıma ihtiyacım var .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |