Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar,
    Biraz önce eşimle beraber malesef b1/b2 vizesi randevumuzdan sarı kağıt elimizde Ankara büyükelçiliğinden ayrıldık. Yani döneceğimize inanmadıklarını söylediler kısaca. Görüşme 45sn-1dk kadar sürdü ve son derece nazik bir genç beyefendi tarafından pasaportlarımız bize iade edildi. Kendisinin sorduğu sorular basitti; ne kadar kalacaksınız çocuğunuz var mı abdde tanıdığınız var mı (eşimin erkek kardeşi bir senedir orda gc talihlisi olarak gitti) vs vs. İki devlet memuruyuz. Muhtemelen bizim sonuçlanmamış DW başvurumuzun da olumsuz bir etkisi olmuştur.

• ⭐⭐⭐

@edmond_dantes cocugunuz var mı acaba ? bir de genel olarak Amerikadaki akrabalardan tanıdıklardan bahsetmeyin diyorlar ama tabi buda bir risk, kısmet inşallah 6 mayısta yüzünüz güler

• @tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@edmond_dantes cocugunuz var mı acaba ? bir de genel olarak Amerikadaki akrabalardan tanıdıklardan bahsetmeyin diyorlar ama tabi buda bir risk, kısmet inşallah 6 mayısta yüzünüz güler

Çocuğumuz yok. İçerde iki saat sıra bekledik ve bu süre zarfında görüşmeler banko/pencere sistemiyle yapıldığı için diğer insanların görüşmelerine de kulak misafiri oluyorsunuz. Benim kişisel yorumumdur ancak çocuklu ailelerin ve yaşlıların olumlu sonuçlar aldığına şahitlik ettim. Dediğim gibi kimse referans almasın kişisel yorumumdur. Bunun dışında abd vize görüşmesi öncesi pasaport doldurun vs yazılarına da üzülerek alakası yok diyeceğim. 2013-2023 yılları arasında batı ve kuzey avrupadaki ünlü şehirlerin nerdeyse tamamında ve vizesiz girilebilen gürcistan gibi ülkelerde bulundum ancak sonuç olumsuz oldu. ABDde yaşayan aile üyeleri konusunda da formda zaten adrese kadar yazdığımız için yok kimse demek de doğru olmazdı. Nasip kısmet artık şansımız gc olsun :))

• ⭐⭐⭐

@edmond_dantes yok işte formda da belirtmemek lazım 😃 hakkınızda hayırlısı olsun, bizim 3 yaşında oğlumuz var ben iş amaçlı başvurdum, eşim bana eşlik edicek turistik amaçlı cocugumuz Türkiye de kalacak bu süre zarfında bakalım bir şansımızı deneyeceğiz 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@edmond_dantes yok işte formda da belirtmemek lazım 😃 hakkınızda hayırlısı olsun, bizim 3 yaşında oğlumuz var ben iş amaçlı başvurdum, eşim bana eşlik edicek turistik amaçlı cocugumuz Türkiye de kalacak bu süre zarfında bakalım bir şansımızı deneyeceğiz 🙂

Çocuk olup olmaması ülkeye geri dönüp dönülmeyeceği konusunda bir referans olarak ele alınıyor olabilir. Sizin şansınız çok çok daha yüksek eminim 🙂 lütfen buraya yanıt olarak yazın sonuçlandığında. Bol şans!

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Sizin daha önce yurtdışı var mıdır ben onu hatirlamadim konuşulsa da

• ⭐⭐⭐

@Zelene 2 kere mısır 🙂 Sharm El sheik o zamanlar vize istiyordu şimdiki gibi vizesiz değildi 😃 vize ile dolu 2 sayfam var 4 tane de kaşe 2 sayfa kaplıyo kalabalık gözüküyor 😃

• ⭐⭐

@tolgasatir hadi hayırlısı çocuk burda kalacak ya görüşme de etki eder alırsınız

• @edmond_dantes Çok geçmiş olsun umarım daha sonra alabilirsiniz

• @tolgasatir İyice kuşkulandım şu tanıdık mevzusundan. Vatandaş arkadaşımın yanına gidiyorum orada kalacağım gezeceğiz demek riskli mi olur acaba. Kuru kuru turistik demekten daha iyi değil mi..

• @ethsea ikiside riskli🙄

• @ethsea, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@tolgasatir İyice kuşkulandım şu tanıdık mevzusundan. Vatandaş arkadaşımın yanına gidiyorum orada kalacağım gezeceğiz demek riskli mi olur acaba. Kuru kuru turistik demekten daha iyi değil mi..

Merhaba, ben de sizin gibi bunun olumlu bir şey olacağını düşünmüştüm ancak malesef tam tersi oldu. Elbette herkes için farklı görüşme süreçleri oluyor. Görevlinin o anki tutumı sizin durumunuz vs vs bir sürü şey. Kendi adıma formda bahsettiğim için yakınımızdan görüşmede de bahsetmeyi uygun buldum. Size bol şans umarım vizeyi alırsınız

• Arkadaşlar merhaba , vize görüşmem 1 şubatta olacak

ds160 formunu kaydetmemişim bunun için birşey götürmem gerekiyor forumla ilgili soru oluyormu

2 adet biyometrik fotoğrafım hazır nüfus cüzdanı fotokopi de hazır pasaport hazır

başka bir şey lazımmı görüşmede resmi evrak olarak , ds160 onay kağıdı elimde kodlu barkodlu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @edmond_dantes tanıdık mevzusu sizin profilinizle alakalı.
    trye baglayan nedenler zayıfsa tanıdık = eksi
    trye baglayan nedenler saglamsa tanıdık = artı

• Selamlar, mülakata giderken şirketimden; “tatil dönüşü çalışmaya devam edecektir” gibi dilekçe alacaktım ancak sponsor olarakta alsam etkisi garanti vize alırım diyebilir miyiz şirket sponsoru ile ilgili nasıl sorular geliyor bilgisi olan var mı

• ⭐⭐⭐⭐

@charon tanıdık mevzusu şöyle... eğer anne, baba, çocuk, kardeş değilse her türlü eksi. Biz dün abd ye girerken bile tanıdık var mı diye sordular. Onda göre söylemenizi tavsiye ederim. Her zaman hayır daha iyi bir seçenek ama profilinizin de buna uygun olması lazım

• @edmond_dantes, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ethsea, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@tolgasatir İyice kuşkulandım şu tanıdık mevzusundan. Vatandaş arkadaşımın yanına gidiyorum orada kalacağım gezeceğiz demek riskli mi olur acaba. Kuru kuru turistik demekten daha iyi değil mi..

Merhaba, ben de sizin gibi bunun olumlu bir şey olacağını düşünmüştüm ancak malesef tam tersi oldu. Elbette herkes için farklı görüşme süreçleri oluyor. Görevlinin o anki tutumı sizin durumunuz vs vs bir sürü şey. Kendi adıma formda bahsettiğim için yakınımızdan görüşmede de bahsetmeyi uygun buldum. Size bol şans umarım vizeyi alırsınız

Teşekkürler biraz olsun aydınlattığınız için.. @edmond_dantes

@charon bağlayan sebeplerim yok o yüzden benim için kesinlikle eksi 😃

• @Rüştü-Gürbüz sirket yazısına şu sıralar pek bakmıyorlar. Yani genel olarak belgelere bakmıyorlar.. siz yine alin ama %90 istemez bile

• Arkadaşlar merhaba, ben dv2023 talıhlısıyım ve daha once B1 vızesıne basvuru yapmıstım ve göcmenlık vızesı basvuru bulundunuz mu sorusuna hayır dıye cevap verdım, 1 şubatta B1 vızesı ıcın randevum var ve DS160 formunu nasıl acıp guncelleyebılırım acaba yardımcı olur musunuz, tesekkür ederım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |