DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kayaomerrrr
    Lütfen imzanızı güncelleyiniz. Süreciniz başlayıp, mülakatınız planlandıktan sonra sağlık randevunuzu alabilirsiniz.

• Herkese merhaba. Acaba green card vize mülakatı ingilizce mi ?

• @Trio
    Lütfen aklınıza gelen her soruyu sormadan önce forumun arama özelliğini kullanınız. Bu hizmet için kimse sizden ücret talep etmeyecektir.

• Selamlar tekrar birkaç sorum olacak, sabrınıza ve bilginize sığınıyorum.

Eşimin ve benim daha önce çalıştığımız şirketlerin isimleri(şirket birleşmelerinden dolayı) ve o günkü adres ve telefon bilgileri değişmiş. DS-260 formuna şirketlerin şimdiki bilgilerini mi girmeliyiz yoksa bizim çalıştığımız dönemdeki bilgileri mi ?

1. bir sorum da mezun olduğumuz lise bir ticaret lisesi iken benim mezuniyetimden sonra anadolu lisesi olmuş, e devlette mezuniyet belgesi sorguladığımda anadolu ticaret meslek lisesi yazıyor ama diplomamda ticaret meslek lisesi yazıyor, forma hangisini girmeliyim ?

2. sorum Occupation kısmında şu an çalıştığım şirket bilgisini girdim ancak şu an aynı zamanda açık öğretim ile üniversite de okuyorum other occupation seçeneğini yes olarak işaretleyip "Student" ı seçmeli miyim ?

3. ve şimdilik son sorum, mezun olduğum okullardan bir tanesi Eskişehir Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi, bu mezuniyet bilgilerini girerken okul adres bilgilerine eskişehirdeki adresi girmeli miyim ? Örgün öğretim okumadığım için emin olamadım.

• @kayaomerrrr bu yılki sürece göre bakılacak olursa erken gelir mülakat mailiniz. biz unganlar randevusunu da mülakattan 2 hafta kadar önceden almıştık bir aksilik vs. olursa diye.

• @ugursway hallettim teşekkür ederim

• Merhaba, ben Azerbaycanlı bir vatandaşım ve Türkiyede okuyorum. Green kart'a başvururken Türkiyedeydim ve bulunduğum konumu Türkiye olarak işaretledim, bu sebepten dolayı Green kartı kazandığımda beni Ankaradaki Amerika konsolosluğunda işlemleri tamamlayacağım gosteriliyor.
    Önemli sorum şudur: Benim soyismim Dadaşov (DADASHOV) ama yanlışlıkla DADASHOV yerine "DADSHOV" yani 2. D'den sonra A yazmamışım. Ben bu sorunu nasıl düzeltirim ? DS260 formunu doldurmam gerekiyor ama bu sorun yüzünden ne yapacağımı bilmiyorum ve endişeleniyorum. Eğer ne yapmam gerektiğini biliyorsanız lütfen yardı edin.

• @olafque çok teşekkür ederim bilgileriniz içni çok sağolun

• Arkadaşlar şuan Norveç’te 1 yıllık oturum izniyle çalışmaktayım mülakat için Norveç’te ki abd konsolosluğu tercih etsem şansım daha mı yüksek olur ama dil bilgim yok norveçcem de yok konsoluslukta tercümanlar oluyor mu bir bilgisi olan var m

• @olafque siz nerede girdiniz mülakata .

• @okiti merhaba, numaraniz cok guzel hizlica formunuzu doldurup submit etmeniz cok onemli. Bu detaylara cok takilmayin, dogru bilgi verdiginiz surece sorarlarsa hepsi aciklanir.

1. Guncel bilgilerini girebilirsiniz
    2. Diplomada gorundugu sekilde yazabilirsiniz.
    3. Evet, okuyorsaniz okudugunuz bilgisini girebilirsiniz.
    4. Evet, Eskisehir bilgilerini girebilirsiniz.

• Herkese selam 🙂 Eşim bu senenin talihlisi. Ben bir şey öğrenmek istiyorum da bilgilendiren olursa çok sevinirim. 🙂 Eşim Fransa'da doğup, vatandaş olmadan Türkiye'ye geliyor zira Türk vatandaşı. Fakat Foreign State Chargeability kısmında France yazıyor. Bu bizim sıra numaramızı etkileyecel bir durum mudur sizce? Teşekkürler şimdiden

• Merhaba bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyordum.

6 yıldır Kanada da yaşıyoruz ve burda PR statusundeyiz. Geçtiğimiz hafta Green card çekilişini kazandık.
    Kanada da ise vatandaşlığa eligible durumdayız ve geçen ay başvuru yapmıştık. Süreç devam ediyor halen.
    Türkiye de doğduğumuz ve TC pasaportumuz olduğu için bu durum bizim GC sürecimizi etkiler mi?
    Kanada vatandaşları basvuramiyor diye biliyorum ama biz Türkiye kotasindan çekildik.
    Bu konuyla ilgili bilgileri olan yorum yapabilirlerse çok seviniriz.

Tesekkurler

• @gdv25 merhaba,

1. Fiscal year basladiktan sonra dagitilan mulakatlari takip edip Ankara’nin performansina gore buna karar verebilirsiniz. 6k cok yuksek olmayan bir numara olmasa da Ankara’nin son 4-5 yil performansi bu rakamlar icin bile hayal kirikligi yaratti. Dosya tasima ile ilgili 2022 ile birlikte cok fazla deneyim var, gecmis deneyimler de yol gosterici olacaktir.
    2. Hayir bir sorun yaratmaz.
    3. Ortak bir hesap acip birikiminizi o hesaba yatirabilirsiniz. Yeterli birikiminiz olursa tapu, ruhsata ihtiyac olmaz. Sizin adiniza olan dokumanlari goturebilirsiniz mulakata.

• merhabalar ds 260 formunda adres kısmını gönderirken doldurmayıp sonradan doldurabiliyor muyuz? Doldurabiliyorsak nasıl oluyor?

• Arkadaşlar Hepinize Merhaba
    Bende green card talihlisiyim sorum var ben hayatımda hiç covid aşısı olmadım bu bir sorun yaratırmı birde ds 260 formun gönderdim vize mailleri ne zaman gelir tahmini

• Merhaba arkadaşlar; dv 2025 sorgulama ekranında girdiğiniz bilgiler yanlıştır hatası alanınız var mı acaba?.başvurumun başarılı şekilde alındığı ile ilgili ekran görüntüm olmasına rağmen ve bütün bilgileri doğru girmeme rağmen. girdiğiniz bilgi hatalıdır diye uyarı veriyor. benimle aynı durumu yaşayan var mıdır ? varsa bu sorunu nasıl çözebilirim.şimdiden teşekkürler.

• @muno USA adresi vermek zorunda değilsin ilk formu doldurduğunda daha sonradan mülakat tarihin belli olunca ibraz etmen lazım. Şahsen benimde öyle

• @Süleyman-Kocapınar Türkçe karakterlere dikkat ederek baktıysan sorun olmaması gerek. Forumda son bir kaç gündür varım ama ben öyle bir hata alanın yazdığını görmedim

• DS260 doldururken sanırım site çöktü. Cevaplarımı kaydede kaydede ilerlemiştim herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |