DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@antonio tebrikler.
    lütfen imzanıza mülakat lokasyonunuzu ekleyin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Mesut Hakyemez Mesut Hakyemez 

• Merhaba Arkadaşlar DV2025 kazananlardanım . DS260 formunda kızım için doldurmam gereken alanda anne kızlık soy adı kısmında evlendikten sonraki soy adını yazmışım. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi lütfen ? Dosya açtırmaya gerek varmı ? Mülakat esnasında bir değişiklik yapılabilirmi ?
    Kimi arkadaş ilk dakikan red aldım yazmış. Kimisi dosya actırdık düzeltme yaptık ama sürecimiz 4 5 ay kadar uzadı bu sebepten dolayı ama mülakat esnasında gördükki mülakat esnasındada değişiklik yapılabiliyormuş diyor. Çok endişeliyim. Konu hakkında gerçekten net bir bilgiye veya resmi cevap niteliği taşıyan bir yazıya ihtiyacım var mülakat esnasında sorun yaşamamak için. Lütfen destekleklerini bekliyorum.

• @Can355 AOS ile ilgili başlığı okuyabilirsiniz. İlk iletiyi ve 2024 kazananların konuyla ilgili süreçlerini okuyup kendiniz karar vermelisiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• @antonio hadi geçmiş olsun tebrikler. Current olmadan kcc ile bu işleri yapmak daha kolay.

• ⭐⭐⭐

@ONUR1ST bir sorun olmaz mülakat aldıktan sonra açtırabilirsiniz içiniz rahat etsin istiyorsanız

• Herkese iyi akşamlar. Bir kaç sorum olacak. Henüz erken belki ama şimdiden B planım olsun istiyorum

1. Dosya taşımanın şartları nelerdir.
    2. Yeşil pasaportlu olmamın bana bir faydası var mı
    3. Mülakatı taşıdığımız konsoloslukta hangi dille mülakata gireceğiz. örmeğin Almanya'ya taşısak Almanca dilinde mi mulakatımız olacak yoksa Türkçe istesek olur mu

• Herkese iyi akşamlar, 2025 talihlilerinden biriyim ama numaram 21xxx dosya taşıma gibi bir imkanım şuan için yok, zamani geldiğinde de pek olamayacak gibi. Eğer ki çıkarsa gitmek için maddi destek almam ailemin istemediği için zor olacak ama imkanımız el veriyor. Sizlere sorum bu sıra numarasıyla daha önce Vize mülakatı almış olan var midir ? Almayan var ise bu sene için şansım olur mu?

• Merhabalar,

Green Card başvurusu için fotoğraf çektirmiştim. Fotoğrafçı, burnumdaki hızmayı silmemiş; nokta kadar olduğu için benim de dalgınlığıma gelip yüklemiştim. Çekilişi kazandım ama mülakat alırsam orada elenme durumum olabilir mi?

Teşekkürler.

• @siraç Merhabalar.
    1-DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları-Post2310 ve Kentucky Consular Center (KCC)-Post4 iletileri okumanız faydalı olabilir.
    2-Dosya taşıma konusunda bir avantajı yok, sadece bazı ülkelerin sınırları içerisine yasal olarak girebilmeniz için maddi açıdan ve zaman bakımından avantaj sağlar.
    3-Konu Türkçe dil desteği ise ilgili konsolosluk ile iletişime geçip sormanız gerekiyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• @Mert-Tazegül DV2025 için bu konu hakkında şimdiden birşey demek adına çok erken lakin geçmiş dönemlerin verileri sahip olduğunuz dosya numarası için mutlu edecek şekilde gözükmüyor. Bu başlığın ilk iletisinde son 4 senenin talihlileri ile alakalı excel bilgileri var. O veriler üzerinden geçmiş dönemlerin performanslarını inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@pnarr Mülakat için fotoğraf çektirmen gerekiyor. Kurallara uygun bir fotoğraf götürürsen ve Eski fotoğraf ile yeni arasında bariz bir değişiklik (estetik gibi) yoksa bir sıkıntı olmaz.

• Selamlar herkese Greencard başvurusu ve ds260 numarasındaki babamın ismi farklı( Başvururken Türk ismiyle Ds260 da Bulgar pasaportuyla başvurduğum için bulgar ismiyle )başvurdum bu konuda herhangi bir aksilik yaşarmıyım. Ekstradan isim denklik belgesi götürmemin gereği olur mu? Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar;
    Eşimle İstanbul'da yaşıyoruz. DV-25 talihlisi benim. Mülakat yeri olarak Ankara seçtik dv-260 formda.
    2025EU 20XXX için, dosya taşımalı mıyız? Ayrıca eşimle ikimizin de 10 senelik Amerikan (b1-b2) turist vizemiz de mevcut. Fakat bu vizeler, 14 Ocak 2025te bitiyor. Sizce ne yapmalıyız?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• @pnarr
    Selamlar, fotoğrafınız çekilişin gereksinimlerini karşılamamış olsaydı eğer sistem sizi otomatik olarak elerdi. Endişelenmeyin herhangi bir sorun olmayacaktır.

• arkadaşlar selamlar, önceki yılların mülakat deneyimlerinde askerlik ile iligli bir şeyler gördüm ama kendi durumum için emin olmak adına tekrar sormak istiyorum.
    öğrenciliğimden dolayı askerlik 2029 kasım ayına kadar tecilli, ama öğrenciliğim de şuan pasif durumda. normal şartlarda bedelli askerliğimi yatırmak üzereyken greencard çıktı ve yatırmak mantıksız geldi eğer konsolosluk sıkıntı çıkartırsa bedelliyi yatırıp askerliği yapmayı düşünüyorum yorumlarınız nelerdir. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasin34 edevleteki askerlik durum belgenizde 2029'a kadar tecilli mi görünüyor?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• Merhaba,
    öncelikle kazananlara hayırlı olsun.
    Case numaram 20XXX, formu 3. günde doldurabildim.
    Bazı arkadaşlar 18.binde ihtimal yok demişler, anlayamadığım konu, 2024'ün mülakat sayısı şu anda en son çıkan bültende 27xxx lerde, ve eylül'e daha gelmedik. Bu demek oluyorki Eylül'e doğru bu sayı 30xxx 'e yaklaşacak. 2024'ü baz alırsak 20xxx ile bana mülakat çıkabilme ihtimali yüksek değil mi?

Dosya Numarasi: 2025EU00020XXX
    DS-260 Gonderimi: 06/05/2024
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• Arkadaşlar merhabalar,

DS-260 formunu doldururken şu an çalıştığım iş yerimi yazdım. Ama işyerimden memnun değilim ve iş değişikliği yapmak istiyorum. Mülakata kadar çok fazla süre var ve beklemek istemiyorum. İş değişikliği yaparsam dosyayı sonradan açtırmam gerekir mi yoksa mülakatta söylemem yeterli olur mu?

Teşekkürler.

• @Ceren_gz merhabalar, Aslinda durum su sekilde gecen aciklanan bulten 27xxx olabilir fakat ankaranin dagittigi cn ler henuz 53xx lerde ve ek olarak en son aciklanan rakamlar goz onune alindiginda 9 binlik bir vize kalmis bulunuyor. bunlarin goz onune aldigimiz zaman sizin numaralara gelmesi pekte mumkun gorunmuyor ne yazikki.

• @pnarr açtırarak değişiklik yapmanıza gerek yok, sizden DS260 formu doldururken beklenen o tarihteki mevcut durumunuzu doğru beyan etmeniz. Yeni iş sürecinizde bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |