DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@10urdmn, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cttl anladım teşekkürler. O zaman ben 2024 sürecinin bitmesini bekleyim ona göre hareket edeyim. Benim sürecim başlayınca hangi duruma göre dosya taşıyım veya taşımayım? Sizce 2025 mart gibi dosya taşıma işlemlerine başlasam geç kalmış olur muyum ?

Başka bir ülkede oturumunuz veya vatandaşlığınız varsa geç değil.

• ⭐⭐⭐

@10urdmn, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kingoftheworld Anladım teşekkür ederim sizce bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? Süreci az takip edip dosya taşımayı o zaman mı yapıyım yoksa süreç başlayınca direkt dosya taşımaya mı başlayım ?

Sizin yapmanız gereken en önemli şey süreci ve forumu yakından takip etmek.

• @EzgiLera hayır başka ülkede oturumum veya vatandaşlığım yok, hatta Türkiye dışına hiç çıkmadım. CN'm 8700 lerde, ben dv25 başlayınca Ankara'yı bekleyim mi dosya taşıyım mı ikilemde kaldım. Çünkü gördüğümüz üzere dv24 lülerde şu an CN 5500 lerde. Süreç böyle ilerlerse diye arkadaşlar tahminde bulundu ve bana Ankara dan sıra gelmeyeceğini söylediler

• @EzgiLera tamamdır yapacağım teşekkürler

• @10urdmn
    Çok keskin bilgiler istiyorsunuz, buna gelecek cevaplar sizi tatmin etmez çünkü kesin bir şey söyleyecek kimse yok.
    Mart ayında başlarsanız bana göre geç kalırsınız çünkü ben 2024 sürecini takip ettiğim için bu varsayımı yapabiliyorum.
    O yüzden size verebileceğim en iyi tavsiye bir kaç ay öncesinden başlayıp ne yazılmış, hangi zorluklarla karşılaşılmış okumanız olur.

• @cttl anladım teşekkürler, ben formu okumaya takip etmeye devam edeceğim.

• Konsoloslukların sitesinde, o konsolosluğa dosya taşıyabilmek için oturum vesaire gerekip gerekmediğini tam olarak nereden görebiliyoruz? Naples, İtalya konsolosluğunun sitesinde hiçbir şey göremedim?

• @cttl DV Chartı kullanıyorum fakat EU ların kaç tanesi TR dosyası olarak mülakata girmiş göremediğim için bu yorumu yaptım. Umarım Viyana bu senede kendisine güvenenlere sonuna kadar destek olur. tşk bilgi için

• @cttl 20 K 21 K arasına 1 adet vize vermiş . 21 K 22 K arasına 1 adet randevu vermiş. TR den 20 k dan sonra dosya kabulu yapmamış gözüküyor. yada 2 si de TR dosyası olduğunu varsayarsak tam olarak görebiliyor muyuz ? bulamadım. sadece 2 dosyayı kabul etmiş gözüküyor. Doğru mu okuyorum verileri tam emin olamadım ?

• @VIRTUE Bende umutsuz değilim hatta dosyamı taşıdıktan sonra umudu arttı ama yine de olumsuzlukları şimdiden görmeye çalışıp ona göre tedbirli olalım veya B planı oluşturalım mantığı ile düşünüyorum.

• @rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lesnarhomie merhaba ilk sorunuza gelecek olursak ankaradan daha kötü bir konsolosluk yok gibi bir sey o yüzden hong kong a tasiyor bir cok kisi. yigilma olma riski tabi ki var ama dosya tasiyanlarin bir cogunun cnsine bakarsaniz ankarada mülakat alma ihtimali cok az insanlar bunu yapiyor.

ikinci sorunuz ise schengen vizesi ya da yesil pasaporta sahip olanlar viyanaya tasima yapiyor. ben de viyanaya tasidim yesil pasaportumdan dolayi ülkeye giriste sorun yasamayacagim icin (kcc ile tasindiginda herhangi bir oturum izni gerekmiyor mülakat zamani orada legal olarak ülkede bulunabilmek yetiyor) case numaram diger yillara göre gayet iyi fakat kücük bir analiz yaptigimda dv2023 te 5k cn ye sahip insanlar ocakta mülakat almisken dv2024 te 5k cn ye sahip olanlar temmuzda anca alabildi 1 yilda 6 aylik gerileme hic normal bir sey degil bu sebepten dolayi riske girmeden direkt tasima yaptim.

Merhabalar, ben de 2025 kazananıyım, bu kcc ile taşınan dosyalar için orada olunması yetiyor demişsiniz bu viyana için geçerli mi yoksa hong kong örneği için mi dediniz? Ben de şimdiden özellikle Viyana'ya dosya taşıma konusuyla ilgileniyorum fakat olası taşımada 2025 yılı için Viyana'nın oturum izni isteyip istemeyeceği konusu beni çok düşündürüyor. Geçmiş senelerden tecrübesi olan arkadaşlar varsa taşınan dosyanın Ankara'ya geri taşınması zor mu oluyor?

• @fahriakc
    EU23058'de ready şeklinde bekliyor. Tr dosyası olarak görülebilir mi bilmiyorum, ama görülemez diye düşünüyorum.

Şu an hazırda 18 dosya toplam 44 kişi mülakat gününü bekliyor gözüküyor.

Haziranda da EU11400 sıra numarasına mülakat maili (2nl) yollamışlar. O yüzden bu transferdir diye varsayımda bulundum (ds260'ı mayısta doldurmuş avusturyalı da olabilir).

Ekran görüntüsü 2024-07-01 125414.png Ekran görüntüsü 2024-07-01 075343.png

• Selamlar...Dosya transferi için KCC ye attığım maile cevaben altta paylaştığım cevabı aldım...Otomatik cevap gibi görünüyor. Ancak "from XXX to XXX" ibaresi çok değişik geldi bana...Bu cevabı daha önce alan oldu mu buna karşılık nasıl bir yol izlemeliyim..Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

"Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from XXX to XXX. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/"

• @Flight101 dosyanız taşınmış.

• @fahriakc Dosyamız current olmadan Viyana'nın performansını takip edeceğiz. Duruma göre başka bir konsolosluğa taşımaya çalışacağız. Yani öyle umuyorum 😅

• @mimar O konuda şüpheleyim...😉 Cevaplayan Sherry olunca kuşkulanmamak elde değil...XXX yerine Vienna yazmak zor olmamalı bence...

• @Flight101, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar...Dosya transferi için KCC ye attığım maile cevaben altta paylaştığım cevabı aldım...Otomatik cevap gibi görünüyor. Ancak "from XXX to XXX" ibaresi çok değişik geldi bana...Bu cevabı daha önce alan oldu mu buna karşılık nasıl bir yol izlemeliyim..Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

"Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from XXX to XXX. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/"

KCC'den gelen cevapta XXX olarak mı yazıyor veya buraya kopyalarken siz mi sansürlediniz (gizlediniz)?

• Ağustosta kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyorduk. forumda bu konuyla alakalı okuduğum iletiler vardı. Şu ifadeden emin olmak istedim.Evlenip eşimi dosyama eklediğimde ve sonrasında mülakat tarihi aldıktan sonra bildirdiğimde dosyam açılmamış mı oluyor? Yoksa dosyanın açılmamış olması İçin mülakat tarihinden sonra mı evlilik yapılıp bildirilmesi doğru? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• @ATS16 selamlar...hayır gizlemedim aynen attığım maili aldım..Bna kalırsa bu matbu bir format...cevap verilirken XXX kısımları doldurup gönderiyorlar...
    Eğer düşündüğüm gibiyse ya transfer işlemini yaptı bu XXX leri değiştirmeyi atladı yada işlemi hiç yapmadan bu maili yolladı...Bir süre sonra mülakat yerim neresi diye bir mail atıp sorgulama yapmak gerekir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |