DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank lc surecı 11 ay suruyorsa eyvah. ben 8-9 ay olur gıbı dusunuyordum lc ıle ılgılı okuduklarımdan. neyse bı uc ay daha koyacaz o zaman ustune

• ⭐⭐⭐

@deckerloki Audit(denetim)'e girmezse bugünkü tabloya göre 338 gün sürüyor. İşlem hızları çok değişmediği için bu süreler ne kadar iyileşir bilmiyoruz. LC onayı 11-12 ay arası diyebiliriz. Eğer audit'e girerse ortalama 455 gün sürer son bilgilere göre . (hatalı girmişler 255 gün olarak) Bu 455 gün LC değerlendirme + audit sonuçlanmasını kapsıyor. Yani audit'e girerse LC onayı 14-15 ay sürüyor bugünkü tabloya göre.

• Arkadaslar...Her sene Lottery e basvuruyoruz ve cıkmıyor değil mi?....Bu EB3 ü şöyle düşünün ; 2026 da kesin size çıkıcak lottery...tarihlere falan takılıpta uzulmeyin...süreci simdi baslatana 2026 DV çekilişi kesin çıkıyor mantigiyla bakın rahat edin:)

• @Koray283 güzel teselli ama GC kazanması bedava tabi sonrası masraflı ama kişisel masraf aynısı eb3 de de olacak ama buna ek +20-25K usd li bir bekleyiş diyelim

• @mesut1905 Peki Mesut bey sana simdiden deseler ki ; 25.000 USD vericen ama 2026 Lottery si kesin sana cıkıcak....Ne dersin? 🙂

• ⭐⭐⭐

@mesut1905 e tabi masrafı olacak. çekiliş gibi bedava olsa zaten bekleme süreleri 15-20 yıl olurdu kısa zamanda 🙂 çekiliş hariç, green card'a giden yollar maalesef biraz masraflı.

• @Koray283 50 verim 2026 yı bekletmeyin derim 🙂

• @tufank şaka yapıyorum tabiki masrafı vasıfsız bir işte çalışmayı dahi göze alabiliyoruz GC için ama bekleme süresi herhalde bizlerde genetik sabırsızız

• ⭐⭐⭐

@mesut1905 zaman elbet önemli, hepimiz bir an önce gitmek istiyor 🙂 turist vizeniz olursa bu süreyi biraz daha kısaltabilirsiniz.

• @mesut1905 Aynnen:)
    O yuzden eldeki en iyi opsiyon simdilik bu...

• @tufank sayenizde her şeye hakimiz Tufan Bey sağ olun inş en mantıklısı ile süreci tamamlarız

• Arkadaşlar kafama takılan soru Mc donalds, wendyys vs. gibi kurumsal fast food firmalarının audite takılma durumu oluyor mu

• ⭐⭐⭐

@caglar_oz Audit'in doğrudan sponsor firma / marka ile bir bağlantısı yok. Her 3 başvurudan 1'i rastgele audit'e giriyor. İsterse Google veya Microsoft olsun farketmiyor.

• @caglar_oz Random seciliyor audit...

• @tufank 1/3 kötüymüş 😞

• ⭐⭐⭐

@caglar_oz Sponsor audit’e yanıt verdikten sonra bir problem yok aslında. İlan / reklam detaylarını belgeleri ile paylaşması gerekiyor. Bunlarda sorun yoksa audit olumlu sonuçlanıyor. LC audit e kalmadan onaylansa şansımıza tabi daha iyi olur ama bültenin mevcut durumuna göre LC onayı audit kaynaklı 2-3 ay gecikse de değişen bir şey olmuyor “current” olamadıktan sonra.

Tek avantajı şu olabilir; LC onay alırsa I-140 formu hemen doldurabilir. I-140 premium process ile 15 günde onaylanırsa ve onay tarihinin üzerinden 180 gün geçerse artık LC mizi garanti altına almış oluyoruz. Sponsor sorun çıkarsa da, işten çekilse de baştan başlayıp LC doldurmaya gerek kalmıyor, Aynı kategoride başka bir sponsor adına I-140 formu doldurulabiliyor. BDV böyle bir durumda işlemleri ücretsiz yapıyor.

• @tufank güzel bilgi teşekkürler üstad

• @Koray283 kesinlikle çok mantıklı bi bakış açısı ben de katılıyorum böyle düşünüyorum. 8 yıldır çıkmıyo bunu yapmış olsaydım 3 kez gitmiştim 😁 şimdi vatandaşlığım dahi vardı bence 2-3-4 sene gibi süreler çok önemli değil

• @caglar_oz @tufank Ayrica bu tip sponsor firmalar doğal sürecin bir parcasi oldugu icin bu audit konularinda tecrubeliler...dosyanızın audite kalmasi sizi endiselendirmesin...firmalar da bu konuda genelde ne yapmalari konusunda bilgi sahibi olduklari icin genelde bir sorun cıkmadan surec aşılıyor....Ayrica Tufan bey in de dediği gibi current olmadiktan sonra audit icin gecen sürenin cok bir önemi yok.
    Burada bence onemli olan ;cogu araci firma I-140 sürecini premium process yapiyor(bunun ücretini de bizden aliyorlar) ve onaydan sonra 6 ay geçince LC iptal edilmiyor....Bence işte tam o zaman current olmalı ve biz konsolosluk randevusuna baslamaliyiz....BEnce en ideal zamanla boyle olmali...ama tabii kısmet:)

• @captain35 Ben esas bunu önceden nasıl duymadım ona yanıyorum...10 yıldır lottery e basvururum...bu sürecte 2-3 kez amerika seyahatim de oldu vs hic kimseden EB3 Unskilled diye birsey duymamistim....cidden yani ya bu forumda ya instagramda vs karsima cikardi diye dusunuyorum...10 yıl once basvursaydik simdiye dediğiniz gibi coktan gitmistik bile....

Benzer Başlıklar

• 1
  • 5
  • 1
  • 53
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |