DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan tesekkurler 🙂

• Merhaba. DS-260 formunu yollarken 16 yaşına kadar istenen adresler arasında sadece eramus yaptığım ülkenin adresini belirtmeyi unuttum.Bunun için mülakat tarihi aldıktan sonra formu açtırmalı mıyım yoksa mülakat sırasında mı söylemeliyim ?

• @melikemim, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

bugünde bitti gibi hep umudum bugün mülakat dağıtılırdı. Sayfa yenilemekten f5 tuşum eskidi 😃 YİNE YOK YİNE YOK 😞

Bugün burada bitti ABD'de bitmedi 🙂

• o zaman ümidi kesmek yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yasin_EROL ne kadar kaldınız bu adreste?

• Rica ederim. Faydamın dokunmasına sevindim. Bol şanslar dilerim. @buklet

• @gucarslan 5.5 ay kaldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yasin_EROL forma eklemenize gerek yok, sorarlarsa söylersiniz.

• @melikemim gelen mailler kcc den olacagi icin abd ye gore dusunun.

• ⭐⭐

@melikemim Merhaba , sanirim kendiniz icin bakmiyorsunuz mulakata cunku numaraniz henuz current olmamis. Mulakatlar icin bir aciklama yapayim ; saat farkini hesaba katmaniz ve USA saat dilimine gore KCC mesai saatlerine gore mulakatlari beklemeniz gerekmekte. TR saati ile yaklasik olarak 16.00 - 23.00 araligina denk geliyor.

• Öncelikle herkese merhaba, bir konuda fikir danışmak ve bilgi almak istiyorum açıkcası (Daha önce bu konuyla alakalı benzer sorularım olmuştu) Greencard çekilişi açıklanmadan önce nişanlımla zaten evlilik planları yapmıştık daha sonra sonçları öğrenince işlemleri biraz hızlandırdık ve yakın zamanda nişanlandık. Evlilik için ise şuanda bekliyoruz çünkü belki Amerikaya gideceğiz ve ya gidemeyeceğiz ve ev kurma vs gibi masraflar için sürecin sonunu bekliyoruz. Sıra numaram önceki yıllara bakınca bizi korkutuyor o yüzden dosyamızı taşımak istiyoruz. Planımız nikah yapıp, balayına dosyamızı hangi ülke kabul ederse artık oraya bir tatil planlayıp ve vize gerekiyorsa balayını gösterip alıp gitmek. Ama bu seferde yeni evli oluşumuz mülakatı etkiler mi diye düşünüyorum, tabi ilişkimizi destekleyecek bir sürü fotoğraf yazışma aile tanışmaları vs hazır. Her şey normal giderse en geç Nisan-Mayıs ayları gibi current olacağımı umuyorum, şimdiden konsolosluklara mail atmaya başlamalı mıyım? Benzer durumda olanlar var ise fikir danışmak istedim. Teşekkürler

• @achillesoag çok garip bir bilgi olsa da, 2024ün ilk mülakatına giren Eren Bey'e mail 18.00 civarında gelmişti, aklımda kalan şeye bakın 😲 (mailin screenshotını paylaşmıştı) 😀

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@melikemim Merhaba , sanirim kendiniz icin bakmiyorsunuz mulakata cunku numaraniz henuz current olmamis. Mulakatlar icin bir aciklama yapayim ; saat farkini hesaba katmaniz ve USA saat dilimine gore KCC mesai saatlerine gore mulakatlari beklemeniz gerekmekte. TR saati ile yaklasik olarak 16.00 - 23.00 araligina denk geliyor.

Bekleyelim bakalım ama ben pek ümitli değilim bu aydan. Bu ay boş geçebilir gibi geliyır. Negatif basıyon diye kızmayın sakın ha dostlar. Görünüm o yönde geliyor bana.

• ⭐⭐

@yusufalak Hic belli olmaz yusuf bey bunu onceden ongeremiyoruz maalesef. DV22 surecinde Nepal konsoluslugu ilk 10 ay neredeyse hic mulakat dagitmayip surecin sonunda 800 kadar mulakat vermisti. tabi bu durumu DV23 icin yapmis olsaydi vize kalmamis ve mulakatlarin bir anlami olmamis olacakti. Ozellikle gec submit ve yuksek CN'li talihlilerin gecmis mulakat deneyimlerini iyi okuyarak dosya tasima surecine hakim olmalari gerekli diye dusunuyorum.

• Merhaba asıl talihli nişanlım ama ben de dosyaya ekleneceğim sonradan ama ne olur ne olmaz diye ben de yine de green card çekilişine başvurmak istiyorum bu herhangi bir sakınca yaratır mı

• ⭐⭐⭐

@eren34 Merhaba, oncelikle her iki gelisme icin tebrik ederim, mutlu mesut bir yasam dilerim size ve mustakbel esinize. Zaten iliskiniz oldugu icin evlenmenizi hizlandirmis olmaniz konusuna kimse takilmiyacak merak etmeyin.

Genel olarak soyle bir karmasa goruyorum, ilk olarak acikcasi ben henuz erken oldugunu dusunuyorum dosya tasima maillerinin atilmasini, bizler de gecen sene durumun ayirdina kazandigimizi ogrendigimiz an aymistik, dosya tasima gerekliligine, fakat eger su anda kalici oturum alma sansiniz varsa, vatandasliginiz varsa beklemeden tasima yapin bunun disinda henuz erken... Cunku veriler belli degil ve konsolosluklar henuz tasimaya yanasmama egilimdedir. Kendinizi mimlemeyin derim. Kaldi ki, tasima oyle sanildigi gibi bir planlamayla hele de turistik (her ne kadar iyi niyetli olsa da) olarak ucuncu bir ulkenin seyahatine uygun olup olmamaniza bakmiyorlar. Unutmayin, bir ABD Konsolosluguyla isiniz ve baska ulkenin dis hareketlerine mudahale edemezler... Tam da bu yuzden neyse ki herkes esit gozlerinde.

Sizin amaciniz kabul almak olmali bir yerden, zaten ondan sonrasinda bu baglamda eger vize gerekiyorsa ve basvurunuzu saglikli yaprasaniz onay alirsiniz. Yeter ki dosyayi tasiyin ve mulakat tarihiniz belli olsun. Balayi icin onay almakla bu sebeple almak arasinda (vize tipine (schengen, UK vs.) gore farklilassa da) Turkiye'den bir turist icin fark yok onlarin gozunde.
    Deneyimleri mutlaka okuyun. Ne zaman baslanmis tasimaya vizeler ne olmus....
    Esenlikler,

• @gucarslan bir altımı önemli değildi ?

• ⭐⭐

@talhabakunin yaratmaz başvurabilirsin.

• @lumos @eren34 Sn. Lumos'un dediğine ek olarak, hiç shengen vizeniz yok ise, maddi olarak bir probleminiz yok ise bir shengen vizesine başvurup bir kaç günlükte olsa bir avrupa tatiline gitmenizi öneririm. Ben ilk shengem vizemi 12 günlük almıştım. (Uçak rotar yapsa, bir problem çıksa ertesi gün gitsem illegal olacaktım her halde) 2. vizemde ise 30 gün multi girişli 3 aylık almıştım. Bir ara dosya taşımayı düşünmüştüm bu nedenle 3. shengem alsam mi diye düşünmüştüm ancak maddi olaraklar nedeni ile vazgeçtim. Birde "AOS" yapmayı düşündüğüm için de kararımdan dönmeme bu neden olmuştu. Dolayısıyla öneri olarak dosya taşımaya hazırlık olarak 1. vizenizi alıp, vize aldığınız ülkeye girerek 1. aşamayı tamamlamanızı öneririm. Bu arada ilk shengen den vize alıp daha uzun süre alanlar da gördüm. Buradaki durum nasıldır net bilgi veremiyorum. Bu nedenle gerekirse bir turizm acentesi ile (vize işlemlerine bakan) ile görüşerek fikir de alabilirsiniz. Ne demek istediğimi umarım anlatmışımdır.
    Saygılarımla,

• Yasaklı

Mail geldi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |