DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hanhun Cok tesekkur ediyorum.

• Selamlar arkadaşlar, Belçika'da vatandaşlık veya oturum istiyor. Bir yıllık vizemle ve destekleyici evraklarla talepte bulunmuştum. Az önce taşıma talebimi kabul etmediklerine dair maili attılar. Belçika'yı düşünen vardıysa diye paylaşıyorum.

• Pazartesi gününden beri; Barbados, Katar, Sırbistan, Gürcistan, Hong Kong, Malezya, Kuala Lumpur, Kosova, Paraguay ve Bahamalar'dan olumsuz dönüşler aldım. Viyana olumlu veya olumsuz herhangi bir dönüş yapmadı. Bilgi güncellemesi adına iletiyorum. Şansın kimin yanında olacağı belli olmaz. Herkese bol şanslar. Temasta olmakta fayda var.

• Merhabalar ben Slovakya vizem olması sebebiyle Bratislava ya attığım mail de aldığım cevap şöyle
    Mülakata sadece Slovakça ve ingilizce girebileceğinizi ve tercüman kabul etmediğimizi bildiririz
    Şayet Slovakya vizeniz yada oturumunun varsa şartlarda belirtilen iki dilden biriyle mülakata çağırılma ihtimali var

İnşallah sizin işinize yarar ben ilerletemedim dil Slovakça yada İngilizce bilmediğim için

• Küba ya da mail attım dosya taşıma için fakat sonrasında Amerika'nın Küba ya halen ambargo uyguladığını öğrendim.
    Fakat konsolosluk listesinde adresleri var acaba konuyla ilgili bilgi sahibi varsa paylaşabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Kaplan listede olması orada bir konsolosluk olduğu içindir.
    göçmen vize basmış mı baktınız mı?

• @Ercan-Kaplan Gelen maili tam olarak iletebilir misiniz rica etsem? Taşımaya onay v.b bir cevap mı aldınız?
    edit: Sanırım navigator'deki uyarıyı paylaştınız.

• @gucarslan ben baktim; Mart istatistigini paylasiyorum: d5f5e576-3ca9-44a9-92a2-c225ce54e4eb-image.jpeg

Subat ayindan beridir mail atiyorum henuz bir geri donus almadim.

• Bu ileti silindi!

• @Ercan-Kaplan Bratislava sitesinde göçmen vizesi işlemediğini belirtmiş.

• @dkanar merhabalar belgrad'tan nasıl mulakat randevusu aldınız orada oturumunu var mı ben de dosya tasicam da o yüzden soruyorum

• @cngzdmr54

Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz. İmzanızı güncellemediğinizde bir sonraki sorunuzda cevap alamayabilirsiniz, doğru yönlendirmeler öğrenemeyebilirsiniz.

Sorunuzun cevabını da soru sorduğunuz kullanıcının adının üzerine basarak kullanıcının eski gönderdiği paylaşımları okuyarak görebilirsiniz. Sorunuzun cevabına ait paylaşıma da buradan ulaşabilirsiniz. Forumdaki arama butonunu kullanmaktan çekinmeyin süreç hususunda bilgi edinmek için.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• ds260 formu doldururken green card talihlisi olarak gorusme yapacagimiz yeri ankara mi yapmaliyim yoksa azerbeycandan basvuru nasil yapip da gorusmem tiflis konsoloslugunda gorulebilir ve sureci erkene cekmis olur muyum boyle yaparak??

• Merhaba öncelikle faydalı bilgiler için teşekkür ederim. DV2024 talihlilerinden biri olarak tüm aşamaları tamamladım ve sadece Amerika'ya giriş yapmam gerekiyor. 6 Haziran günü uçak biletim var ve vizemin son geçerlilik tarihi 9 haziran 2024. Sağlık raporunu 9 Aralık 2023 de aldığım için 6 aylık bir vize verdiler. Burada okulumdan dolayı böyle uzun bir süre kalmam gerekti. Konsolosluğa mail attığımda şu şekilde yanıt aldım. ( Vizenizin geçerlilik tarihi olan 9 Haziran 2024'ten önce ABD'ye giriş yapmanız gerekmektedir.) Benim yine de içim rahat değil ve burada bilen birisinin olacağını düşündüğüm için yazmak istedim. Yapmam gereken her şeyi yaptım ücreti yatırdım. 235 dolar olmuş sanırım benden 235 dolar alındı. Cevaplarsanız sevinirim.

• @İlayda-Helvacı merhaba. Öncelikle imzanızı oluşturmanız gerekiyor sorularınıza cevap alabilmek için. Ayrıca 2025 talihlisiyseniz o başlığa yazmalısınız. Kolay gelsin.

• Oluşturdum teşekkürr ederim uyarı için

• @Revolter DV 2024 Excel e bilgilerimi ben daha yeni girdim. En alta yazdım ama onu daha sonrasında adminler düzenliyor sanırım

• @orkunktt evet 9 Haziran 2024 tarihinden once ABD ye giriş yapmalısınız

• @sevgilisena yani 6 haziranda uçtuğumda bir problem olmaz. Teşekkür ederim.

• @orkunktt 09.06.24 tarihinde ABD’de giriş yapacağınız havalimanının bulunduğu şehirdeki yerel saat ile gece yarısı 23:59’dan önce giriş yapmanız gerekiyor, bu tarih sağlık raporunuzun üzerinde ve vizenizde de yazıyor (sağlık muayenesi tarihi itibariyle maksimum 6 ay içerisinde).

Olası bir uçak rötarı veya herhangi bir sağlık sebebi ile bu tarih/saatten sonra giriş yaparsanız, ülkeye ne yazık ki giriş yapamayacaksınız ve GC hakkınız yanacak. Umarım tabi ki başınıza gelmez, sizden başka ileri zamanda bu post’u okuyacaklar için bilgi olması açısından da detaylı yazmak istedim. İyi yolcuklar ve bol şans 🍀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |