DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@eray26 şimdi atsanızda sorun olmaz bekleyedebilirsiniz hangisini isterseniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak forum kullanıcıları, mülakat sonuçlarını kendileri bildirmediği sürece özellikle "red" sebeplerini lütfen onlara sormayın.
    kendileri bunu aktarmak isterse aktaracaktır.

• @ugursway Hocam, 5 yıl yani vatandaşlığı alana kadar bekleme süresinin eşini getirtmek için işlediğini düşünmüyorum. ABD vatandaşı olursa, K1 vizesi ile zaten her türlü (şartlı) getirebilir. İlişki geçmişini sorguluyorlar diye biliyorum sadece, geçmiş 2 yıla dönük.

• Merhaba arkadaşlar.
    Konsolosluğa mülakatta sunulacak belgelerden gayrimenkul ve menkullarin güncel değerleri hangi formatta isteniyor?Malum enflasyon yüksek.Satilan bir şeyi yerine koymak zor oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaferdemir öyle bir şey istenmiyor ki zaten hiçbir taşınmanızı satmanız da söz konusu değil mülakat öncesi.
    geçmiş yıllarda bunu yapan arkadaşımız, konsolosluk memuru tarafından ciddi şekilde uyarılıp sırf bu yüzden aylarca AP'de bekledi, bunu kesinlikle tavsiye etmem.

sizden beklenen maddi birkiminizi belgeleyin ve evinizin size ait olduğuna dair belgeyi götürün yeterli.

• @zaferdemir Endeksa evinizin değerini verdiğiniz bilgilere göre otomatikman belirliyor. O çıktı ile konsolosluga gidebilirsiniz.

• @gucarslan Yok satma amacıyla yazmadım.Resmi sitelerden birinde bu konu ile ilgili bir uyarıyı okumuştum daha önce.Sadece mal kayıtları isteniyorsa sorun yok.Güncel olarak değeri talep edilirse boşa düşmemek için yazdım.

• @zaferdemir ev/arsa tapusu ve araç ruhsatı yeterli diye düşünüyorum. Herhangi bir web sayfasından alınabilen değerleme raporu pek ciddiye alınacak birşey değil. (şahsi fikrim)

• merhabalar. ben anadolu üniversitesinde açıköğretim fakültesinde okuyorum. bunu ds260'da yazmıştım. mülakat aşamasında buna nasıl yaklaşırlar? yani onay alırsak dondurmayı düşünüyorum bu sebeple merak ettim.

• @Aslı-Uslu mezuniyet olarak ne yazdınız ds260 a

• @Movistar74 bu konuya verilecek cevabı merak ediyorum 15000 doları yeterli bulan ne yapsın 250000 doları sade tapu bencede yeterli

• @Movistar74 önlisans mezunuyum bunu yazdım bir de şu an hala devam ediyor olan sosyoloji bölümünde olduğumu meslek sorusuna öğrenci olarak belirttim.

• Merhabalar,
    Geçen günlerde ilk defa mail adresi @ustraveldocs.com ile biten bir ülkeye (Gürcistan) dosya tasimak icin bir mail attim. Hemen otomatik bir cevap geldi, birkaç gün sonra da dosyayi tasiyamayacaklarina dair cevap geldi. Daha sonra birkaç baska ülkenin ustraveldocs.com ile biten mail adreslerine dosya tasimak için mail attim. Fakat ne bir otomatik cevap ne de baska türlü bir cevap geldi. portal.ustraveldocs.com adresinden kontrol ettigimde profilim hala Gürcistan’da gözüküyor. [email protected] adresine profilimdeki ülkeyi Japonya olarak degistirmek istedigimi söyleyen bir mail attiktan sonra degistirildigine dair bir cevap geldi ama simdi de profilime giris yapamiyorum ve hala bu tip mail adresleri olan ülkelerden otomatik cevap gelmiyor. Dosya tasimak için mail atan diger arkadaslar da böyle bir sorunla karsilasti mi bunu merak ediyorum.

• Eş eklemek için ds-260 açılmasını rica ettiğim Ankara'dan
    "Dear sir,
    We have added your spuose to your case, please fill out DS-260 form for her and submit it as soon as possible. Please bring your proof of relationship ( other than marriage certificate) to your interview.
    Sincerely,"
    cevabı geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetatal sisteme girip kontrol edin.
    eğer sizin formunuz açıksa kendi formunuza eşinizi ekleyin ve açık olan bütün formaları tekrar submit edip kapatın.
    mülakatınızda bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erczmm DS260'da neresi olarak belirttiniz mülakat yerinizi ve nerede mülakata girmek istiyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu herhangi bir üniversite (lisan / önlisans) diplomanız varsa hatta ve hatta lise mezunuysanız telaş edecek bir durumunuz yok.

• @gucarslan teşekkür ederim.

• @Aslı-Uslu Benzer bir durum bende de var. Lisans programıma ara verdim, mevcut durumda pasif kayıt görünme ihtimaline karşın aktif olan açık öğrenim programımı yazdım sadece. Diğerini ekleme riskine girmeyip aktif eğitim sürecini formu doldurduğum tarihin bir gün öncesine kadar yazdım. Lisans programımdaki bilgileri güncelleyip, transkript belgesini temin etmeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hanhun lise mezuniyetinizi kanıtlayacak belgelere sahipseniz gerek yok.
    dv çekilişinde şart lise mezunu olmanız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |