DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal olumlu cevap almadığınız belli ama olumsuz her hangi bir cevap aldınız mı?

• @hsn-kartal kendime bir tablo yaparak ilerliyorum. Hatta bazı ülkelerin 2-3 maili oluyor. Onlara dahi atıyorum. Güvenlik problemi olan ülkeler evet mail gönderiyorum. Biliyorum ki zaten olumsuz olcak. O yüzden eleme yapmadan mail gönderiyorum..aynı zamanda küçük bir not olsun; benım hesaplamama göre çıkarttığım tabloda 56 ülkeye vize yok, 80 ülkeye vize var.

• Yasaklı

@Fatma-Yılmazoğlu, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@keyifteyiz sağlık muayenesi tarihini biz mi alıyoruz. Vize mülakatindan kaç gün önce almamız gerekir

Sağlık randevusunu doctorun.com üzerinden alabilirsiniz konsolosluk mülakatından en fazla 1 ay önce sağlık muayenenizi olmanız gerekiyor. Örn 7 Şubatta mülakat tarihi almış biri en erken 7 Ocak gibi sağlık muayene randevusu alabilir.

Sürecinizde başarılar.

• @Fatih-Kaymak söyle söyleyebilirim dönenler olumsuz döndü, dönmeyenler zaten iplemedi

• @tgctgctgc yani bende bir tablo yaptım, aile olarak gideceğim için güvenlik ön planda vize konusu yeni zellanda ,Avustralya tarzı yerlerde problemim var onun dışında kriterlerime uyan tüm yerlere mail atıyorum

• Yasaklı

@Prm-oguzhan hocam basvuru kategoriniz diyor
    imigrant , diversity biz hangi kategoride basvuruyoruz

• Yasaklı

@Fatma-Yılmazoğlu diversity hocam

• ⭐⭐

Mülakat maili alanları tebrik ederim👏👏👏
    Yapılması gerekenleri şu mesajda bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/355461
    İmzanızda güncelleme yaparsanız da çok iyi olur💯

Bu kaplumbağa hızı ile giderse yine bu yıl çok kişi üzülecek 😞
    Herkesin dosya taşıma ve aos imkanı olamıyor maalesef. Ciddi masraf gerektiriyor...

• @Serapp serap hanım masrafı geçtik de acaba dosya taşımak için kabul edecek bir konsolosluk bulabilecekmiyiz?

• ⭐⭐

@hsn-kartal Evet çok haklısınız. Bulmak zor ama yeni yıla girdikten bir süre sonra bulunabileceğini umuyorum. Kazanan sayısı az olan yerler mesela, önce kendi dosyalarına bakacaklar sonra sizleri kabul edebilirler tamamen şans.
    Ben bir de maddi imkanı olmayan ve taşıma için mail yazamayanlara üzülüyorum.

• Gerçekten üzücü bir grafik izliyor Ankara. Malesef bu süreçte yapabileceklerimizde limitli. Hayırlısı artık ne diyelim.

• @Serapp haklısınız keşke ankara böyle haksızlık yapmasa da herkes nasibini yaşayabilse

• KCC'ye mail attım neden bu ay tekrar atladınız benim sıramı diye bu sefer öncekilerden farklı olarak şu cevabı verdiler ne demek istiyorlar anlayan var mı?

DS-260'ınız işlendi. Görüşmeler, işlemesi tamamlanan vaka sayılarına göre sayısal olarak planlanır. İşlenmekte olan mevcut numaraları bulmak için lütfen travel.state.gov adresindeki vize bültenine bakın. Bu bülten her ayın 15'inden sonra güncellenmektedir. Mülakat tarihi planlandığında dvprogram.state.gov kontrol etmeniz için e-posta yoluyla bildirim alacaksınız.

Kentucky Konsolosluk Merkezi (KCC) e-postanızı aldı. Randevu almadan önce belgelerin incelenmesi DV-2024 program yılı için durdurulmuştur. Bu karar hakkında daha fazla bilgiyi https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2023-update.html adresinde bulabilirsiniz. DV-2024 için KCC şu anda belgelerinizi talep etmiyor veya talep etmiyor ve bu posta kutusuna yapılan gönderimler şu anda incelenmiyor.

• @Meho35

Standart cevap gibi duruyor. Planlama yapılınca haber edileceksiniz demişler. Önceki senelerdeki gibi KCC'ye evrak gönderilmeyecek felan demişler. Stardart prosedürü söylemiş. Dosyan hakkında bişey dememişler.

• @Meho35 sizin işte gerçekten bir tuhaflık var ds 260 i umarım doğru şekilde submit etmissinizdir

• excel tablosundaki erişim engeli yazısı çıkıyor ? sebebini bilen var mı ?

• Request Access de. admin'ler yetki verecektir. Yetkisiz yada listede de olmayanların erişimini sınırlamak için olabilir.

• @melikemim Selamlar, Excel tablosunda sorun vardı, ds-260 formunu doldurma tarihi diğer satırlara işlenen kişiler vardı. CN numarası yerine isimler yazılmıştı. Sanırım adminlerimiz müdahalede bulunuyorlar.

• Arkadaşlar merhaba,KCC 6-7 saat sonra mailime şu şekilde cevap verdi:
    “Thank you for your inquiry.

KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions.”
    Reddettirmişler sadece oraya odaklandım geriye kalan açıklamaların ıvır zıvır olduğunu düşünüyorum.Daha önce forumda da denilene göre KCC nin böyle yaptığı oluyor.Dosyamı taşıyana kadar mail atmalıyım diye biliyorum.Öğrenci vizem,kira sözleşmem ve pasaportumu da ekte ekliyorum.Artı olarak herhangi yapmam gereken bir şey var mı bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim.

• @Meho35 orjinal maili dogrudan paylasirsaniz daha net anlayabilmek adina daha saglikli olacaktir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |