DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese mülakatlarında başarılar diliyorum,

@gucarslan
    Eşim DV2024'ü 2000'li sıralarda kazandı, Ocak 2024'de Ankara'da vize görüşmesi oldu ve onaylandı. Ben iş programım nedeniyle vize görüşmesine katılamamıştım, Konsoloslukta dosyamı kapatmayıp 1 Eylül 2024'e kadar başvuru sürem olduğunu eşime söylemişler.
    20 Nisan 2024'de DS-260'ı doldurup tamamladım ve gönderdim, altta resmide olan "...Application confirmation" hem bana hemde eşimin mailine geldi.
    Bundan sonra bende,
    Konsolosluk mail adresi olan: [email protected] ve

mail adreslerine durumumu anlatan ve ekindede "...Application confirmation" olan ve "vize görüşme tarihi verilmesini" isteyen mail attım. Hem kendi hemde eşimin maili üzerinden.
    Ancak maillere bir cevap gelmedi.
    Sorum, bu otomatik işleyen bir süreçmi? Ben bir şey yapmasamda vakti gelidiğinde onlar vize görüşme tarihini belirleyip bana atacaklarmı?
    Bu süreç 1 Eylül 2024'e kadar yetişirmi?
    Tahmin edersinizki beklemek insanı geriyor bu yüzden sormak ve yanlış bir şey yapıyorsam bilgi almak istedim. Bu konularda bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlarım cevap verebilirse memnun olurum. Vize görüşme tarihi almak için yol haritam ne olmalı?
    Herkese süreçte başarılar diliyorum.

onay.jpg

• @iammiismerv Merhaba, öncelikle sorularınıza cevap alabilmek için sürecinizi imzanıza taşımalısınız. Yönerge için Tıklayınız
    Ayrıca sorularınızı doğru başlıkta sormalısınız. Bu sorunuz için de doğru başlığa buradan ulaşabilirsiniz. Sorunuzun cevabı bu sayfanın ilk iletisinde göreceğiniz excel'de yer alıyor. Sürecinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   O OzzieOzzy8 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cumhur-kaya öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    izlediğiniz yol doğru, sadece biraz eksik kalmış kısımarı var. bir de aynı talebi web sitesindeki göçmen vize soru formunda gönderin.
    konsolosluk size müsait bir zaman için mülakat planlaması yapacak. eğer tabi isterse..
    peki sağlık muayenesi oldunuz mu?

• @batubayrak tesekkurler hocam. O zaman bu yolda kapanmis oldu 🙂

• Merhabalar. Pasaportumu değiştirdim ve elime henüz ulaşmadı. Yeşil pasaportumu deldirdim ve artık kullanamayacağım bir halde. Sağlık randevusu alırken DV2024 için başvuruda kullandığım pasaportun (artık geçerli olmayan yeşil pasaportum) numarasını mı kullanmam gerekiyor yoksa yeni pasaportumun mu pasaport numarasıyla almam gerekir. Yeşil pasaportum ile alıp sağlık randevusuna iki pasaportla mı gitmem gerekiyor yoksa yeni pasaport ile gitsem yeterli olur mu acaba. Aramalardan pasaport sağlık kontrolu ve türevleri ile arama yaptım ancak bir sonuç bulamadım. Eğer doğru arayamadıysam kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@sherseen Pasaportunuz islemdeyse numarasini ogrenebilirsiniz elinize gelmese de e-devletten. Eger ogrenemezseniz de eski ile islem yapip, yeni ile gidersiniz (ikisini de goturun yaninizda) sorun olmaz.

• @lumos Teşekkür ederim

• @ptcuye35 vize çıkarsada ben okeyim yapabiliriz 😅

• Unganlar, sağlık raporu için mail de son 12 ay içerisinde covid-19 hatırlatma dozu olmuş olmamı yoksa vize sürecine devam edilemeyeceğini yazmış. Ben 2 doz oldum hatırlatma dozu (2022 Yılnıda ) ile beraber toplam 3 doz biontech oldum. Fakat websitelerine girdiğim de 30 gün içerisinde aşı olmayın diye bir uyarı var oradaki testlerde verilerde sorun çıkmaması adına , bu süreçte ne yapmam gerek?

• Ve diploma olarakta lise diplomam kayıp üniversite öğrencisiyim fakat kayıt yenilemedim - E-Devlet Transkript Belgesini çıkardım iki dil olarak çıktı çeviriye ihtiyacı yok sanırım - Öğrenci Belgesi ve - Lise diplomasını (e devlet geçici ) çıkarmama gerek var mı? @lumos @gucarslan cevaplarınız için teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐

@thehawk01 Size ufak bir tavsiyem var, bence bu basligi ve deneyim basligini okuyun guzelce. O kural Covid asisi icin degil. Asinizi olun.

• ⭐⭐⭐

@thehawk01 Lisans ogrencisiyseniz Lise diplomaniz Universite'nin ogrenci islerindedir. Oradan temin edebilirsiniz.

• Cevabınız için teşekkürler tüm 2024 mülakat deneyimi okudum ve bu başlıkta da elimden geldiğince okudum sadece hata yapmak istemiyorum 😕 diplomamı üniye hiç vermeden kayıt olmuştum diploma nerde bilmiyorum açıkcası

• @thehawk01 Selamlar. Uğur bey bu konu hakkında şöyle bir post yazmış. Buradan incelemelisiniz.

• @OzzieOzzy8
    Cok ama cok tesekkur ediyorum.

• selamlar dosya taşıma için türkmenistandan böyle bir cevap aldım en altta tercümana izin verilmediği yazılmış benim ingilizcem mülakat için yeterli seviyede değil bu konu hakkında nasıl ilerleyebiliriz. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Greetings,

Thank you for your inquiry. We can accept and process your DV application if:
    · Your DV visa case status at KCC is "current and ready to be scheduled".
    · You can travel to Turkmenistan. Please note that U.S. Embassy is unable to assist with any travel arrangements to come to your appointment (Turkmenistan visa or letter of invitation should be done through travel agencies). Please explore options if you can not obtain a Turkmen visa before requesting a case transfer. To avoid NO SHOWS, we will request a scanned copy of the letter of invitation that has been approved by Migration Services of Turkmenistan (equivalent of Turkmen visa) to proceed with case transfers.
    · It will take approximately two-three weeks to get your application from KCC scheduled (if it is in "current and ready to be scheduled") status.
    Non-resident immigrant visa applicants must speak English, Turkmen or Russia. Translators-not allowed.

• İrlanda, Avustralya veya Singapur'da dil okuluna kayıt olarak dosya taşımak için geç bir tarih mi acaba? İrlanda ve Avustralya vizelerinin bu tarihten sonra yetişme ihtimali var mıdır? Dublin'den daha önceki maillerimize gelen cevaplar "Thank you for your recent email. Embassy Dublin processes cases for individuals who are currently physically present and resident in our consular district. As you do not have long term permanent residency in Ireland, our office will be unable to request a transfer on your behalf." şeklinde. Singapur'da ise support maili dışında başka bir maile ulaşamıyoruz ve supporttan yönlendirme sağladıklarında ise Ankara'dan transfere izin veren letter almamızı istiyorlar. Bu kapsamda, yetişmesi ve risk açısından düşünceleriniz nedir acaba, denemeye değer mi?

• Merhaba, danışmak istediğim içinden çıkamadığım bir konu var. Biz dosyamızı aktif olmadan birkaç gün önce KCC aracılığı ile Muscat’a taşıdık. Teyit için tekrar mülakat yerimi sorduğumda yine Muscat cevabını aldık. Sonraki dağıtımda mülakat maili gelmedi. Ceac datada konsolosluk özelinde dosya numaramız da gözükmüyor. Konsolosluğa mail atıp durumu sorguladığımızda otomatik cevap veriyor. Herkese attığı şu mail “ Thank you for your email. Consular Muscat regrets that it is unable to accommodate your transfer request. ” Ne yapmamız gerekiyor? Taşındığı için sevinirken, mülakat alamayacak gibiyiz. @gucarslan

• ⭐⭐⭐

@thehawk01, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Cevabınız için teşekkürler tüm 2024 mülakat deneyimi okudum ve bu başlıkta da elimden geldiğince okudum sadece hata yapmak istemiyorum 😕 diplomamı üniye hiç vermeden kayıt olmuştum diploma nerde bilmiyorum açıkcası

Üniversiteyi arayıp sorun. Lise diplomasız kayıt yapan örgün okul pek yok. Belki hatırlamıyorsunuzdur kayıt yaparken verdiğinizi.

• @Kubra-me Siz oturumunuz olmadan mı Muscat'a taşıdınız Kcc üzerinden? Kcc sizden herhangi bir belge talep etmeden direkt taşıdı mı, nasıl bir mail attınız? Bence Kcc'ye konsolosluğun verdiği bu cevabı iletip dosyanızın ne durumda olduğunu sorgulamalısınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |