DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lutfitunca nüfus genel müdürlüğü işleri yavaşlatıyor kaç tane dilekçe verdik avukatımız gitti görüştü ama bir gelişme yok engelli çocuğumuz var onun tedavisi için biran önce olmadı elzem dedik ama değişen birşey yok

• @lumos teşekkür ederim.

• excel tablosunu mülakat mailleri ile dolduru dolduruverin gari 🙂
    gelen giden var mı diye günde bilmem kaç kez refresh ediyorum ya. Yapan bi benmiyim acaba.

• ⭐⭐⭐

@yusufalak ilk heyecanlar normaldir. İlk kazandığımızı öğrenince her gün excellde sıralamaya bakıyordum bugün kaçıncı satıra geriledim diye, sonra o satıra bakma işi bir süre sonra yerini toplam kaç kişi olduk excellde olarak değişti. Bizler mülakat haberlerini zaten telegram grubundan aldığımız için o yüzden excellde her gün mülakat alan olmuş mu diye bakmıyorduk ama sizinde her gün bakmanıza gerek yok yeni mülakat geldi mi acaba diye çünkü ankara ekstrem bir durum olmadıkça ayda 1 defa mülakat veriyor onuda bültenden sonraki bir kaç gün içinde veriyor.

• Merhaba.
    Mülakatta gelir belgesi için bir sorum var. Süreci eşim ile beraber yürütüyoruz, talihli benim.

Banka hesap dökümü olarak birikimlerimizin olduğu hesapları göstereceğiz (muhtemelen hepsini dolara çevireceğiz) Bu birikim hesapları/hesabı dıında maaşımın yattığı ve ana hesap olarak kullandığım hesabı da göstermeli miyim?

1. sorum da eşim de çalışıyor, onun da hesap dökümünü göstermeli miyiz, yoksa ortak olarak birikim yaptığımız için bunu sözle beyan etmemiz yeterli mi?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@fucho2 merhaba, hesaplarinizin maas hesabi ya da yatirim vs olmasi sorun degil, yeter ki bir finansal destek kaynagi gosterin ailenize. Eger bir hesaptaki miktar yeterliyse, bunun bir limiti yok ama forumdan kabaca bir sayiya ulasabilirsiniz, tek hesap da gosterebilirsiniz, birden fazala da. Tamamen sizin kayanaklariniza bagli ozetle.

• @fucho2 hesaptaki paranızı dolara çevirmenize de gerek yok, zaten hesap özeti istediğinizde bankalar ingilizce çeviride şu kadar Türk lirası şu kadar dolar ve euro karşılığı olarak belirtmekteler.

• @canym benimle aynı duruma düşen arkadaş olursa diye edindigim bilgileri aktarayım, formum henüz KCC'de olabilirmiş, bundan dolayı Varşova konsoloslugu form açtırma talebimizde dosyamızı görüntüleyememiş olabilirmiş, 1 ekimden sonra tekrar deneyeceğiz, görüşmemizin kesin olarak orada oldugundan emin olduklarında bize yardımcı olcaklarını düşünüyoruz, benzer durumda olan arkadaşlar olur ise benim gibi telaşlanmasın 🙂 biraz daha sabredecegiz biz, herkese sabır ve saglık diliyorum, bol şanslar..

• @lumos merhaba çok teşekkürler cevabınız için. açıkçası şunun için sormuştum, Schengen vs vize başvurularında kullanılan ana hesabı da görmek istiyorlar. GC için böyle olduğunu zannetmiyorum ancak yine de sorayım dedim 🙂
    zaten genel geçer bir kural yok anladığım kadarıyla, ikna etmek en önemli kriter gibi 🙂

• @deep_blue bende okuyunca iletiyi baktım valla tekrar heveslendim 😃

• @Seher-Yvz-Gülsever Twitter’dan yazmanızı öneririm. Daha önce pasaport işlemlerindeki yoğunluktan dolayı nvi destek hesabına tweet attıktan sonra işlemlerim hızlıca halloldu.

• ⭐⭐⭐

@fucho2 Evet yok, onemli olan yuk olmayacaginizi ispat edecek kaynak gostermek, mesela is teklifiniz olsa onu da gecerli kabul ediyorlar. Bu arada surecin Schengen hic alakasi yok ondan emin olabilirsiniz.

• Arkadaslar tuberkloz/verem için hangi saglık tetkıklerını ıstıyorlar bılıyormusunuz? Ya da hangi tetkikleri istiyorlar?

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak ilk heyecanlar normaldir. İlk kazandığımızı öğrenince her gün excellde sıralamaya bakıyordum bugün kaçıncı satıra geriledim diye, sonra o satıra bakma işi bir süre sonra yerini toplam kaç kişi olduk excellde olarak değişti. Bizler mülakat haberlerini zaten telegram grubundan aldığımız için o yüzden excellde her gün mülakat alan olmuş mu diye bakmıyorduk ama sizinde her gün bakmanıza gerek yok yeni mülakat geldi mi acaba diye çünkü ankara ekstrem bir durum olmadıkça ayda 1 defa mülakat veriyor onuda bültenden sonraki bir kaç gün içinde veriyor.

Ozaman eylül'de bültenine kadar excel bi değişim olmayacak 😞 formdan 2 kişi almış görünüyor. 1-200 arasına gitti demekki.

• @ozmell Sorunuzdan bağımsız olarak isminizi excel'de göremediğim için imzanızdaki bilgileri kullanıcı adınızı ekledim. CTRL-F yapıp kullanıcı adınızı yazdığınızda bulabilirsiniz. Geri kalan bilgileri de siz doldurabilirseniz uygun olur. Buyrunuz excel listesi ; 2024 DV EXCEL

• Herkese iyi akşamlar, 3. mailden sonra KCC ‘den olumlu dönüş yapıldı. Bu şekilde;

Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Bishkek. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected]. You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

Bundan sonra yapmamız gereken nedir ? Beklemek mi yoksa emin olmak için KCC’ye bir confirme maili mi atmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@meecittt Gozunuz aydin, artik bekleyeceksiniz, onumuzde aylar var, burayi da takibi birakmayin.

• @mustafa_27 Geçmişe dönük minimum 6 aylık hesap dökümü istenmesinin amacı benim her zaman maddi durumum yerinde (ilk gittiğimde bir iş bulana kadar olan ABD'deki masraflarımı karşılayabilirim konusunda mülakat yapacak memuru ikna edebilmektir) demektir. Mülakattan iki ay önce bir para girişi ollursa bu parayı bir yerden borç aldığınızı düşünebilirler.

• Arkadaşlar daha mülakat tarihi almadım ama aklımı kurcalayan bir soru var 6 aylık hesap dökümü istiyorlar ya ben parayı ailemden alacağım giderken bunu belirtsem veya kanıtlasam mülakatta para konusunda problem olmaz değil mi

• @trtl 3684 kisi bildigim kadariyla toplam aile ve cocuklarla birlikte olan rakam. Bireysel olarak Turkiyeden kac kisiye ciktigi hakkinda bir fikir varmi ortalama bir rakam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |