DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selamlar. Bugün DMV de ehliyet ve ıd kart için randevum vardı. Gittiğimde vizemin tarihi bittiği için işlem yapamadığını Green Cardımı istedi. Green Card henüz elime ulaşmadı daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu acaba. Ne yapabilirim. Şuan tamamen elin kolum bağlandı. Beklemekte insanı sıkıyor.

• ⭐⭐⭐

@orkunktt sorularınızı lütfen doğru başlıklara iletiniz. Mülakat alma ve mülakat süreciyle ilgili konuların konuşulduğu bu başlık yerine amerikada araba ve ehliyet kategorisinden doğru başlığı bulabilirsiniz

• @zge sizi tebrik ediyorum, mulakat bekleyen bizlere de sans diliyorum 😇

• ⭐⭐⭐

@zge Tebrikler, ayrica surec aktarimindaki seffafliginiz icin de tesekkurler. Umarim Uruguay yollari da acilir. Size surecinizde basarilar, guzel haberleri bekliyoruz.

• @Emre-Kurtulmuş Biz de öyle düşündük.Çok fazla sıkmadan durumumuzu açıklayan mail atacağız.Ancak dediğiniz gibi bu maillerin sayısını da fazla tutmayacağız.Umarım olumlu sonuç alırız ve dosyamızı taşıyabiliriz.

• @ATS16 tamam affedersiniz

• @onuru Teşekkür ederim. Umarım sizin döneminiz bizimkinden kolay geçer. HK ile ilk visa inquiry form üzerinden iletişim kurdum. 15 Ocak'ta form üzerinden ilk mailimi attım fakat onu bulamadım ama kabul almadan önceki son yazım şu şekilde: According to The Foreign Affairs Manual (FAM) It is written that I can get an interview if I prove that I will stay in Hong Kong legally. I can legally stay in Hong Kong for up to 90 days. Can you review my request one last time?

Source;

Kind regards

Dünya üzerindeki bütün ABD konsoloslukların LİSTESİ

• @achillesoag hocam şimdi add aplicant eklerken iki ismi kabul etmiyor bir türlü sadece ilk ismimi yazsam acaba sorun olur mu

• ⭐⭐⭐

@Esra-Siren, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@achillesoag hocam şimdi add aplicant eklerken iki ismi kabul etmiyor bir türlü sadece ilk ismimi yazsam acaba sorun olur mu

Nasıl bir hata veriyor? Türkçe karakter sorunu olabilir mi?

• @EzgiLera tekrar çıkıp girince kabul etti. iki adım ilerledim yine aynı karakter hatası veriyor ama uygun yazdığıma eminim. ilerleyemedim. hong kong dan mail bekliyorum. mülakat verirlerse ve formum böyle yarım kilitlenirse diye korkuyorum şimdide 😞 sorun olur mu öyle olursa sizce

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Esra-Siren yüksek ihtimalle caps lock sorunu yaşıyorsunuz. Capslock açık olduğundan emin olun ve ona göre ingilizce karakter yazarak doldurun. Yani mesela ingilizcede “İ” harfi olmadığı için “I” harfini kullanın

• @Emre-Kurtulmuş hata.png
    öyle yapıyorum aslında ama bir de siz bakın isterseniz

• ⭐⭐⭐

@Esra-Siren o kısımda caps lock kapalıda olsa büyük harfle yazım yapıyor o yüzden bu şekilde anlayamayız. Siz bilgisayarınızda test etmeniz lazım. Mesela boş bir not defteri açın ve bir şeyler yazarak capslock açık/kapalı durumundan emin olun

• DaMerhaba ben ve arkadaşım şu an Hong kongtayız.Burda Türkçe İngilizce y da Çince çeviri yapan bir yeminli tercümana ihtiyacımız var. Tanıdığı bildiği olan varsa iletişim bilgisi verirse çok mutlu oluruz.

• ⭐⭐⭐

@Esra-Siren, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Emre-Kurtulmuş hata.png
    öyle yapıyorum aslında ama bir de siz bakın isterseniz

Dikkat ederseniz hep ı/i harfi olan yerlerde sıkıntı var. En garanti çözüm, klavyenizi İngilizceye çevirip o şekilde doldurun. Büyük küçük fark etmeyecek o şekilde, her türlü İngilizce karakter kullanmak zorunda kalacaksınız.

• Arkadaşlar merhaba perşembe günü New York uçuşumuz var. Harç pulu almamıza gerek var mı yakınlarda uçan arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum.

• @selun
    Polisi turistlik geziye gitmediğinizi green kart ile göçmen olarak gittiğinize inandırsanız ödemenize gerek yok. Bazı arkadaşlar memurlar bilmeyince biraz üsteleyip ilgili kanun maddesini gösterip ödemedikleri oldu.

• selamlar.
    ailede 5 kişiyiz ve şuan azerbaycanda yaşıyoruz. bugün türkiye konsolosluğuna gidip tüm evrakları topladık. lakin 2 tane sıkıntı durumumuz var.
    1- asıl kazanan annemin kocaeli üniversitesi diplomasının apostil yapılmasının istenmesi
    2- askerlik yapmamış öğrenci ben ve askerliğini yapmış babamın askerlik belgelerini, TÜRKİYEden almamızı istemeleri.
    biz azerbaycanda yaşıyoruz. bunları nasıl yapabiliriz? apostil için kaymakamlıklara gitmek gerekiyor , gidemeyiz. askerlik belgeleri için de karakoldan alın diyorlar... yardımcı olur musunuz? annemin diplomayı noter onaylatırız diye düşünmüştüm. e devletten de askerlik tecil şeysini çıkarttırıp noterden onaylatırız diye düşünmüştüm. olmuyor galiba...

• @yusufalak bu kanun maddesini burada da paylaşır mısınız ? biz de ödemeylim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |