DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@Revolter cok pardon, nasil oldu bende anlamadim, Suan silmeye calisiyorum gonderileri. Rahatsizlik icin kusura bakmayin.

• Yasaklı

@Revolter Suan sildim gibi gozukuyor, sizlerin tarafindan hala gorunuyor mu gonderim acaba?

• @handuş Merhabalar, şuan gözükmüyor teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• Listeden anladığım kadarıyla 15 binden düşük bir rakama sahipsek Ankara'yı beklemek yerine dosyayı taşımak daha mantıklı duruyor.

• @melihguney 15Bin mi bencce 10bin üstü tamamen risk geçen senin tablosuna baktınızmı ? nisan aylarında mülakat alanların sırasına bence 10bin üstü risk artık ankara için dv25 için düşüş bu hızda giderse 10bin bile görmek zor gibi bu yüzden dosya taşımak en mantıklısı gibi geliyor. tabi 9 mayıs açılacak ankaraya yeni ofis gc başvurularına destek olacaksa yani ankaranın yükünü alırsa yada gc başvurularına direk destek olursa o zaman belki 12 13 binleri görürüz bu sene

• @T-C-Kubilay-Dikici Yeni açılacak uscis ofisi öncelikli olarak ukrayna ve suriye gibi ülkelerden gelen mültecilerin dosyalarına bakacak gibi birşey yazıyordu sitesinde. Ancak böyle olsa bile yine iyi. Çünkü Büyükelçiliğin iş yükü azalacak ve doğal olarak daha çok GC mülakatı yapabilecek demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-ŞAHİN neden, konsolosluk uscis'in görevlerini mi yapıyordu önceden?

• @gucarslan 4 nisanda B1/B2 vize mülakatı için Anakara’daydım. Sırada neredeyse Türk Vatandaşı yoktu desem yanılmış olmam. Suriyeli bir aile vardı, Ukrayna. Hatta Hintli çok vardı. Asyalılar. Muhtemelen mülteci işlemleri için oradalardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-ŞAHİN bu onların işlemlerinin ucsic ile işlemi olduğu anlamına mı geliyor?
    en yakın ofis yunanistan'daydı önceden. sizin teorinize göre atina konsolosluğu'nun da çok yoğun olması lazımdı ama değil..
    o zaman da ankara yoğundu, şimdi yine ankara yoğun.

uscis'in baktığı işlemlerle, konsolosluğun baktığı işlemleri birbirine karıştırmayın.
    bu ofisin açılmaıs dv için yarardan çok zarar getirir, eğer ilgili personeli o tarafa kaydırıp uscis süreçlerine verirlerse.

gördüğünüz kalabalıkların çoğu FX vizesi alan kalabalık.
    bunu anlamak için vize istitistiklerine bakmanız yeterli.
    bu başlığın ilk iletisinde bunu da detaylıca paylaşmıştım.

• Atina örneği ile Ankara’yı karşılaştırmak mantıklı değil. Çünkü Yunanistan Schengen bölgesi ancak Türkiye birçok bölge ülkesine vize uygulamıyor. Uygulasa bile e-vize ile kolayca gelinebiliyor. Yani ben hintli olsam tabiki Ankara’yı tercih ederdim. Uscis’ın sitesinde yayınlanan haberi okuduğumda mültecilere yönelik bir ofis kurulacağı yönünde ifadeler var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-ŞAHİN o zaman sizin teorinize göre diyorsunuz ki en yakın uscis ofisi de kapandığına göre bütün yığılma ankara'da olacak. çünkü atina ofisi kapatıldı..
    bu da bölgedeki bütün işlemlerin ankara'da olacağı anlamına geliyor.
    peki bu durumda ankara nasıl diğer vizelere ağırlık verecek onu tam anlamadım?

• @gucarslan Şuan GC mülakatlarını bırakın B1/B2 randevuları bile 500 gün sonrasına set ediliyor.

Aslında Dediğiniz gibi Yunanistan’ı kapatma sebepleri de bu olabilir. Yani bir anlamda Atina’daki Uscis ofisini Ankara’ya kaydırmış oluyor. Umarım bu ofisin açılması Gc mülakat sayılarını artırırda millet Viyana’ya Frankfurt’a gitmek zorunda kalmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-ŞAHİN B1 vizesi göçmen olmayan bir vize, bu vizedeki bütün yoğunluk zaten istanbul konsolosluğu'nda.
    ankara, göçmen vizeyi basabilecek tek konsolosluk. bu yüzden bahsettiğiniz vize türleri için kıyas kabul edemezsiniz.
    ez cümle, bu ofisin açılmış olması çok muhteşem bir gelişme değil.
    waiver alacaksanız güzel ama kalan kısım için hevese kapılmanın pek bir anlamı yok.

• @gucarslan b1/b2 göçmen vizesi olmadığının farkındayım. Ancak pastanın tamamına baktığınızda elçilik için iş yükü.
    Geçen sene b1/b2 için Ankara:240 gün verirken bu sene 450gün olmuş durumda. İstanbul 500 üzerinde.

Bu non-imigrant başvuruların ciddi bir kısmı TC vatandaşı olmayan yurt dışından gelenler oluşturuyor.

Aynı şekilde Imigrant vizelerinde de durum çok faklı değil. Elçilik bu nedenle dosyaları zamanında yetiştiremiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-ŞAHİN ömer bey,
    konuyu DV üzerinden değerlendiriyoruz ama halen B1/B2 örneği veriyorsunuz.
    konsolosluk dosyaları yetiştiremiyor değil, ankara dv basmak istemiyor.
    her ayın istatistiğini detaylı inceleyen biri olarak bunu resmi olarak bu başlığın ilk sayfasında açıkladım.
    ankara, istediğinde 1 ayda bütün dvleri basacak bir konsolosluk, o aylarda da B1 için 300 gün sonrasına gün veriyorlardı.

• Bu ileti silindi!

• @Ömer-ŞAHİN

HİNDİSTAN: Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir ve Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamillerine, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi www.evisa.gov.tr internet adresinden e-Vize olarak ita edilmektedir. Umuma mahsus pasaport hamillerine transit vizesi dış temsilciliklerimizce en fazla 3 gün ikamet süreli verilir.

• @Ömer-ŞAHİN Siz dv talihlisimisiniz? İmzanız yok ,bir bilgi yok

• @gucarslan USCIS Ofisinin Büyükelçilikten alacağı tek yük aile birleşimi dosyalarıdır, onlar da zaten çok yoğun sayılmaz. Dolayısıyla DV için mükemmel bir gelişme diyemeyiz.

Benzer Başlıklar

• 1196
  • 388
  • 2
  • 12577
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

250

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |