DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @serkanylmz Sizin “Processing Pending” e donmemesi ilginc. Belki de kisa sureli AP olacak sizinki. Oyle umalim 🙏🏻

• @dpdemir inşallah 🙂
    mülakat günü unuttukları ds5535 formlarını 2 ay sonra göndermişlerdi , umarım bu da unuttukları bir durum değildir.
    önümüzdeki hafta güzel haberler gelecek gibi içimde bir his var.
    inşallah hepimizi sevindiren haberleri buraya yazmak nasip olur, umutla bekleyen herkese.

• merhabalar, benim ceac 6.ya güncellendi son 2 güncelleme 2şer gün arayla oldu. sofyada girmiştim mülekata. sizlerde de durum aynı mı?

• @kutaykc son güncelleme bu sabah mı oldu? Bir de arkadaşlarımın yukarıda bahsettiği gibi konsolosluğun sitesinden durumunuzu kontrol ettiğinizde her hangi bir statü değişikliğiniz var mı?

• @hulyarslan sofyadan girdiğim için konsolosluk statüsünü kontrol edemiyorum

• @kutaykc anladım teşekkür ederim. O zaman umarım aldığınız güncellemeler mutlu son içindir 🙏

• @hulyarslan umarım hepimiz için olur

• herkese merhaba , ben 2024 talihlisiyim. 17 ocakta mülakatım vardı. gittim. askerlik teskeremi kabul etmedi ve e- devletten almalıymışım. memur bana her şey normal sadece 2 veya 3 hafta sürer dedi yani olumsuz demedi. ve pasaportum ile beraber askerlik belgemi ptt ile yollamamı söyledi. gönderdim. ama pasaportum sarı bir kayıt ile boş gönderdiler idari işlemler işaretliydi. vize durumum proses pending yazıyordu, 2 ay boyunca . geçen cuma refusde221g yazıyordu vize durumuma. benim vizem iptal mi oldu ? konsolosluk red olduğuna dair mail atar mı? benim vizem fes mi oldu? konsolosluk cevap vermiyor. artık ne yapmalıyım . yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet80 vizeniz iptal olmadı, sadece AP durumunda bekliyorsunuz.
    ceac'da gördüğünüz ifadelerin anlamlarını bu iletimde detaylıca açıkladım.
    AP sürecinizin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

durumunuzla ilgili konsolosluğa hiç mail attınız mı peki?
    atmadıysanız, [email protected] adresine ad-soyad, cn, doğum tarihi detaylarınızı içeren bir mail atıp sorun.
    sağlık muayene süreniz de haziran'da bitecek sanırım.
    bunu da aktarın ve gelecek cevaba göre haberleşelim.

• @gucarslan Selamlar,
    Biz 21 Şubat’ta mülakata girdik ve mülakat sonunda AP ye girdiniz dediler. Emaille gönderdikleri DS5535 formunu doldurup ertesi gün kendilerine gönderdim, Hemen sonra formu aldıklarını söyleyen yanıt verdiler. O zamandan beri bekliyoruz, CEAC da en son güncelleme 29 Şubat görünüyor. Şimdi maille sorsak dosyanın durumunu, uygun olur mu; yoksa bir şekilde süreç devam ediyordur deyip sonuçlanana kadar bekleyelim mi?
    Teşekkürler.

• @gucarslan bey, konsolosluğa mail attım ama cevap falan vermiyorlar. case numaramızı yazınca processing pending yazıyordu . ama cuma günü processing pending yazmıyor artık 221g refused yazıyor. yani bu vizeye uygun olamadığım anlamına geliyormuş. ama konsolosluk mail falan atmadı red oldu diye. red diye bidirirler mi yoksa ıv status check de görüne refused 221g mi sadece. yani vize hakkım bitti mi bimiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. cevaplarınız için sağ olun . sarı kağıt vermişerdi ap de olduğum. ama sitede görünmüyor. nasıl öğrenebilirim ap de olduğumu?

• AP ye kalanların hepsinde "refused" yazıyor zaten..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-ERKAL kesinlikle sormalısınız, beklemenin bir anlamı yok.
    hem mail ile hem de bu linkteki soru formunu doldurarak.
    bundan sonra her 10 günde bir mail ve verdiğim linkten sorun.

"yatağa aç girip kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim.."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet80 verdiğim linkteki bilgileri okumadığınız sürece size destek olamam.
    okumamaya ısrar ettiğiniz sürece de bu süreçte başarılı olamazsınız ne yazık ki.
    size açıkça neden öyle yazdığını resmi linklerle anlattım.
    gerisi sizin bileceğiniz bir şey.

• @mehmet80 Konsoloslugun IV Status Check sayfasinda AP’ye kalanlar gecen hafta Cuma gunune kadar Processing Pending gorunuyordu. Cuma gunu bunu Refused 221 (g) olarak degistirdiler. Sizin dosyanizda oldugu gibi, bir cok dosya bu sekilde oldu. Panik yapacak bir durum yok. Vizeniz gercek anlamda red olsa “Ineligible” yazmasi gerekiyor. “Refused 221 (g)” idari islemdesiniz demek. Durumunuz degismedi. Sadece tanimlama kismi degisti. 221 (g) maddesi idari islem demek. Endisenlenmeyin.

• @gucarslan Teşekkürler, dediğinizi yapacağım.

• @dpdemir merhaba,

Bende de aynı şekilde oldu. Bu açıklama herkesi bir nebze olsa rahatlatır umarım.
    Sabırla beklemeye devam arkadaşlar.

iyi günler dilerim.

• @akincetin Tabi bu ifade degisikligine neden gerek duydular? Ben de merak ediyorum. Dosya sahibi tek kisiyse veya ana basvuru sahibi AP’de ise dosya durumu Refused 221 (g) olarak degistirildi. Benim durumumdaki gibi, ana basvuru sahibi “Issued” olduysa katilmci AP’de ise, bu dosyalarin durumu Processing Pending olarak kaldi. Boyle bir ayrim mi yapmak istediler? Bunu neden istesinler? Bunu ben de sorguluyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |