Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mertsongultekin hocam zaten ds160 için herhangi bir yardıma gerek yok + araci şirket kullanmanıza da gerek yok.
    formun türkçesi bile var 🙂

• @charon evet biliyorum Türkçesi var ama inanın aracı şirket kullananlar var.

• @denizci10 Dediklerinize katılıyorum. Haftaya kuzenim başvuracak onda hiç schengen yok ama aynı şirkette yıllardır sabit. Bakalım onun ki nasıl olacak? Olumlu olumsuz buradan paylaşırım. Sizede ayrıca teşekkür ederim bir sorum olduğunda anında cevapladınız. Sadece diye bileceğim formlarını düzgün hazırlasınlar, olabildiğince sakin cevap versinler.

• @mertsongultekin aracı şirket kullanmanın mantığını anlamıyorum abd vizesinde.
    aracı şirketin yaptığı tek şey ds 160'i doldurup sizin için randevu almak. Ds 160'i yanlış doldurup red almanıza da sebep olabiliyorlar.

Schengende aracı şirket mantıklı(görüşmeye gerek kalmadan alındığı için). ABD'de mantıksız.

zaten belge vs. sorulmuyor abd'de.

• ⭐⭐⭐⭐

@mertsongultekin schengen olup olmaması hiç önemli değil yurtdışına çıkmış olsun yeter... ama 1 ülke ile çok zor...

• @farmel evet 8 şubat’ta teslim aldım.

• @mertsongultekin ben de bu şekilde aldım son 5 yıldır aynı şirketteyim, ilk vize Usa aldım, Kıbrıs harici yurtdışı hiç yok onu da yazmadım bile forma. Ama medeni durum, çocuklarının olup olmaması falan önemli kriterler örneğin aynı süredir beraber çalıştığım iş arkadaşım 26 yaşında bekâr ve ret aldı.

• Merhabalar benimde naçizane bir sorum olacak.Bizde 3 kişilik aileyiz eşim esnaf(2017 den beri çaremiz var) ben emekliyim kızım 16 yasinda ve 2 kez red aldik b1 b2 den hiç yurtdisi çıkışımız yok acaba sadece karı koca (çocuksuz)mu basvursak diye düşünüyoruz yardımlarınız için şimdiden TSK.ederim.

• @charon zaten bende anlamıyorum ama dediğim gibi aracı şirket kullananlar var.

• ⭐⭐⭐⭐

@mertsongultekin ben şöyle açıklayayım neden kullandıklarını... bazıları uğraşmak istemiyor, bazıları bilmiyor ne yapacağını bazıları da randevu takibi yapmak istemiyor ve erkene randevu almak istiyor. Bana gelen danışanlarımın genel olarak profilleri bu. Ben ne mi yapıyorum. Ds160 dolduruyorum, randevu alıp öne çekiyorum (daha 90 günden fazla randevu bekleyen yok) ve hazırlanacak evrakların listesini verip sorulabilecek soruları cevapları ile birlikte veriyorum. Şimdi bunları bilmeyip uğraşmak istemeyen insan çok. Bir de çocuklarına vize almak isteyenler var bazı arkadaşlar yanlışlıkla mülakat tarihi alıyor çocuğuna ama sonrasında bana mesaj atıyor neden böyle oldu diye... Ben çocuklara vize alma işini bir dışarıda yemek parasına yapıyorum. Ama bunu yapamayıp sonrasında sorun yaşan çok insan var. Mesaj kutum bu kişilerle dolu... demem o ki herkesi kendiniz gibi sanmayınız. Saygılarımla...

• Selamlar bu sabah mülakattan çıktım. Size tecrübelerimi ve gözlemlerimi aktarayım.

-üst araması
    -fotoğraf ve pasaport kontrolü
    -sıra numarası alma
    -parmak izi verme
    ve yarım saat kadar da bekledikten sonra sıra numaram yandı ve bankoya görüşmeye geçtim.
    Önce profilimden bahsedeyim.

• Özel sektörde mühendis olarak çalışıyorum ve kendime ait arı sütü ve organik bal üretimi yaptığım 85 kolonilik arı çiftliğim var.
      -Pasaportum bomboş ve sadece Gürcistan’a birkaç kez kimlikle günübirlik seyahatim var. Onun dışında yurtdışına gitmedim.
      Daha sonra;
      -Amerika’ya gitme sebebimi
      -Amerika’da nereye gitmek istediğimi
      -Kaç gün kalacağımı
      -Ne iş yaptığımı
      -Daha önce yurtdışına çıkıp çıkmadığını
      sorduktan sonra bilgisayarla uğraşan adam sonra bana dönüp soğuk soğuk baktıktan sonra vizeyi onaylamadığını söyledi. Teşekkür edip oradan ayrıldım.

Mülakata dair genel olarak gözlemlerim ve önerilerim;
    -Sıra beklerken 50li yaşlarda bir kadın eşinin Amerikan vatandaşı olduğunu ve pandemiden beri onun buraya gelemediğini, kendisinin de annesinin hastalığından dolayı yeni yeni gitme fırsatı bulduğunu anlatıyordu uzun uzun sorular sorup sonunda vizesini onayladı.
    -Binanın önüne 30 dk erken gitmiştim soğuktu. İçeride ısınana kadar konsantrasyonumuz kayboluyor. Kalın giyinin. Saçım bozulmasın diye kimse bere takmamıştı. Yaşlı ve çocuklu ailelere öncelik veriyorlar. Cüzdan saat vs talimatlara uyun aksi halde içeri almıyorlar sıradan çıkıp emanet arayınca sıranızı kaybetmeyin.
    -Güvenlik, kontrol, yönlendirme, kibarlık vs her şey beklediğimin üzerinde sistemliydi memnun kaldım.
    -Onaylanmama sebebimin pasaportumun boş olmasına bağlıyorum ki bana yönelttiği son sorudan sonra bana dönüp soğuk bakışında sezmiştim bu kararı verdiğini.
    Hepinize bu süreçte bol şans diliyorum. Çünkü okuduğum ve mülakatta edindiğim gözlemler şunu gösteriyor ki size denk gelen görevliden, pasaportunuzun dolu olup olmamasının size artı mı eksi mi katacağının belirsizliğine kadar her şey şansa bağlı. Çünkü çok şık gelip pasaportu seyahat ile dolu olanlar da elendi ben de elendim.

• @hasnotben geçmiş olsun. Yurt dışı çıkışı olmaması önemli bir detay sanırım.

• ⭐⭐⭐

@hasnotben geçmiş olsun yurtdışı olayı bencede tamamen şansa kader gibi geliyor bana.. aralıkta da ben gireceğim bakalım ne olucak 🙃

• @hasnotben Geçmiş olsun. Şu an okuyunca acaba bir balkanlar mı yapsam diye içimden geçirmiyor değilim.

• @waterman İzlenimim o yönde mutlaka bir payı vardır. Şansın bol olsun 😀

• @Rüştü-Gürbüz fırsatın varsa bir gez gel derim. Benim işim engel olmazsa giderdim. Hiçbir faydası olmazsa gezdiğin sana kar kalır :))

• @hasnotben Bakmaya başladım öyle yapacağım 🙂

• @hasnotben bence asıl sebep genç ve bekar olmanız(eğer öyleyseniz).
    eğer ki abdde arıcılıkla alakalı bir fuara katılıcam vs. deseydiniz alma şansınız artardı.

• @hasnotben büyük geçmiş olsun. Benzer tecrübeleri yaşamışız. Yalnız biz içede girdikten sonra tam iki saat bekledik nedense bir türlü sıra gelmek bilmemişti. Seyahat edin pasaport doldurun kısmına kesinlikle katılmıyorum. Sırf bu sebepten b1/b2 vizesi öncesi avrupaya giden insanlar olması beni çok şaşırtıyor. Daha önce ingilterede üç ay ve ardından farklı senelerde avrupanın paris amsterdam roma venedik nice barcelona floransa vs vs bir çok şehrinde bulundum. Eşimle girdiğimiz vize görüşmesi tam tamına 30 saniye sürdü ve red aldık. Kesinlikle de turist vizesiyle gidip kaçak bir şekilde kalmak niyetinde değildik. Ben oraya gitmeden sonucun belli olduğu inancındayım. Tekrar geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@edmond_dantes ben de sizin dediğinize katılmıyorum. Sadece yurt dışına gitmek yeterli değil zaten. Ds160 formuna yazdıklarınız ile mülakatta söyledikleriniz birbirine uymuyorsa kusura bakmayın ama 3 dünya turu atsanız bile abd vizesi alamazsınız maalesef. Hele bir de eşinizle birlikte başvuru yaptıysanız onun formu ile sizin formunuzun da uyumlu olması lazım. Yani sadece yurtdışına çıktım formu doldurdum ret aldım diye bir şey yok. Birçok kriter var. Sadece en önemlisi yurtdışı çıkışı ve çalışma hayatı olduğunu söylüyorum. Ama dediğim gibi form doldurma ve mülakatta verdiğiniz cevaplar bunların önemi asla göz ardı edilemez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |