Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 14 EKİM 2022 İstanbul'da 09:30 da randevuma girdim. 2018 yılından bir vize reddim olduğu için süreçte bir miktar gergindim ve neredeyse bütün forumu okuyarak gitmiştim. oldukça rahatlamamı sağlayan bilgi ve örnekler için katkı sağlayanlara teşekkürler.
    eşim görevi nedeniyle 4 aylığına Amerika'ya gideceği için yeni bir başvuru yapmaya karar vermiştik.
    09:30 randevusuyla konsolosluktan içeri girmem yaklaşık 30 dk kadar sürdü. saat yaklaşınca görevliler şu saatten öncesi içeri girebilir diye sesleniyor. insanlar genel olarak erken geldiği için kenara çekildiler biz yanlarından transit olarak geçtik.
    üst katta bina içinde girdiğiniz yerde ds-160 formunuzu kontrol edip pasaportunuza fotonuzu tutturup arkasına ds 160 ınızın numarasının olduğu bir etiket yapıştırılıyor( saat:10:15). bu sırada ds-160 formunuzu güncelletebilirsiniz. ben önceden mail ile güncellemiştim. mail ile güncellenmesi 2 iş günü alıyor.
    sonrasında pasaport ve foto kontrolü için 5-6-7 numaralı bankolara yönlendiriliyorsunuz. (bankolar arası bantlarla kapatılıp yol belirlenmiş. bütün işlemler aynı salonda yanyana 7-8 bankoda gerçekleşiyor. bu sürede az çok konuşulanları duyuyorsunuz.) eğer ds 160 da kayıtlı fotonuz varsa fotonuzu geri teslim ediyorlar. sonra 8. bankoya parmak izi için geçiyorsunuz. parmak izinden sonra 9 dan sonraki bankolarda mülakatlar gerçekleştiriliyor. ben 12 numarada kısa siyah saçlı güler yüzlü bir kadınla mülakata girdim.
    günaydınlaşma sonrası sorular

1. ne için gitmek istiyorsunuz?
    2. ne iş yapıyorsunuz kaç yıldır?
    3. çocuğunuz var mı? ( önce yok dedim sonra yani şimdilik yok ama sayılırsa bir kedim var dedim, gülüştük)
    4. kaç kere yurt dışına çıktınız? ( son 5 yılı mı soruyorsunuz total mi çünkü formda sadece son 5 yılı sorduğu için onu saydım dedim, total olarak dedi bende çok fazla hiç saymadım dedim, gülümsedi. formda yazılı 6 ülke vardı.) 2018 de red aldığım görüşmede tek tek ülkeleri saymamı istemiş başka diye üstelemişti, eksik hatırladığım için mi red aldım emin değilim
    5. nereye gideceksiniz? florida dedim ve eşimin görevini söyledim orada olacağı süre içinde yıllık iznimde yanına gideceğim dedim.
      (sorular arasında bir süre klavyede bir şeyler yazdı, ama cevapladığım her soruyu yazdığını sanmıyorum. daha çok tutarlılık ve beden dili değerlendiriliyor bence. )
      sonrasında vizeniz onaylandı diyerek beyaz kağıdı verdi ve vedalaştık. (saat:10:30)
      pasaportu henüz elime almadım tabi ama hazır bilgiler tazeyken paylaşmak istedim. herkese bol şans.
      (bu arada hiç bir bilgimde ufak hata olmaması için; yeşil pasaporta başta official girmiştim emin olmayarak, sonradan regular a çevirdim, doğum yerimde city e il province e ilçe yazdığım için formu güncellemiştim., bu bilgiler için @denizci10 a teşekkürler)
  • ⭐⭐⭐

@zehra8787 Hayırlı olsun. Eşiniz Florida'da mı yaşıyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• @zehra8787 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Detaylı deneyiminizi aktardığınız için teşekkür ederim. İyi tatiller

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 sayin @ayvalik10 forumda yazarken kiskirtici ifadelerden kacinmalisiniz!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 tebrikler 👍 tekrardan hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler üstad.

• ⭐⭐⭐⭐

@zehra8787 rica ederim Zehra hanım. hayırlı olsun vizeniz. çok sevindim adınıza.

• ⭐⭐⭐⭐

Bende aldim bu sabah vizemi eve varinca yazacam uzun uzun

• @Rhonster Hayırlı olsun, çok sevindim, adım adım Amerika yolu görünüyor🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Rhonster hayırlı olsun Ekrem tebrik ederim çok sevindim 🤗

• @Programmer hayır, iş için yaklaşık 4 ay kadar orada bulunacağız sadece.

• ⭐⭐⭐⭐

Sabah 7 15 gibi kaldigim otelden ciktim taksiyle 10 dk da yeni konsolosluktaydim cok buyuk fena olmus konsolosluk randevuya gore 4 er 4 er guvenlik kontrolunden gectik 8 gibi icerdeydim 8 30 randevum 3 vezne 3 te banko calisiyordu asiri kalabalikti 100 kisi saydim goz ucuyla 😂 konsolosun biri 10 a 2 onay verdi izlerken icim karardi dedim bana gelmez umarim digeri yari yariyaydi fena degildi 3. Sonradan geldi seri seri onay verdi aha dedim konsolosum bu tam bana sira geldi kapandi o gise yanindaki acildi oraya denk geldim uzun boylu gozluklu kumral beyefendi vardi parmak izini aldi sonra sorulara gectik.
    K: konsolos B: ben
    K: evli misin ?
    B: hayir
    K: ne is yapiyorsun?
    B: hemsireyim
    K: ne zamandir calisiyorsun?
    B: 1 yil
    K: daha once yurtdisina ciktin mi?
    B: hayir
    K: nereye gideceksin?
    B: Tampa Florida
    K: ne kadar kalacaksin ?
    B: 10 gun
    K: ne icin gidiyorsun?
    B: tatil icin Gasparilla festivaline gidecegim
    K: muzik festivalimiydi ?
    B: korsan temali bir festival ama muzik festivali de var ayni tarihte
    K: hangi tarz calacak?
    B: rock 😂
    K: vizeniz onaylandi.
    B: tesekkurler
    Profilim 1 yildir üniversite hastanesinde calisiyorum hic yurtdisina cikmadim bekarim. Evraklari da ben bosa toplamisim hic bakmadi bile 😂

• @Rhonster
    Tebrikler harika haber, çok sevindim.
    Umarım çok güzel vakit geçirirsin, iyi tatiller

• ⭐⭐

@Rhonster Hayirli olsun abi darisi vatandasliga 🙏

• @Rhonster bütün şehir efsanelerini boşa çıkarmışsın yahu 😂 bekar erkek, 1 yıldır çalışıyorsun ve hiç yurtdışına çıkmamışsın😬 böyle yazınca çok zor denilir onay alması ama demek ki döneceğine ikna olmuş görevli 💪🏻 tekrardan tebrikler 🎉

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek teşekkürler abla

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek vallahi ben de çok şaşırdım ama helal olsun almış.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 sayende abi 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster saçmalama kardeşim. tamamen senin temiz kalbinle aldın bunu... ben bişey yapmadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |