DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @incomprisa bilgilendirme için teşekkür ederim.Umarin sizde vizenizi kolaylıkla alırsınız.

• @Erdoğan-0 Mülakat sırasında genelde orada bir tanıdığınızın olup olmadığını soruyolar. Hesapta çok fazla para olmasa da gidince size yardımcı olabilecek bir tanıdığınız var mı diye merak ediyorlar heralde. Orada bir tanıdığınız varsa bu size avantaj sağlar mutlaka.

• @ozzy22 evet haklisiniz Amerika'nin farkli eyaletlerinde yasayan arkadaslarim var sorulursa onlardan bahsedecegim, tesekkur ederim.

• ⭐⭐

@Erdoğan-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gkmn tesekkur ederim mesajiniz icin. Evet tek gidiyorum ve NJ'e tasinmayi dusunuyorum. 7.500dolar civari gosterebilecegim acikcasi son anda belirli bir para girisi yaparakta mulakat memurunun aklini paranin gostermelik bir tutar olduguna dair karistirmak istemiyorum. Amerika tecrubemin, meslegimin ve ingilizce seviyemin olumlu etki yaratacagina inaniyorum bakalim insallah guzel gececek😊 deneyimim sonrasi forum kullanicilarini da mutlaka bilgilendirecegim

Hesaba son anda olsa bile atabileceğiniz kadar para atın. Sorarlarsa eldeki altınları bozdum dersiniz. 7500 az görürlerse işiniz zorlaşır. Riske girmeye değmez.

• @Serapp Anladim Serap Hanim tamamdir cok tesekkur ederim🙏🏻

• @deep_blue eminmisiniz ona gore vize alacagiz

• Yasaklı

@Gül-Kazancioğlu Umman artık daha fazla dosya kabul etmiyor, uzun süreli vize de olsa.

• @maximtk Bu bilgiyi nerden edindiniz

• @Gül-Kazancioğlu Bir yıllık Umman vizesine Mayıs ayı başında sahip olmamıza rağmen mülakat talebimizi kabul etmemişti. Daha sonraki tarihlerde bir çok arkadaşın mülakat talebini kabul etti. Konsolosluğun iş yüküne, kişiye, zamana göre dosya taşıma mülakat almak değişebilir.

• Bu ileti silindi!

• @Gül-Kazancioğlu Evet bizim sürecimiz aynen bu şekilde ilerledi. Dediğim gibi; Umman bir süredir vize alan arkadaşların taşıma taleplerini reddetti. Ama bu sizinkini de reddedeceği anlamına gelmez zira bunu kimse bilemez. 100 kişiyi reddeden konsolosluk 101. kişiyi kabul edebilir.

Sizin yerinizde olsam şöyle yapardım;

Önce dosya taşıma talebinizi iletin, eğer “Vize alırsanız tekrar değerlendiririz.” şeklinde bir dönüş alırsanız vizeyi alıp tekrar gönderirsiniz. Zaten dosya taşıyan herkes bu şekilde yaptı. Aksi takdirde vizeye verdiğiniz para çöpe gitmiş olur. Son karar sizin tabi.

• @Erdoğan-0 Finansal durumu yetersiz olması nedeniyle doğrudan red alan duymadım. Ancak AP ye bırakılıp sponsorluk istenmesi olasılığı var. Konsolosluk görevlisinin inisiyatifine kalmadan hesapta geçici de olsa yeterli düzeyde para olması iyi olur.

• @Şener-Uysal Tesekkur ederim bilgi paylasiminiz icin🙏🏻

• Arkadaşlar merhaba,

Umman'a dosya taşıma için yazacağım, https://om.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/immigrant-visa-online-inquiry-form/ burdaki inquiry de Employer Information or Petitioner’s Name ve Topic of Inquiry kısımlarında ne seçmem gerek
    Bir de mail adresi nedir tam onu da bulamadım

Çok teşekkürler yardımınız için

• @incomprisa merhaba,
    önce dosya taşımak için mail atıp sonra mı vize aldınız acaba, yoksa önce vize mi almak lazım
    Bir de nasıl iletişime geçmiştiniz

Çok teşekkürler

• @bates7 önce email yazdım, sizin için emailden buldum cevap böyle geldi (16 mayısta)

Thank you for your email.

All travelers to Oman must possess valid Omani travel documents, including those traveling for visa interviews.
    The Embassy cannot intervene in Omani visa matters on behalf of immigrant visa applicants. Applicants should be aware that U.S. immigrant visa processing times can take up to a year or more, depending on administrative processing requirements. If the U.S. Embassy grants the transfer request, it is the applicant’s responsibility to ensure that their visa is valid until case processing is completed.
    Omani immigration regulations do not allow travelers to remain in Oman without a valid visa. Consequently, applicants should be prepared to return to their country of residence to await completion of processing requirements.
    The U.S. Embassy cannot provide food, shelter, or financial assistance to applicants awaiting visa processing.
    Remaining in Oman without a proper visa is illegal. All applicants must abide by Oman’s immigration regulations. The U.S. Embassy cannot intervene or assist with Omani visa matters.
    If U.S. Embassy Oman grants your transfer request, the Embassy will reach out to the National Visa Center (NVC) for your case’s transfer / reassignment. NVC will then be in touch with you directly with an appointment date, when your case is documentarily complete. The Embassy is unable to accept cases that have not been documentarily qualified with NVC.

Due to the regulations above, U.S. Embassy Oman is only willing to accept cases for individuals who have a valid Oman visa on a first-come first-serve basis. The visa must be valid for more than thirty days. Please be aware that a one month visa validity is not sufficient to request a case transfer. Applicants must send proof of the valid Omani visa to [email protected].
    Regards,
    Consular Section

• @bates7 dosya taşıma konusunda hızlı olmanız şart..yok başlık ne olur yok bunu nasıl yazarım derken zaman kaybediyorsunuz..
    Şu an Temmuz/Ağustos’tayıs ama Eylül mülakatları da dağıtıldı..oyüzden hemen aklından yazıp email yollayın. Ve sadece Maskat değil..

• @bates7 Employer Information or Petitioner’s Name kısmında kendi soyadınızı,
    Topic of Inquiry kısmına Interview Appointment seçebilirsiniz.
    Bu formu doldurduktan onlar size mail atıyor. Sizin tekrar mail atmanıza gerek yok.
    Biz önce form doldurup ardından onlar dönüş yapmadan vizemizi almıştık. Onlar maille dönüş yaptığında vizelerimizi iletmiştik. Ancak şuan az bir süre kaldığı için vizenizi alarak direk formun altındaki dosya ekleme kısımlarına ekleyerek de iletebilirsiniz.

• @incomprisa Çok teşekkürler, şimdi ilettim mail çok sağolun

• @norta Çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |