Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Değerli arkadaşlar,
    basit bir sorum daha olacak. Normalde iki universite mezunuyum ve iş deneyimlerimi yazdığım bölümlerin altında şu soruyu soruyor.
    "Did this job require at least 2 years of training or experience?"
    Şimdi bu soruda o işlerle alakalı bir eğitim ya da deneyimi mi kast ediyor, yoksa evet diye cevaplayıp bu işleri icra edebilmek üzere ilgili universite mezunu olma şartı olduğu için en az 2 yıl eğitim şartı vardır diye not düşmem gerekir mi? Aşağıda universite mezunu olduğumu belirtiğim için dublikasyon olacak gibi geliyor.

Kusura bakmayın biraz abest gözükse de şüpheci olmaktan kurtulamadım,
    Çok teşekkürler,
    Cihangir,

• Merhaba kendim ve ailem icin ds 260 formunu gonderdik. Vize gorusmesi icin istanbul konsoloslugu secenekler arasinda idi ve onu sectim ancak okudugum butun forumlarda herkes Ankara secmis ya da orada vize gorusmesine girmis acaba bu sene bir degisiklik mi oldu yoksa Ankara olarak degistirmeli miyim? Tesekkurler

• DS260 FORMUNU NE ZAMANA KADAR SUBMIT EDEBILIRIM?
    • ABD ILK GIRISIMI NE KADAR ERTELEYEBILIRIM?
    • AILEMI SONRA GETIRSEM OLUR MU?

ORNEK CEVAP ( 2XXX Case Number Icin )

2xxx (ikibinler) case number oldukca kucuk, eger oncesinde DS260 formunuzu eksiksiz submit ederseniz, Ekim 2018 ayi icerisinde current olursunuz/mulakat randevunuz verilir. Kendi case number/dosya numarasi “current” olma tarihinizi tahmin etmek icin su tabloyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/bulten/

DV2019 sureci, Eylul 2019 ayinda sona erecek. Teoride DS260 formunu DV2019 sona ermeden dilediginiz tarihte submit edebilirsiniz ancak son birkac aya birakmanizi tavsiye etmem zira son aylarda verilecek vize numarasi kalacaginin garantisi olmayabilir veya belgeler,saglik raporu vs konusunda cikabilecek bir gecikme, sure yetmediginden hak kaybina neden olabilir.

Mulakat ve vize basimini, dolayisiyla ABD ilk girisinizi mumkun oldugunca ileri bir tarihe otelemek istiyorsaniz, DS260 formunu hemen doldurmayin, ornegin 2019 yilinin bahar aylarina erteleyin. Boylece bahsettiginiz saglik kontrolu, mulakat hazirlik ve ABD ilk giris masraflarini 2019 yilinin ortalarina/sonlarina ertelemis olursunuz.

Hersey yolunda giderse, ornegin 2019 yili sonunda ABD ilk girisini yaparsiniz ve ailecek greencard basim islemleriniz baslamis olur. Bu ilk giristen sonra, bir yil gecmeden ABD'ye tasinirsiniz. Bu durumda ABD tasinma tarihiniz neredeyse 2020 yilinin sonu olarak gorunuyor ki bu sure tasinma hazirliklari icin de yeterli olabilir.

ABD tasinmanizi daha da ertelemek isterseniz, ABD'deyken "gelecek iki yil icinde ABD'ye gelemeyecegim, geri geldigimde ABD'ye girebilmek icin izin istiyorum" basvurusuyla "re-entry permit" alabilirsiniz. Detaylar icin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

DV Lottery, ailenizle birlikte greencard almanin en kolay ve hizli yolu; aileniz icin "sonradan" greencard almaya calisma senaryosunu -hayati bir neden olmadigi surece - gundeminizden cikarmalisiniz.

Mulakata hazirliga dair tum detaylar surada:
    DV2019 Mulakat Deneyimleri

Ayrica su konu da ilginizi cekebilir:
    Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elo İstanbul da seçseniz Ankara'da mülakata gireceksiniz. Bunu değiştirmeye gerek yok, zaten Ankara dışında bir seçenek yok. O seçeneği oradan kaldırmaları lazım ama gerek görmüyorlar herhalde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci Üniversite eğitimi VEYA mesleki deneyim gerekip gerekmediği soruluyor. Meslek için üniversite eğitimi gerekiyorsa Evet deyip geçebilirsiniz, çok ayrıntılı düşünmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

BU DS260 FORMUNUN SONUNDA SİGN AND SUBMİT BÖLÜMÜNE GELDİĞİMDE DS1810 FORMUNU AÇIN VE OKUYUN DİYOR AÇTIM ONDAN SONRA SİGN YAPMAYA ÇALIŞIYORUM KABUL ETMİYOR HATA VERİYOR NEDENİNİ BİLEN VARMI ACABA

onu su an icin sadece okumalisiniz. Baska bir sey yapmaniza gerek yok.

18-25 yas arasi erkekler ABD'de gocmen olarak bulunuyorlarsa SSS askerlik kayitlarini yaptirmalilar. Bu konuda ayrintili bilgiyi surada bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

DS-1810'un ciktisini alip yaninizda mulakata goturebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba
    Dv2019 talihlisi olarak yazıyorum. Case number EU2019000002XX. Case'im baya önlerde görünüyor.
    Ancak çekilişi kazanmama şans mı şansızlık mı halen bilemiyorum Zira 2 yıl önce B1/B2 vizem pasaport polisi tarafından iptal edildi ve ülkeye alınmadan gönderildim. Ülkeye girişim bu vizeyle uygun değilmiş. Bir sürü evrak imzaladım 1 gece nezarette kaldım 😞 Tr ye dönünce hiçbir aksiyon almadım. Yani konsolosluğa gidip benim vizemi iptal ettiler vs. vs. deyip başvuruda bulunmadım. Banlandım mı onu bile bilmiyorum.
    Sormak istediğim; yaşadığım bu süreç Greencard sürecini etkiler mi otomatikman Greencard vize başvurum reddedilir mi?

Gecmis olsun, yazdiginiz gibi gocmenlik niyetinizden suphelenmisler ve o nedenle iptal etmisler. Isin guzel tarafi, su an gocmen vize basvurusu yapiyorsunuz. Dolayisiyla gocmenlik isteginizden dolayi bu vize iptal edilemez 🙂

Vizenizin iptal olmasi sizi ABD'den banlamaz. Ban icin ABD'de 180 gunden uzun illegal olarak kalmak gerekiyor, siz giris bile yapmamissiniz.

Uygun bir dille durumunuzu DS260 formunda aciklayin. Bu durum greencard surecinizi etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harun DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak size
    Green card çıktı case number 29 binlerde sizceaşamaları geçme şansım nedir ?
    Birde doğum tarihimi doğru girdiğimi düşünüyordum ama (02.09.1992) doğrusu bu ben yanlışlıkla (09.02.1992) yazmışım ne yapmam gerekiyor ??
    yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Çekiliş başvurusunda doğum tarihlerini "ay/gün/yıl" olarak girmiştik. DS-260 formunda ise "gün/ay/yıl" olarak istiyor. Çekiliş başvurusunda bir anlık dalgınlıkla doğum tarihlerini "gün/ay/yıl" olarak girdiysek DS-260 formuna girdiklerimizden farklı olacak. Bu durumda vize onaylanmaması gibi bir sorun olur mu?

Ilk basvuru formunda yanlis yazmis olsaniz da DS260 formuna tum bilgilerinizi dogru bir sekilde girmelisiniz.
    Bilgilerinizi dogru ve tam sekilde girmeniz gerekiyor. Lakin konsolosluk bazi ufak hatalari gormezden gelebiliyor. Sizin durumunuzda daha once Ankara'dan vize alan arkadaslar oldu diye hatirliyorum, o nedenle sizin de dosyanizin onaylanacagini dusunuyorum ama tabii ki bu konuda son sozu dosyaniza bakan konsolos soyler.

Birden fazla basvuru arastirmasi icin idari isleme kalabilirsiniz, eger birden fazla basvurunuz oldugu ortaya cikarsa dosyaniz kesin red edilir, ama aksi durumda onaylanma ihtimali kanimca daha yuksek. Sizlere tavsiyem sureclerinize Ankara konsoloslugunda devam etmeniz. Dedigim gibi karari konsolos verecek, ama Ankara'daki konsoloslar cogunlukla anlayislilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar selam,
    askerlikle ilgili birçok treat gördüm ama yine de sormak isterim aklıma takıldığı için. Aşağıdaki üç soruya aşağıda gibi cevap verdim, deneyimi olanlardan bir teyit alabilirsem kafam rahatlayacak.

Çok teşekkürler,
    Cihangir,

1 - Branch of Service: TURKISH LAND FORCES ( Türk Kara Kuvvetleri)
    2 - Rank/Position: INFANTRYMAN (Er)
    3 - Military Specialty: COMMANDO (Komando)

dogru yazmissiniz. Bu sekilde formu doldurabilirsiniz.

Gencler ikinci bir sorum olacak. Belki aptalca gelecek ama aklıma takıldı. Şimdi formun ilk kısmında "Full Name in Native Alphabet" soruyor.
    Şimdi benim adım "Cihangir Han Karabağcı" yı olduğu girmem gerekiyor benim anladığım üzere. Bunu şu yüzden soruyorum, bu forumda bulduğum ve indirdiğim pdf te yerel alfabeye göre isminiz demiş. Yani soy isminin de eklenmesi gerektiğini söylememiş.

Çok teşekkürler,
    Cihangir,

tam adinizi yazmalisiniz, ornek icin DS260 video'muzu izleyebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@krtprk DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar dv2019 kazanan herkese hayırlı olsun.Benimde ilk başvurumda cikti.case no;20xxx bu süreçte ilk kendim için başvursam 1-2 sene sonra eş durumundan eşim ve çocuğum için başvurabilirmiyim.?ilk başta hep birlikte gitmek epey sıkıntılı olacak.Cocuk küçük esim calisamicak.Tek basimada duzeni oturtmam 1 2 senemi alir diye düşünüyorum.Yardimci olanlara simdiden teşekkürler.

Tebrikler. Eger asil talihli sizseniz sadece siz Green Card alabilirsiniz. Esiniz ve cocugunuz icin DS260 formlarini doldurmaniza gerek yok. Daha sonra F2A kategorisinden esiniz ve cocugunuz icin basvuru yapabilirsiniz su an icin 8-9 aylik bir bekleme suresi var ama ilerde bu sure degisebilir. F2A gocmen vizesi sureci DV'ye kiyasla daha mesakatli, pahali ve uzun suren bir surectir, bilginize.

Ayrintili bilgi icin su konuyu okuyabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar bende DV2019 talihlisiyim başvuruyu yaptığımda ABD'de Florida eyalelatindeydim. Başvuru yaparken yapılan yer olarak ABDyi işaretledim. Şuan Post kısmında KENTUCKY CONSULAR CENTER olarak yazıyor. Acaba bunu değiştirebilir miyim? Şuan Türkiyedeyim Ankarada görüşme yapabilirmiyim?

Hic problem degil, su anda Turkiye'de ikamet ettiginiz icin mulakatinizi Ankara'ya aldirabilirsiniz. DS260 formunu doldururken ilk kisimda ya da son kisimda mulakat yerinizi degistirebilirsiniz. DS260 konusunda ayrintili bilgi icin hemen yukaridaki post'taki DS260 video'muzu ya da imzamdaki paketi inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Değerli arkadaşlar,
    basit bir sorum daha olacak. Normalde iki universite mezunuyum ve iş deneyimlerimi yazdığım bölümlerin altında şu soruyu soruyor.
    "Did this job require at least 2 years of training or experience?"
    Şimdi bu soruda o işlerle alakalı bir eğitim ya da deneyimi mi kast ediyor, yoksa evet diye cevaplayıp bu işleri icra edebilmek üzere ilgili universite mezunu olma şartı olduğu için en az 2 yıl eğitim şartı vardır diye not düşmem gerekir mi? Aşağıda universite mezunu olduğumu belirtiğim için dublikasyon olacak gibi geliyor.

Kusura bakmayın biraz abest gözükse de şüpheci olmaktan kurtulamadım,
    Çok teşekkürler,
    Cihangir,

oradaki egitimi, mesleki egitim gibi dusunun. Eger sadece universite okuduysaniz "hayir" olarak isaretleyebilirsiniz. Fakat bu isten once benzer isler yaptiysaniz onlari egitim ya da deneyim olarak dusunebillirsiniz. Bu kisim sizin icin cok dert degil siz nasil isaretlerseniz isaretleyin bir sorun olmayacak, 2 yillik egitim/deneyim daha cok lise diplomasi olmayan kisiler icin onemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çekiliş başvurusunda doğum tarihlerini "ay/gün/yıl" olarak girmiştik. DS-260 formunda ise "gün/ay/yıl" olarak istiyor. Çekiliş başvurusunda bir anlık dalgınlıkla doğum tarihlerini "gün/ay/yıl" olarak girdiysek DS-260 formuna girdiklerimizden farklı olacak. Bu durumda vize onaylanmaması gibi bir sorun olur mu?

Ayni soruyu bir daha sormaniza gerek yok, merak etmeyin, ben tum sorulari okuyorum. Sadece 2-3 gun sure verin foruma 🙂 eger cevap alamazsaniz ondan sonra bir daha sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@krtprk DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar dv2019 kazanan herkese hayırlı olsun.Benimde ilk başvurumda cikti.case no;20xxx bu süreçte ilk kendim için başvursam 1-2 sene sonra eş durumundan eşim ve çocuğum için başvurabilirmiyim.?ilk başta hep birlikte gitmek epey sıkıntılı olacak.Cocuk küçük esim calisamicak.Tek basimada duzeni oturtmam 1 2 senemi alir diye düşünüyorum.Yardimci olanlara simdiden teşekkürler.

CEVAP :Sadece kendin için başvuru yapamazsın. Ankara daki görüşmede aileden herkes olacak.gc alıp usa ya gidince hak kaybı olmaması için usa dışında kalış süreleri var.sanırım 6 ay.bu süre içerisinde eşiniz giris-çıkış yapabilir. Bu konuda çok yazı var lütfen hazırci olmayalım araştırmacı olalım.

Soruyu yanlis anladiniz sayin @badman , aile sponsorluguyla green card almaktan bahsediliyor. Green Card alacak aile uyelerinin hepsi DV mulakatina katilmali, ama GC almak istemeyenlerin katilmasina gerek yok (talihli haric - o her durumda katilmali, aksi takdirde diger aile uyeleri bundan yararlanamaz.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal düzeltme formu var ordan düzeltebilirsin. Sorun olmaz
    Önemli olan yıl.

@badman Yani çekiliş başvurusunda kullandığım bilgileri görebiliyor muyum DS-260 formunu doldururken? Mülakatta, çekiliş başvurusu yaptığınız bilgiler ile DS-260 formundaki bilgileriniz farklı deyip elemelerinden korkuyorum.

@burakdal yanlıs verdiğini sandığın bilgileri düzeltebildiğin form var.

Baska bir vize kategorisinden bahsediyor olabilirsiniz sayin @badman , DV entry icin duzeltme formu yok ne yazik ki, ama DS260 basvuru formunun dogru, tam ve guncel bilgilerle doldurulmasi gerekiyor.

• @knnrn Çok teşekkür ediyorum. O zaman açılan minik pencereye birkaç kelime ile açıklama yaparım.

Cihangir,
    Selamlar,

• @crazycells Aynen bu ikilemde kalmıştım. Basit bir şekilde açıklama getirdiğin için çok teşekkür ediyorum, minettarım.

Çok selamlar,
    Cihangir,

• @sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@tolga-demir DV2019 Kazandım yardıma ihtiyacım var. içinde söyledi:

Merhaba,

Herkes nasibini yaşarmış öylesine başvurduğum ilk başvuru yılımda çıktı green card. Tüm hayallerimin ve planlarımın yönünü değiştirdi.. Şuan farkında değilim ama green card gerçekten çok mü büyük bir şans. Oldu da bir şekilde gidemedik ve hakkımız yandı, tekrar böyle bir şansım olur mu sizce? Bu kaçırılmayacak bir fırsat mıdır?

Aşağıda bir kaç sorum olacak lütfen bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

1- DV2019 kazananları haklarını kaybetmemek için vize ve kayıt işlemlerini kesin bu yıl mı yapmaları gerek. Seneye bıraksak hakkımız yanıyor mu?
    2- Şuan 3 kişilik ama vize işlemleri bitmden 4 kişilik bir aile olacağız. Temelli yerleşmeyi 2-3 yıl sonra planlıyoruz. ilk etapta tüm aile için işlemleri yapmak zorunda mıyım? sadece kendim için yapsam yerleşme öncesi ailemi ekletebilir miyim? (4 kişi 20bin TL'ye yakın başvuru masrafı yapıyor biletler hariç..)
    3- En erken mülakat için sağlık raporunu aldıktan sonra rapor geçerlilik tarihi olan 6 aylık süre içinde mi gir-çık yapılması gerekiyor.
    4- Gir-çık yapmanın belli bir limiti süresi var mı? 2-3 yıl gir-çık yaparak hakkımı elimde tutabilir miyim?

Teşekkürler..

ORNEK CEVAP

2xxx (ikibinler) case number oldukca kucuk, eger oncesinde DS260 formunuzu eksiksiz submit ederseniz, Ekim 2018 ayi icerisinde current olursunuz/mulakat randevunuz verilir. Kendi case number/dosya numarasi “current” olma tarihiniz icin su tabloyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/bulten/

DV2019 sureci, Eylul 2019 ayinda sona erecek. Teoride DS260 formunu DV2019 sona ermeden dilediginiz tarihte submit edebilirsiniz ancak son birkac aya birakmanizi tavsiye etmem zira son aylarda verilecek vize numarasi kalacaginin garantisi olmayabilir veya belgeler,saglik raporu vs konusunda cikabilecek bir gecikme, sure yetmediginden hak kaybina neden olabilir.

Mulakat ve vize basimini, dolayisiyla ABD ilk girisinizi mumkun oldugunca ileri bir tarihe otelemek istiyorsaniz, DS260 formunu hemen doldurmayin, ornegin 2019 yilinin bahar aylarina erteleyin. Boylece bahsettiginiz saglik kontrolu, mulakat hazirlik ve ABD ilk giris masraflarini 2019 yilinin ortalarina/sonlarina ertelemis olursunuz.

Hersey yolunda giderse, ornegin 2019 yili sonunda ABD ilk girisini yaparsiniz ve ailecek greencard basim islemleriniz baslamis olur. Bu ilk giristen sonra, bir yil gecmeden ABD'ye tasinirsiniz. Bu durumda ABD tasinma tarihiniz neredeyse 2020 yilinin sonu olarak gorunuyor ki bu sure tasinma hazirliklari icin de yeterli olabilir.

ABD tasinmanizi daha da ertelemek isterseniz, @smesut 'un da belirttigi gibi ABD'deyken "gelecek iki yil icinde ABD'ye gelemeyecegim, geri geldigimde ABD'e girebilmek icin izin istiyorum" basvurusuyla "re-entry permit" alabilirsiniz. Detaylar icin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

DV Lottery, ailenizle birlikte greencard almanin en kolay ve hizli yolu. Aileniz icin "sonradan" greencard almaya calisma senaryosunu -hayati bir neden olmadigi surece - gundeminizden cikarmalisiniz.

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkürler. Gördüğüm en yardımsever forum burası.

Şuan eşim 4 aylık hamile muhtemelen ekim sonu veya kasım başı gibi doğum yapmış olacak yani oraya yetişemeyecek 🙂 Sanırım en mantıklısı ds260 için doğum sonrasını ve bahar aylarını beklemek.. Ailemiz 4 kişi olacağı için masraflar uçak hariç x4 olacak sanırım.

2 çocuklu bir aile olarak gitmeden önce muhakkak orada bir ortam iş ve çevre edinilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda bekar arkadaşlara imreniyorum gözünü kapayıp gidebilirler.

• @tolga-demir DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Herkes nasibini yaşarmış öylesine başvurduğum ilk başvuru yılımda çıktı green card. Tüm hayallerimin ve planlarımın yönünü değiştirdi.. Şuan farkında değilim ama green card gerçekten çok mü büyük bir şans. Oldu da bir şekilde gidemedik ve hakkımız yandı, tekrar böyle bir şansım olur mu sizce? Bu kaçırılmayacak bir fırsat mıdır?

1- DV2019 kazananları haklarını kaybetmemek için vize ve kayıt işlemlerini kesin bu yıl mı yapmaları gerek. Seneye bıraksak hakkımız yanıyor mu?
    2- Şuan 3 kişilik ama vize işlemleri bitmden 4 kişilik bir aile olacağız. Temelli yerleşmeyi 2-3 yıl sonra planlıyoruz. ilk etapta tüm aile için işlemleri yapmak zorunda mıyım? sadece kendim için yapsam yerleşme öncesi ailemi ekletebilir miyim? (4 kişi 20bin TL'ye yakın başvuru masrafı yapıyor biletler hariç..)
    3- En erken mülakat için sağlık raporunu aldıktan sonra rapor geçerlilik tarihi olan 6 aylık süre içinde mi gir-çık yapılması gerekiyor.
    4- Gir-çık yapmanın belli bir limiti süresi var mı? 2-3 yıl gir-çık yaparak hakkımı elimde tutabilir miyim?

Teşekkürler..

ORNEK CEVAP

2xxx (ikibinler) case number oldukca kucuk, eger oncesinde DS260 formunuzu eksiksiz submit ederseniz, Ekim 2018 ayi icerisinde current olursunuz/mulakat randevunuz verilir. Kendi case number/dosya numarasi “current” olma tarihiniz icin su tabloyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/bulten/

ABD tasinmanizi daha da ertelemek isterseniz, @smesut 'un da belirttigi gibi ABD'deyken "gelecek iki yil icinde ABD'ye gelemeyecegim, geri geldigimde ABD'e girebilmek icin izin istiyorum" basvurusuyla "re-entry permit" alabilirsiniz. Detaylar icin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

DV Lottery, ailenizle birlikte greencard almanin en kolay ve hizli yolu. Aileniz icin "sonradan" greencard almaya calisma senaryosunu -hayati bir neden olmadigi surece - gundeminizden cikarmalisiniz.

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkürler. Gördüğüm en yardımsever forum burası.

Şuan eşim 4 aylık hamile muhtemelen ekim sonu veya kasım başı gibi doğum yapmış olacak yani oraya yetişemeyecek 🙂 Sanırım en mantıklısı ds260 için doğum sonrasını ve bahar aylarını beklemek.. Ailemiz 4 kişi olacağı için masraflar uçak hariç x4 olacak sanırım.

2 çocuklu bir aile olarak gitmeden önce muhakkak orada bir ortam iş ve çevre edinilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda bekar arkadaşlara imreniyorum gözünü kapayıp gidebilirler.

Sizin icin en iyisi ve hayirlisi olsun.
    Form gonderme islemini 2019 Mart-Nisan sulari yapmaniz iyi olabilir. Cocuklariniz icin yapilacak saglik kontrolune dair onceki kazananlarin deneyimlerini de okumanizi oneririm.

Evli ve cocuklu olarak ABD'ye goc etmenin pozitif yanlari da olacak endise etmeyin ve cok cok zorunda kalmadikca ailenizi okyanusla bolmeyin. En basit artilar sunlar olabilir: esinizle birbirinize destek olacaksiniz, evde konusacak dayanisma icinde olacaginiz hayat arkadasiniz olacak: cocuklariniz sizi hem programli olmaya (okullari nedeniyle) hem de sosyal cevreye daha hizli adapte olmaya zorlayacaklar (okul cevresi, veliler, odevler, arkadaslariyla play-date'ler filan); cocuklariniz ayrica dil gelisiminize de evde size telaffuz konusunda ukalalik yaparak katkida bulunacaklar 😀

Umutsuzluga kapilacak veya depresyona girecek hic vaktiniz olmayacak 😀

ABD'ye ilk girisinizi programlayip kesinlestirdiginizde, bu forumdan ve diger sosyal medya platformlarindan mumkun oldugunca fazla aileyle bulusma ayarlayin, kisa sure kalip Turkiye'ye gidecek olsaniz dahi, ailelerin paylasacagi tecrubelerden cokca faydalanabilirsiniz, hem de ABD'deki hayati kendi gozlerinizle gorursunuz.

Bol sans

• @tolga-demir DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Teşekkürler..

ORNEK CEVAP

@Tolga-Demir mulakattan sonra eğer çocuğunuz olursa onun için ayrı bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak doğum belgesi ile amerikaya giriş yapabiliyor. bu konuyu daha sonra size yazacağım (şuan işyeyim) bize verilen bir kağıt var mulakattan sonra üzerinde yeni doğan bebekleri için istisnası var. numaranız küçükse eğer ds260'ı çok bekletmeye gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |