Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1-)ISMIMDE TURKCE KARAKTER VAR FORMLARI DOLDURUKEN PASAPORTTA OLDUGU GIBI TURKCE KARAKTERLERI KULLANMAM GEREK DEGIL MI
    2-)FORMLARI DOLDURURKEN TURKEY MI YOKSA TURKIYE DIYE MI DOLDURMALIYIM
    3-)I-485 FORMUNU DOLDURURKEN ADRES GECMISI KISMI ICIN SOYLE BIR SORUM OLACAK NISAN AYINDAN ITIBAREN F1 STATUM BASLADI FAKAT OKULUM YASADIGIM EYALETTEN BASKA BIR EYALETTEYDI BUNA KARSILIK HERHANGI BIR SORGULAMA YAPARLARMI SIZCE
    TESEKKURLER

• Form i-485 icin recent immigration history kismindaki travel document number used at last arrival dedigi numara nedir ?

• Merhabalar benim amerikan vatandasi ile evlilik yokuylq aldigim iki yillik green kartim var, eylul ayinda ilk kez Turkiye ziyareti plqnliyorum, benim iki sorum olacak

1: evlilik sonrasi esimin soyadini aldim green kartim yeni soy ismimle ama pasaportum eski ismimle, yurt disi seyahatlerinde pasaport zorunlulugundan dolayi biletimi pasaportdaki ismimle almam gerektigini dusunuyorum, ama nasil olacak biraz kafam karisik deneyimli
    Arkadaslar biraz bilgi verebilir mi?

2- ben amerikada evlilik sonrasi konsolosluga bilgi vermedim, eylul ayinda tr ziyaretimde tr de sahsen bilgi vermeyi planliyorum ama nereye nasil hicbir fikrim yok? Bilgisi olan var midir?

Tesekkurlerimle

• Merhabalar,

Forumda arama yaptim daha once benzer soru sorulmus ama benimkiyle birebir ayni degil o nedenle yazmak istedim. Amerikan vatandasi biriyle Amerika'da B2 visamin extension surecinde evlendim (3 Eylul 2023'e kadar gecerli) Sorum su: I-765 formunda eligibility kategorimi ne secmeliyim? Cok tesekkurler

• I 485 ile ilgili bugün iki adet güncelleme aldım . En son gelem güncelleme aynen bu şekilde ;

Cancellation Notice For Request For Additional Evidence
    On July 6, 2023, we cancelled the request for additional evidence for your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status

İlk güncellemeye baktığımda benden sağlık raporunu istediklerini gördüm . Sağlık raporunu henüz göndermemiştim. Ama bu isteklerini bir saat ara ile iptal ettiler . Sizce nedeni nedir ? Bu yazıdan ne anlamam gerek ?

• @Nehir-Yilmaz-Houchin benzer bir durumdayim ben de. Pasaportum kizlik soy ismim ve yeni soy ismim ancak Amerikada sadece yeni soy ismimi kullaniyorum. Ama henuze ulke disina cikmadim ama bir problem olmiycaktir ikimiz icinde. Yine de bir sey ogrenirseniz burda da paylasin lutfen

• Merhabalar, bende GC’ımın 2 yıllık süresi dolduktan sonra başvuru yaptım şubat gibi ve beş kaç hafta sonra uzatma mektubunu yolladılar galiba 24 ay geçerli. Benim ilk GCım karşı tarafın hatasıyla benim kızlık soyismimle değiştirmeden gönderdiler. Avukat tekrar değişim için başvurursam 6 ay kadar sürebilir dedi yada 2 yıl sonra şartı kaldırırken de başvurabileceğimi söylediler. Benim sorum ben Türkiye’ye gitmeyi planlıyorum, pasaportum da eşimin soyismi var GC ta ise kızlık soyismim, uzatma mektubu da eşimin soyismi ile geldi başvurum o şekilde olduğu için, tüm belgeleri yanımda götürsem girerken bu soyismi durumundan dolayı problem yaşar mıyım?

• Merhaba, bugün itibariyle EAD elime ulaştı. Ancak combo gelmedi. Sanırım SSN de 7 gün içinde elime ulaşıyormuş. Ancak benim için en önemlisi travel idi. Bu konuda bana yol gösterebilcek varmı. I765 onaylandı ama greencard ve travel hala mart ayında görüntülenmiş gözüküyor.
    Nereye ulaşabilirim, nasıl talep edebilirim veya hızlandıralibilirim bilen var mı ?

• @brkncnt Usta ayni durumdayım, dun elime calışma izni geldi ancak travel permit gelmedi, acaba ne zaman onaylanacak GC.

• Eşim Amerikan vatandaşı. Amerika'ya göçmeye karar verdik. Hangi adımları izlememiz gerekiyor? Birkaç youtuber'ın yönlendirdiği danışmanlar var. En iyisi onlarla devam etmek diye düşünüyorum, siz ne dersiniz? Sizce ortalama ne kadar bir ücret tutacaktır hazırlık süreci.

• Ben greencard çekilişine mi katılmalıyım yoksa greencard başvurusu mu yapmalıyım eşim vatandaş olduğu için? Teşekkürler.

• arkadaslar selam. esim uzerinden green carda basvurali bir sene oldu. tam bir ay once i-765 dosyam onaylandi ve work permit kartim elime ulasti. yalniz ters giden tek su oldu, adres degisikligini uscis'e bildirdigim halde eski adresine gitti ayni eyalette yakin oldugu icin gidip aldim. fakat notice kagidi su an bulundugum adrese geldi 🙂 buraya kadar bir sekilde halloldu fakat ssn kartim hala gelmedi. uscis'in sitesine baktigimda 7 is gunu icerisinde ayri ayri yolluyoruz yaziyor fakat uzerinden bir ay gecti. ne yapmaliyim? yardimci olursaniz tesekkur ederim.

• @yeuxdisent ssn in gelince haber eder misin. 7 günde gelmesi gerekirken uzun sürenlee olmuş. Bazıları kendileri gidip bireysel talep etmişler SSA den. Anında almışlar 2 günde. Bu ara baya manuel ilerliyor her şey. Sistemde güncelleme yokken elime ead kartı ulaştı. Kendim mail atıp güncellemelerini istedim. Ancak öyle değiştirdiler. Gözüm posta kutusunda sürekli:)

• @brkncnt sana soyle soyleyeyim, ayni seyleri yasadim, ben de ssn vardi zamaninda wat yapmistim ama replacement kartim hala gelmedi, bir haftayi gecerse kendim gidip basvurucam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@aslisirin Evet ben de bunu gordum ancak, bunun icin şimdiye kadar yeniden bir belge istemediler, sponsorluk veya eksik doldurulmuş belgeler icin yeniden göndermemizi istemiştiler. O yüzden merak etmiştim. Acaba simdi nasıl olacak

eger istemezlerse yeni belge gondermenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atabey, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhabalar,
    tecrubesi olan buyuklerime sorum olacakti. dallasta ikametgah ediyorum.evlilik ile sureclerimi 485 765 130 131 evraklarimi 2023 mart ayinda texas a gonderdim ancak receipt ler nbc den geldi calisma izni approve da oradan geldi. acaba butun surec oradan mi devam edecek yoksa filed ofise mi yonlendirilecek. tesekkur ederim ayrica nbc service center ile lgili bilgisi olan var midir

485 randevu icin field office'e yonlendirilecektir ama diger basvurular yogunluga gore baska servis merkezine de aktarilabilir, maalesef bu surece siz etki edemiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertbayar, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar hepinize selamlar, umarim beklediginiz guzel haberleri en kisa surede alirsiniz.

Evraklarimi avukat araciligi ile 22 Aralik 2022 tarihinde gonderdim.

Hic bir guncelleme yada gelisme yok. Ortalama ne kadar suruyor bu green card onay asamasi? Telaslanmaya gerek var mi yoksa normal mi?

Hepinize okudugunuz icin tesekkur ederim.

Surecinize dair bilgileri imzaniza aktarmanizi tavsiye ederim.

Suradan USCIS'in normal bekleme surelerini takip edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@researchescholar, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba herkese, formlari dolduruyorum bir kac sorum olacak:

1. Turkiye'nin ismi Turkey'den Turkiye'ye dondu, formlari doldururken hangisini kullanacagiz? I-765 formunda bir yerde ozellikle ulkenin dogdugun tarihteki ismini yazin demis ama diger sorularda Turkey mi Turkiye mi kullansam bilemedim.
    2. Concurrent filing yapiyorsak I-130'i paper formatinda gondermemde sorun yok degil mi yaninda tum evidencelariyla birlikte?
    3. I-130 pdf'i doldururken butun bos hucrelere mi N/A yazmamiz lazim yoksa mesela 5a,b,c li sorunun 5a'sina N/A yazmamiz yeterli mi? Mesela Interpreter ve Preparer kullanmiyorsak oralari da N/A'yle doldurmam gerekir mi?
      Not: Bu arada formu pdf dolduranlar icin eger javascript aciksa formda / karakteri kullanmaya izin vermiyor. Javascript'i genelde acik tutmanizi tavsiye ederim cunku formu daha dogru kullanmanizi sagliyor fakat N/A vs yazmak icin Abode Acrobat Preferences --> Java Script'ten Enable JavaScript kutucugundaki tiki kaldirmaniz formu istediginiz sekilde doldurmanizi saglayacaktir.
      Acaba daha once boyle yapip bir problemle karsilasan oldu mu?
    4. I-130 formunda Part 4 46.b I-94 numarasi istiyor ve benim numaramda harf oldugu icin javascripti kapatip doldurdum mesela.
    5. Date marriage ended gibi sorularda su anki esimiz icin Date'i bos mu birakmamiz lazim yoksa PRESENT mi yazmak gerekiyor? (Part 4 60.b)
    6. Tum formlari islak imzalayip gondermemiz gerekiyor degil mi?

Yardimlariniz icin cok tesekkurler!

1. Turkey olarak yazabilirsiniz.

2. sorun yok, ama online gondermek cok kolay oldugundan I-130'u online olarak gonderip, hemen sonrasinda USCIS hesabinizda beliren NOA1 formunuzu diger formlarla gonderebilirsiniz.

3. n/a yazmanizi tavsiye ederim, yanlislikla bos biraktiginizi dusunmesinler. ayni sorulardaki ilk bilgiye n/a yazmaniz yeterli olacaktir.

4. bilgilendirme icin tesekkurler. sorun yasamazsiniz.

5. guncel evliliginiz icin present yazabilirsiniz.

6. kagit ciktisi olarak gonderiyorsaniz, islak imza gerekiyor. Online olarak gonderirseniz digital olarak isminizi yazmaniz yeterli oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslisirin, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba sevgili forum ahalisi,

Birkac formda karsima cikan "physical address" alanini nasil doldurmam gerekiyor? Benim burada henuz yasal bir adresim olmadigindan Turkiye ikamet adresimi mi yazmaliyim yoksa su an esimle yasadigimiz ve ileride yasal adresim olacak olan adresi mi yazmaliyim? Sanki Turkiye adresi ama emin olmak istedim.

Cok tesekkurler simdiden.

suan fiziksel olarak yasadiginiz adresi yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba, bugün itibariyle I765 approved receipt ulaştı. Ancak daha greencard, I-130 vs ses yok. C09 dan başvurmuştuk eş üzerinden. Kart henüz elime ulaşmadı ama bilgisi olan varmı greencard onaylanmadan EAF kartı combo gelirmi? Travel yapabilmek için.

Evet, boyle bir ihtimal var. Zaten genelde calisma izni ve seyahat izni Green Card'dan once geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |