Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Seyfi-Tonguc Merhaba,

Benim de bugün onaylandı. Normalde daha kısa sürüyor I130 sonrasında ama şu sıralar sanırım field office'e de bağlı olmak şartıyla bir tık uzun sürebiliyor. Ulaştıktan 1 ay sonra onaylanmış oldu benim. Darısı sizin başınıza.

Hayirli olsun.
    Hala daha
    Request For Initial Evidence Was Sent
    gozukuyor.
    Sizde bu kac gun sonra Response To USCIS' Request For Evidence Was Received
    yazisina dondu.

Sanirim bir memurun girip okumasi gerekiyor.

• @Seyfi-Tonguc Teşekkürler. Tam 29 gün sonra we received your response for Form I-485 oldu ve 1 gün sonra, yani bugün de case'i onaylayıp kapattılar.

• @tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Seyfi-Tonguc Teşekkürler. Tam 29 gün sonra we received your response for Form I-485 oldu ve 1 gün sonra, yani bugün de case'i onaylayıp kapattılar.

Super.Bugun cumartesi.Hafta sonu onaylamislar bir de.
    Artik kart geldikten sonra ozgursunuz.

Benimki de bugun gondereli 23 gun oldu.Umarim benimki de bir an once sonuclanir

• @Seyfi-Tonguc Office hafta sonları çalışmıyor ama Pazar günü dahil her gün onay gelebiliyor. Hafta sonu onaylanan çok kişi gördüm.

• Merhaba,
    7 Nisansanda tum dosyalarim USCIS’e ulasti. Medical RFE istediler oda 16 Mayista sisteme islendi. 12 Mayista biometric randevum vardi ve 16 Mayista’da EAD cart is processing diyor. Islemler tahminimden cok daha hizli ilerliyor bu ara anladigim kadariyla. Ayni hiz greencard icinde gecerli mi? Son zamanlarda greencard basvurusu yapanlar kac ayda greencardlarini aldilar merak ediyorum. Deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

• Herkese merhaba, yıllardır forumdan çok faydalandığım için her şeyi deneyimlediğim kendi sürecimi de bilgi vermesi adına buraya eklemek istedim. Benim GC serüvenim 2021 talihlisi olarak başladı ancak kasıtlı olarak yavaşlatılan süreçten dolayı çekilişle aldığım GC hakkımı kaybettim (davaya da katıldım). Bu sırada eşim Amerika'da GC ile yaşıyordu, o zaman evli değildik. Ekim 2021'de yüksek lisans başvurularına başladım, kabul aldıktan sonra Ocak 2022'de öğrenci vizesi ile Amerika'ya geldim. (Davaya katılmış olmak ve GC başvurusu geçmişi beni non-immigrant bir vize başvurusu yaparken biraz huzursuz etmişti bu detayı o yüzden anlattım) Haziran 2022'de eşim vatandaş olduktan sonra Amerika'da evlendik. 10 Ekim'de başvurumu yaptım. 24 Ekimde finansal durum için RFE gönderdiler (eşimin vergi geçmişinde bir problem yoktu ancak bir önceki senenin taxı istenenden düşüktü), Ekim 28'de ek sponsor belgelerini ilettik. 2 Kasım'da biometrik randevusuna gittim ve 20 Aralık'ta çalışma iznim geldi. 27 Mart'ta Medical Examination için email geldi ve onu teslim ettikten sonra 17 iyi niyetli olarak yapılmış bir evlilik olduğunu düşünmediklerini ve ekstra delil istediklerini belirttiler. Teslim aldıklarını söyledikleri deliller içinde eksikler olduğunu fark ettim, sanırım gönderdiğimiz bazı kağıtlar ya kayboldu ya da dikkate almadılar. Daha detaylı ve çok daha fazla delili iki hafta içinde gönderdik. 16 Mayıs'ta dosya onaylandı, card produced aşamasında. Bizim sürecimiz böylece avukatsız tamamlanmış oldu, bekleyen herkesin en kısa zamanda gelir umarım.
    Ps: Deprem zamanında ailem maraşta yaşadığı için seyahat iznine expedite yaptım, talebim kabul edildi 1 ay içinde gidip dönme izni verdiler fakat pasaport süresi yetmeyeceği için çıkamadım.

• Herkese merhaba evlilik üzerinden Green Card'a 1 sene önce başvurduk benim için eşim abd vd. Son geçen ay bana 2. Kez l 193 doktor raporunu tekrar yaptırmamı istediler ve yaptırdım gönderdim akabinde 2 hafta geçti 19 mayıs ibarile bir mail aldım o mailde nvc sisteminde your permanent residence cartınızı adresinize gönderdik diye bir yazı okudum bunun ne anlama geldiğini baba söylemişsiniz teşekkürler.

• arkadaşlar yeri değil biliyorum ama cevaplayabilecek birileri olursa çok sevinirim. yarın Boston - İst- Antalya aktarmalı uçuşumuz var eşimle gideceğiz 6 adet telefon yanımızda var sizce sıkıntı olur mu? gümrük geçişini sanırsam Antalya da şehre girerken yapıyorum ve oyumu Antalya da kullanmam gerekiyor istanbul da değil demi? eğer olurda telefonlara el konursa telefonları ülkeden çıkarken geri alabiliyorum diye okudum daha önce başına gelen oldu mu?
    fikirlerini paylaşacak kişilere çok teşekkürler

• 2022 Aralık 16 da bütün evraklarımı uscis kabul etti . 12 ocak 2023 de biometric randevusuna gittim . O günden beridir ilerleyen hiç birşey yok

• This post is deleted!

• Bu sponsorluk için son senenin yetmesi mi önemli yoksa son 3 yıl eşit önemdemi bu konuda tecrübeli olan biri var mı acaba bilgi verebilecek

• @tampagv Merhabalar yazınızı okudum başarılar dilerim. Benim l.485 bir hafta önce onaylandı ve 23 mayısta card was mailed your new card hangi karttan bahsediliyor bilen varmı.

• @Yıldırım Merhaba,

i485 onaylandıktan sonrasında bu bildirimi aldıysanız green card'ınız bahsedilen. Tebrikler.

• Çok şükür ;

We have approved your Form I-765, Application for Employment Authorization, Receipt Number xxx. On May 29, 2023, we ordered your card to be produced. We will mail your card to the address you gave us.

Ead den sonra ssn numarası ne zaman gelir acaba ?

• @ozidemir Gözünüz aydın, en geç 1 ay içinde gelmesi gerekiyor ama genellikle o kadar sürmüyor.

• @tampagv tesekkur ederim . Sizin de kartiniz hayirli ugurlu olsun . Sevindigim nokta en azindan islemlerde bir adim da olsa ilerledigimi gormek

• Herkese merhaba,

Green card basvurusu yaparken hala Amerikan vatandasi esin son 3 yillik vergi beyanlarini gondermek gerekiyor mu? Esimin 2022 yili icin kazanci kat kat ustunde %125 poverty line'in fakat 2020 okuldan mezun oldugu sene ve COVID dolayisiyla yaza kadar yeni isine baslayamadigindan 2020 yillik kazanci poverty limitin altinda gorunuyor. Sanirim sadece son yilin tax return'u zorunla fakat burada ilk sayfadaki belgelerde de diger yerlerde de 3 yillik tax return gonderin denmis. 2020 yili icin kafa karistirmasin diye acaba hic gondermemek mi daha mantikli yoksa neden gondermediniz diye sorarlar mi?

• @researchescholar Merhaba,

Son yılı mutlaka göndermek zorundasınız; ancak diğerleri biraz opsiyonel. Biz son 2 yılı göndermiştik ve herhangi bir problem yaşamadan kartı aldık.

• @tampagv Cok tesekkurler cevabiniz icin!

• Merhabalar,
    I485 formu icin alinmasi gereken nufus kayit ornegini Turk Konsoloslugundan mi almamiz gerekiyor? E-devlet uzerinden de alinabiliyor. O sekilde alip cevirisini yaptirsak olmaz mi? Deneyen varsa bilgi verebilir mi? Cok tesekkurler

• Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |