Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'de bulunup bir Amerikan Vatandasi ile evlilik yapan uyelerimiz,

⭐ Gocmenlik (yani Green Card) surecini baslatmak icin gereken I-130 ve I-130A basvuru formlarini
    ⭐Sureci ABD'de tamamlamak icin gereken AOS (Adjustment of Status) I-485 formunu
    ⭐Calisma izni icin gereken I-765 formunu
    ⭐ AOS ve GC sureci devam ederken ulkeden cikmalari gerekiyorsa I-131 Advanced Parole formunu
    (sureciniz tamamlanmamissa bu formu almadan ABD disina cikmaniz durumunda AOS basvurunuz iptal olur)
    ⭐Sponsorluk icin gereken I-864 formunu

tek bir paket seklinde USCIS'e gonderebilirler. Bu pakete, gonderdiginiz butun dokumanlari listeyelen bir "cover letter" ekleyebilirsiniz. Hem I-130 hem de I-485 basvurusu onaylandiktan sonra esinize Green Card gonderilecek.

Gereken formlar ve gonderilecek belgeler su sekildedir:
    (Lutfen gordugunuz eksikleri ya da guncellemeleri konuda belirtin! Herkese fayda saglayacak bir konu olusturmaya calisiyoruz.)

✅ Form I-130 Petition for Alien Relative

✅ Form I-130A Supplemental Information for Spouse Beneficiary
    ✅ Form I-485 Application to Register Permanent Residence or Adjust Status
    ✅ Form I-693 Report of Medical Examination and Vaccination Record (Daha sonra gonderebilirsiniz ya da mulakatta yaniniza alabilirsiniz)
    ✅ Form I-864 Affidavit of Support
    ✅ Form I-765 Application for Employment Authorization
    ✅ Form I-131 Application for Travel Document (Advance Parole icin)
    ✅ Form G-1145 E-Notification of Application/Petition Acceptance

Her basvuru icin sitedeki guncel formlari kullanmalisiniz, aksi takdirde basvurunuz size geri doner ve yeni bir basvuru yapmanizi isterler. Su sayfalar da temel formlar icin gonderilecek adresleri belirtiyor, beraber basvurularda hepsini USCIS Chicago Lockbox 'a gonderiyorsunuz. (Guncel adresler icin su linki ve asagidaki linkleri incelemelisiniz: https://www.uscis.gov/uscis-lockbox-filing-locations-chart-for-certain-family-based-forms artik gondereceginiz adres yasadiginiz eyalete gore degisecek)

Adres:

• For U.S. Postal Service (USPS):
      USCIS
      PO Box 805887
      Chicago, IL 60680-4120

• For FedEx, UPS, and DHL deliveries:
      USCIS
      Attn: FBAS
      131 South Dearborn - 3rd Floor
      Chicago, IL 60603-5517

Bunlar da gonderilecek adreslerle ilgili siteler:
    Form I-130: https://www.uscis.gov/i-130-addresses
    Form I -485: https://www.uscis.gov/i-485-addresses
    Form: I-131: https://www.uscis.gov/i-131-addresses
    Form I-765: https://www.uscis.gov/i-765-addresses

Gondereceginiz pakete su belgeleri eklemelisiniz:

Form I-130 Petition for Alien Relative ve Form I-130A

• Form I-130 - ABD Vatandasi es tarafindan doldurulup imzalanacak
    • Form I-130A - Green Card alacak es tarafindan doldurulup imzalanacak
    • online bilgilendirilme amacli opsiyonel olarak Form G-1145
      (bu formlar hakkindaki sorularinizi su konuda sorabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular)
    • iki adet fotograf (iki es icin de gerekli - arkasina bastirmadan isimlerinizi yazabilirsiniz)
    • $535 form ucreti (check ya da money order)
      (guncel form ucretleri icin su sayfayi kontrol edebilirsiniz: https://www.uscis.gov/forms/our-fees )
    • ABD vatandasi olan esin dogum belgesinin, pasaport biyografi sayfasinin ya da naturalization belgesinin fotokopisi
    • GC alacak esin pasaport biyografi sayfasinin fotokopisi
    • GC alacak esin en sonki I-94 formu (https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/recent-search)
    • Su anki ve onceki evliliklere ait dokumanlarin fotokopileri (eger daha once bosandiysaniz, ilgili bosanma kararlari ya da olum ilanlari)
    • Evliliginizin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosteren belgeler
      (Bunlar su tur belgeler olabilir; fotograflar, ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak doldurulmus vergi formlari, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlar).

Form I-485 Adjustment of Status

• Form I-485 - Green Card alacak es tarafindan doldurulup imzalanacak
    • iki adet fotograf (GC alacak es icin gerekli)
    • $1225 islem ucreti check ya da money order ($1140 form ucreti + $85 biyometrik islem ucreti)
      (guncel form ucretleri icin su sayfayi kontrol edebilirsiniz: https://www.uscis.gov/forms/our-fees )
    • Turk konsoloslugundan alacaginiz birth certificate (nufus kayit ornegi ve cevirisi)
    • GC alacak esin pasaport biyografik sayfa fotokopisi ve varsa vize fotokopileri
    • GC alacak esin en sonki I-94 formu (https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/recent-search)

I-485 konusunda ayrintili bilgi icin su forum konusunu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Form I-693 Saglik raporu

• Form I-693 - USCIS onayli doktor tarafindan verilecek
    • Bu kapali ve muhurlu I-693 formunuzu AOS paketinize ekleyebilirsiniz ya da daha sonra RFE ile gonderebilirsiniz. Resmi USCIS sitesinde mulakatta da yaniniza alabileceginiz yaziyor ama dosyanizda gecikme olmamasi icin mumkunse AOS paketiyle beraber gondermenizi tavsiye ederim.
    • Suradan yetkili bir doktor bulabilirsiniz:
    • Odemeyi doktora yapacaksiniz, rapor fiyatlari doktordan doktora degisebilir.
    • Saglik raporunun suresi 1 yildir, o nedenle raporun mulakat tarihinde de gecerli olduguna emin olmaniz gerekiyor; bu nedenle raporu cok onceden almamalisiniz.

Form I-864, Affidavit of Support - Sponsorluk formu

• I-864 form (ABD vatandasi es tarafindan doldurulup imzalanacak)
    • ABD vatandasi olan esin dogum belgesi ya da naturalization belgesinin kopyasi
    • Gecmis yillarin IRS federal vergi bildirimi kayitlari (son 3 yilinki yeterli)
    • Basvuranin son 3 ayinin maas bordrosu, W2 yada 1040 formlari, ya da su an calistigi is yerinden alacagi bir mektup (Employment Verification Letter)

Sponsorluk konusunda ayrintili bilgi icin su forum konusunu incelemelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Form I-765 calisma izni

• Form I-765 - GC alacak es tarafindan doldurup imzalanacak
    • I-485 formu ile beraber gonderildigi icin ayrica bir ucret odemenize gerek yok

Form I-131 Advanced Parole belgesi

• Form I-131 - GC alacak es tarafindan doldurup imzalanacak
    • Bu konudaki sorularinizi surada sorabilirsiniz. Ismi sizi yaniltmasin, re-entry permit basvurusu ile advanced parole basvurusu ayni sekilde yapiliyor. I-131 formunu doldururken, Advanced Parole icin doldurdugunuzu ilgili secenegi isaretleyerek belirtebilirsiniz.
    • I-485 formu ile beraber gonderildigi icin ayrica bir ucret odemenize gerek yok

Eger cocugunuz varsa ve ABD vatandasi ile evlendikten sonra cocugunuza da Green Card alacaksaniz, o durumda kendisi icin de bir I-485 formu ve bir I-130 formu doldurmaniz lazim. Eger cocugunuzun gocmenlik surecini ( IR2/CR2 ) kendisi, ABD'de degil de Turkiye'de gecirecekse o durumda su forum konusunu incelemeli.
    IR-2 / CR-2 surecini baslatmak icin doldurmaniz gereken I-130 formu ile bilgi icin tiklayin:
    ***Ayrintili bilgi icin tiklayin***

İçeriği Göster

• merhabalar gunlerdir forum forum gezinip arastirma yapiyorum bir turlu soruma tam olarak cevap alamadim. yardimci olabilirseniz cok sevinirim. 🙂 2 nisan da amerikan vatandasi olan esimle amerikada evlendik. bu surecte burada hackensack medical uni. hastanesinde dogum yaptim bi kizimiz oldu. kizim direkt amerikan vatandasi oldu pasaportumuz geldi.hepimizin bildigi uzere gocmenlik basvurusu yapacagiz formlari dolduracagiz. fakat ben bu sureci beklemek istemiyorum. travel seyahat izni vb. 6-7 ayi bulabilecegini soyluyorlar benim turkiyeye ailemin yanina donmem gerekiyor dayanacak gucum kalmadi. bebegime tek basima bakmakta zorlaniyorum cok agliyor esim calisiyor yalnizim ve lohusa depresyonuna girmek uzereyim bu sureci beklemek beni cok uzuyor. sorum su basvuru yaptiktan hemen sonra cikis yapabilir miyim? seyahat iznini beklemeden islemler ben turkiyedeyken devam etse? ya da hic islemleri baslatmadan tr donsem tr den yapsak? yani ne yapabilirim ben bilmiyorum sorun su ki bana verilen 6 ay kalma surecini doldurdum 8 aydir buradayim islemleri baslatmadan cikis yapsam donsem havaalaninda bana sorun cikarirla mi deport etme gibi sonucta evliyim ve evlilik kagitlarim evlilik cuzdanim var, ve en onemlisi bebegim yani bunlar gecerli sebep degil gibi. yani ne yapacagim bilmiyorum beklemek korkunc geliyor'

• esim 15senedir burada vergilerini duzenli olarak oduyor hic bir sorunumuz yok istedikleri vergi gelirinin kat ve kat ustundeyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izem ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

merhabalar gunlerdir forum forum gezinip arastirma yapiyorum bir turlu soruma tam olarak cevap alamadim. yardimci olabilirseniz cok sevinirim. 🙂 2 nisan da amerikan vatandasi olan esimle amerikada evlendik. bu surecte burada hackensack medical uni. hastanesinde dogum yaptim bi kizimiz oldu. kizim direkt amerikan vatandasi oldu pasaportumuz geldi.hepimizin bildigi uzere gocmenlik basvurusu yapacagiz formlari dolduracagiz. fakat ben bu sureci beklemek istemiyorum. travel seyahat izni vb. 6-7 ayi bulabilecegini soyluyorlar benim turkiyeye ailemin yanina donmem gerekiyor dayanacak gucum kalmadi. bebegime tek basima bakmakta zorlaniyorum cok agliyor esim calisiyor yalnizim ve lohusa depresyonuna girmek uzereyim bu sureci beklemek beni cok uzuyor. sorum su basvuru yaptiktan hemen sonra cikis yapabilir miyim? seyahat iznini beklemeden islemler ben turkiyedeyken devam etse? ya da hic islemleri baslatmadan tr donsem tr den yapsak? yani ne yapabilirim ben bilmiyorum sorun su ki bana verilen 6 ay kalma surecini doldurdum 8 aydir buradayim islemleri baslatmadan cikis yapsam donsem havaalaninda bana sorun cikarirla mi deport etme gibi sonucta evliyim ve evlilik kagitlarim evlilik cuzdanim var, ve en onemlisi bebegim yani bunlar gecerli sebep degil gibi. yani ne yapacagim bilmiyorum beklemek korkunc geliyor'

cok gecmis olsun. Hangi vize turuyle giris yaptiniz ABD'ye? bir de cocugunuz ne zaman dogdu?

Amaciniz ABD'den uzun bir sure ayri kalmak mi? Yoksa su an icinde bulundugunuz surec bitene kadar birilerinden yardim almak mi? Eger sureci baslatip, advance parole almadan cikis yaparsaniz donuste sorun yasarsiniz. Vizeyi tamamen Turkiye'de alip geri donus yapmaniz gerekir. Annenizin ya da baska bir tanidiginizin gelip size yardimci olmasi ihtimal dahilinde mi?

ABD'de illegal kaldiginiz gun sayisi 180 gunu asarsa 3 yillik, 1 yili asarsa 10 yillik ban yersiniz. Tabii bu ban sadece ABD disina ciktiginizda gecerli. O nedenle tum sureci ABD'de halletmeniz halinde bir sorun yasamazsiniz. Su an henuz ban seviyesinde olmadiginizdan, Turkiye'ye cikarken de sorun yasamazsiniz. Green Card'i Turkiye'den alip da geri donebilirsiniz, fakat bu surecte ABD'ye giris yapamazsiniz.

I-130 ve I-485 formlarini gonderdiniz mi?

• henuz hicbir formu doldumadik baslamadik tam olarak ne yapacagima karar veremedigim icin once buraya bir yazayim dedim. biliyorum eger ki formlari doldurup gonderdigimiz zaman dosyami isleme aldiklari andan itibaren o surec icinde cikis yapamayagim. o yuzden diyorum ki tr donsem 15 gun icinde ankaradan halletsem herseyi ve tr de beklesem ama bana tr den basvuru yapilamayacagini soyluyolar orada da aklim karisti. valla bir ara tr den vizeleri kapattilar biliyosunuz ailem o surecte yanima gelemedi kizim 15 aralikta dogdu 4 aylik suan

• 10 senelik turislik vize ile 3 kez giris yaptim hic sorun yasamadan 3. girisimde hamileydim soru bile sormadilar girdim sonra burda evlendim tam 6 ay surecimin bitmesine yakin bir zamanda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

henuz hicbir formu doldumadik baslamadik tam olarak ne yapacagima karar veremedigim icin once buraya bir yazayim dedim. biliyorum eger ki formlari doldurup gonderdigimiz zaman dosyami isleme aldiklari andan itibaren o surec icinde cikis yapamayagim. o yuzden diyorum ki tr donsem 15 gun icinde ankaradan halletsem herseyi ve tr de beklesem ama bana tr den basvuru yapilamayacagini soyluyolar orada da aklim karisti. valla bir ara tr den vizeleri kapattilar biliyosunuz ailem o surecte yanima gelemedi kizim 15 aralikta dogdu 4 aylik suan

anliyorum. Eger islemlerin sorunsuz ve rahat gitmesini istiyorsaniz kesinlikle ABD'den surece devam etmelisiniz. Turist vizesiyle ABD'ye girisinizde evlilik gibi bir niyetinizin olmadigini gosterebilmeniz lazim, aksi takdirde visa fraud olasiligini dusunebilirler. Anladigim kadariyla 1 aydir illegal durumdasiniz, bu sure az oldugundan konsolosluk islemlere Turkiye'de devam etseniz de sorun cikarmayacaktir diye tahmin ediyorum ama sonucta bir risk almis olursunuz. Eger konsolos sizi vizeye uygun bulmazsa ancak waiver alarak Green Card'i alabilirsiniz. Ekstra is cikarir bunlar size ve sureci uzatir.

AOS basvurusunu yaptiktan sonra ABD disina acil cikabilmek icin (surec bitmeden) Advanced Parole basvurusu yapabilirsiniz. Bu sizin durumunuzda bir cozum yolu olabilir. Bu belge yurtdisina cikis izni saglar lakin tam bir statu sahibi olmadan giris cikis yapmaniz her zaman risktir. Illegal overstay durumu buyuk ihtimal Advanced Parole almanizi engellemeyecek ama giriste sizi zorlayabilirler. Advanced Parole sonrasi giris yapabilir miyim diye soracaksiniz, bunun bir cevabi yok, sizi zorlayabilirler de zorlamayabilirler de. Bu tamamen sansiniza ve kapidaki gorevliye bagli. Genel olarak unutmamalisiniz ki ABD vatandasligina sahip olmadan kapidaki gorevliler sizi istedikleri kadar zorlayabilir ve soru sorabilir.

• cok tesekkur ederim ilginiz icin. o zaman biz hemen formlari doldurmaya baslayip gonderelim riske girmenin bir anlami yok. advanced paroleye basvurursak belki kisa surede cevap gelir. umarim formlarda bir eksiklik yapmayiz 🙂 saglik muayenesi asi vs olacagim diger belgeleride turkiyeden maileme istettim aile vukuhati umarim alabilirler.tekrar tesekkur ederim.

• peki son sorum olsun affiniza siginarak advanced paroleye basvurduktan sonra ne kadar surede bana donerler bunun icin mulakata mi girecegim yoksa postayla eve mi gonderiyorlar nasil yol izleniyor. diyelim ki formlari yarin gonderdik 3 hafta icinde kagitlariniz alindi diye mail geldi sonrasi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

peki son sorum olsun affiniza siginarak advanced paroleye basvurduktan sonra ne kadar surede bana donerler bunun icin mulakata mi girecegim yoksa postayla eve mi gonderiyorlar nasil yol izleniyor. diyelim ki formlari yarin gonderdik 3 hafta icinde kagitlariniz alindi diye mail geldi sonrasi ?

tum islemlerin 1 ayda bitiyor olmasi lazim. Ismi sizi yaniltmasin, advanced parole ile re-entry permit ayni belge. O nedenle sizin su konuyu okumaniz lazim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi/1

• @izem Merhaba oncelikle kolayliklar diliyorum, 2 yili gecmis bir suredir Amerika'da yasayip, green card alip ulkesine gitmeyi bekleyen biri olarak yaziyorum ben de. Sorunsuz bir sekilde sureci atlatmak icin basvurunuzu Amerika'da yapip(cunku Amerika'da evlenmissiniz) ve Amerika'da beklemek en mantiklisi. Aileniz bu surede vizeye basvurabilir ve destege gelebilir eger mumkunse.. Eger burada cok sikinti icerisindeyseniz basvurunuzu bir an once yapip, daha sonra sureci Turkiye'de bekleyebilirsiniz diye biliyorum (6 ay). Eger Amerika'da basvurularini tamamlayip ardindan da Advanced Parole basvurusu yapmak da diger bir secenek ki o da basvurudan 1-2 ay sonra geliyor diye biliyorum. Onunla ulkeden cikip giris yapabilirsiniz, tabii ki bu buyuk bir risk. Size hem turistken 3 kez girisinizi sorup ardindan green carda basvurmussunuz ve sureciniz bitmedi giris yapamassiniz diyebilir. Diger tavsiyem de iyi bir avukat sectiginizde butun sorularinizi ve surecleri daha iyi yanitlayacaktir.

• sizin eklediginiz linki okudum I-131 i orada eger green card sahibiyseniz diyor benim kartim bile yok ki suan turist vizesiyle gelmis evlenmis kalma suresini asmis ve hala basvuru yapmamis biriyim. o da anca evlilik kagitimizin asli dun geldi gelir gelmez hemen nasil yapmam gerektigini arastirmaya basladim. benim tek sorunum bir an once turkiyeye ailemin yanina gidebilmek cocugum icin 3'4 ay kalip psikolojimi duzeltip biraz dinlenip tekrar evime donmek. yani haziran temmuz yaz aylarini orada gecirmek siz de bilirsiniz ki buranin kisida yazida bir beter 🙂 ayni zaman da cocuk bakmak inanin o kadar zor ki uyuyamamak kendinize hic vakit ayiramamak. ben basvuruyu buradan yapacagim artik ne zaman bana cevap gelir de ben sevinirim bilmiyorum bekleyecegim

• avukatlar soru icin 300$ islemler icin de en az 3500$ para istiyorlar ve sadece kendilerine bi de kagit masraflari var tabii. ben de arastiriyorum simdi aile vukuhati temiz sicil kagiti bir de saglik muayenesi asi olmam gerektigini biliyorum digerleride dolduralacak formlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

n eklediginiz linki okudum I-131 i orada eger green card sahibiyseniz diyor benim kartim bile yok ki suan turist vizesiyle gelmis evlenmis kalma suresini asmis ve hala basvuru yapmamis biriyim. o da anca evlilik kagitimizin asli dun geldi gelir gelmez hemen nasil yapmam gerektigini arastirmaya basladim. benim tek sorunum bir an once turkiyeye ailemin yanina gidebilmek cocugum icin 3'4 ay kalip psikolojimi duzeltip biraz dinlenip tekrar evime donmek. yani haziran temmuz yaz aylarini orada gecirmek siz de bilirsiniz ki buranin kisida yazida bir beter 🙂 ayni zaman da cocuk bakmak inanin o kadar zor ki uyuyamamak kendinize hic vakit ayiramamak. ben basvuruyu buradan yapacagim artik ne zaman bana cevap gelir de ben sevinirim bilmiyorum bekleyecegim

dedigim gibi ismi sizi yaniltmasin, ayni form o amacla da kullaniliyor.

application type kisminda re-entry permit yerine "I am applying for Advance Parole Document" secenegini isaretleyin. Fakat Advance Parole icin oncelikle AOS basvurunuzun kabul olmasi lazim. Dolayisiyla ilk is I-130 ve I-485 formlarini doldurup gondermek olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izem

su sayfayi da bir okuyun isterseniz:
    https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/991/~/when-is-advance-parole-required-for-travel

Advance Parole dokumaniniz elinize gecmeden ulkeyi terk etmemelisiniz.

• cok ozur dilerim sizi rahatsiz ettim yine I-130 ile 485 i dolduduk checkleri de yazdik. son olarak kontrol ediyorum da tekrar formun yaninda gonderilecek olan belgeleri teyid etmek istedim eksik olmamasi icin bunun icin de sizden yardim alabilir miyim. allah razi olsun gercekten.

• bir de soyle bisey okudum once ilk form I-130 u gonderip bir numara bekliyormusuz o numara geldikten sonra 485 i gonderiyormusuz. doldurulacak alana gerekli olan numaranin gelmesi gerekiyormus 485 icin yani yine her yerden bi bilgi. simdi ben ilk neyi postalayacagim. ayni anda neleri' yoksa sadece I-130 gonderip cevap geldikten sonra digerlerini mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cok ozur dilerim sizi rahatsiz ettim yine I-130 ile 485 i dolduduk checkleri de yazdik. son olarak kontrol ediyorum da tekrar formun yaninda gonderilecek olan belgeleri teyid etmek istedim eksik olmamasi icin bunun icin de sizden yardim alabilir miyim. allah razi olsun gercekten.

Hayir, siz IR (immediate relative) kategorisinde vize basvurusu yapacaginiz icin iki formu da ayni anda gonderebilirsiniz. Zaten butun formlari ayni adrese tek paket seklinde gondereceksiniz. Bence hic vakit kaybetmeden, I-131 formunuzu ve calisma izni icin I 765 formunuzu da doldurun, onlari da beraber gonderelim...

Ben gerekli tum formlari ve linklerini buraya aktarayim, her basvuru icin sitedeki guncel formlari kullanmalisiniz, aksi takdirde basvurunuz size geri doner ve yeni bir basvuru yapmanizi isterler.

• Form I-130 Petition for Alien Relative
    • Form I-130A Supplemental Information for Spouse Beneficiary
      https://www.uscis.gov/i-130
    • Form I-485 Application to Register Permanent Residence or Adjust Status
    • Form I-693 Report of Medical Examination and Vaccination Record (Daha sonra gonderebilirsiniz, ya da mulakatta yaniniza alabilirsiniz)
    • Form I-864 Affidavit of Support
    • Form I-765 Application for Employment Authorization
    • Form I-131 Application for Travel Document (Advance Parole icin)
    • Form G-1145 E-Notification of Application/Petition Acceptance

Bu sayfalar da temel formlar icin gonderilecek adresleri belirtiyor, beraber basvurularda hepsini USCIS Chicago Lockbox 'a gonderiyorsunuz.

Adres:

• For U.S. Postal Service (USPS):
      USCIS
      PO Box 805887
      Chicago, IL 60680-4120

• For FedEx, UPS, and DHL deliveries:
      USCIS
      Attn: FBAS
      131 South Dearborn - 3rd Floor
      Chicago, IL 60603-5517

Bunlar da gonderilecek adreslerle ilgili siteler:
    Form I-130: https://www.uscis.gov/i-130-addresses
    Form I -485: https://www.uscis.gov/i-485-addresses
    Form: I-131: https://www.uscis.gov/i-131-addresses
    Form I-765: https://www.uscis.gov/i-765-addresses

Ben paket checklist icin bildiklerimi resmi siteye de danisarak yazayim yarina kadar, siz de siteyi okuyup sizin durumunuza uygun olarak gondereceklerinizi yazin, tamamlanmis bir liste olusturalim...

• SUPERSINIZ. tesekkurler ve son olarak yaninda gidecek belgeler.
    fotograflar
    evlilik cuzdani fotokopisi (biz de bir kagit var evlilik kagiti ABD de evlendigimiz icin )
    pasaportlarimizin tum sayfalarinin fotokopileri
    dogum yani aile vukuhati ( simdi ki vuhuhatta tr den mail geldi sadece benim annemin ve babamin tam olarak listesi var 2 abiminkini girmemisler) neden anlamadim gecen sene onlarinda isimleri kagitta vardi. :)) alt yazida sadece anne babanin bilgilerini kapsamaktadir yaziyor.
    saglik raporu.
    kizimizin birth sertifikasi
    anne ve babanin isimlerinin oldugu bir kagit hastaneden vermislerdi.
    esim daha once anlasmali bir evlilik yapmisti bosandi belgesi.
    ben suan bunlari haziladim. eksik var mi bilmiyorum illa ki vardir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izem konunun ilk post'unu guncelledim, bilginize. Lutfen sizde ayrintili olarak kendi asamalarinizi yazin, bundan sonraki kisilere yardimci olur. Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |