Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2023 Talihlileri DV2023 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

• ⭐⭐⭐

@charon, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar cok duzgun Kar olmamasinin sebebi super durust yunus beyin sirket acip sekerlerin ustune Kar koyarak kiosk sahibine satmasi olabilir mesela?

Yunus bey için dürüst ya da değil diye bir yorum yapmadım. Kendi yaşadığım deneyimi yorumladım. Siz beni Yunus beyi koruyup kollayan biri sandığınız için iğneleyeci konuşuyorsunuz ama böyle bir durum yok. Yine de ticaret para kazanmak için yapılır. Şirket kurup şekerleri ayrıca satması, Burgerking in franchise noktaya ürünleri kar ederek fatura etmesinden farklı değil.

• kişilerden tamamiyle bağımsız konuşuyorum fakat bu AVMdeki kiosk işlerinin geneli kar amacı gütmeyen aslında E vizesi alıp amerikada kalma hakkı kazanmak için yapılan organizasyonlar. Yani bu kioskları satın alan Türkiyedeki kişilerin olayı para kazanmak değil vize alabilmek doğal olarak amerikadaki satıcıda bunu bildiği için bu adamın cebine ayda 3de kalsa 5de kalsa amerikaya yerleşeceğini bildiği için göz ardı edecek diyor. Yoksa oradaki bir kiosk ücretinin veya ürünlerinin ücretinin o kadar değerde olmadığını alanda biliyor satanda

• @ibrahimasar Burgerking in franchise noktaya ürünleri kar ederek fatura etmesinden farklı değil.
    burger king franchisinglerine %50 ortak oluyor mu?

• @Emre-Kurtulmuş yanlış hocam, kiosk işleri gayet güzel para kazandırıyor.
    arkadaşımın 3 kiosku var şeker üzerine, mayıs satışları 50bin dolar. en kötü zamanında cebine giren para 10 bin dolar.
    ayrica başka bir kioskta crocs terlikler için ufak charmlar satiyor.

• ⭐⭐⭐

@charon, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar Burgerking in franchise noktaya ürünleri kar ederek fatura etmesinden farklı değil.
    burger king franchisinglerine %50 ortak oluyor mu?

Anlatmak istediğim şu, adamın şartları böyle, kioska ortak şekeri de satıyor. İşine gelen onunla ticaret yapar, işine gelmeyen daha iyi şartlar sunan bir yer araştırıp ora ile ticaret yapar. Serbest piyasa diye bir şey var.

• @ibrahimasar bu kafayla ticaret olmaz. hem %50 ortak olacağım,hem ederi 10 bin dolar olan kiosku 50 küsür bin dolara satacağım, hem şeker satacağım, bunlardan kar edeceğim + kiosku sattıgım adamın sattığı şekerlerden de %50 kar edeceğim. bunun adı ticaret değil, sömürüdür. kazan kazana dayalı değildir.
    mantıklı, ticari düşünen birisi böyle birşey yapmaz. balık gibi kokuyor bu ki zaten dolandırıcılık iddiaları var hakkında.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar bu kafayla ticaret olmaz. hem %50 ortak olacağım,hem ederi 10 bin dolar olan kiosku 50 küsür bin dolara satacağım, hem şeker satacağım, bunlardan kar edeceğim + kiosku sattıgım adamın sattığı şekerlerden de %50 kar edeceğim. bunun adı ticaret değil, sömürüdür. kazan kazana dayalı değildir.
    mantıklı, ticari düşünen birisi böyle birşey yapmaz. balık gibi kokuyor bu ki zaten dolandırıcılık iddiaları var hakkında.

Abicim bana niye söylüyorsun bunları. Git yunusa söyle o zaman. Ben kimseyi savunmuyorum. Adam kendine böyle iş şartları hazırlamış, işine gelen gider iş yapar. Millet 2 yıldır yapıyormuş ve hepsi de gelirinden gayet memnunmmuş. Ben yunusu savunuyormuşum gibi niye ikide bir bana şikayet ediyorsun? Beni alakadar eden bir şey yok. Olan da kalmadı. Sevmişim şekerini de standını da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

22.0k
Users

4.1k
Topics

287.9k

| | | |