DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yekta yok yok . 😃

• Selamlar,
    Güncel Temmuz ve Ağustos rakamları aşağıdaki gibi;

TEMMUZ

AF
    READY 2266
    IN TRANSIT 20 X 2=40
    TOTAL 2306

EU
    READY 1386
    IN TRANSIT 6 X 2.30 =14
    TOTAL 1400

AS
    READY 1130
    IN TRANSIT 4 X 2.10 =8
    TOTAL 1138

AGUSTOS

AF
    READY 1828
    IN TRANSIT 162 X 2=324
    TOTAL 2152

EU
    READY 889
    IN TRANSIT 39 X 2.30 =90
    TOTAL 979

AS
    READY 705
    IN TRANSIT 66 X 2.10 =139
    TOTAL 844

• Ben foruma üye olalı sanırım 1-2 hafta oldu ama kullanılan bazı kısaltmaları veya terimleri anlayamıyorum, yorumlayamıyorum
    Bunlara rehber olacak bir link var mı? yoksa yapılabilir mi?

• @onur1601 readylerde aileler dahil degil demi ?

• @yekta evet hepsi dahil. Aslinda af nin agustos ayi rakami current olmus bir bolge icin cok olumlu gorunuyor. Bundan sonraki surecte daha ne kadar artar Eylul ayi icin daha kac ready gelir bilmiyorum ancak su an icin af aylik en fazla 2K vize alabilecek gibi gorunuyor.

• @onur1601 senin bu paylasımına göre sanki bana vize sırası geliyor gibi .. umutlandım valla

• @yekta bana geliyor mu 😵

• ⭐⭐

@onur1601 CEAC dosyasında ben At NVC görünüyorum. Ama sabah baktığımda In Transit yazıyor. TR ve Rusya geç güncelleniyor.

• şimdi toplamda 15176 tane vize verilmiş .. temmuz da 1400 kişi agustosda 976 .. bunların hepsi konsolosluga gitse bile toplamda 17552 .. 18300 e ulaşmıyor bile .. güzel şeyler oluyor galiba :)))

• @yekta Haziran ayı bitti ve rakam hala 15K düzeyinde. Case nosu yüksek olup da bekleyenler adına iyi bir haber galiba bu.

• Her ne kadar kota denilen sey18300 olsa da, EUnun gorecegi minimum rakam BENCE 20000 olucak - ya biraz alti ya biraz ustu - buyuk bir redistrubition a girmeseler de... AF ve AS in durumu hic iyi gozukmuyor suanki gidisatta. @yekta Diger bolgelerin bu kadar vahim olmasi, senin rakamin uzerinde cut off verilmesi icin cok uygun bir ortam olusturuyor. Yuksek CNlara cut off vermeyi risk gorseler de 25/26000leri zannetmem sikintili bulacaklarini. 1 ayda yetistirmekte de sikinti yasamazlar, dolayisiyla boyle bir arttirim yapmaktan cekinmezler.

• @yekta artık ap ve ready'lerin max tehdidi minimalimize olacaktır. Hesaplarını buna göre yaparlar herhalde. Bu yüzden issued olmayan her ready+ ap sonraki bülten için ignore olmaya yakın olur. @periscope 'un paylaştığı chartta hedef 19500 olarak hesaplanmış. Gayet de makul duruyor. Bakıldığında En kötü ihtimal bu hesap tutar gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freelander Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Ben foruma üye olalı sanırım 1-2 hafta oldu ama kullanılan bazı kısaltmaları veya terimleri anlayamıyorum, yorumlayamıyorum
    Bunlara rehber olacak bir link var mı? yoksa yapılabilir mi?

ne gibi kisaltmalar veya terimler acaba?

DV2018 asamalari ve mulakat deneyimleri konularinin ilk iletilerini okudugunuza emin olun. Onun disinda anlamadiklarinizi sorabilirsiniz. Eger bu konuda gecen jargondan bahsediyorsaniz, sanirim bu konunun ilk sayfalarini okumaniz faydali olur.

• @arnblt selam, demekki bu in transitlere eklenecekler var. Bir sonraki ceac verileri bize önümüzdeki 2 ayın potansiyel ready leri daha net gösterecektir.

• şimdi bu banlanan ülkelerden vizelerini alıp gitmeyenlere ne olacak onlar verdikleri geçersiz vizeler 50 k dan düşecek mi yoksa hiç verilmemiş gibi mi sayılır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

şimdi bu banlanan ülkelerden vizelerini alıp gitmeyenlere ne olacak onlar verdikleri geçersiz vizeler 50 k dan düşecek mi yoksa hiç verilmemiş gibi mi sayılır

o kisilerin aldiklari vizeler gecerli. KCC tarafindan gonderilen ve konsolosluk tarafindan verilen gecerli vizeler... Onlarin problemi "presidential proclamation" yasagi. Durum farkli yani... vizenizin olmasi ABD'ye girebileceginiz anlamina gelmiyor, ABD'ye girmenize CBP gorevlilerinin izin vermesi gerekiyor.

• yav kardeşim ne meşakatli işmiş yahu bin tane şey var . olmayan şey oldu burda stresten mahvolduk 2 mayısta direk evimize postayla green card ve uçak biletini gönderselerdi ya bu kadar hem onlar uğraşıyor hem biz uğraşıyoruz 😃

• @metert dün banlı ülkeler ile ilgili bir data çıkarmıştım. Amaç orada ne kadar bir potansiyel olduğunu görebilmek. Datayı görünce gerçekten rahatsız edici bir durum söz konusu o bölgelerdeki selectee'ler için. Ancak vizesini alan adamın vizesini sorgulamak bence bu çok doğru değil. Ne yani adamlara vize vermişler gidemesinler de biz mi gidelim !

• kendimi açıklamaktan bıktım . nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayın

• @superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@metert dün banlı ülkeler ile ilgili bir data çıkarmıştım. Amaç orada ne kadar bir potansiyel olduğunu görebilmek. Datayı görünce gerçekten rahatsız edici bir durum söz konusu o bölgelerdeki selectee'ler için. Ancak vizesini alan adamın vizesini sorgulamak bence bu çok doğru değil. Ne yani adamlara vize vermişler gidemesinler de biz mi gidelim !

aynen ya nekadar çok gitmek istesemde bir başka ülkenin red almasına sevinemiyorum . düşün kazandın vizeyi bile aldın ama gidemiyorsun neden ? ülkeler arası siyasi çatışmadan dolayı . insanın vicdanı rahatsız oluyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |