Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bilen biri cevaplayabilir mi grencard fotoğraf konusunda hiç bilgisi olmayan fotoğrafçıma fotoğrafı nasıl çekmesini söylemeliyim birde
    Lisans bitirdim tekrardan farklı bir lisans bölümde kayıtlıyım mezun olarakmı başvuracağım öğrenci olarak mı fark eder mi

• Fotograf icin biyometrik cektiriceksinn onu vize sartlarina uygun olarak internet sitesinde kirpicaksin. Mezun ogrenci olarak bir basvurma seyi yok elinde en son hangi diploma varsa o secenek secilicek secerken. Ben bu kadar biliyorum elimden geldigince yardimci olmaya calistim.

• @hyprria öğrenci olarak başvurabilirsin sorun olmaz.Fotoğrafçıya arka fonu beyaz , çözünürlüğü 600×600 piksel boyutu da 2inç×2inç olarak söylersen yapar.Fotoğrafın orjinal(kırpılmamış) halini de mail olarak sana atmasını söyle eğer foto hatalı çıkarsa şu siteden https://www.idphoto4you.com/ kendin orjinal fotoğrafı uygun ölçülere getirebilirsin.Bol şans.

• @Dönder-Işınla biyometrik fotoğraf başvuru için uygun değil yanlış biliyorsunuz.Ayrıca lisans diplaması var.@hyprria üniversity degree seçebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnryldz size de bol sanslar! 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Salih-civan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Çektirdiğim fotoğrafı kırptığımda saçımın çok az kısmı üst taraftan kırpıldı, tam hizaların tutması için, bir sorun oluşturur mu?

cok az bir kisimsa sorun olmamasi lazim, onemli olan yuzun net bir sekilde gorunmesi. Eger saclariniz hacimliyse yapacak bir sey yok 🙂

• Selamlar aklımda başvuru bilgilerinde yanlışlık yapmış olabileceği şüphesi var. Göndermiş olduğum cevapları eğer kazanırsam bana gelecek olan email içerisinde yer alıyormu yoksa sadece mülakat sırasında mı öğrenebiliyoruz?Örnek veriyorum diğer bilgilerimiz tamamen doğru fakat pasaport numarasında 1 harf yanlış yazılmışsa bu durum vize memurunun insiyatifine mi kalmış yoksa direkt olarak red mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakhan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ayvalik10 @anilcangokben Teşekkür ederim. Çocuk yurt dışında olduğundan böyle bir yola başvurdum. Anladığım kadarıyla bu foto geçmez. Tekrar isteyeceğim.

cocuklarda ve bebeklerde o oranlari tutturmak biraz zor oluyor, o nedenle elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli olacaktir. Fotodan yuz net sekilde ayirt ediliyor ve kim oldugu belli oluyor, o nedenle eger daha iyisini cekemezseniz bu fotografi da kullanabilirsiniz diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hyprria, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bilen biri cevaplayabilir mi grencard fotoğraf konusunda hiç bilgisi olmayan fotoğrafçıma fotoğrafı nasıl çekmesini söylemeliyim birde
    Lisans bitirdim tekrardan farklı bir lisans bölümde kayıtlıyım mezun olarakmı başvuracağım öğrenci olarak mı fark eder mi

Su sayfayi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/basvuru-fotografi-nasil-olmalidir/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dönder-Işınla, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Fotograf icin biyometrik cektiriceksinn onu vize sartlarina uygun olarak internet sitesinde kirpicaksin. Mezun ogrenci olarak bir basvurma seyi yok elinde en son hangi diploma varsa o secenek secilicek secerken. Ben bu kadar biliyorum elimden geldigince yardimci olmaya calistim.

Eger "biyometrik" kelimesini gercek terim anlaminda kullaniyorsaniz, zaten butun vesikalik fotolar otomatik olarak biyometrik oluyor, dolayisiyla bunu vurgulamaniz hicbir bilgi vermiyor. Eger Turkiye'de fotografcilarin (ve de halkin) kullandigi anlamiyla kullaniyorsaniz, bu durumda fotolarin kaliplari buyuk kalacak ve cekilis icin uygun hale getirilemeyecek. Yani iki durumda da israrla bu kelimeyi kullanmaniz hickimseye bir fayda saglamiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raymond, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selamlar aklımda başvuru bilgilerinde yanlışlık yapmış olabileceği şüphesi var. Göndermiş olduğum cevapları eğer kazanırsam bana gelecek olan email içerisinde yer alıyormu yoksa sadece mülakat sırasında mı öğrenebiliyoruz?Örnek veriyorum diğer bilgilerimiz tamamen doğru fakat pasaport numarasında 1 harf yanlış yazılmışsa bu durum vize memurunun insiyatifine mi kalmış yoksa direkt olarak red mi?

Pasaport bilgisi konusunda ne kadar sert olduklarini henuz bilmiyoruz, ama onceki deneyimlerden hareketle diyebiliriz ki bu sekilde kucuk ve masum hatalari genelde sorun etmiyorlar.

• @hyprria ben şöyle yaptım. Fotoğrafçıya gidince şu sayfayı açtım.

Fotoğraf 600 e 600 olacak. Baş ve omuz konumu da aynen buradaki örnek fotoğraflardaki gibi olacak dedim.

Eğer biyometrik dersen ya da green card için dersen direkt pasaport alırken çektirdiğimiz kafanın kocaman ortada olduğu fotoğraflardan çekip baş ağrıtıyorlar. Çünkü adam yıllarca tek tip biyometrik çekmiş. Örnek gösterip bu şekilde çekeceksin deyince yine bir direnç geliyor başta ama sonunda çekiyor istediğin gibi.

• Arkadaşlar son başvuru tarihi ne zaman pasaportumun süresi 11 Ekim de bitmiş ben de pasaportumu yenilemek için cuma günü nüfusa gittim memur olduğum ve bu sene derecem 3 düştüğü için yeşil pasaporta başvurdum yeşil pasaporta sahip bireyler de başvuru yapabiliyor mu

• @go_to_usa Yeterki geçerli bir pasaportun olsun dostum başvuru yapabilirisin, 10 kasım son gün, son güne başvuruyu bırakma sistem yoğun olur, başvuruyu sabah erken saatlerde veya akşam geç saatlerde yaparsan eğer sisteme biraz daha kolay başvuru yaparsın.

• az önce başvurumuzu yaptık. bakalım hayırlısı.
    foto için bu adresi kullandım.
    http://www.egreencardphoto.com/step1
    site hemen kabul etti. herkese bol şans.

• Acaba son gün başvuranlara çıkma olasılığı daha mı yüksek? birkaç kişinin hikayesine baktım ilk başvurularıymış son gün saatler kala başvuruyorlar ve bunlara çıkıyor.

• Merhaba
    Forumdaki başvuru fotoğrafı nasıl olmalıdır yazısında
    Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünün, kulaklarının ve alnının açıkça gözükmesi şartı ile başörtüsü takılabilir diye bir madde var
    Fakat orada kabul edilebilir onaylı örnek fotoğraflardaki başörtülü ablamızın kulakları gözükmüyor başörtüsünün içinde kalıyor bu konuya açıklık getirebilir misiniz

• ⭐⭐⭐

@muhlis, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba
    Forumdaki başvuru fotoğrafı nasıl olmalıdır yazısında
    Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünün, kulaklarının ve alnının açıkça gözükmesi şartı ile başörtüsü takılabilir diye bir madde var
    Fakat orada kabul edilebilir onaylı örnek fotoğraflardaki başörtülü ablamızın kulakları gözükmüyor başörtüsünün içinde kalıyor bu konuya açıklık getirebilir misiniz

Başörtüsü dini kıyafet olduğu için kabul ediliyor. Hatta @crazycells in daha önce bu soruya verdiği yanıt aşağıdaki gibi;

“ Ankara Konsoloslugu'nun sitesinde basortulu kadinlarin kulaklari gorunsun diyor, ama Disisleri Bakanligi sorun etmiyor. Tercih size kalmis, risk almamak icin kulaklari gorunen foto kullanabilirsiniz.”

• ⭐⭐⭐⭐

@efe-boyunda, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Acaba son gün başvuranlara çıkma olasılığı daha mı yüksek? birkaç kişinin hikayesine baktım ilk başvurularıymış son gün saatler kala başvuruyorlar ve bunlara çıkıyor.

Bir yandan rastlantı, bir yandan istatistik. Şöyle ki diyelim toplam 30 gün başvurma hakkı var. her gün 100 kişi son gün 1000 kişi başvurdu. Toplam 30 kişi seçilecek olsa bazı günlerde başvuranlara hiç çıkmazken son gün başvuran 5 kişi seçilebilir. çünkü toplam 3900 başvurunun 1000 i o gün yapılmış. Başvuruların %25 i o gün yapıldığına göre kazanların da çoğunluğunun ordan çıkması muhtemel. Tabi 30 u da o günden çıkabilir. O gün başvuranların hiç biri de kazanamayabilir. Başvurmadıysan dene. Eğer kazanırsan kazanamayan forumdaşlar seneye son gün yapar başvuruları 🙂

• Ben fotoğrafçıya green card için deyince 5x5 600e 600 piksel boyutunda ayarladı ve mail adresime gönderdi. kontrol amaçlı birkaç siteden baktım boyutu tam oturuyor.
    Fakat anlayamadığım bir nokta var 2x2 muhabbeti nedir ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |