Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba benim merak ettiğim ilk çekiliş başvurusunda hangi bölüm okudun falan yok yani seçme olayı olmaz gibi Ama çekilişi kazandığımızda atıyorum TR ilk şanslı benim son şanslısı da x biri. Mantıken benim case no daha düşük mü oluyor. Birde belgeleri gönderdiğimizde aralarından seçme işlemi illa ki yapılıyor. Ankara’ya daha gitmeden seçilenler bellidir diye düşünüyorum doğru mu bu. Yada gc çekilişini kazananlara case no sonra mi veriliyor. Başvuranların uygunluklarına göre mi no veriliyor

• @Ahmet-Kölüş Hepsi tamamen sans isi. Minimum yeterlilikleri saglayan vize aliyor, saglamayan alamiyor. Baska siralama vs. yok. Case no da sans isi, sira size gelmeden vizeler biterse alamiyorsunuz.

• @Ryback anladım peki geçmiş yıllarda polis olan kazanan var mı biliyor musunuz. Kendim polisim ama gitmek istiyorum. Zaten memursun falan filan demezler dimi

• @Ahmet-Kölüş Lise diplomaniz varsa mesleginizin bir onemi yok. Polis olupta kazanan vardir tabiki. Sizde talihli olursaniz vize alabilirsiniz.

• @Ryback anladım. Teşekkür ederim hakkımızda hayırlısı diyip bekleyelim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serpico34, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,
    Greencard çekilişini kazanıp sürece herhangi bir noktada devam etmemek ve çekilmek sonraki senelerdeki başvuruyu bir şekilde etkiler mi?
    Eşlerden birisinin çekilişi kazanması durumunda diğer eşte istisnasız Greencard alabiliyor mu?

Bu sorular muhtemelen sorulmuştur fakat en azından ilgili kısma yönlendirebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Sürece devam etmemek daha sonraki başvuruları olumsuz etkilemez.
    Evet, eşler de, engel bir durum olmadıkça (suç kaydı vb) asıl talihli ile birlikte vize alır.

• merhaba. bir pasaport sorum olacak. başvuru yaptıktan ne kadar zaman sonra e-devlette pasaport numaramı görebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş polis olup kazanan var geçen yıl buluşmaya gelmişti hanımefendi eşiyle beraber.

• Herkese merhabalar. Ben de başvurumu yaptım ve umutla bekliyorum. Gitmeyi çok istiyorum. Son yıllarda fazlaca boğulmaya başladım. Biliyorum çıkma şansı çok çok az ancak insan ümit ediyor ister istemez. Geçen senelerdeki hüsranlar nasıl olsa çıkmayacak boşuna hayal kurma düşüncesine itse de hayal kurmadan edemiyorum. İnşallah bu sene çıkar.

Dolardaki artış da can sıkıcı. Dolar bazında birikimi artırmak git gide daha zor olmaya başladı.

• Ufak bi soru sorup tekrar kaybolucam

Her sene fotoğrafçıya gidip çektirirdim vesikalığı. Bu sene hala vakit bulamadım. Geçen seneki fotoğrafı kullanmayı düşünüyorum.. fikriniz nedir?

• ⭐⭐⭐

@anilcangokben, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ufak bi soru sorup tekrar kaybolucam

Her sene fotoğrafçıya gidip çektirirdim vesikalığı. Bu sene hala vakit bulamadım. Geçen seneki fotoğrafı kullanmayı düşünüyorum.. fikriniz nedir?

@anilcangokben Genel kanı sıkıntı çıkabilir, kullanmayın deniliyor. Zaten fotoğraf ömrüde 6 aymış. 6 aydan eski fotoları kullanmayın yazıyormuş yönergede.

• Bu ileti silindi!

• @anilcangokben Eski fotoğraf ile kazandım diyen de var, kazanıp da konsoloslukta elenenler oluyor ama herkesi elemiyorlar, görevlinin fark etmesine bağlı diyen de var. Bu konuda farklı söylentiler dolanıyor. Garantiye almak istiyorsanız baştan çektirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakhan bu resim zaten vesikalık değil yani olmuyor. Bir fotoğrafçıya gidebilirsen arka planı beyaz olan vesikalık çektireceksin ancak çıktı almadan sadece mail olarak attıracaksın kendine ama oynamadan ham halini sonra 2 dakika da resmini hazırlarım yok gidemem dersen sen çok yakın çektin biraz uzaktan çek çünkü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 baş ve boyun çok büyük kalıyor.

hata.jpg

• Arkadaşlar aşağıdaki makaleden yeni kişiler bakabilir

• @ayvalik10 @anilcangokben Teşekkür ederim. Çocuk yurt dışında olduğundan böyle bir yola başvurdum. Anladığım kadarıyla bu foto geçmez. Tekrar isteyeceğim.

• Arkadaslar basvurular icin son gunlere geliniyor malum. Basvuru esnasinda hata alanlar sayfayi yenilemeyi denesinler. Hata aldiginiz sayfada sayfayi yenileyip bekleyin bir sure. Choreme yerine microsoft edge kullanmaniz daha iyi olacaktir. Bilginize. Herkese bol sanslar.

• ⭐⭐⭐

Öncelikle İzmir 'e ve tüm İzmir deki forumdaşlarımıza geçmiş olsun. Gerçekten çok üzücü. Hayaller var bir de gerçekler Allah hepimizi korusun. Hayallerden vazgeçmek yok.

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Öztürk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

merhaba. bir pasaport sorum olacak. başvuru yaptıktan ne kadar zaman sonra e-devlette pasaport numaramı görebilirim.

1-2 günde fiziki olarak eline geçiyor. Aynı günün akşamı e-devlette sanırım görebilirsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |