Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Tüm İzmir halkına ve forumumuzdaki İzmirlilere geçmiş olsun. Turgut abi, iyisinizdir inşallah.

• @ibrahimasar sagol kardeşim bayağı sallandık.bizlerde bir şey yok ama bornova tarafında yıkılan binalar var.Allah yardımcımız olsun.

• Allah yardımcımız olsun tüm İzmirli dostlara geçmiş olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tunahan-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Fotografta kafam gereksinimlere gore daha buyuk icime kurt dustu. Kafamin fotografini boyunun %80 gibi bir kismini kaplamasi sıkıntı cikartir mi. Direkt biyometrik fotoyu kirparak yolladim.

sorun olmaz. gelecek yil forumdaki yonlendirmeleri takip ederek hazirlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkeycel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Öncelikle tüm forum üyelerinin ve takipçilerinin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.
    Bu sene ki başvurumda fotoğrafımı evde çekildim buda bir çok probleme yol açtı gibi duruyor. Bununla alakalı bir sorum var. Başvuru sonrasında resmi sitedeki fotoğraf örneklerini incelerken orada arkaplanın tektip ve düz olması gerektiği ile bir yazı ve elenebilecek bir fotoğraf gördüm

![https://hizliresim.com/8M3w4L](görsel url)

Fakat başvuru öncesi ben detaylı olarak Dv-2022 Instructions türkçe dosyasını inceledim arka planın tek tip olmasından bahsetmiyordu ona güvenerek fotoğrafı kullandım.

[https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Turkish.pdf](link url)

başvuruda kullandığım arka plan olan duvar resmi

![https://hizliresim.com/AyYrAr](görsel url)

duvar aslında beyaza yakın bir renk ancak çatlaklar mevcut

bu hatadan dolayı şuan kesin olarak elendim mi ?

eger yuzunuz net sekilde gorunuyorsa problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@moses bu şekilde kaçak yaşayarak GC ve vatandaşlık alabilen birini tanıyor musunuz peki ?

Sadece ABD vatandaslariyla evliliklerde ABD'de statusu olmayan kisiler GC alabiliyor. Cekilisten secilip kacak olarak GC alamazsiniz ABD'de...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@moses, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hurricane evet halam ve eniştem, kaçak gidiyorlar çocukları da 8 yaşında yanlarında, yıllarca yaşadıktan sonra oğulları 18 yaşını doldurup vatandaşlık almış(bu olaylar 2005 te oluyor) nasıl vatandaşlık verdiler bilmiyorum ama galiba genç yaşta oraya gidip ilkokul lise vs mezun olunca vermişler vatandaşlık, kuzenim vatandaşlıgi alınca da halam ve eniştem de onun hakkından faydalanarak gc alıyorlar,

Başka türlü kaçak gidip evlilik yapmadan gc nasıl alınır.... Zor iş ya

Yatırımcı vizesi meselesi var onu arastrabilirsiniz

evet, statu olmadan GC islemlerine baslamak sadece IR vizeleri icin verilen bir ayricalik. Yani sizin de dediginiz gibi ABD vatandaslarinin anne/baba/es/kardesleri boyle bir ayricaliktan yararlanabiilyorlar. Fakat dediginiz gibi uzun yillar boyunca statu olmadan yasiyorsunuz.

Eskiden boyle seyler yapmak daha kolaydir ama artik tum islemler elektronik ortamda yapiliyor, o nedenle bu sekilde kurnazliklarin farkedilme ihtimali cok daha yuksek.

• ⭐⭐

İzmirde yaşayan arkadaşlara çok geçmiş olsun. Gerçekten çok zor bir olay. 17 Ağustos depremini yaşamış biri olarak olayin vehametini cok iyi hissedebiliyorum. Umarim fazla can kaybı olmaz 🙏😔

• Slmlar. öncelikle İzmir'de yasayan arkadaslara gecmis olsun. Evde cekmis oldugumuz fotolar ile ben ve esim adina basvurumuzu ancak tamamlama firsatini bulduk. Simdi artik bekleme zamani. Esimin 2025e kadar abd vizesi mevcut o daha oncede orada bulunmustu. gc cikmasa bile covid biter ise, bende vize alip bir gidip gormek niyetindeyiz. ama insallah cikar tabii ihtimal dusuk olsa da. mayis ayina kadar beklemedeyiz artik. herkese bol sans

• Çektirdiğim fotoğrafı kırptığımda saçımın çok az kısmı üst taraftan kırpıldı, tam hizaların tutması için, bir sorun oluşturur mu?

• @Joey hayaller abd de, hayatlar gidici gibi.. musibet eksik olmadı son birkaç yıldır dünyada.. 2020'de de zirvesini yaşamışızdır artık inşallah, 2021'de bir gün yüzü görelim..

• Saat 16.30 - 17.00 civarında radyoda 30 tane artçı deprem olduğu anons edilmişti.. Bu saate kadar kaç kere oldu kimbilir.. Tabii ölüm hak da, yıkılan çürük evleri, insanların nasıl öldüğünü gördükçe de isyan edesim geliyor.. 😞

• Merhabalar başvuru için fotoğrafçıda foto çektirdik 709x709 boyutunda yapmışlar özellikle ölçüleri belirtmeme rağmen yapamamış. Orjinal fotolarıda aldım kendim düzenlemek için ama idphoto4you hata veriyor. Bir türlü şu fotoyu ayarlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz

• @WithNaz Photo tool ile düzenleyebilirsin hükumetin sitesinde ki.

• @gustavofring oda hata verdi ama denemeye devam edeceğim. Teşekkürler cevabınız için inşallah halledebilirim

• Tüm İzmirli arkadaşlara geçmiş olsun.Umutlarımız var hayat devam ediyor.

• Merhaba,
    Greencard çekilişini kazanıp sürece herhangi bir noktada devam etmemek ve çekilmek sonraki senelerdeki başvuruyu bir şekilde etkiler mi?
    Eşlerden birisinin çekilişi kazanması durumunda diğer eşte istisnasız Greencard alabiliyor mu?

Bu sorular muhtemelen sorulmuştur fakat en azından ilgili kısma yönlendirebilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• @hadi-BE Öncelikle, büyük geçmiş olsun. Allah tekrarından ve beterinden saklasın.

Anlatmış olduğunuz anekdot, bana şu haberi hatırlattı:

Bu olay, ben geçen sene New York'tayken yaşandı. O kadar kanuna, kurala, denetime ve önleme rağmen, her yerde oluyor maalesef. Deprem kuşağında olsun, olmasın; büyük, kalabalık ve eski şehirlerin; daha doğrusu, oralarda yaşayanların ortak kaderi bu galiba...

Demem o ki, inşallah green card hepimize çıksın; ama green card'ı cebimize koyup buralardan gitsek bile, biz gittiğimiz yerde ihtiyatı, tedbiri elden bırakmayalım. Şans da bizim elimizi hiç bırakmasın inşallah...

Hem size, hem uzaktan ya da yakından sarsıntıdan etkilenen tüm depremzedelere tekrar geçmiş olsun... Şu 2020 de, bir zahmet, artık bitsin!

• @crazycells ben yapamadım fotoları başvurumu sizin aracılığınızla yapmak istiyorum mail attım size. Rica etsem kontrol edebilir misiniz? bir an önce tamamlamak istiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@WithNaz size mesaj attım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |