DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Emin olmak için soruyorum kusura bakmayın.
    Aktarmadan kastım, otobüsle gürcistan üzerinden azerbaycana gittim. Daha sonra yine otobüsle gürcistan üzerinden türkiye ye giriş yaptım. Gürcistan dan transit geçerken gümrükte pasaportuma gürcistan giriş-çıkış damgası vuruldu. Bunu belirtmeme gerek yok mu hocam ? Pasaportuma bakıp neden belirtmediğimi sormazlar mı ?

Bir de Turkıye de yaşıyorum ama her sene azerbaycana gidip gelıyorum orada birkaç ay kalıp akrabalarımı ziyaret edıyorum. Onu belırtmeme gerek yok dıyorsunuz öyle mı ? Kendi ülkem oldugu için mi ?

Bence Gurcistan'i belirtmeye gerek yok, sadece aktarma yapmissiniz. Telas etmenize gerek yok 🙂

ana adresiniz Turkiye ise ve mulakata Ankara'da girecekseniz o durumda oraya sadece Azerbaycan yazin...

ana adresiniz Azerbaycan ise ve mulakata Tiflis'te girecekseniz o durumda oraya sadece Turkiye yazin...

• @crazycells Merhabalar, evet T.C. vatandaşlığım da var. Anne ve babam da T.C. vatandaşı zaten. Valla K.K.T.C. durumu biraz karışık. Cevabınızı heyecanla bekliyorum 🙂

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkür ederim ana adresim türkiye o zaman azerbaycanı işaretleyecegım. Bir de az önce hatırladım ben dağıstana zıyarete gıtmıştım, oraya ekstra olarak rusyayı da ekleyecegım dimi hocam ? Dağıstan rusya da, arkrabalarımı zıyaret etmıstım 4 yıl önce.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evenstyn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

İki sorum olacaktı. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

1-Ben K.K.T.C doğumluyum fakat anne ve babam Türkiye doğumlu. Sonradan K.K.T.C'ye yerleşmişler. Çekiliş sırasında doğduğum ülke Cyprus olarak seçtim ama resmi olarak tanınan Kıbrıs Cumhuriyeti'nden hiç bir belgem olmadığı için ve K.K.T.C elverişli ülkeler listesinde olmadığından anne ve babamın doğduğu ülke olan Türkiye'yi elverişlilik ülkesi olarak seçmiştim. Cyprus olarak vardı listede fakat şimdi biraz kafam karıştı. Türkiye'yi elverişlilik ülkesi olarak seçmem doğru muydu? Bu bir sıkıntı yaratır mı? Önceden tecrübesi olan arkadaşlar var mı

2-DS260 formunda başka bir nationality var mı diye soruluyor. KKTC vatandaşı olduğum için listeden Cyprus olarak seçip belirtmeli miyim yoksa KKTC tanınmayan bir ülke olduğu için Türkiye'den başka nationality yok mu demeliyim.

@evenstyn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar, evet T.C. vatandaşlığım da var. Anne ve babam da T.C. vatandaşı zaten. Valla K.K.T.C. durumu biraz karışık. Cevabınızı heyecanla bekliyorum 🙂

Onu ikinci soru icin sordum sadece 🙂 ilk sorunun cevabini degistirmeyecek 🙂

Kibris'in durumunun net olmadigini konsolosluk da biliyor 🙂 genelde orada yasarsaniz adresleri Kibris (yani Cyprus) olarak girmenizi istiyorlar, ama Turkiye - Mersin10 olarak girince de sorun cikmiyor... O nedenle telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

1. Problem degil, hem Cyprus hem de Turkiye olabilirdi orada sizin icin, ikisine de uygun oldugunuz icin sorun cikmayacaktir. Ozellikle Ankara'daki konsolosluga mulakata gidecekseniz hic sorun yasamamaniz lazim.

2. Bu kisma simdilik sadece Turkiye deyin... mulakatta diger durumu belirtirsiniz, eger konsolos isterse o degisikligi yapar.

• Merhabalar formumu submit etmek istediğimde kcc case number istiyor ve onaylayamıyorum . Dv deki case numberdan farklı bir numara mıdır bu anlamadım bir tane pdf var indirmemi istiyor ondan dolayı olabilir mi?

• ⭐⭐

Arkadaşlar birşey dikkatimi cekti ds260 formu doldururken benim formumu doldururken çıkmayan soru esime askerlik hizmetini yaptınız mı diye çıktı sorular herkes için farklılık gosteriyor olabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erenaksoyyy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar formumu submit etmek istediğimde kcc case number istiyor ve onaylayamıyorum . Dv deki case numberdan farklı bir numara mıdır bu anlamadım bir tane pdf var indirmemi istiyor ondan dolayı olabilir mi?

0'lari silerek 2021EU14XXX olarak girin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Çok teşekkür ederim ana adresim türkiye o zaman azerbaycanı işaretleyecegım. Bir de az önce hatırladım ben dağıstana zıyarete gıtmıştım, oraya ekstra olarak rusyayı da ekleyecegım dimi hocam ? Dağıstan rusya da, arkrabalarımı zıyaret etmıstım 4 yıl önce.

evet, o durumda Rusya'yi da ekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar birşey dikkatimi cekti ds260 formu doldururken benim formumu doldururken çıkmayan soru esime askerlik hizmetini yaptınız mı diye çıktı sorular herkes için farklılık gosteriyor olabilir mi

evet, herkesin formunda farkliliklar olabilir. Siz, sadece kendi formunuzdaki sorulardan sorumlusunuz 🙂

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

evet, herkesin formunda farkliliklar olabilir. Siz, sadece kendi formunuzdaki sorulardan sorumlusunuz 🙂

Şu ds260 formunu bir doldursam herhalde en çok @crazycells sevinecek 🤣🤪😂

• Şuan confirmation mailim geldi kcc'den gelecek mailleri mi beklemeliyim?

• Merhaba, forma yeni katıldım. Yukarıda pek çok ileti mevcut, belki soracağım sorunun cevabı yukarıda olabilir. Rica etsem beni şu konuda aydınlatır mısınız? 2011 yılında Abd vizesi aldım. Ama vize bilgilerini hatırlamıyorum, yaklaşık olarak orada bulunduğum tarihleri yazabilirim sadece. Bu ciddi bir sorun teşkil eder mi? Ya da vize numarasına nasıl ulaşabilirim, bilginiz var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

• @thebeagle vizenin basılı olduğu pasaportta bilgiler olması lazım. Oradan görebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thebeagle, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, forma yeni katıldım. Yukarıda pek çok ileti mevcut, belki soracağım sorunun cevabı yukarıda olabilir. Rica etsem beni şu konuda aydınlatır mısınız? 2011 yılında Abd vizesi aldım. Ama vize bilgilerini hatırlamıyorum, yaklaşık olarak orada bulunduğum tarihleri yazabilirim sadece. Bu ciddi bir sorun teşkil eder mi? Ya da vize numarasına nasıl ulaşabilirim, bilginiz var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

eger bilgilere erismek mumkun degilse hatirladiginiz kadariyla yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erenaksoyyy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Şuan confirmation mailim geldi kcc'den gelecek mailleri mi beklemeliyim?

evet. asamalar icin ilk iletiyi okumalisiniz.

• @ZoZO Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• Merhaba, pasaportumu 1 ay sonra güncelleyeceğim (Son kullanım tarihi geçmek üzere). KCC'de dvlottery için giriş yaptığım pas. numarasını mı yazmalıyım yeni ve güncel olanı mı? Yoksa ikisini de gönderip not mu eklemeliyim?

Teşekkürler

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim.

• Merhabalar youtube da can çolpanın kanalındaki danışmanın 39 binli numaralar için olumsuz söylemleri, yine youtube da Kadir zoranın 30bin ve üzeri için belirsizlik içeren söylemleri moralimi bozdu, kazandım çekilişi fakat tam olarak sevinemiyorum, gerçekten de amerikaya gitmek ve kalan ömrümü orada yaşayarak ve çalışarak geçirmek istiyorum, umarım hayırlısı ile isteklerimiz kabul olur...

• Yasaklı

Aranızda ingilizcesi iyi birileri varsa çevirmeme yardım edebilir mi ? Ev hizmetlerinde çalışıyorum olarak gözüküyorum çalışma iznimde. Ev hizmetlerinin ingilizce karşılığı nedir bilen birisi çevirebilir mi ? Google çeviriye yazınca home services diye çeviriyor ama bence tam karşılığı değil sizce ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

207

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |