Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samuraisamet Ben Frankfurt ve Münih aktarması ile gelip gittim. Terminal değişikliği önemli değil. Havaalanı aynı olduğu için transit vize veya Schengen vizesi gerekmiyor.

• Merhabalar arkadaşlar daha önce Amerika' dan Danimarka aktarmalı Türkiye'ye uçuşu olan var mı veya bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Transit vize isteniliyor mu? Benim şuana kadar araştırıp edindiğim bilgilere göre Türkiye vatandaşı olanlardan Danimarka transit vize istiyor ama Amerika'da oturma izniniz varsa budan muaf olunabilirmiş. Eğer konu hakkında deneyiminiz veya bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum.... Teşekkürler

• ⭐⭐

@Mesutkaya Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Danimarka transit vize istemiyor, ama biletler tek seferde kesilmis/alinmis baglantili olmali bir de 24 saat kurali var.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Biz 4 kişi olduğumuz İçin bir de çocuklar küçük olduğu İçin direk uçuş almaya çalışırız.
    Ama ben kendim bir sefer Londra aktarmalı Amerika’ya bilet aldım, amacım Londra’yı görmek te idi. 1 gün kaldım, oficer vize istemedi, yalnız bu anladığım kadar direk memura bağlı. Bileti gösterdim, hostel rezervasyonu gösterdim..ve geçtim.
    Ama bu sefer amacım farklı- daha hızlı ve huzurlu Amerika’ya varmak.

• Merhabalar

Son durumlar hakkında güncelleme yapabilecek olan var mı? Bir çok kişi green cart ile ilgili tecrübelerini paylaşmış fakat B1/B2 turist vizesi ile ilgili fazla aydınlatıcı bilgi bulamadım.
    Almanya
    Hollanda
    İngiltere
    Polonya

Bu ülkeler üzerinden vizesiz turist vizesi ile aktarma yapabilir miyim? Yapamaz mıyım? Aynı uçuştan bahsedilmiş bunu nasıl anlarım Skyscanner dan bileti alırken nereye bakmam gerekli yanda ne sormam gerekli? Arkadaşlar lütfen yardım edin.

• @speedystop Aktarmalı uçuşta bileti varacağınız son yere göre tek bilet almanız gerek. Örneğin Frankfurt aktarmali NY bileti alıyorsanız, Istanbul-NY olarak almalısınız. İstanbul-Frankfurt, Frankfurt-NY şeklinde iki ayrı bilet almamalisınız. Gecerli bir ABD vizeniz varsa, aktarma yapacağınız havalimani aynı ise (bazı şehirlerde birden fazla havalimani olabiliyor), aktarma süreniz 24 saati aşmıyorsa pek çok Avrupa şehrinden transit vize olmadan, havalimanindan dışarı çıkmamak koşuluyla ucabilirsiniz. Biletinizi skycanner den aratirsaniz, uygun uçuşu bulduğunuzda sizi bileti alabileceğiniz sitelere yönlendirir.

• @Müberra-Dikici Çok teşekkür ederim. Fakat bu farkı bilet alırken nasıl ayırt edebiliriz? Örneğin şöyle bir uçuş buldum ve uçuş numaralari farklı görünüyor aynı mi olması lazim yani kusura bakmayin lütfen hâlâ nasıl olduğunu anlayamadım.![alt metni](görsel urlScreenshot_20230801-000016.png )

• @speedystop Bu tek bilet işte, bağlantılı uçuş, transit vize gerekmiyor. Bağımsız iki uçuş olursa sıkıntı.

• @Müberra-Dikici, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@speedystop Bu tek bilet işte, bağlantılı uçuş, transit vize gerekmiyor. Bağımsız iki uçuş olursa sıkıntı.

Çok teşekkür ederim yani diyorsunuz ki, ayrı ayrı bilet satın alır, da uçmaya çalışırsak sıkıntı oluyor mesela ben kafama göre Almanya oradan da Amerika'ya uçamam. Çünkü bana vize sorarlar hemşerim sen Almanya'ya ucuyorsun vize nerede? Bende oradan da Amerika'ya gececem dersem bu olmuyor. Ama gidip bu şekilde tek sefer de satılan bir bilet alırsam no problem doğru mudur? Kusura bakmayın sizi bunalttim sorularla hakkınızı helal edin. Bir de valiz aynı hava yolu şirketi olursa otomatik diğer uçağa yukleniyor sanırım değil mi?

Eğer aynı firma değilse gidip valizimizi teslim alıp yeni uçağa bizim mi vermemiz gerekiyor?

Çok teşekkürler

• @speedystop Check in yapıp valizini verdiğinizde, son varış noktasından alırsınız. Dış hatlardan, iç hatlara aktarma yapacaksanız o zaman alıyorsunuz valizini, benim aktarmalı bütün ucuşlarimda öyle oldu, kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdım.

• @speedystop Bağlantlı uçuşlarda firma değişse de, tek uçuş gibi kabul ediliyor. Aksi durumda bileti alırken "yolcu sorumluluğunda aktarma" ibaresi uyarı olarak yazılır zaten

• ⭐⭐

@speedystop Bir ekleme yapayim, eger transferiniz 24 saat icinde ama ayni gun degilse, mesela saat 24 sonrasi ama 24 saatse bazen sorun cikabiliyor, havalimaninda, buna da dikkat etmeye calisin. Teknik olarak sorun yok ama otomatlardan gecis yapamayabiliyorsunuz diger terminale, terminalleri de kontrol edin mutlaka.

• Merhaba, amerika f1 vizesi aldım, pasaportum dün geldi bugün de uçak biletini aldım istanbul-frankfurt-tecas üzeri bileti ama intertte türk vatandaşlarına transit vizesi gerekiyor yazıyor amerika vizesi içinde olan tc pasaportun transit vize gerekiyor mu? Gerekmiyorsa sayfanın linki mevcut mu?

• @Müberra-Dikici
    Merhaba f1 amerika vizesi aldım pasaportum dün geldi bugünde uçak biletimi aldım istanbul-frankfurt-texas, frankfurtta aktarma süresi 18 saat gösteriyor. Pasaportum normal kırmızı tc pasaportu ama amerika vizesi var. Transit vize almaya gerek var mı? Birde istanbuldan verdiğim bagajımı frankfurtta almama gerek var mı texasda alabilir miyim?

• @destinad Geçerli bir ABD vizeniz varsa, biletinizi bağlantılı olarak tek bilet şeklinde aldıysanız, 24 saati aşmayan aktarmalarda transit vizeye gerek yok diye biliyorum ben. Bileti aldığınız firmanın müşteri hizmetlerinden teyit edin gene de

• Herkese Merhaba, almak istediğim bilet gidiş ; İSTANBUL-ROMA-NEWYORK dönüş; NEWYORK-ROMA,İSTANBUL, gidişte 20 saat aktarma bekleme süresi var, transit vize almam gerekir mi? İki uçuşta AirItalia havayolu şirketi ve tek bilet olarak alınıyor.

• @destinad merhaba bizde Frankfurt aktarmalı bilet bakıyoruz direkt uçuştan ucuza geliyor sizin uçuşunuz ne zaman? Abd ye girdikten sonra deneyim yazarmisiniz.

• Tekrar Merhaba:

Bu uçuş sanırım tek bilet olan aktarmalardan değil mi? Polonya aktarma yaparken bana sıkıntı çıkarır mı teşekkürler?

image.png

• Merhaba ilk sayfada adminin yazdığı ülke listesi hala güncel mi ? Fransadan aktarmalı gitmek istiyorum herhangi bir sıkıntı çıkar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Brownhood pasaportta green kart vizesi basılı yada elinde fiziki green kart olduğu sürece hiçbir transit ülke senden vize istemez. Sadece havalimanından çıkıp tekrar girersen işte ozaman bazı ülkeler de senden transit vize istiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |