Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Total Wireless prepaid, Verizon ağını kullanıyor, iphone 6s plus kampanyası vardı 150 dolara yeni telefon alabiliyorsunuz total witeless store veya walmart üzerinden , audio jack çıkışlı son telefondu, performansı bugün için bile iyi. Biz iki kişi Family planı dedikleri sınırsız konuşma txt ve iki kişi arasında paylaştığımız 15GB data paketİni kullanıyoruz o da 60 dolar tutuyor. Kontratsız, prepaid olduğu için ödeyebildim ödeyemedim derdi yok ama tabii kredi skoru oluşturmanıza faydası yok, gerçi telefon kontratı kredi oluşturmak için bence pahalı ve çok efektif de değil. Fiyat-performans ve kapsama alanı kriterlerine baktığımızda bulunduğum bölgedeki en iyi telefon servisi TotalWireless diyebilirim.

• Merhaba arkadaşlar, AT&T den 2 hat ve telefon aldım. Stordaki kişi ile konuştuğumda aylık 2 kişi artı telefon parası için 180 dolar civarı demişlerdi. Şimdi faturayı inceledim sanki 2 hat değilde 3 hat parası almışlar.230 dolar civarı fatura gelmiş. Yani adam beni yanlış yönlendirdi. Şimdi iptal edebilir miyim, e telefonda aldım iptal etsem o telefon parasını benden peşin isterler gibi geliyor. Bu konularda biraz tecrübesim. Bir öneri alabilir miyiz sizlerden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Merhaba arkadaşlar, AT&T den 2 hat ve telefon aldım. Stordaki kişi ile konuştuğumda aylık 2 kişi artı telefon parası için 180 dolar civarı demişlerdi. Şimdi faturayı inceledim sanki 2 hat değilde 3 hat parası almışlar.230 dolar civarı fatura gelmiş. Yani adam beni yanlış yönlendirdi. Şimdi iptal edebilir miyim, e telefonda aldım iptal etsem o telefon parasını benden peşin isterler gibi geliyor. Bu konularda biraz tecrübesim. Bir öneri alabilir miyiz sizlerden.

Ilk ayda genelde "aktivasyon ucreti" gibi ek ucretler de alinabiliyor, ama 50 dolar kadar farkettirmemeli diye dusunuyorum... 180 dolara vergi dahil degilse vergilerle + aktivasyon ucretiyle 50'yi bulma ihtimali var ama...

Harcamalari kalem kalem bir daha inceleyin, hala mantikli gelmiyorsa sanirim en yakin zamanda store'a gidip tekrar konusmaniz daha iyi olacak, yanlisligi en rahat o sekilde cozebilirsiniz.

• Merhaba,
    Metro Pcs hattım Türkiye’de çekmedi. Herhangi bir operatöre bağlanmadı. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@S-and-V hattı aldığın ülkeden ayrılırken yurtdışına çıkacağın zaman roaming uluslararası ayarını açtırmazsan dünya da hiçbir insanın hattı aldığı ülkenin dışında çekmez. Sana özel bir şey değildir. Ayrıca her hat yurtdışında şebeke olarak ortak çalıştığı firmalarla anlaşır. Eğer sen yurtdışı için ayarını açtırdıysan ozaman metro pcs firması Türkiye için turkcell - vodafona-türk telekom ile antlaşma yapmamış demektir.

• T-mobile tavsiye ederim. Nereye giderseniz gidin, roaming acinca, mutlaka bir hatta baglaniyor. Ustelik sinirsiz text mesaj ve internet.

• Roaming şu ülkelerle sınırlıymış,
    North & South America
    Argentina Costa Rica Panama
    Bermuda Dominican Republic Peru
    Brazil French Guiana Uruguay
    Canada Guadeloupe US Virgin Islands
    Chile Martinique Venezuela
    Colombia Mexico
    Europe
    Spain Switzerland
    Asia & Australia
    Japan Thailand

ama ilave paketle dakika - data vs alarak bunu pek çok ülkede (Türkiye dahil)
    paketinizle sınırlı olarak kullanab iliyorsunuz. .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@S-and-V, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Merhaba,
    Metro Pcs hattım Türkiye’de çekmedi. Herhangi bir operatöre bağlanmadı. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu?
    Teşekkürler.

Ayrica telefonunuz dogru frekansta bilgi alamiyor olabilir. Telefonunuzun calistigi frekanslari Turkiye'deki frekanslarla karsilastirin, dogru GSM sirketinden hizmet almalisiniz. Su iletide gerekli bilgiyi bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/6789

• ⭐⭐

Turkcell kullanıcısıyım. ABD ye gittiğimde bu hattım ile internet kullanmam mümkün mu? Über-Lyft çağırmak icin çok lazım oluyor. Havalimanının interneti rezalet 2 kez çağırıp, şoförle bulusamadigim icin 5$ ceza ödedim. Havalimanında satılan pahalı prepaid kartlardan da almak istemiyorum. Yeter ki bi uber cagirip kendimi otele atayım. Bunun icin bi çözüm öneriniz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Turkcell kullanıcısıyım. ABD ye gittiğimde bu hattım ile internet kullanmam mümkün mu? Über-Lyft çağırmak icin çok lazım oluyor. Havalimanının interneti rezalet 2 kez çağırıp, şoförle bulusamadigim icin 5$ ceza ödedim. Havalimanında satılan pahalı prepaid kartlardan da almak istemiyorum. Yeter ki bi uber cagirip kendimi otele atayım. Bunun icin bi çözüm öneriniz var mi?

• ⭐⭐

@knnrn Evet biliyorum ama bu yalnızca faturalı müşteriler icin geçerli malesef

Hazır kart paketleri de varmış ama fiyatı ateş pahası 😄 Mevcut paketin geçerliliği icin 3 gün boyunca 105 lira talep ediyor. Havaalanındaki prepaid cardlardan almakla aynı fiyata geliyor neredeyse

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@knnrn Evet biliyorum ama bu yalnızca faturalı müşteriler icin geçerli malesef

Hazır kart paketleri de varmış ama fiyatı ateş pahası 😄 Mevcut paketin geçerliliği icin 3 gün boyunca 105 lira talep ediyor. Havaalanındaki prepaid cardlardan almakla aynı fiyata geliyor neredeyse

Ben Vodafone faturasız ile uygun fiyata data paketi alıp kullanmıştım ama üzerinden 4 yıl geçti, şu anda nasıldır bilmiyorum. Yurt dışına geliyoruz diye özellikle Vodafone'a numarayı taşımıştım, en uygun oydu.

• ⭐⭐

T-Mobile’ın prepaid e-sim hizmeti var. 40 dolara 10 GB LTE ve sınırsız SMS, konuşma paketi satın alınabiliyor. Bununla ilgili merak ettiğim, daha once tecrübesi veya bilgisi olan kişilere sormak istediğim bir kaç sorum var.

e-SIM’i fiziki bir sim kart kullanmaksızın kullanabiliyor muyuz? Ben ABD’ye uçuştan önce bir prepaid e-sim siparişi versem bunu e-sim destekleyen cihazımla kullanabilir miyim acaba?

E-sim almak suretiyle elde ettiğimiz numarayı daha sonra bir başka operatörün hizmetine geçiş sağladığımızda koruyabiliyor muyuz?

Bir de almış olduğum e-SIM’i Türkiye’de aktif etmem durumunda ABD’de başvuracağım bazı şirketler (uber, Lyft, doordash) tarafından SMS alabilir miyim? Yanıt evet olursa aylar sürecek bir başvuru sürecine ABD’ye giriş yapmadan çok çok önce sonuclandirabilirim.

Umarım bu sorularım benimle birlikte benimle aynı durumda olan, ya da olacak kişilere de fayda sağlıyordur. Teşekkür ederim 🙂

• Istemeseniz de sistem sizi bir süre prepaid kullanmaya itiyor. Lycamobile ve mintsim en ucuz olanlardan

• Prepaid kullanmak daha uygun değil mi? Hersey sinirsiz bir hat verip 40$ ucret isteyen bir GSM şirketi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Prepaid kullanmak daha uygun değil mi? Hersey sinirsiz bir hat verip 40$ ucret isteyen bir GSM şirketi var mi?

Bu var ama prepaid değil sanırım. Ayrıca her cihazda çalışmıyor, ben daha önce denemiştim cihaz uyumsuz diye çıkmıştı.

• @knnrn teşekkürler. T-Mobile prepaid e devam, 5G ye geçince cekim vs de daha iyi oldu.

• @yalta senin telefon 5g uyumlumu ki ? ))

• @yalta prepaid kullanmak uygun ama ektralara çok para gidiyor. Mesela cricket 3 hat 100$ dı sanırım ama hotspot a para veriyodun gibi.

• @israfil evet S20 Ultra var haci bende 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |