DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@EBK, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba 03 ocak ta mulakatimiz vardi.Bir hafta once saglik muayenesi islemlerini yaptık , Asıl talihli eşim ve iki çocuğumuzla mülakata katıldık, formu takip ederek her belgeden ekstra yanimiza eşim ve benim için almıştık.Mulakatimizi 30 yaş üstü sempatik bir konsolos bayan yaptı.Türkcesi iyiydi cevirmen olmadan kendisi ile Türkçe konustuk .Nereye gidecegimiz tanidigimiz olup olmadigi ne is yaptigimiz ne iş yapacagimiz uzereni 3-4 sorudan sonra vizemizi onayladığını söyledi.Akabinde esim ve cocuklarimin onayli belgeleri geldi benim ise AP surecine kaldigimi öğrendik, Konsolosluktan gelen mail taleplerine göre sureci gecirdik ve bugün onayli pasoport ve belgelerim geldi .Bekleyen herkese bol sanslar diliyorum.Destekleri için formdaki herkese teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, sorulara verdiğim cevaplar aşağıdaki gibi 🙂 🙂
    1- Hangi eyalete gideceksiniz? Florida
    2-Tanıdığınız var mı? Evet var. ( kimdir, ne iş yapar fln sormadılar ilgilenmediler.)
    3- Daha önce gittiniz mi? Hayır.
    4- Daha önce başka ülkede 1 yıldan fazla yaşadınız mı? Hayır.
    5- Mesleginiz nedir ve Amerikada ne iş yapmayı düşünüyorsunuz? Dış ticaret departmanında İthalat ihracat uzmanı olarak çalışıyorum. 9 yıllık iş hayatım var. buna bağlı olarakta ABD'de ticaret yapacağımı söyledim. Detay sormadı. Sorsaydı projem hazır zaten. Bu detayı bizzat buradan paylaşamayacağım şimdi. Ama onlar üstün körü sorduğu için soruları cevapla ilgilenmiyorlar. Soru sormuş olmak için sordu. tek kelimelik cevaplar kafi. Eşim bile dedi dinlemiyorlar bile.
    6- Paranın yanısıra sponsor, job offer veya tapu vb. Gösterdiniz mı? Tapu sponsor fln hiç birini göstermedim.
    7- Ne kadar para gösterdiğiniz? 27.000 usd. Eşiminde mali dökümünü ekledim. Bir miktar onda da vardı. görsünler istedim.

• ⭐⭐⭐

@gdogar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Öncelilkle tüm yeşilkart ailesine selamlar, mart 2020 tarihinde eo cıktıktan sonra sürece kızıp foruma hiç girmek bile istemedim fakat haziran ayında risk alarak curtis morrison davasına katıldım ve hakim mehtanın 14 eylüldeki hearing görüşmesinden bir gün sonra 15 eylülde davaya katılan bizlere named plaintifflere çok hızlı bir şekilde evrak onayı ve mülakat tarihi geldi önce 25 eylüle sonra 21 eylüle. Daha sonra hemen ayın 18 ine sağlık randevusu aldık ben eşim ve oğlumuz sorunsuz bir şekilde muayenemizi yaptık düzen ve unganlarda herkes cok yardımcı oldu toplam iki yetişkin ve bir çocuğa sağlık için 840 usd ödedim. Dün saat 1045 te mülakatımız vardı saat 1015 gibi konsolosluğun önünde olduk kapıdaki güvenlik çok kibardı adınızı söyleyin lütfen dedi listesine baktı ve saatiniz gelince sizleri çağıracağım dedi ve bekledik 1045 te bizi çağırdı ellerimize bir madde sürdü pasaport kontrolü yaptı ve girişteki küçük alanda saat 1100 a kadar bekledik içeriye max 3 aile veya birey olacak şekilde aldıklarını belirttiler, saat 1105 te içeri alındık xrayden geçip ana salona yönlendirildik girişte bir görevli hemen pasaportlarımıza numara yapıştırdı ve sıramız anında yandı belgeleri teslim ettik görevli çok kibar ve yardımcı oldu bekledi tek tek belirtti hangilerini istediğini eşim ve oğlumuda görmek istedi, hepimizi gördü ve ödeme için bekleyin dedi 3-4 dk snra ödeme için çağırıldım ödememi yaptıktan 2 dk sonra müşakat için kirli sakallı hafif kel çok nazik bir görevli ingilizce direk mülakata başladı bende ingilizce devam ettim yeminler parmak izinden sonra sadece üç soru sordu işiniz ne?nereye gideceksiniz ? Tanıdığınız var mı ? Arizonaya gideceğimizi söyledim oğluma sen nereye dedi güldü hatta, tebrikleri vizenizi onaylıyorum dedi evlilik cüzdanı ve diploma asıllarını geri verdi mali durumla ilgili hiç bişey sormadı 43k usd göstermiştim 5 gün içinde pasaportlar size ulaşır dedi ve heyecan ve mutlulukla çıktık, numaram 36k olduğu için umudu kesmiştim ama mucize oldu ve aldık Allah gerçekten isteyen ve emek veren herkese bu duyguyu yaşatır umarım. Herkese selam ve sevgiler biz dv2020 ler hepimiz vize alana kadar mücadeleye devam başarılamaz denilen bir çok şeyi yaptık ve hakettik!!!!

• ⭐⭐⭐

@albayrakkosova, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

herkese merhaba
    arkadaşlar 21 eylüldeki mülakatımı aktarıyorum
    saat 08:30 randevum vardı ben ise sabah erken saatte gittim 07:30 da ordayım kimse yoktu. görevli 08:25 de kırmızı çizginin arkasına gelmemi ve isimler ile çağıracağını söyledi
    sonra 08:15 de ordaydım bir kaç kişi vardı hatta ilk sırada metin abi ve ailesi maskeler nedeni ile tanıyamadım kendisini
    ilk onlar alındı
    sonra benim çağrılmam 08:50 ( covid ile ilgili formu doldurup imzaladım- attığımız mailler ile ilgili bir soru sorulmadı )
    içeri girmem ise 09:15 civarları ( saatleri net hatırlayamıyor olabilirim )
    sıkı bir güvenlikten geçtim
    sırasıyla pasaportumu teslim ettim ve barkod yapıştırıldı bana geri verildi
    numaramı aldım
    numaram 1. yandığında evraklarımı teslim ettim
    kcc ye gönderdiklerim istendi ( nüfüsu örneği adli sicil vs.) yeni tarihlileri sordum istemedi. ve sadece talep ettiklerini verdim
    pasaport
    banka dökümleri
    diploma aslı ve fotokopisi ( aslını mülakatta geri verildi )
    ben kendime ait evimin tapusunu da araya sıkıştırdım birşey demeden ilgili çok nazik bir hanımefendi dosyama ekledi
    sonra ödeme bankosuna geçtim tek kişi 330 usd yi ödedim
    akabinde mülakat yerine geçtim
    az saçlı beyaz amerikalı bi arkadaş geldi ( çok pozitifti )
    ben türkçe yapmak istediğimi söyleyince hemen bir tercüman yardıma geldi
    bana yalnız mı gideceğim ( yalnız)
    evli miyim bekar mı ( bekarım)
    çocuk var mı yok mu ( hayır )
    orada bir tanıdık var mı yok mu ( var )
    banka dökümanlarına baktılar ancak birşey sormadılar ( 17k usd + 2k TL. + ev tapu fotokopisi )
    ve ne iş yapmayı düşündüğümü sordu ( bende ilk başlarda tabi ki basit işlerde çalışarak adapte olacağımı . bunun farkında olduğumu ve sonrasında tekstil ile ilgili e-ticaret ve pazarlama konusunda yoğunlaşacağımı bildirdim ) great dedi
    bende bu şekilde cevaplamış oldum
    sağlık raporum u sordu
    bende ilk randevu 25 eylüldü sonra bir gecede randevular geri çekilince boş yer bulamadığımı bir gün sorasına yer bulduğumu ilettim.
    tamam dediler
    çok pozitif geçti
    peki dediler pasaportunuz bizde kalıyor
    tebrikler
    ilk fırsatınızda raporunuzu ptt ile yollayın
    bizde sonra size pasaport ve raporlarınız yollayacağız dediler.
    ve olumlu sonuçla çıktım konsolosluktan
    akabinde hemen unganlara koştum ve rica ettim aynı gün işlemlerimi hallettiler
    ertesi gün 22 eylülde ptt ile raporumu yolladım
    son virajı bekliyorum
    herkese başarılar
    emeği ve yardımı dokunan herkese sonsuz teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@delilah, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba, DV-2020 talihlisi olarak vize sürecimi paylaşmak istedim ben de sizinle. Ben yurtdışında süreci tamamladım. Çekiliş sonuçlandığında Türkiye'de yaşamıyordum, yurtdışında öğrenciydim ve bulunduğum yerdeki Abd konsolosluğunda işlemlerimi tamamladım ve vizemi ocak 2020'de aldım. Covid salgını sebebiyle Abd'nin Schengen bölgesine uyguladığı seyahat yasağından dolayı yaşadığım ülkeden Abd'ye giriş yapamadan vize geçerlilik sürem haziran 2020'de sona erdi. Türkiye ve bulunduğum ülkedeki Abd konsoloslukları ile iletişime geçtim vizemin yenilenmesi hususunda, hiçbir geri dönüş alamadım. Bu yüzden daha sonra Abd'nin seyahat yasağı uygulamadığı ve TC pasaportuyla vizesiz seyahat edebileceğim başka ülkelerin Abd konsolosluklarıyla iletişime geçtim. Kendi kontrolüm dışında gelişen Covid yasakları yüzünden vize geçerlilik tarihimden önce seyahat edemediğimi açıkladım ve vizemin yenilenmesini talep ettim. Sonunda bana Kiev'deki konsolosluk olumlu dönüş yaptı ve bir çılgın gibi Schengen'den ayrılıp Kiev'e gittim. Sağlık muayenemi oldum, belgelerimi teslim ettim, 2 gün sonra pasaportumu teslim aldım yeniden basılan vizemle.
    Seyahatimi planlamaya başladım. Amacım bir an önce Abd'ye giriş yapıp ordaki hayatımı başlatmaktı. Schengen'den ayrılışımın 14 gün sonrasına denk gelecek şekilde bir bilet aldım Kiev-New york rotasıyla. O gün geldi ve ta-taaaa bilin bakalım ne oldu? Beni uçağa almadılar. Sebep? Schengen'den geliyorum. E geleli 14 günü çoktan geçti? Olsun yine de yasaklı listesindesiniz. Ne yapıcam peki? En az 14 gün sonrasına bilet alıcaksınız. Sanki bileti bedavaya alıyormuşuz gibi... Abd kendi kendini karantinaya aldırıyor yani yolcuya daha ülkeye gelmeden. Kontrolü böyle sağlıyor. Ben de 15 gün sonrasına 2. kez bilet aldım ve bana pahalıya mâl oldu maalesef. Sonunda uçuş günü sorunsuz seyahat edebildim ve girişimi yaptım ülkeye.

• ⭐⭐⭐

@selcuk8138, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar;
    Vizemiz onaylandı.Süreç şu şekilde gelişti;

• Unganlara Aralık 27 randevumuzu aldık.3 kişilik bir aileyiz.Kızımız 2015 doğumlu 4 yaşında 3 aşı yapıldı.Karma,su çiçeği ve grip.Eşim ve bana 4 aşı yapıldı.Bu aşılar için 4.700tl kredi kartından ödeme yaptım.Düzen lab. ise eşim ve ben idrar,kan,röntgen için 1.393tl kredi kartı ile ödeme yaptım.
      Bugün saat 08:00 vize görüşmesi için 07:30 da kapıda hazır olduk ve hemen içeri girdik.Standart evrak tesliminden sonra ödememizi yaptık ve ardından görüşmeye girdik.
      Güler yüzlü sarışın bayan ile direk Türkçe mülakata girdik ve Vizemiz onaylandı.
      Kendimizden bahsedeyim;
      -Teknik lise elektrik elektronik bölümü mezunuyum
    • Bankada 47k$ mali kaynak beyan ettim.Parayı Eylül ayında yatırmıştım
    • Naples Florida ya gideceğimizi bildirdim
    • Adaptasyon sürecinde arkadaşımızın Restronında çalışacağımızı,sonrasında şirketimizin faaliyet gösterdiği elektronik güvenlik ve geçiş kontrol sistemlerini orada da kuracağımı söyledim.
      Bu platformda ve Telegram da emeği geçen herkese teşekkür ederim.Vize alan herkesi de tebrik ederim.Vize alacak olan arkadaşlara ise şans 🍀 diliyorum.Gerçi şansa gerek yok,Herkes o vizeyi alacağına inanıyorum 🙂
  • ⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar merhaba, dun vizemiz onaylandi,
    @ilhanucarus senden onceki cocuklu aile bizdik :)..
    kisaca sureci ozetlemek gerekirse,sabah 07:30 da randevumuz vardi bekleyenler arasindan cocuklu aile oldugumuz icin ilk olarak iceriye bizi aldilar,

01 olan sira numaramiz yandi ilk olarak evraklari sirayla istiyolar sabika kaydi diploma vs banka dokumu,
    sonrasinda bi 30 dk bekledikten sonra odeme yapiyosunuz,
    sonra bi 20 dk kadar bekledikten sonra yemin ederek mulakata basliyosunuz,
    bize orta yaslardaki sarisin bayan denk geldi,benim lise diplomam son 3 puandan dolayi yoktu acikogretim lisesi diplomasi verdim fakat son 5 yildir kurumsal bi firmada genel mudurluk yapmaktaydim ww.onet.com da bulunun is greencard puanimi karsiliyodu dolayisiyla yasalara ve greencart kurallarina uyuyodum isimle ilgili sorular.
    1.kac tane subeniz var
    2.genel mudur ne yapar
    3.cuma gunu neler yaptin anlatirmisin
    bu sorulari sorduktan sonra esimin ve oglumunda odemelerini aldilar ilk basta sadece benimkini almislardi
    sonra tekrar mulakata devam ettik,
    1.nereye gidiceksiniz diye sordu newyork dedim,neden dedi,esimin ve benim arkadaslarimin orada oldugunu soyledik,
    peki arkadaslarinizdami kalacaksiniz ded?,bi kac hafta onlarda kaldiktan sonra ev tutucaz dedik o arada banka yazisina bakti rakam
    (45 bin dolar) gosterdim parayi 2 hafta once hesaba yatirmistim, 6 aylik dokum almayi unutmusum banka yazisi ve imza sirkuleri yeterli oldu bilginize!!!

not:eger ev ve araba gostericekseniz tapu ve satis sozlesmesinin fotokopilerini verin ben asillarini vermek istedim kabul etmediler fotokopi olmadigi icinde kayda girmedi...
    sonraasinda devam eden mulakatimizda, sorular..
    2.ne is yapacaksin dedi,, kucuk bi restaurant acmayi planliyorum dedim evim ve arabam var onlari saticam gitmeden dedim,
    bu arada bilgisayara not alamaya devam ederken birden dondu ve
    your visa apporeved, dedi biz saskin saskin bakarken vizenis onaylandi dedi turkce
    sonrasinda gulumseleme tesekkur ederek ayrildik cikarken yuz ifademeizi goren herkes hayirli olsun diyodu,
    bu arada mulakat ingilizce basladi sonra cevirmen istedim fakat baktim gelen cevirmen tam anlamiyla konuyu ceviremiyor terkarar ingilizce devam ettik,yani cevirmenleri cok iyi degil benim ingilizcem ondan daha iyiydi.
    destek veren tum arkadaslara tesekkurler....

• ⭐⭐⭐

@Hosko, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Evet arkadaslar
    Bana iptal emaili gelir belki gelir diye bekledim ama gelmedigi icin mulakat yerine vaktinde gittim
    Mulakat gerceklesti.
    Kontrolden gectik
    Bizden once 2cocuklu aile girdi. 1de elcilikteydik ama 3 gibi mulakata girdik

Sorulan sorular
    -Esinizi kac sene one tabisiyorsunuz? (5)
    -Nerede tanistiniz (fitness salonda)
    -Salonun adi neydi (charming)
    -Maden muhendisi misiniz? Hayir geological engineer
    -Şuan çalışıyor musun? Hayir bebek bakma iznindeyim (oglum 11aylik)
    -Tanidiginiz var mi? Evet arkadasim var
    -Peki onunla mi yasayacaksiniz? Ilk gittigimde evet ama sonra kendi evimizi tutunca ordan ayirlicaz
    -Gidince ne is yapmayi dusunuyorsunuz? Ilk basta is begenmemezlik yapmayacagim ama alistiktan sonra meslegimi yapmayi düşünüyorum
    -Kocama da ayni soru soruldu. Ilk basta her alanda çalışabilirim ama okumayi planlıyorum oldu onun cevabi.
    -Bizim ev tapusu annem ve benim uzerimdeydi onu sordu, o benim annem banka prosedürleri geregince onun da adi yazili ama o butun hakkini bana devretti diye notar onayli kagidi tercümesiyle ekte oldugunu söyledim
    -Giderken evi ne yapacaksiniz? Herseyi satip gidecegiz

Bundan sonra vizenizi onayliyorum fakat suan teknik bi sorun oldugu icin vizenizi basamıyoruz. vizeniz basildiginda sizi bilgilendirecegiz gelip pasaportlarinizi alabilirsiniz. (Vize basilmasi icin amerikadan vize numarası veriyorlarmis)

Tebrikler tesekkurler edildi. Ve ordan ayrildik

• ⭐⭐⭐

@Aristoi, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar,

21 Eylül 09:30 da mülakat randevumuz vardı, 09:00 da konsolosluk önünde beklemeye başladık, randevu saatine yakın güvenlik personeli ismimizi okuyarak bizleri içeri davet etti. Bu bölümde daha önce mail olarak cevapladığımız covid güvenlik sorularının bulunduğu formu tekrar doldurup, imzaladık. 10-15 dakikalık bekleyişin ardından mülakatların yapıldığı bölüme davet edildik. İçeri girdiğimizde salonun hemen girişindeki personel tarafından sıra numarası verildi, daha yerimize oturmadan numaramızın yandığını görüp ilgili gişeye yöneldik.

Sırasıyla pasaport, fotoğraf, asıl talihlinin diploma aslı ve fotokopisi, KCC ye gönderdiğimiz evraklar olmak üzere nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, evlilik cüzdanı ve fotokopisi ve son olarak hesap dökümünü görevliye teslim ettik. Ardından bizi ödeme yapacağımız gişeye yönlendirdiler. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra yaklaşık 5 dakikalık bekleyişin ardından mülakata davet edildik.

görevli güler yüzlüydü, ingilizce/türkçe mi yapmak istersiniz diye sordu, biz ingilizceyi tercih ettik.

asıl talihli olan eşime:

*mesleğiniz nedir?
    *şu an ne iş yapıyorsunuz?
    *kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?
    *daha önce ne iş yapıyordunuz?
    *nereye gitmek istiyorsunuz?

bana ise sadece mesleğimi sordu, ardından tebrik ederek vizemizi onayladığını söyledi.

Umuyorum ki mahkemeden gelecek güzel haberlerle, hepimiz vizemizi alacağız.

• ⭐⭐⭐

@Emrejoy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba 19.09 Cumartesi sağlık raporu için randevum, 21.09 Pazartesi 11:30 vize görüşmem vardı.

Sağlık raporundan bahsetmiyorum çünkü süreç herkeste aynı sadece doktorun sorduğu bir kaç soru oldu onları yazmak isterim;

Nereye gideceksin ?
    Ne iş yapıyorsun ?
    Alkollü Araç kullandınmı ?
    Hiç Ameliyat oldunmu ? Yara izin varmı ?
    Kronik rahatsızlık şeker tansiyon vb. varmı ?
    1 yıl kendini geçindirecek paran varmı ve bunu belgeledinmi ?

Sonrası malum aşı yaptı 2 tane, bu konuşurken farkında olmadığım anda gerçekleşti. İğnenin girdiğini bile hissetmedim.

21.09 Ptesi 11 de konsolosluk önündeydim, tek eksik evrak sağlık raporumuzdu.

Tam saatinde içeriye alındım. İçeriye girerken covid 19 ile ilgili bir form doldurdum. Sonrasında bir görevli numara verdi ve beklemeye başladım. 15 dk sonra numaramız yandı ve türk bir bayan evraklarımızı sordu, bende talep edilenler;

-Sağlık raporu (olmadığını ama bugün çıkacağını ve gün içinde elden getirebileceğimi söyledim. Memur mülakat esnasında bunu dile getirin dedi.

• Adli sicil kaydı
      -nüfus kayıt örneği
    • diploma aslı ve 1 fotokopi
    • banka dökümü aslı (350K TL)
    • evlilik cüzdanı aslı ve iki fotokopi

Bu kadar dedi ve para ödemem için beklememi söyledi. 5 dk kadar bekledikten sonra vize ücretlerinide nakit olarak ödedim,
    Yine 5 dk sonra mülakatım başladı çok tatlı bir adamdı esprili aynı zamanda
    Mülakatım İngilizce oldu
    Yeminden ve parmak izinden sonra
    Nereye gideceksin ?
    eşinle birlikte ne iş yapıyorsunuz ve kaç yıldır bu meslektesiniz ?
    Başkada soru sormadı vizenizi onaylıyorum dedi.
    Bunun üzerine ben sağlık raporumun eksik olduğunu ve bugün elden getirebileceğimi belirttim. Sonra şaşırarak aaaa evet yokmuş dedi 😊 sorun değil bize dr gönderir dedi sen gidebilirsin.
    Ben ne olur ne olmaz Unganlara gittim onlarda biz gönderemeyiz siz elden yada ptt ile göndeceksiniz dedi… biraz şaşırdıktan sonra raporumu aldım ve bizden sonra mülakatı olan bir aileye rica ettim siz mülakata girdiğinizde benim raporumu da verebilirmisin dedim. Sağ olsunlar kabul ettiler ve raporumu değişik bir yol ile konsolosluğa teslim ettim.
    Durum bu şekilde umarım faydalı olur. Ve bekleyen herkes vizesini alabilir…

• ⭐⭐⭐

@pawlover, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba, bugün randevumuz vardı ve onayı aldık 🎉 🎉

Genel olarak süreç aslında forumda bahsedildiği gibi. önce belgeleri teslim ediyoruz. Sonra ödeme için ayrı banko geçiyorsunuz. 10-15 dk sonra da mülakat için çağırıyorlar. Bizden standart dokumanları istediler, KCC'ye gönderdiğimiz belgeler, diploma aslı, fotokopisi banka dökümleri etc.. Onun dışında ekstra birşey istemediler.

Mali kaynak olarak biz bankada ortalama 23K $ gösterdik 2 kişi için. Yanımızda arabanın değerini gösteren belgeler, ruhsat vs de vardı ama görevli bayan almadı. Hatta bu noktada biraz gerilmeye başladım acaba bankadaki parayı yeterli görmezlerse neden arabayı almadı falan diye komple teorileri üretmeye başladım ama mülakat sırasında hiç bir şey sormadılar. Yeterli geldi demekki.

Mülakatı ingilizce yaptık. Mülakat sırasında ne iş yaptığımı sordu. Daha önce amerika da yaşamışınız nerede yaşadınız ? Yine oraya mı gideceksiniz diye sordu . Daha önce 1 yıl California'da yaşadık ama gideceğimiz yer olarak Austin dedik. Çift olarak IT alanında çalışıyoruz. Çok fazla detay sormadı görevli. California diyince aa çok güzel falan dedi. Mülakatı yapan kişi çok sıcak kanlı güleryüzlü biriydi. işlemler bitip ok 5 gün içinde pasaportlarınızı alabilirsiniz dediğinde inanamayıp everything is ok ? no problem falan gibi şeyler söyledim o heyecanla. Görevli gülümsüyordu falan 😆 😅

Genel olarak bu şekilde geçti. Mülakat anına kadar çok stresliydim beklerken, belgeleri verirken ama gerçekten de hiç strese gerek yok. İstedikleri dokümanları hazırlayın. Yeterli miktarda bankada para gösterdikten sonra onay almama gibi bir durum yok sanırım.

Buradaki herkese de çok teşekkür ederim. Sürecin en başından beri her adım da çok faydasını gördük. Umarım DV2020 tüm kazananları vizelerini alır 🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@oguzhanKukul, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar. Mülakat deneyimlerinin ne kadar faydalı olduğunu biliyorum. Ben de paylaşmak isterim. Özellikle mülakat öncesi bende soru işareti olan noktalara ayrıntılı değinmeye çalışacağım.

13 Nisan 2020'deki randevumuz iptal edilmişti malum durumdan. Ais üzerinden 23 Eylül 2020'ye yeni randevu almayı başardık.

13:15’teki randevu saatimizin 15 dk öncesinde kapıya geldik. Hiç bekletmeden aldılar. Covid sorularını yanıtlayıp imzaladık. Güvenlikçiler Türktü. İçeri girince pasaportların arkalarına sticker yapıştırıldı ve bekleme salonunda beklememiz söylendi. Salon bomboştu kimse yoktu. Numara da verdiler ama kimse olmadığı için numara yanmadan 5 dakika bile geçmeden bir görevli çağırdı. Klasik evrak teslimine başladık. Sadece KCC’ye gönderdiklerimizi istedi.
    Bizim şöyle bir çekincemiz vardı. Eşimin boşanma belgelerini KCC’ye göndermemiştik bunu sonradan farkettim. Sadece asıl talihli için geçerli bir evrak sanmıştım. Evrak teslim alan görevli eşimin önceki soyisimlerini sorunca boşanma mahkeme kararını verdim. İngilizce çevirisinin de olduğunu söyledim ama gerek yok dedi. Sayın @crazycells in yönlendirmesiyle eşimin önceki soyisimleri ile sorgulayarak nüfus kayıt örneklerini almıştım. (Benim soyismimle boşanma olayı gözükmüyordu. Ayrıca bunları da KCC’ye göndermemiştim.) Bu nüfus kayıt örneklerinin de bulunduğunu fakat güncel olduklarını söyledim. “Onları da alayım” dedi. Burda derin bir nefes aldık çünkü sorun olabileceğini düşünüyordum.

Banka hesap dökümünün yanında araba ve ev tapusu sundum. Ruhsat ve tapunun asıllarını almadı fotokopilerini ve bedel gösteren eklerini aldı. 23k dolar 76k tl değerinde araba ve 50k tl değerinde ev.(ev hisseli). Adres değişikliği yapmak istediğimi söyledim. Ufak bir kağıtta verdiğim adresi bilgisayara girdi. Evrakları teslim ettikten sonra “7 numaraya gidip ödemenizi yapın” dedi. Bu arada bu hanımefendi de Türktü.

Ödemeyi yaptık beklemeye başladık. En uzun beklememiz burda oldu, 5 dk civarında. Hafif kilolu sakallı bir bey ismimi söyleyerek çağırdı. Direkt ingilizce konuşarak parmak izi almak için yönlendirmelere başladı. Mülakatı ingilizce yapacaktım ama açıkçası sormasını bekliyordum. Sanırım diplomamdan ötürü böyle yaptı.(İngilizce öğretmeniyim). Sonra kısa bir yemin. Ne iş yaptığımızı sordu. Ardından ne zaman evlendiğimizi sordu. Sonra nereye gideceğimizi. Cevapladıktan sonra neden diye sordu. Çok kısa açıkladım. Kibardı ve sorgulayıcı bir tavrı yoktu. Daha önce Amerikada bulundunuz mu diye sordu. Eşim work and travel ile gittiğini söyledi. Ufak bir sohbet döndü. Nereye gittin, aa ben de oralıyım vs. soruları bu kadar oldu. Beklediğimin aksine gidince ne iş yapacaksınız diye sormadı. En son 5 gün içinde elinizde olur deyip diploma ve evlilik cüzdanını geri verdi. Ben boşanma belgesini geri istedim. “Oh sorry” deyip bulmaya çalıştı ve biraz eli ayağına dolaştı bulamadı falan. Sonra bir fotokopisini çekeyim dedi. Bekledik biraz gereksiz uzun sürdü. Bu sırada eşimle biraz daha konuştular. Teşekkür edip ayrıldık.

Darısı herkesin başına. Yeşilkartforum ailesi olmasa tek başına yapılacak iş değildi gerçekten. Özellikle DV2020’nin başına gelenlerle. Herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@fakay, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ☺
    Çetrefilli bir yolun sonunda çok şükür ki vizemiz onaylandı.Buradan okuduğumuz mülakat deneyimlerinin çok faydasını gördüğümüz için biz de mülakat sürecimizi yorumlamak istedik.
    24 Nisan için randevu tarihi vermişlerdi. Amerika için en önemli basamak olan mülakatımızı heyecanla bekliyor ; bir taraftan da hazırlık yapıyor, süreci planlamaya çalışıyorduk.Covid 19’ dan dolayı randevumuz iptal oldu.Buna rağmen enerjimizi yüksek tutmaya çalışıp dil vs. hazırlıklara devam ediyorduk. Ta ki aralık sonuna kadar vize verilmeyeceğini öğrendiğimiz ana kadar…Ne yapsak derken(kredi faiz oranlarının düşmesi tam denk geldi ) kendimizi ev alırken bulduk.Bu şekilde hayal kırıklığını en aza indirmeye çalıştık belki de.... Arada da foruma bakıyoruz tabi ki…alışkanlık olmuştu.Eylül başında Aisin açıldığını ve bazı kişilerin randevu aldığını öğrendik.Forumdaki yorumlardan yararlanarak gerekli yerlere mail attık..Bir haftaya yakın bekledik fakat randevu alamıyorduk.Biz normal olduğunu sanıp bekliyorduk.Meğer değilmiş.Ais’teki eski başvuraları silip yeniden tek kazananı ekleyip 28 eylüle randevu alabildik.Vakit kaybetmeden Unganlardan 22 Eylül tarihine de randevu aldık.Sonra evrak hazırlığına başladık.(Kızımızın rahatsızlığı sebebiyle kendi doktorundan epikriz raporu aldık, aşı kartları vs.). Unganlar randevusu gayet güzel geçti.Fotoğraf çekimi ve birkaç evrak tesliminden sonra Düzen Lab’a gittik.Eşim ve benden kan ve idrar istediler; röntgen çektiler. 5 yaşındaki kızımızdan hiçbir tahlil istemediler, röntgen de çekmediler.Düzen Lab’da 11’de işimiz bitti, oradan ayrıldık. 15.00’de tekrar geldik doktor muayenesi için.Önce talihli olan eşim muayene oldu Mehmet Bey’e.1 aşı vurmuş eşime.Çok soru sormamış.Sonra ben geçtim.Sohbet havasında Amerika’da ne iş yapacaksın, burada ne iş yapıyorsun, eşin ne iş yapıyor vs. sorular sordu.Konuşurken 1 aşıyı vurmuştu bile.Sonra kızıma geldi sıra.Epikriz raporunu inceleyip tavsiyelerde bulundu Amerika ile,uçuşla ilgili vs. Kullandığı ilaç olduğu için aşılarını yapmadığını, aşının zamanı gelmediğini yazdığını söyledi.Yardımcı olmaya çalıştığı çok belliydi, eksik arayan bir doktor değildi kesinlikle.Sekreterler de çok güler yüzlüydüler.Unganlar işini güzel atlatmıştık çok şükür. 
    Sıra mülakata gelmişti.Pazar günü (Covid olmadan bi gireydik mülakata duası ile ) covid19 sorularını mail attık. Pazar akşamı evraklarımızı kontrol ettik.Barkodlu DS 260 evrağını mailde aradığımız için farklı bir belgeyle karıştırmışız.Telegram grubu olaya el attı ve o sorunu da çözdük.(Teşekkürler yardımcı olanlara )Pazartesi sabah 08.15 gibi konsolosluk önündeydik.Güvenlik ismimizi çağırdı ve geçtik.Covid belgesini imzalattı.Başka bir şey istemeden içeriye aldı.Araba anahtarını kabul ediyorlar. Onun dışında hiçbir şeyi kabul etmiyorlar.Kemerini çıkararak geçti eşim.Sonra bekleme odasına girdik.Türk görevliden sıra nosu aldık ve beklemeye başladık.Sıramız gelince KCCye gönderdiğimiz evraklar, banka dökümanlar,evlilik cüzdanı, fotoğraf ve pasaportları teslim ettik. Tapu, ruhsat vs almadılar.(Para olarak: benim ve eşimin farklı hesaplarımızda altın dolar toplam değeri 30.000 dolar.)Tekrar sıramız yanınca ödemeyi yaptık.Beklemeye başladık.Sıramız gelince meşhur chelsea maskeli, pozitif enerji veren görevli ile başladı mülakatımız. Eşim mülakatımız Türkçe olsun dedi.Parmak izlerimizi aldılar, kızım için eşimin parmak izini aldılar.Yemin ederek başladık.Eşime ‘’nereye gideceksin: Georgia, neden:Arkadaşım Orada, Ne iş yapıyorsun: Bilgi teknolojileri.’’Güzel.Hiçbir sorun yok.Her şey güzel dedi sonra kalkıp giiti.Bir Türk görevli çağırdı.Görevli, fotoğrafımın uygun olmadığını, türbanı kulak arkasından yapmak gerektiğini, yakında bir fotoğrafçı var, oraya çektirip gelebileceğimizi söyledi.Bir not yazdılar güvenliğe göstermem için.Chelseali abimiz vizemizi onayladığını, hiçbir sorun olmadığı tekrar ederek bizi uğurladı.Yakındaki fotoğrafçıda çektirip teslim ettim chelseli abiye..Böylece başının,ortasının ve sonunun güzel olmasını umduğumuz Amerika serüvenimiz kesinleşti..Biraz uzun oldu.Kusura bakmayın..Umarım herkesin gönlüne göre olur…Yeşilkart forum ailesine çok teşekkür ediyoruz.Süreçte yalnız olmamak çok rahatlattı bizi… Umarım herkes için güzel şeyler olur…

• ⭐⭐⭐

@Hüseyin-Gürgah, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

24 Şubat sağlık muayenesi
    Toplam ücret 380 $
    6 Mart mülakat sabah 8:30
    Hesapta 15800 $ ( Ocak Şubat ve Mart aylarında 5000 küsür her defasında)
    Mülakat İngilizce oldu.
    Ben : merhaba, nasılsınız ?
    Mülakatçı : iyiyim teşekkür ederim. Siz nasılsınız ?
    B : ben de iyiyim, teşekkürler.
    M : nereye gideceksin ?
    B : San Diego ya gideceğim. Üniversiteden arkadaşım orada yaşıyor. Bana ilk başlarda yardım olabileceğini söyledi. Ben de adaptasyon sürecimi daha rahat atlatabileceğimi düşündüğüm için San Diegonun iyi olacağını düşündüm.
    M : eğitimine devam ettin mi ?
    B : evet ettim. Ancak bitiremedim.
    M : gidince ne yapacaksın ?
    B : arkadaşım turizm agency de çalışıyor. ben de turizm de çalışmayı düşünüyorum. Daha önceden tecrübe sahibiyim. Kolayca iş bulabileceğimi düşündüm. ( üniversitede okurken, yazları otellerde çalışıyordum. )
    M : vizeniz onaylandı.
    B : teşekkür ederim. İyi günler.

Forumdan birçok bilgi edindim. Herkese teşekkür ediyorum.
    Kendim hakkında bilgi vermem gerekirse.
    2015 üniversiteden mezun
    2015 WAT Usa
    2017 Çek cumhuriyeti yüksek lisans ( okulu bıraktım )
    2019 Endonezya ya gönüllü olarak gittim. Küçük bir şehirde hem okulda çalışıyordum hem de çocuklara İngilizce için yardım ediyordum. 2019 Ağustos ayına kadar hem bu devam etti hem de sırt çantamla Asya’yı dolaştım. Eylülde geri döndüm. Şu sıralar çiftçiyim.

• ⭐⭐⭐

@berkyurdum, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bugün vizesini alan herkese hayırlı olsun, görüşmesi olanlara da bol şans diliyorum.

Bugün 13:15’de mülakatımız vardı. İlk olarak Perşembe günü muayenemizin sonuçlarını Unganlardan almaya gittik. 12:30 gibi Kuğulu Park’tan yürüyerek konsolosluğa doğru yola koyulduk. Gittiğimizde 12:45 civarıydı. Girişin karşısında yer alan kafeye oturduk ve beklemeye başladık. Ayrıca not olarak emanetleri alan büfe kapalıydı. Araba anahtarı ile girdik, sorun olmadığını belirtti güvenlik. Saat 13:05 de konsolosluğun kapısına gittiğimizde güvenliğin listeden ismimizi okumasını bekledik. İsmimiz okunduktan sonra pasaportlarımızı verdik. Ardından girişte bulunan Covid formunu doldurduk. Aynı forma ikimizin adını yazıp imzalarımızı attık, pasaportlarımızı alarak güvenlik aramasından geçtik. İçeri girdiğimizde ilk bankoda pasaportlarımıza barkod yapıştırıldı ve sıra numarası aldık. Ardından bekleme alanında beklemeye geçtik. Numaramız yandığında ilk olarak evrakları teslim edeceğimiz bankoya geldik. Görevli kişi KCC’ye gönderdiğiniz son evrakları iletin dedi. Biz ilk 17 Ekim’de ikinci olarak da 18 Şubat tarihinde göndermiştik. Kendisine 2 ayrı kcc dosyası ayrıca yeni tarihli belgelerinde olduğunu ilettik. Aşağıdaki evrakları istedi yalnızca:
    *En yakın tarihli KCC evraklarımızı istediler. (18 Şubat 2. Gönderdiğimiz evraklar)
    1)Adli sicil kaydı
    2)Nüfus kayıt örneği
    3)Diplomanın aslı ve fotokopisi (Yalnızca talihlinin)
    4)2 adet fotoğraf tüm aile fertlerinin
    5)2 adet evlilik cüzdanı fotokopisi ve aslı
    6)Pasaportlar
    7)Bankadan alınan mali döküm
    Evraklarımızı sistemden teyit ettikten sonra diploma aslını geri verdi ve görüşme anında konsolosa göstermemizi istedi. Evrak işlemleri bitince bizi para ödemesi yapacağımız bankoya yönlendirdi.
    Para ödemesini 2 kişi için 660 $ olarak ödedik. Ödemeyi yaptıktan sonra konsolosun bizden önceki aile ile görüşmesinin bitmesini bekledik. Görüşme bittikten sonra Hintli genç bir konsolos (Chelsea maskeli 😊) talihli ismi ile bizi çağırdı. Görüşmemizi İngilizce yaptık. İlk olarak sağ elimizi kaldırmamızı ve yemin kısmını kendi söyleyerek yes/no şeklinde cevap vermemizi istedi. (İçeriğinde söyleyeceğim ve vereceğim evraklar doğrudur şeklinde ibareler mevcuttu.) Parmak izimizi almaya geçtik. İlk talihli arından spouse olarak parmak izlerimizi verdik. Pasaportları eline alarak maskelerimizi 2 sn. çıkarmamızı istedi, kontrol ettikten sonra görüşme kısmı başladı. Dosyamızı aldıktan sonra aşağıdaki soruları sordu.
    1)Nereye gitmeyi planlıyorsunuz? (Texas, Austin dedik)
    2)Neden Austin diye sordu. (Bizde genç popülasyon ve yeni bir şehir olduğunu bu nedenle seçtiğimizi söyledik.)
    3)Tanıdığınız var mı? (Texas’da arkadaşımız olduğunu ayrıca diğer eyaletlerde de arkadaşlarımız olduğunu ilettik.)
    4)Ne işle uğraşıyorsunuz ? (Sosyal medya yöneticisi olduğunu söyledi eşim)
    5)Orada da bu işi mi yapacaksın diye sordu. (Evet orada da aynı işi yapacağını söyledi.
    6)Şuan ne iş yapıyorsun dedi. (Şuan çalışmadığını söyledi.)
    7)Bu aşamada banka dökümünü incelerken madem çalışmıyorsun, bu para nereden geldi dedi gülerek. (Bizde kendisine Türk düğünlerini bilip bilmediğini sorduk. Bildiğini söyleyince de düğünde takılan altınları bozdurup bankaya koyduğumuzu söyledik.
    8)Amerika’ya altın mı götüreceksiniz diye sordu yine gülerek. Bizde tüm altınlarımızı bankaya yatırdığımızı başka altınımız kalmadığını söyledik. Gülerek yeterli bir kanıt bu dedi ve mali kısmı geçtik.
    9)Evlilik cüzdanını inceleyerek ne kadardır evlisiniz dedi. (önümüzdeki hafta 2 yıl dolacağını söyledik. Bana dönerek don’t screw this up dedi. 😊
    10)Sonra diploma ile diplomanın aslını karşılaştırdı. Bahçeşehir üniversitesini görünce liseyi de orada okuyup okumadığını sordu.
    Bana başka soracağınız bir şey var mı dedi. Bizde yok dedik. Ardından vizeniz Issued olacak ve pasaportlarınız 2-3 iş gününde adresinize gönderilecek dedi. Ben ayrıca daha önce J1 vizemden kalan SSN kartımın olduğunu yenisini mi göndereceklerini sorduğumda. Gittiğinizde SSN ofisi ile görüşün ama mutlaka arayın onu öğrenin süresi dolmuş olsa bile onu tekrar aktif etme durumları olabilir. Telefon açık görüşürsünüz dedi ve teşekkür ederek ayrıldık.
    Yaklaşık olarak 100 sayfaya yakın bir hazırlık yapmıştık ancak neredeyse 5-10 sayfayı geçmedi teslim ettiklerimiz. Job offerlar, lise diplomaları, referans mektupları, sgk dökümleri falan hak getire. Gönderdikleri mailde istenilen şeyler dışında bir şey istenmedi. Hatta U.S. address belgesi vs. konusu bile açılmadı. Çok rahat ve keyifli bir görüşme oldu. Bu zamana kadar her konuda bize destek olan yeşilkartforum ailesine çok teşekkür ederiz. Umarım herkes vizesine kavuşur ve girişi yapabilir. Bol şans.

• ⭐⭐⭐

@lntcko, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, vizemiz onaylandiii..

Bugun 14.30da mulakatimiz vardi. İlk giriste guvenlik gorevlisi pasaportlarimiza bakti listeden ismimizi kontrol etti. Email ile gonderdigimiz covid ile ilgili sorularin oldugu formu doldurduk. Sonrasinda iceriden birileri cikana kadar bekletti ve sirayla iceri aldi. Binaya girince hemen solda bir gorevli pasaportlarimiza bakti sira numarasi verdi. İcerisi cok bostu birkac kisi vardi sadece. Sonra hemen numaramiz yandi ve bankoya evraklarimizi teslim etmeye gittik. Burada ilk basvurunuz mu, onceden amerikaya gttiniz mi, yurtdisinda yasadiniz mi ve son 14 gun icinde yurtdisina ciktiniz mi sorularini yoneltti. Pasaportlar, asil talihli ben oldugum icin sadece benim diplomam ve fotokopisi, her ikimiz icin adli sicil kaydi ve nufus kaydinin sadece kccye gonderdigimiz hallerini istedi guncellerini almadi, 2 adet fotograf verdik. Evlilik cuzdani asli ve 2 fotokopisini verdik. Ais kaydi, esimin askerlik belgesi vs istemedi. Sadece ais kaydini yaptiniz mi diye sordu. Banka dokumanlarini verdik ayrica arabalarimiz var dedik onlari da verin dedi. Ruhsat fotokopisi, edevletten aracin ustumuze olduguna dair dokum ve sigortalar birliginin kasko deger sitesinden cikardigimiz aracin bedelini gosteren belgeyi verdik. Toplam 40k dolar civari nakit ve arabalari gosterdik. Ayrica saglik raporlarimizi aldi zarfi acti. Hepsini bir dosyaya koydu. Amerikada adres sordu verdik bilgisayara yazdi. Bizim evliligimiz gc aciklandiktan sonra oldugu icin eski fotograflarimizi, nisan dugun tatil vs fotograflarimizi getirmistik onlari da verdik dosyaya koydu. Sonrasinda odeme bankosuna gecin dedi oraya gectik iceriden dosyamizi da oraya aktardilar. Nakit Dolar olarak odememizi yaptik. Sizi cagircaklar bekleyin dedi. Oturduk 10 dk kadar sonra sakalli bir bey ismimizi okuyup cagirdi ve mulakatimiz basladi.

İngilizce yapabilir miyiz dedi ben de olabilir dedim bi baslayalim lazim olursa tercuman cagiririz dedi ve tum mulakati ingilizce yaptik. Yemin ettik ve ardindan parmak izi verdik. Esimin elleri cok terledigi icin parmak izini okutmakta zorlandi sonrasinda okuttu ve basladik. 🙂 Bize genel olarak hep evliligimizle ilgili sorular sordu. Bana ne is yaptigimi ve ne kadar suredir yaptigimi sordu, esime de sadece yaptigi isi sordu. Ne zaman evlendiniz, ne zaman tanistiniz (lisede dedik) liseden beri beraber misiniz, ne zaman nisanlandiniz diye sordu. Dosyada fotograflarimiz var dedik. Fotograflara bakti tatildeki fotografimiz icin burasi neresi dedi, evlilik teklifi fotografimiz icin bu fotografi kim cekti diye sordu. Ancak bunlarin hicbiri sorgu havasinda degildi gayet guleryuzluydu ara ara hep bilgisayara biseyler yazdi. İcerisinde lise fotograflarimiz filan da vardi fotograflariniz cok eglenceli dedi. Nereye gideceksiniz, amerikada tanidiginiz varmi vs gibi sorulari hic sormadi. Vee 5 gun icince pasaportlariniz gelecek dediii. Kazandikmi tamam mi filan dedim evet dedi 🙂 sonra ben amerikaya goturecegimiz sari dosyayi sordum pasaportlarla birlikte gelcek onu acmayin sakin dedi.
    Acikcasi ben cok heyecanliydim ama mulakata baslayince gecti gercekten guleryuzlu, anlayislilar, gayet guzel gecti. Darisi tum bekleyenlerin basina, hepimiz icin hayirlisini diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar
    Mulakat deneyiminden bahsetmek istiyorum. Bugün sabah 9 da konsoloslukta randevum vardı. Mulakata İngiltere de giriyorum. 8.30ta kapının önündeydim ve hemen içeri aldılar ds260 formu ve pasaportlarimizi kontrol edip içeri geçtik. Bu arada telefon tablet veya bilgisayar ile içeri girmek serbesttir. Xrayden geçtikten sonra çantadaki suları izi güvenlik nedeniyle bize icirdiler 🙂 sonrasında içeri geçip numara aldık ilk numara bizdik 15 20dk bekledikten sonra numaramız yandı ve bankolara gittik selamlasmanin ardından bizden kccye gönderdiğimiz evrakların aynısını orijinal ve kopyalariyla birlikte sırasıyla istedi ve önündeki kağıda birseyler yazdı. Orijinal dokümanlarla kopyalarıni alıp bir dosyaya koydu bu arada tüm Mulakat İngilizce olarak devam etti sonra para ödememiz için bizi vezneye yonlendirdi. Kişi başı 330 dolar ödedikten sonra tekrar numaramızin yanmasını bekledik. Parmak izi ve yemin ettikten sonra liseden ne zaman mezun olduğumu, ne iş yaptığımı ve ne zamandır yaptığımı sordu ve Amerika da tanıdığımı olup olmadığını sordu. Bu işlemlerden sonra sağlık randevunun henüz tamamlanmadigi için pasaportlari vermeden bana bir kağıt verdi ve sağlık raporunu halletmemiz söyledi. Bu arada burda sağlık raporunu özel klinik direk olarak konsolosluga postaliyor. Sağlık randevum öğlen 14.30 da. Bu işlemden birkaç gün sonra sanırım vize basılmış pasaportlari gidip postadan teslim alacağız.

• ⭐⭐⭐

@Sedaades, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese, sizlerle 6 Ocak’ta girdiğimiz mülakat deneyimimizi paylaşmak istiyorum. Mülakat saatimiz 7.30daydı.
    Güvenlik 7.20 gibi sıraya sokup içeriye almaya başladı. Daha sonra sıra numarası aldık içeride. Direkt sıra numaramız yandı ve evrak teslim etmeye gittik, bizden diploma ve fotokopisini, 2 adet fotoğraf, pasaport, evlilik cüzdanı ve fotokopileri, vukuatlı nüfus kayıt örneğini, adli sicil belgesini istedi. Son olarak ise yeni evli olduğumuz için tebrik etti onun içinde fotoğraf istedi. Biz hazırlıklı gittiğimiz için birçok tarihli fotoğraflar, nişanımızdan nikahımızdan fotoğraflar ve geçmiş yıllarda birbirimize attığımız maillerin tarihli görüntülerini çıkartmıştık, hepsini verdik. Daha sonra bekleme salonuna gittik. İkinci kez numaramız yandığında gişeye 2 kişi için 660 dolar ödeme yaptık. 3.kez numaramız yandığında sarışın bir hanımefendi mülakatımız için bizi bekliyordu. Bizi Türkçe merhaba diyerek karşıladı, yemin ettik , parmak izi verdik ve nerede tanıştınız, kaç yıldır birliktesiniz, evlilik planınız var mıydı, şuan ne iş yapıyorsunuz, eşinin mesleği nedir, verdiğimiz adres olan Texas-Dallas’ta kimin olduğu sorularını sordu. Ayrıca evlilikle ilgili soruları sorarken vermiş olduğumuz tüm fotoğrafları da tek tek inceliyordu. Eşim Türkçe ve hanımefendinin anlayabilmesi için tane tane anlattı. Bunların sonunda ise vizenizi onaylıyorum, 5 iş günü içinde ulaşacak dedi. Bizde teşekkür edip ayrıldık. 7 Ocak yani bugün ise hem tebrikler vizeniz onaylandı maili aldık ve PTT’den mesaj aldık. Mülakat serüvenimiz bu şekildeydi 🙂 Süreçte olan herkesten güzel haberler alacağız umarım. Herkese şimdiden yeni hayatında bol şanslar diliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐

@imgey, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar. Uzun bir bekleyişten sonra mülakatımızı nihayet dün gerçekleştirdik. Saat 13.15'teki randevumuz için biraz erken gittik. Güvenlik 13:00'te gelin öyle alacağız dedi. Girişte kovid evrakı doldurduk. İçeriye girdikten sonra biraz uzun sürdü işlemler. Evrakları alan görevliye evraklarımızı teslim ettik. Bu arada mezuniyet belgemi istememesine rağmen ben yine de verdim. Çünkü daha önce bu evrakı vermediği için sorun yaşayan arkadaşlar oldugunu biliyordum. Evrakların tesliminin ardından yerimize oturduk ve sonra tekrar numaramiz yandi. Aynı görevliye ödememizi yaptık. Ardından mülakat için son kez numaramız yandı. Mülakatimizi Hint asıllı beyefendi yaptı. Son derece rahattı. Mülakatı ingilizce yaptık, akıcı bir konuşması vardı. Ne iş yapıyorsunuz, nereye gideceksiniz, neden gideceksiniz, yıllık geliriniz ne kadar diye sordu. Eşime de ne iş yaptığını sordu. Tebrikler, vizeniz onaylandi dedi. Bankada 57k civarında bir para göstermiştik 3 kişilik ailemiz için. Teksas'a gideceğiz. Bu süreçte bizlere destek olan özellikle sayın @crazycells ve sayın @Muhtaradana ya sonsuz teşekkürler. Hiç bıkmadan usanmadan bütün sorularımıza cevap verdiler, surecimize katkı sağladılar. Umarım sayın @Muhtaradana nin da mülakat tecrübesini yakın zamanda burada okuruz 🙏🙏 İyi ki yeşilkarforum varmış bütün süreci bu forum sayesinde ilerlettik. Siteyle ilgili emeği geçen herkese teşekkürler. Bu arada bir kulağımız da davada hala, asıl sevinci 30 Eylül'ün uzatılmasıyla ve diğer arkadaşlarımızın vizelerini almalariyla yaşayacağımızı belirtmek isterim.

• ⭐⭐⭐

@darülfülfül, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba, 22 Eylül'de Auckland konsolosluğunda mülakata girdim. Kafamda irdeleyebileceklerini düşündüğüm onlarca sorun vardı ama hiç beklediğim gibi olmadı. Herşey sorunsuz geçti. Mülakat tarihi bekleyen arkadaşlar hiç kendilerini strese sokmasınlar, bu kadar sıkıntıdan sonra umarım hepinizin mülakatı aynı şekilde sonuçlanır.
    Mülakat hatırlayabildiğim kadarıyla şu şekilde oldu,

-Pasaportumu gösterek bu sen misin? diyerek başladı
    -Evli misin?
    -Hayır.
    -Çocuğun var mı?
    -Hayır.
    -Ne zamandır Yeni Zelanda'dasın?
    -8 - 8.5 ay kadar oldu.
    -Ne için burdasın?
    -Working holiday vizem var
    -Hukuk diploman var gördüğüm kadarıyla..
    -Evet doğru
    -Burda ne iş yapıyosun?
    -En son vizemi uzatmak için tarım işi yapıyordum 2 haftadır çalışmıyorum.
    -Pek hukukla alakalı bir iş değil dedi gülerek
    -Legal temp işi bakıyorum ama bulması zor biraz dedim
    -Başka bir ülkede yaşadınmı daha önce?
    -6 ay Polonya'da yaşadım
    -Lehçe biliyor musun?
    -Yok hayır, dünyanın en zor dili heralde
    -DV'ye ilk kez mi başvurdun?
    -Evet
    -Arkadaşların kıskandı mı çok?
    -Muhtemelen diyip güldüm
    -Doktor muayenen ne zamandı?
    -Geçen cumaydı
    -Sonuçları kaç gün içinde göndereceklerini söylediler mi?
    -2-3 gün içinde elinizde olur dediler
    -Muayene sonuçlarının eksik olması dışında bir sorun görünmüyor dedi.
    Burda rahatladım ama sonra aklımı aldı.
    -Başvurunuzu reddetmem gerekiyor.. diye başladı cümleye, orda elim ayağım boşaldı. Sonra gülerek ''ama'' diye devam etti. Stres yapmanıza gerek yok sonuçları aldığımız zaman onaylanacak vizeniz dedi. Gelip alır mısınız postayla mı gönderilsin falan dedikten sonra tebrik etti. Ben ters köşesi yüzünden sevinemedim bile ama sonuç olarak kurtuldum şu stresten.
    Umarım deadline en kısa zamanda uzatılır da bekleyen herkes aynı sonu yaşar. Merak eden arkadaşlar için, Mohammad v. Trump davasında davacıydım. Curtis'in son davasına katılan arkadaşlarda içlerini ferah tutsunlar, gerçekten çok çalışkan, titiz bir ekibi var, ellerinden geleni yaptıklarına emin olabilirsiniz. En yakın zamanda bekleyen herkesi rahatlatacak bir karar daha çıkması umuduyla...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |