Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar merhaba benim sormak istedigim araba kredisi devam ederken ev icin kredi cekebiliyormuyuz bi tanidigim kapatman lazim dedi ama ne kadar dogru Bilmiyorum bilgisi olan arkadaslar varmi saygilar

• Yasaklı

@kursat68 muhtemelen kredi skorunuzun gücüyle alakalıdır...

• kapatmanız gerekmez Ama şöyle bir durum var araba kredisi sizin Kredi yeterliliğin izin bir kısmını kapsadığı için örnek olarak 300 bin dolarlık bir kredi ihtiyacınız var ise ve size kredi kuruluşu en çok 300 bin dolar veriyor ise bunun 50 bin dolarını araba kapsar. Öyle olunca size 250 bin dolarlık kredi çıkar En fazla

• Bu ileti silindi!

• @kursat68, içinde söyledi: Araba kredisi

Arkadaslar merhaba benim sormak istedigim araba kredisi devam ederken ev icin kredi cekebiliyormuyuz bi tanidigim kapatman lazim dedi ama ne kadar dogru Bilmiyorum bilgisi olan arkadaslar varmi saygilar

Bu tamamen kredi skorunuza ve aylik gelirinize bagli. Normal sartlarda 750 uzeri kredi skoru ve aylik brut $4K uzeri gelirlerde sorun olmaz.

• @MySea merhabalar..
    Bu sabit gelir, uber/lift yada delivery işleri için de geçerli midir? Yoksa sadece sabit maaşlı bir iş içinmidir? Bilginiz var mı?

• Genelde ev alirken calistiginiz yerden orada calistiginiza dair bir belge isterler. Buna employment verification denir. Bu belge ve aylik maas bordrolari yani paycheckler gerekir. Uber/Lift konusundan emin degilim ama sanirim her iki sirketten de employment verification alinabilir.

• @MySea teşekkür ederim cevabınız için..

• @smyael Rica ederim!

• Peki ya girdisi olmayan kazanclar yani tip bahsis kazanclari nasil ekleyebiliriz

• Onlari mortgage alacaginiz yerle konusmaniz lazim. Bu tur girdiler normalde tax file yapilirken girilir. Zaten mortgage sirketi sizden son yilin tax file evraklarinin kopyasini isteyebilirler.

• Kredi ile alinan arabayi degistirmek istesem yani kredisi devam ederken nasil oluyor

• Bildigim kadariyla, dealer ile yapacaginiz pazarliga ve anlasmaya bagli. Eger elinizdeki arabayi, bankaya o andaki odemeniz gereken borc miktari veya daha fazla uzerinden trade yapmayi kabul ederlerse, araba borcunuzu onlar bankaya oderler veya size check verirler, siz odersiniz. Veya yeni alacaginiz arabanin miktarindan duserler.

• ⭐⭐⭐

@kursat68
    Toplam kalan kredi borcu yeni cekilecek krediye ekleniyor.

Yani soyle;
    Diyelim ki arac kredisi icin kalan borc $10,000 ve bu araci geri $6,000'a saydirarak verdiniz. $4,000 acikta kaliyor. Bu miktari yeni krediye ekliyor arac satis bayisi. Yeni cekilecek arac degeri $20,000 ise krediye $24,000 olarak basvuruyorlar. (upside down deniliyor bu duruma)

Ek bilgi:
    Eger geri vereceginiz aracin degeri, kalan borcundan fazla ise o durumda @MySea dedigi gibi oluyor

• Aslinda hayal edip aldigim mustang var ikinci arabam kredi ile aldim ama su an zamanim olmadigi icin binme keyfini yasayamiyorum ilk arabam 2006 Chevrolet equinox aklimda olan ikisinide satip daha fazla borclanmadan bir araba almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sıfır araç bu oranlar aynı mı bilemeyiz ki @semavi @MySea @knnrn ne zamandır ortalarda yok @FreeWoRLD düzeltmeyi yaparlar ama yine de paylaşmak istedim.

• Amerika'ya giriş yaptıktan sonra hemen gidip bir satıcıdan sıfır bir suv almak istesem sizce faiz oranı ne kadar çıkar ve alma noktasında bir sorun yaşar mıyım ? (sıfır araç veya ikinci el bir araç alma konusunda net bir kararım yok ama her ihtimali değerlendirerek karar vermeyi düşünüyorum o yüzden her ihtimali yavaş yavaş değerlendiriyorum)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: Araba kredisi

Amerika'ya giriş yaptıktan sonra hemen gidip bir satıcıdan sıfır bir suv almak istesem sizce faiz oranı ne kadar çıkar ve alma noktasında bir sorun yaşar mıyım ? (sıfır araç veya ikinci el bir araç alma konusunda net bir kararım yok ama her ihtimali değerlendirerek karar vermeyi düşünüyorum o yüzden her ihtimali yavaş yavaş değerlendiriyorum)

Evet sorun yaşarsınız ve faiz oranı %13-18 veya üstü olur. Ancak sistemin birkaç hilesi var. Ben daha önce paylaşmıştım. Biz Toyota'dan bir değil iki tane sıfır araç aldık ve faiz oranı %5.5'tu. Yüzde yirmi peşinat ve güzel bir iş teklifi varsa mümkün. Ben 42 dolar saat ücretiyle bir işe kabul edilmiştim ve iki araba için toplamda 12 bin dolar peşinat verdim.

• O an için gösterebileceğimiz bir işimiz olmadan 700 üzeri kredi puanı ve 7-8 aylık amerikan ehliyeti ile araba almak mümkün olur mu kredi ile?

• sana önerim senetle araba almak. Gayet mantıklı geliyor bana. Aslında birevim tarzı şeylerde uygun. Detayları yazmışlar buraya;

Benzer Başlıklar

• 9
  • 7
  • 8
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |