Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Basvurumda pasaport icin cekilmis olan biyometrik fotoğrafımı düzenleyip photo tooldan ayarlayıp onu kullandım. Ama herkes biyometrik olmayacak diyor. Moralim aşırı bozuldu dünden beri. Bu bir elenme sebebi midir? 😞

• @yatutarsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Basvurumda pasaport icin cekilmis olan biyometrik fotoğrafımı düzenleyip photo tooldan ayarlayıp onu kullandım. Ama herkes biyometrik olmayacak diyor. Moralim aşırı bozuldu dünden beri. Bu bir elenme sebebi midir? 😞

Bence moralin bozulmasın. Sonuçta istenen forma sokmussun ve sistem kabul etmiş. Bence sıkıntı olmaz. Ben de aynı işlemi yaptım. Ve istenilen forma soktum. Sıkıntı etmeyin bence.

• Biri pasaport icin biometrik digeri abd vizesi icin 5x5 biometrik... yani isimleri oyledir.. fotocular oyle telaffuz eder... zaten yonergelerdede derki fotografcidan desTek almanizi oneririz... arka planda golge olmayacak der ... evde golgesiz nasil cekecen...arka fon beyaz der sari duvardami cekip gondereecen... bence sacma... git fotocuya 600x600 pixel foto de yapsin versin bende oyle yaptim... succes dedi... daha ne edecem de

• Biyometrik olayı çok karıştı sanıyorum ki.

Sorun şu oluyor genelde biyometriklerde. 50x60 mm olarak çekilmiş fotoğraf, kare forma girmesi için 50x50'ye ya da 60x60'a getirilmesi gerekiyor. ABD vizesi için belirli bir kafa foto boyutu oranı var. Bunu tuttururken, biyometrik fotoğraftaki omuz bitiş hizası tam oturmayabiliyor. Ancak fotoğrafçıdan fotoğrafçıya bu durum değişiyor. Çekim açısı, uzaklık vb sebepler ile. Tüm formatlar bir tölerans içinde. Bu töleransı sonuna kadar zorlayan uzaklıklarda çekilmiş biyometrikler ABD formuna dönüşebilir. En azından temel geometri bilgim buna işaret ediyor 🙂

Eğer siz düzgün bir şekilde ayarladıysanız, internetteki tool'lar ile kontrol ettiyseniz ve onay aldıysanız, bu kadar sorun etmeyin derim nacizane.

• @mümine gelebilir bir sıkıntı olmaz

• @Nicomedian4135 biyometrigi dogrudan yuklersen kabul olmaz ama gc cekilisine uygun hale getirirsen problem olmaz diye biliyorum ama burda konuya hakim olanlar daha iyi bilir

• ⭐⭐

@yatutarsa bu konuda endişelenminize gerek yok. Sistem kabul ettiyse elenmezsiniz. Bende zamanında öyle yapmıştım😀

• selam dostlar şimdi bi haber gördüm trump 2020 için ülkesine gelen göçmen saysını max 18 bin olarak değiştirmiş bu kararın greencard ile bir alakası yoktur herhalde demi ? sadace diğer yöntemler ile göç edenler içindir umarım

• @akıf_turk biz gocmen olarak gidiyoruz multeciler icin 18000

• @cek Zaten bir forma sokmazsan sistem kabul etmiyor. Bu nedenle düzenleme yaptı ve sistem ok verdi ise sorun olmaz 👍

• Dün gece yaklaşık 2 saat uğraş sonucu başvurumuzu eşim ve kendim için yapabildim.önce kendi başvurumu yaptım ilk sayfadan 2.sayfaya geçerken hep hata aldım.00:30 sonrası site herhangi bir hata vermeden başvuruları tamamlamamıza izin verdi.geç saatler sanırım daha problemsiz oluyor.
    Hepimiz hakkında hayırlısı olsun

• 1.Merhaba arkadaşlar bulunduğum konumdaki cadde ismi "professor doctor aziz sancar caddesi" ikametgah belgesinde zaten cadde ismi yazmıyor yazmasam olur mu? Çok uzun diğerleri sığmıyor.

1. Telefon numarasının başında +9... ifadesi olacak mı?

2. Çocuk sayısına 0 yazmam veya hiçbir şey yazmamam farkeder mi?

• @Concorde telefon numarasına artı işaretiyle başlama...090 ile başla

• @erdem9 tebrikler, hayırlı olsun

• Fotografiniz kac kb oldu arkadaslar.. kafama takildi benim foto 111 kb di

• @delikadir54 benim 3 kişilik aileyiz 3 fotodan ikisi 65 biri 48 kb

• @Lokman-Efe bende buna cevap arıyordum artı işareti koymayacaktım ama tek sıfır mı yoksa çift sıfır mı koysam diyorum 😕 bilemedim

• ⭐⭐⭐

@delikadir54 neden evde çekilmesin sebep ne ? ben 4 tane resimi kendim dahil iphone 5s ile çektim evde. arka planı remove.bg de değiştirip idphoto4you.com sitesinden uygun hale getirip başvuruyu yaptım. neden fotoğrafçıya 50 tl yada 100 tl para ödeyeyim yada ödesinler. insanları yanlış yönlendirmeyin kaldıki yardım noktasında sayın @crazycells @ayvalik10 @Muhtaradana @Nothing-Man @dmrtkn ve diğer arkadaşlar var seve sevede yardım ederler.

• @sametyavuz cok tesekkur ederim cevabin icin diger arkadaslarda cevap verirse guzel olur.. cogunluk nasilsa dogru olan odur diye dusunuyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |