Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uda4a Adli sicil kaydi ile ilgili belge maliyeti 5 Lv tutmus.Yaklasik su an itibari ile 15 Tlcivari bir rakam

• Merhaba arkadaslar
    Ben Suudi arabistandan polis kagidini nasil aldigimi paylasmak istiyorum
    1- oncelikle Amerikan elcilik yada konsoluslugundan internet uzerinden randevu aliniyor, ben Dammam sehrindeki Dahran konsoloslugundan aldim uc gun sonraya gun verdi ve bu gibi islemler icin pazaardan persembeye 1:30 ile 15:30 saatleri arasinda randevu saati diyer saatlerde sayfaya ulasilmiyor bilginize
    2- Konsolosluga giderken randevu kagidiniz bir adet 5x5 fotograf pasaportunuz ve oturum kartiniz yaninizda olmali bide Immigrant visaformunu yaninzda olursa ucret odemiyorsunuz
    3- Konsoloslukta adima duzenlenmis arapca yazili polise verilmek uzere bir dilekce veriliyor ve orada isiniz bitiyor
    4-aldigimiz dilekceyi disisleri ofisine muhurletiyoruz yalniz orada odeme nakit yapilmiyor internet uzerinden yapiliyor bakanlik disinda bu isi yapan aracilar var kucuk bir ucretle hemen yaptirdim parayi yatirdiginiza dair bir numara verilyor o numarayla dilekceyi veriyorsunuz hemen muhurleniyor ben muhur parasi ve araciya toplam 60 riyal verdim
    5- Hemen sonra polis karakoluna dilekceyi verdim hemen adima duzenlenmis Criminal Record formunu verdiler boylelikye uc gun icerisinde alabilmis oldum
    bunlara ek Suudi devlet daireleri sabah 8den oglen 2ye kadar calisiyorlar isinizi ona gore yapmalisiniz benim hizli yapabilmem yanimda iyi arapca bilen biri olmasi ve arabamizin olmasi bu sekilde daha hizli yapabiliyorsunuz ben burdaykende tercume ettirdim onada 50 riyal odedim unutmadan burada butun basvurular SAHSEN yapiliyor vekaletle olmuyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @uda4a Kazakistan ve Bulgaristan konusunda,
    Sayin @erhan91 Suudi Arabistan konusunda,
    bilgilendirmeler icin cok tesekkurler. Sonraki asamalarda bol sanslar!

• Merhaba 2011-2012 yılları arası 9 ay kadar Kanada da öğrenciydim.

@crazycells sizin dediğinize göre 12 aydan kısa kalınan ülkeden asli sicil kaydına gerek yok lakin şu madde benim kafamı karıştırdı :

16 YAŞININ ÜSTÜNDEKİ BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN POLİS BELGESİ: Başvuru sahipleri doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler.Başvuru sahipleri aynı zamanda 6 aydan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz etmelidirler.

Şimdi ben bu belgeyi temin etmeli miyim yoksa gerek yok mudur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhaba 2011-2012 yılları arası 9 ay kadar Kanada da öğrenciydim.

@crazycells sizin dediğinize göre 12 aydan kısa kalınan ülkeden asli sicil kaydına gerek yok lakin şu madde benim kafamı karıştırdı :

16 YAŞININ ÜSTÜNDEKİ BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN POLİS BELGESİ: Başvuru sahipleri doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler.Başvuru sahipleri aynı zamanda 6 aydan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz etmelidirler.

Şimdi ben bu belgeyi temin etmeli miyim yoksa gerek yok mudur ?

Gerek yok, gecmis 6 ay ve hala orada yasiyor olsaydiniz gerekecekti. Ama yillar once oldugu ve 12 aydan az oldugu icin almaniza gerek yok.

Eger Kanada 'dan belge polis belgesi gerekseydi su sayfadaki bilgileri kullanacaktiniz:

• Evet ilgili linke bende daha önce bakmıştım kafam karışmıştı açıkçası umarım bir sıkıntı çıkarmazlar bu belge olmadığı için teşekkür ederim @crazycells .

• Merhabalar @crazycells Bende 5 yil yasadim bulgaristanda ilk cekilis aciklandigi zamanda (yaklasik 1 yil once) adli sicil kaydini vekalet araciligiyla almistim ancak belge 6 aylikti bunu belge gelince gordum anne ismide yanlis yazilmisti tercumede..simdi uzerinden bi 6 ay daha gecti..(belgeyi aldiktan sonra bulgaristana hic giris yapmadim) sizce yeniden belgeyi almalimiyim malum zorlu bir surec yada mevcut belgeyle mulakata gitmelimiyim gecmis tarih sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhabalar @crazycells Bende 5 yil yasadim bulgaristanda ilk cekilis aciklandigi zamanda (yaklasik 1 yil once) adli sicil kaydini vekalet araciligiyla almistim ancak belge 6 aylikti bunu belge gelince gordum anne ismide yanlis yazilmisti tercumede..simdi uzerinden bi 6 ay daha gecti..(belgeyi aldiktan sonra bulgaristana hic giris yapmadim) sizce yeniden belgeyi almalimiyim malum zorlu bir surec yada mevcut belgeyle mulakata gitmelimiyim gecmis tarih sorun olur mu?

Sayin @Loyd36, sonradan Bulgaristan'da kalmadiginiz icin kabul etmeleri lazim. Ben yerinizde olsaydim bu belgeyle girerdim mulakata.

Eger bir cekinceniz varsa surada belgeyi aldiginiz tarihi belirtip, mulakata bu belgeyi getirmenin sorun olup olmayacagini sorun. Bulgaristan'dan kisisel olarak alamadiginizi o nedenle ancak uzun ugraslar sonucu vekaletle bu belgeyi aldiginizi da belirtin:

• @crazycells Tesekkur ederim.

• Sayin @crazycells bugun mailime cevap su sekilde geldi
    ''Mevcut belgenizle mulakata katilabilirsiniz. Konsolos belgelerinizi inceleyecek ve yeni bir polis belgesine gerek olup olmadigi hakkinda size bilgi verecektir.''

Eger gerek var derse mulakatta ve eylul 30 son gun sanirim o zamana kadar yetistirememe durumumda var napacagimi sasirdim acikcasi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Sayin @crazycells bugun mailime cevap su sekilde geldi
    ''Mevcut belgenizle mulakata katilabilirsiniz. Konsolos belgelerinizi inceleyecek ve yeni bir polis belgesine gerek olup olmadigi hakkinda size bilgi verecektir.''

Eger gerek var derse mulakatta ve eylul 30 son gun sanirim o zamana kadar yetistirememe durumumda var napacagimi sasirdim acikcasi.

Tamamdir, merak etmeyin sure kisitlamasinin konsoloslar da farkinda. Siz zaten Bulgaristan'da degilsiniz artik 🙂 o nedenle orada bir suc islemeniz pek mumkun degil 🙂

Bence gonul rahatligiyla mulakata girebilirsiniz.

• @crazycells Tekrar tesekkurler.

• Premium processing & enhanced mail ile 89 pound a mal ettigim İngiltere ACRO Polis sertikam bugun 5. is gununde elime ulasti. Premium ve enhanced olmadan 3-3.5 hafta civarinda surer diye anliyorum bu durumda.

• ⭐⭐

Sabıka kaydına ilişkin İngiltere'den gelen zarfı açmakta bir sakınca var mı acaba, bilgisi veya deneyimi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Sabıka kaydına ilişkin İngiltere'den gelen zarfı açmakta bir sakınca var mı acaba, bilgisi veya deneyimi olan var mı?

Acip acmamak arasinda bir fark olmayacaktir ama bence acmayin sayin @saulgoodman 🙂 , zaten acip acmamak bir seyi degistirmeyecek cunku sonuca etki edemezsiniz 🙂 en azindan daha ciddi durur belgeniz.

• Actim ben dosyama koydum. Bildigin A4 zarfi bir yere sigmiyordu. Muhurlu degil zarf agzi. İcinden cikan kagit da kalin hologramli guvenlikli falan.

• ⭐⭐

@crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@saulgoodman Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Acip acmamak arasinda bir fark olmayacaktir ama bence acmayin sayin @saulgoodman 🙂 , zaten acip acmamak bir seyi degistirmeyecek cunku sonuca etki edemezsiniz 🙂 en azindan daha ciddi durur belgeniz.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Size katılıyorum. Kapalı zarfı diğer evraklarla beraber kutsal bir emanet gibi saklamaya devam... 🙂

• ⭐⭐

@green01 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Actim ben dosyama koydum. Bildigin A4 zarfi bir yere sigmiyordu. Muhurlu degil zarf agzi. İcinden cikan kagit da kalin hologramli guvenlikli falan.

Doğru. Hiçbir yerde açmayın diye bir uyarı görmedim ve zarf mühürlü de değil dediğiniz gibi. Bence de açılınca bir sorun olmaması gerekir.

• opal111
    Merhabalar. yutdışından adli sicil kaydı için sırbistan ve hırvatistan bu belgeyi veriyor mu acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@opal111 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

opal111
    Merhabalar. yutdışından adli sicil kaydı için sırbistan ve hırvatistan bu belgeyi veriyor mu acaba

Evet, iki ulkeden de alabiliyorsun belgeleri... Asagidaki ilgili sayfada bulunan "Police, Court, Prison Records" adli kisimlari incelemelisiniz...

Hirvatistan

Fees: 40 HRK

Document Name: Potvrda o osuđivanosti (Certificate on criminal convictions)

Issuing Authority: Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske, Uprava za kazneno pravo i probaciju, Odjel za kaznene evidencije, Pododsjek za upravne poslove, Vukovarska 49, Zagreb (Ministry of Justice of the Republic of Croatia, Administration for Criminal Law and Probation, Department for Criminal Record, Administrative Section, Vukovarska 49, Zagreb).

Special Seal(s) / Color / Format: Typewritten document with Ministry of Justice seal

Issuing Authority Personnel Title: Administrative Clerk.

Procedure for Obtaining: Application is submitted in person, by mail or by legal representative.

Certified Copies Available: Certified copies are available.

Comments: A certificate on criminal convictions (Potvrda o osuđivanosti) issued by the Ministry of Justice shows whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law he was convicted under. Due to Croatia’s law on expungement, criminal history certificates frequently do not accurately represent an applicant’s criminal history. Depending on the type of crime and length of punishment, records are expunged after 3, 5, 10, 15, or 20 years. No criminal offenses are exempt from expungement.

Sirbistan

Available. Citizens of Serbia may obtain police certificates (Izvod iz kaznjene evidencije) from the Ministry for Internal Affairs (MUP - Ministarstvo unutrasnjih poslova); that is, the police authority, at a person's permanent residence. For citizens born in a different district from where they reside, the police authority will request information from the person's town of birth, and the response time will vary. Based on input from the place of birth, police at the place of residence will issue the final official version of the certificate.

The police certificate documents whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. Note that in many cases, convictions can be expunged after ten years. Thus, the record may not be complete beyond ten years, but it is the best and only record available. It should include any convictions in other former Yugoslav republics prior to their independence, so that if someone lived in one of those republics after their independence they must also obtain a police record from that country. This certificate should not be confused with the certificates issued by courts (Sudsko uverenje) that cover only that specific court and indicate the absence of any current investigation, charge or conviction in that period.

NOTE : A second party, such as the Embassy, may not request police certificates on individuals to independently verify someone's background. Consular officers must rely on certificates requested by the individual in person. The potential for fraudulent documentation exists, but is not common; if there is doubt about the authenticity of the certificate, the police station that issued it can usually confirm whether a document it purportedly issued is authentic.

According to the Ministry of Internal Affairs, non-citizens who once resided in Serbia, and are now in their native country, may apply for police certificates with their local Ministry of Foreign Affairs who will then, through diplomatic channels, contact the Embassy of Serbia in that country.

Non-citizens who once resided in Serbia, and are in a third country now, may apply with their Embassy in that country, who will then, through diplomatic channels, contact the Embassy of Serbia.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |