Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@topraxxx DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese selamlar.Şimdiden yerimizi alalım.Nasip olursa ilk başvurumuz olacak.Güzel başlangıçlar yapmak dileği ile.

Siz de hosgeldiniz, bol sanslar!

• @crazycells umarım öyle olur teşekkürler:)

• @crazycells anladım, çok sağolun. kafamı kurcalıyordu bayadır.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells Merhaba bugün amerika'da vlog çeken özgür abi ile konuşma fırsatım oldu 2020 için lotonun iptal edilebileceğini trump'ın sistemi değiştirmek için uğraştığını söyledi...Bu konu ile ilgili resmi herhangi bir girişim varmı ? veya senin fikrin nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris1405 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Merhaba bugün amerika'da vlog çeken özgür abi ile konuşma fırsatım oldu 2020 için lotonun iptal edilebileceğini trump'ın sistemi değiştirmek için uğraştığını söyledi...Bu konu ile ilgili resmi herhangi bir girişim varmı ? veya senin fikrin nedir

Trump aylardir bunun icin ugrasiyor ama henuz yapabilmis degil.

Yapilan resmi aciklamalar bu yilki cekilis basvurularinin yapilacagi yonunde. Kasim'daki secimlere kadar yasanin degismesini hickimse beklemiyor, sonrasinda ise ne olacagini zaman gosterecek. 24 saat bile siyasette uzun bir suredir 🙂 o nedenle aylar sonrasi icin su anda yorum yapmamak daha iyi olur. Bakalim Kasim'daki secimlerde senato ve meclis demokrat/cumhuriyetci orani olarak nasil degisecek...

• @baris1405 @crazycells ayrica bu soruya sunu da eklemek istiyorum, amerikan yasalarina gore basvuru sonrasi yapilan degisiklikler bizi etkiler mi yoksa illa kazanmamiz mi gerek ki hak kazanilmus hak olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@baris1405 @crazycells ayrica bunsoruya sunu da eklemek istiyorum amerikan yasalarina gore basvuru sonrasi yapilan degisiklikler bizi etkiler mi yoksa illa kazanmamiz mi gerek ki hak kazanilmus hak olsun

"kazanilmis hak" bu durum icin soylenemez, cunku cekilisten secilmek size green card vermiyor, sadece mulakat icin sans kazanmis oluyorsunuz.

Eger Kasim sonrasi kongredeki cumhuriyetcilerin sayisi artarsa ya da gocmenlik yasalarini bu yonde degistirecek sayiya ulasabilirlerse o durumda gecirilen yasanin icerigi bunu belirleyecek. Gocmenlik reformu yapmak istiyorlar, cesitlilik vizesi bunun kucuk bir parcasi sadece.

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@baris1405 @crazycells ayrica bunsoruya sunu da eklemek istiyorum amerikan yasalarina gore basvuru sonrasi yapilan degisiklikler bizi etkiler mi yoksa illa kazanmamiz mi gerek ki hak kazanilmus hak olsun

"kazanilmis hak" bu durum icin soylenemez, cunku cekilisten secilmek size green card vermiyor, sadece mulakat icin sans kazanmis oluyorsunuz.

Eger Kasim sonrasi kongredeki cumhuriyetcilerin sayisi artarsa ya da gocmenlik yasalarini bu yonde degistirecek sayiya ulasabilirlerse o durumda gecirilen yasanin icerigi bunu belirleyecek. Gocmenlik reformu yapmak istiyorlar, cesitlilik vizesi bunun kucuk bir parcasi sadece.

@crazycells yani biz 2020ye basvurduk hatta mayista mulakat icin sans kazandik ve vizeyi aldik fakat ucak amerika’ya inmeden yasa degisti :)) kardes sen geri git mi diyecekler... Yani biz amerikaya girene kadar hic bir sey garanti degil mi, hatta greencard ile ulkeye girsek dahi bu kanunun degismesi sonucu gereksinimleri karsilamayan herkezin deport edilme ihtimali var gibi mi yani 😉 cumle cok karistiysa affola

• @crazycells trump'tan nefret etmek için bir sebep daha 🙂 umarım yeterli sayıya ulaşamazlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells yani biz 2020ye basvurduk hatta mayista mulakat icin sans kazandik ve vizeyi aldik fakat ucak amerika’ya inmeden yasa degisti :)) kardes sen geri git mi diyecekler... Yani biz amerikaya girene kadar hic bir sey garanti degil mi, hatta greencard ile ulkeye girsek dahi bu kanunun degismesi sonucu gereksinimleri karsilamayan herkezin deport edilme ihtimali var gibi mi yani 😉 cumle cok karistiysa affola

bu cok spesifik bir ornek oldu 🙂 imkansiz degil ama boyle bir yasanin gecmesi de cok zor. Profesyonel siyasiler boyle ayrintilara takilmadan yasa tasarisi hazirlarlar. Ayrica yasa eger hazirlanip kabul edilirse bu onumuzdeki yil olur, konusmalar ve oylamalar 1.5 yil surmez.

Dediginize benzer bir olay gecen yil Iran vatandaslarina oldu. Gocmen vizeye sahip olanlar dahi eger ABD'ye giris yapmadilarsa travel ban'dan sonra ulkeye alinmadilar ve sonrasinda Iranlilara vize verilmesi de durduruldu zaten.

Green Card'i aldiktan sonra bunu ancak bir gocmenlik hakimi sizden alabilir. Vatandaslik zorlasabilir ama durduk yere Green Card'inizi almazlar.

• @crazycells peki trump'ın sistemi değişmesi için yeterli sayıya ulaşa bilmesi mümkün görünüyor mu ? Bildiğim kadarı ile amerika'da trump'a yönelik ciddi eleştiriler var

• Sen kalk yıllardır yapılan çekilişte Trupm'la aynı sene kazan, gideme. Yani ne diyim bilemedim.

• @mkilyar sizin durumunuz gerçekten çok daha zor ben kazanamadığım halde deli hayaller kurdum sizin kazanmış ancak kaybetmiş olmanız zor bir durum inanın sizin yerinizde olmak istemezdim ...Umarım bundan sonrası hepimiz için hayırlısı olur

• Gonulden isteyen herkeze cikar insallah, hayal kurmak cok guzel lakin o hayati yasamak daha bi guzel olacak inaniyorum

• Sanırım geçen yıl Greencard yasası ile ilgili bir değişikliği Trump meclise bir yasa tasarısı sunmuştu. Lotodan ziyade puanlama sistemi gelmesi ile ilgili olacaktı. Yanlış hatırlamıyorsam mesleğin, mezuniyetin, ingilizce seviyen, maddi olanakların gibi başlıklarla puanlama yapıp bu kategorilere göre sıralama yapılıp sonra mulakat ve vize işlemleri yapılacaktı ama daha yasa sanırım hayla bekliyor.

Tabii ki Amerika' da yasamak ve çalışmak herkesin hakkı ama böyle bir puan ve özellikle ilk kayıt esnasında bir miktar kayıt ücreti olması bu işe ciddi olarak hazırlanan kişiler için daha iyi olacağı ümidindeyim. Herkese bol şans, gönlünüzce olsun.

İlkay ZAMAN' ın çıkması muhtemel yasa için verdiği bilgilere bu linkten bakabilirsiniz.

• hangi tarihte kayıtlar başlıyor ve hangi tarihe kadar sürüyor acil yardımcı olabilecek varmı bende bu çekilişe girmek istiyorum hangi tarihte açıklanacak falan hepsini açıklayıcı şekilde tarihler ile yazarsanız çok sevinirim

• @kadirkaracaoglu kuvvetle muhtemel ekim başı gibi başlayıp kasım başı gibi bitiyor başvuru süresi malum , ancak net tarihler açıklanmadı henüz. Başvuru zamanının ne zaman açıklanacağının da bir takvimi yok, bekleme odasında cümleten bekliyoruz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris1405 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells peki trump'ın sistemi değişmesi için yeterli sayıya ulaşa bilmesi mümkün görünüyor mu ? Bildiğim kadarı ile amerika'da trump'a yönelik ciddi eleştiriler var

ABD'deki secim Turkiye'dekinden farkli. Senatorler 6 yilligina seciliyor ve her 2 yilda bir 100 koltugun 1/3'u secime gidiyor. Kasim'da 33 koltuk secime gidecek, kotu olan durum su an bu koltuklarin 24'unun demokratlara 9'unun da cumhuriyetcilere ait olmasi. Tahminler hicbir koltuktan digerine gecis olmayacagini gosteriyor, dolayisiyla cumhuriyetciler hala 51 koltukla ustun olacak gibi.

Cok radikal bir tasari hazirlanirsa gocmenlik seciminde pek degisiklik olmaz gibi. Secimlerden once iki parti anlasamamislardi, sonrasinda da anlasamazlar buyuk ihtimal. Ama ilimli bir tasari hazirlanirsa iki partiden de kisilere hitap edebilir. Ne olacagini zaman gosterecek.

• @crazycells umarım rüzgar bizden tarafa eser...Cevapların için çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |