Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu Zaten vatandaş yakınları öncelikli kategori ve limite dahil olmadıkları için hızlanma olmuş olabilir Ankara’ya baktığımızda çoğunluk IR ve DV den vizeler veriyor bir ara SQ Afgan çok veriyordu onlarda azaldı limit doldu heralde.

• @ICu forumdan takip ettigim kadari ile F2A lara kota girildikten sonra Abd vatandas eslerinin dosyalari Ankara tarafindan baya hizlandi. Forumda dosyasi onaylandiktan sonra 1.5 ayda mulakat alan var. Oysa oncesinde onlarinda dosyalari totalde 1.5-2 sene suruyordu Turkiyeden basvuru halinde suanda 1 senede bazisinin 8 ay civarinda isi bitiyor.

• @ICu evet dq tarihine göre oluyor. Sizinde benimde bültende pd tarihimiz current ise kimin dq tarihi önce ise genelde o daha önce randevu alır.

• @ICu vatandaş eşlerinin konsoloslukta bir önceliği yok benim bugüne kadar gördüğüm f2a current durumdayken hemen hemen aynı sürelerde alıyorlardı randevulari. Dq olduktan sonra 2 ay civarında ortalama randevu geliyordu.

• @ecom Vatandaş eşleri bizim gibi kotaya tabi olmadıkları için şuanda aktif vize almaya devam etmiyorlar mı ?

• @memol1994 evet vize almaya devam ediyorlar bahsettiğim şey bu değil. Aynı şartlarda yani vize almaya uygun bir f2a ve cr1 konsolosluk aşamasında randevu bekliyorsa orada bir fark olmuyor beklenen zaman ve mülakat şekli açısından.

• @ecom

Öncelikleri yoksa bülten 'current' iken de aynı sürelerde mülakat almaları ilginç çünkü konsolosluk için iş yükünde fark oluyor.

Benim bildiğim de şu sıralarda DQ olduktan sonra yaklaşık 2 ay içinde 2 ay sonrasına mülakatlarının olduğu haberini alıyorlar

• Benim gibi f2b vizesine basvuran var mi acaba?

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ecom

Öncelikleri yoksa bülten 'current' iken de aynı sürelerde mülakat almaları ilginç çünkü konsolosluk için iş yükünde fark oluyor.

Benim bildiğim de şu sıralarda DQ olduktan sonra yaklaşık 2 ay içinde 2 ay sonrasına mülakatlarının olduğu haberini alıyorlar

Bence bunun cevabı geçen gün bir arkadaşımızın yazdığı vatandaş eşlerinin toplam bekleme sürelerinin çok kisalmis olmasında olabilir.
    Çünkü şu konuda çok haklı, evet vatandaş eşleri f2a current iken 2 yılı buluyor, bazende geçiyordu toplam bekleme süreleri ancak f2a bültende gerilediginden beri bu süre oldukça kısaldı. O sebeple evet her iki vize türüde ortalama 2 ayda randevu aliyordu fakat toplam kaç kişi alıyordu dq olduktan sonra buda önemli bir nokta. Çünkü bu kademeli ilerleyen bir vize türü bir taraf yavasladiginda tümünü etkiliyor.
    Geçmiş sayfaları incelerseniz iki başlık içinde çok örnek görebilirsiniz. Hatta bazen bizlere daha fazla ve kısa sürede randevu verildiğini iddia edip haksızlık olduğunu öncelikli olmaları gerektiğini söyleyenler bile oluyordu.
    Bunlar bülten current durumdayken yaşandı tabi mevcut durumda ilerleme olup ilk randevular verilmeye başlandığında gidişata göre güncel durumu anlayabiliriz.

• Arkadaşlar merhabalar. Benim eşim green cardlı. Biz I130 formuna başvurmuştuk. 20.07.2023 tarihinde dq olduk. Randevu bekliyoruz. Eşim pazartesi vatandaşlık sınavını geçti. Bu süreçte statü değişikliği nasıl yapacağız. Green cardlıyken dq olup, randevu beklediğimiz sürede statü değişikliği nasıl oluyor? Yardımcı olur musunuz? Bir de bir arkadaşımızda aynı durumda o da dq oldu bizden birkaç ay önce ama onun evliliği 2.yılını doldurmadı. Onunda ne yapması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim 🙏

• @drk-24, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Arkadaşlar merhabalar. Benim eşim green cardlı. Biz I130 formuna başvurmuştuk. 20.07.2023 tarihinde dq olduk. Randevu bekliyoruz. Eşim pazartesi vatandaşlık sınavını geçti. Bu süreçte statü değişikliği nasıl yapacağız. Green cardlıyken dq olup, randevu beklediğimiz sürede statü değişikliği nasıl oluyor? Yardımcı olur musunuz? Bir de bir arkadaşımızda aynı durumda o da dq oldu bizden birkaç ay önce ama onun evliliği 2.yılını doldurmadı. Onunda ne yapması lazım. Yardımcı olursanız sevinirim 🙏

Sizinle aynı durumda @Özge-Dengiz hanım vardı yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi uygun olduğunda sorunuza cevap verebilir. Yada profilinden iletiler kısmına girip daha önce yazdığı deneyimlerden faydalabilirsiniz.
    Benim fikrim vatandaşlik belgelerinizi biran önce nvc ye gönderin henüz dosyaniz Ankara’da değil hala nvc de bekledigi için onlara belgelerinizi gönderip vize kategorinizin değişmesini talep etmelisiniz. Bu durum arkadaşınız içinde geçerli eğer dosyası nvc da ise aynı işlemi yapmalı bunun kaç yıllık evli olduguyla ilgisi yok. Evliligin kaç yıllık olduğu sadece koşullu yada on yıllık green card almakla ilgili.

• @drk-24 bu arada ilk başvuru tarihiniz nedir acaba? Sürecinizi imzaniza tasirsaniz sorularınıza daha hızlı ve net cevaplar alabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum.

• @ecom çok teşekkür ederim. İlk başvurumuz Ocak 2021

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• ocak ayinda 3005 vize vermisler ve yaklasik 20 bin vize geriden seyrediyorlar, tarihlerin ilerleyecegi kesin gibi. beklentim 2020 sonu, 2021 basina ilerlemesi.

• @acgx hadi bakalım inşallah bir zıplama olur yaz gelmeden nedir bu çile çektiğimiz

• Eşim GC sahibi, ben de B2 vizesi ile birlikte 4 aydır ABD'de bulunuyoruz. 90 gün geçirdik ve I-130 formunu online doldurduk henüz işlemi tamamlamadık, yarın başvuruyu tamamlamayı düşünüyoruz.
    Bu dönemde ABD içinden F2A ile başvuru başlatan var mı aramızda? Başvuru sonrasında I-485 ve diğerlerini yüklemek Visa Bulletin'de sanırım şu an hala 1 Eylül 2023 öncesini gösteriyor. Buna rağmen yükleme şansımız oluyor mu? Başvuru sonrasında Nisan sonunda 6 ayım doluyor mecburen vize kalış süresini uzatımını talep edeceğiz. Süreçte bilgi sahibi ve yeni deneyimleyen varsa şimdiden teşekkür ederim.

• @mserdarkilic ne yazik ki PD'nin sizin tarihiniz icin aktif olmasini beklemeniz gerekiyor. Eger buna ragmen I485 gonderirseniz size dosyanizi geri gonderecekler.

• bence kesinlikle bir avukatla gorusun, esiniz uzatmayla birlikte toplam 12 ay kalabilir. 4 ayi gectigine gore 8 ayda visa bulletindeki Filling date sizin i130 u submit ettiginiz tarihten ileriye gelmez ise 485 dolduramazsiniz.

• California Göçmenlik Bürosunun bekleme süresi şimdide 42 aya çıkmış normal mi bu sürekli artıyor düşmek yerine

• Merhabalar eşim vatandaş oldu ,statü değişikliği yapıcaz .sürecim nasıl olur ?dosyamda bir hızlanma olur mu?bilgisi olan cevap verebilir mi?

Benzer Başlıklar

• 121
  • 1235
  • 3
  • 654
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |