Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Üşenmezsem deneyeceğim muhakkak, ben yatayım sabahleyin görüşürüz 😁

iyi geceler üşenmeyin bakariz olmadi kafam şimdi çok dolu benimde. Sabah olsun kizlara vs sorarim 🙂

• Eşim green cardla New York'ta biz Türkiye'deyiz beni ve çocuklarımızı almak için aile birleşimi dosyası açıldı 1 yıl oldu onaylandı mektubu geldi şimdi dosya nvc gönderilmiş daha nekadar bekleriz acaba mülakat için?

• @newbie97 proton vpn deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ülgen-Aydın günaydın yazdığınız başlık yanlış yer aşağıda ki başlığa yazmanız gerekiyor. Eşiniz neden işlemler sırasında sizleri dahil etmedi birlikte ilk giriş yapardınız siz dönerdiniz tekrar Türkiye'ye daha sonra tekrar gitmek istediğiniz zaman da green kartla giriş yapardınız bu bekleme süresi yılları bulabilir bilginiz olsun

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak/261?_=1708840758958

• Günaydin herkese

• Günaydın arkadaşlar. Hayatta en can sıkıcı şeylerden biri dünyanın en cimri dedesine sahip olmak bence. Ciddi anlamda malı, mülkü olup bunları ne çocuklarıyla ne de torunları ile paylaşmıyor. Bakın eğer bu malı mülkü kendi yapmış olsa ve vermek istemese ona da tamamım fakat sonuçta ona da büyük dedelerimizden kaldı hep. Varlık içinde yokluk yaşatmaya bayılıyor dedem. Yoksa şu an Eb3 vizesine de başvurmuştum, hayalini kurduğum ülkeleri de gezmiştim, evimi de almıştım. Sabah sabah biraz moral bozukluğu yaşadım arkadaşlar içimi dökmek istedim sizlere

• @ayvalik10 Abi sanırım y.lisanstan mezun olunca direkt 1 yıl daha tecil hakkım oluyormuş. Pazartesi askerlik şubeyi arayıp soracağım. Teşekkür ederim abi ilgin için

• @HilalÜstün Deden kaç yaşında? Ayrıca tam bilgim yok bu tarz konularda fakat Türkiye'de hukuk alt soy mirasçılarının haklarını çok iyi koruyor.

• @HilalÜstün, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar. Hayatta en can sıkıcı şeylerden biri dünyanın en cimri dedesine sahip olmak bence. Ciddi anlamda malı, mülkü olup bunları ne çocuklarıyla ne de torunları ile paylaşmıyor. Bakın eğer bu malı mülkü kendi yapmış olsa ve vermek istemese ona da tamamım fakat sonuçta ona da büyük dedelerimizden kaldı hep. Varlık içinde yokluk yaşatmaya bayılıyor dedem. Yoksa şu an Eb3 vizesine de başvurmuştum, hayalini kurduğum ülkeleri de gezmiştim, evimi de almıştım. Sabah sabah biraz moral bozukluğu yaşadım arkadaşlar içimi dökmek istedim sizlere

Günaydin. Bu konuda malesef kendiniz çabalamalisiniz başkalarindan beklememek gerekiyor.

• @SonsuzlukVeÖtesine 78 yaşında. Bir ara genel haklarımı vs. Okumam lazım sanırım.

• @HilalÜstün Bizde miras hukukunda zümre uygulaması vardır, torunlar 3. zümreye dahildir, ilk 2 zümredeki mirasçılar hayattayken size pay düşmez, düşmesi için mirasçının saklı paylı mirasçıların payını ayırdıktan sonra terekesine bağlaması gerekir. Kısacası her koyun kendi bacağından asılır, göbeğinizi kendiniz kesmeniz gerekir.

• @gtx295 Tabii ki öyle. Fakat öyle bir dönemdeyiz ki kendi kendine bir yere kadar yetebiliyor insan. Aslında zaten hayıflandığım konu o. Hani bu yaştaki dedem dediğim kanımdam canımdam olan bir adam nasıl bu kadar cimri olabiliyor. Zaten üç günlük dünya ve 20 yıldır hiçbir destek almadım kimseden. Fakat yaş ilerledikçe, hayat daha da zorlaşınca neden diye sorgulayıp duruyorum. Para insanın gözünü bu kadar mı hırsa bürüyor. Kendi evladına bile mi kıyabiliyor insan para karşısında? 😞

• @EasternStar Öncelikle çok teşekkür ederim bilgiler için fakat zaten anneme kalsa bana çoktan vermişti, yardımcı olmuştu. Yeter ki anneme kalsın. Peki şey soracağım. Tamamen örnek veriyorum, 4 daire + 2 arazi var diyelim. Dedem bunları hayır kurumuna bağışlasa mesela saklı pay olarak anneme düşen miktar tam olarak ne oluyor acaba?

• @HilalÜstün Emin olmamakla birlikte normal miras payının yarısı kadarı saklı pay olarak kalıyor. Orada da devreye zümreler giriyor. Eğer mirasçının eşi sağ ise 1/4 eşe geri kalan eşit miktarda çocuklara dağıtılır. Eğer bir anlaşmazlık olur da dava açılması gerekirse tamamlanması seneler sürer.

@gtx295 Tabii ki öyle. Fakat öyle bir dönemdeyiz ki kendi kendine bir yere kadar yetebiliyor insan. Aslında zaten hayıflandığım konu o. Hani bu yaştaki dedem dediğim kanımdam canımdam olan bir adam nasıl bu kadar cimri olabiliyor. Zaten üç günlük dünya ve 20 yıldır hiçbir destek almadım kimseden. Fakat yaş ilerledikçe, hayat daha da zorlaşınca neden diye sorgulayıp duruyorum. Para insanın gözünü bu kadar mı hırsa bürüyor. Kendi evladına bile mi kıyabiliyor insan para karşısında? 😞

Yanliş anlamayin ama Türkiye de insanlar hep anneleri babalari vs den yardim alarak birşeyler yapmaya çallişiyorlar.
    Evlenmek ister anne baba desteği ile. Ev alir anne baba desteği ile bu liste uzar gider. "Kendim başardim" bunu hiçkimse diyemiyor...

Dedeniz kimdir nasil biridir bilemem ama bu saate kadar birşeyler vermedi ise bu saatten sonra da vermez. Bu yüzden caninizi sikacak bir mesela yok. Hayat devam ediyor ve kendi yatirimlarinizi kendiniz yapmalisiniz. Siz çalişarak ondan daha iyi konuma gelmelisiniz

• @gtx295 Kendim başardım demenin tarifi bambaşka tabii ki fakat ailesinden yardım alabilen insanlar hayata 10-0 önce başlıyorlar. Bu ülkede kendim başardım cümlesi ancak birkaç yıl önce 0.69 faizden ev alanlar vs. Olur. Şu an şu ülkede bu ekonomide anne baba yardımı almadan genel için söylemiyorum ama ne başarılabilir ki? Yani ya kaçak şekilde Amerika'ya gitmek var seçenek olarak ya da ne var ki? Ülkede öğretmenlerin bile atanıp uçsuz bucaksız köyde 20 Mt2 eve taşınıp başardım dediği bir dönemdeyiz. Hatta şöyle örnek vereyim daha yeni arkadaşım evlendi. İşini babası buldu, düğünü babası yaptı, eşyaları babası düzdü. O yüzden biraz aile desteği görebilmek inanın çok iyi olurdu.

@gtx295 Kendim başardım demenin tarifi bambaşka tabii ki fakat ailesinden yardım alabilen insanlar hayata 10-0 önce başlıyorlar. Bu ülkede kendim başardım cümlesi ancak birkaç yıl önce 0.69 faizden ev alanlar vs. Olur. Şu an şu ülkede bu ekonomide anne baba yardımı almadan genel için söylemiyorum ama ne başarılabilir ki? Yani ya kaçak şekilde Amerika'ya gitmek var seçenek olarak ya da ne var ki? Ülkede öğretmenlerin bile atanıp uçsuz bucaksız köyde 20 Mt2 eve taşınıp başardım dediği bir dönemdeyiz. Hatta şöyle örnek vereyim daha yeni arkadaşım evlendi. İşini babası buldu, düğünü babası yaptı, eşyaları babası düzdü. O yüzden biraz aile desteği görebilmek inanın çok iyi olurdu.

Bir arkadaşim 45 milyon luk araca biniyor babasi sayesinde... Tamam bazi şeyler güzel olabilirdi ama herkesin hayati ayni değil ki?. Bu yüzden kendimiz birşekilde kazanmaliyiz yillar önce bende yardim olmadan birşey yapilamaz diye düşünüyordum. Fakat başardiğim miktar o kadar büyüktü ki ben bile bazen şaşiriyordum. Yani imkansiz diye birşey yoktur insanlar oyun oynuyarak bile ayda 1000$ kazanabiliyor. Bu devirdeyiz artik

• ⭐⭐

@gtx295 Eb3 vizesine başvurmayı düşünüyor musunuz?

• @Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Eb3 vizesine başvurmayı düşünüyor musunuz?

Evet diğer vize türleri içinde başvuruya bakacağim ama sorunlarimi çözmem lazim ilk önce 😕

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |